Otestovali jsme matrace Dormeo Ergo Comfort – jak se na něm spí?

patrikprochaszka Recenze 16. září 2021 0
Dormeo matrace Ergo Comfort + přikrývka a polštář siena
 • 200 × 80 cm: Ano
 • 200 × 90 cm: Ano
 • 200 × 140 cm: Ano
 • 200 × 160 cm: Ano
 • 200 × 180 cm: Ano
 • Nosnost: 130 kg
 • Tloušťka: 20 cm
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Matrace
10 480 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Dormeo.cz

Potřebujete vyměnit svoji starou matraci za novou, ale nevíte se rozhodnout pro tu správnou? Na to, zda je správnou volbou právě matrace Dormeo Ergo Comfort, se podíváme v této recenzi. Tato matrace má oboustranné jádro, díky kterému si vyberete tvrdost matrace přesně podle vašich požadavků. Je jedno, jaká je vaše preferovaná poloha spánku, matrace se přizpůsobí vašemu tělu a dopřeje vám ničím nerušný spánek. Matrace se vyrábí v různých rozměrech, proto je vhodná pro jednotlivce i pro pár. Přečtěte si, čímž se ještě tato matrace vyznačuje.

Přečtěte si více...

kde koupit
Dormeo.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost platit na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
10 480 Kč Do obchodu Dormeo.cz

Rozměry

Dormeo matrace Ergo Comfort + přikrývka a polštář siena
Dormeo matrace Ergo Comfort + přikrývka a polštář siena
Cena10 480 Kč
200 × 80 cmAno
200 × 90 cmAno
200 × 140 cmAno
200 × 160 cmAno
200 × 180 cmAno
Nosnost (kg)130
Tloušťka (cm)20

Nejdůležitější parametry

Dormeo matrace Ergo Comfort + přikrývka a polštář siena
Dormeo matrace Ergo Comfort + přikrývka a polštář siena
Cena10 480 Kč
TvrdostStředně tvrdé, Tvrdé
Tvrdost jedné strany3
Tvrdost druhé strany4
UrčeníPartnerská
MateriálBIO pěna, Paměťová pěna
ZdravotníAno
OrtopedickýAno
Zóny (počet)3
Snímatelný/pratelný potahAno
Teplota praní potahu (°C)40
Aloe vera potahNe
Typ vyžadovaného roštuVšechny typy
Vhodný na polohovací roštNeuvedeno
Záruka (roky)15

Matrace Dormeo Ergo Comfort a jeho charakteristika

Matrace Dormeo Ergo Comfort vznikla spojením odborných znalostí Dormeo odborníků na spánek a Kosmodisk specialistu na páteř. Je navržena tak, aby poskytovala zádům maximální oporu, správné zakřivení páteře a uvolnění reflexních bodů. Základem matrace je inovativní konstrukce jádra. Střední ergonomická vrstva se přizpůsobuje vašim pohybům bez ohledu na vaši postavu, výšku nebo spánkovou polohu a vaši páteř udržuje ve správné poloze.

Jednolůžko bílá matrace na posteli

Matrace se vyrábí ve více běžných rozměrech

 

Matrace poskytuje dvojitou tvrdost a vy si tak můžete vybrat střední až tvrdou pevnost matrace. Její výška je 20 cm. Potěší vás i snímatelný potah, který se může prát v pračce a zaručuje zdravé a čisté prostředí bez bakterií, roztočů a nepříjemného zápachu. Výhodou je, že při partnerské matraci si může každý zvolit tvrdost takovou, jaká mu vyhovuje. Zabezpečuje to dvojité jádro, které tvoří jeden celek (2 samostatné jádra v dvojité matraci s velikostí od 160 cm).

 

Složení matrace

Popis částí matrace

 

Složení matrace Dormeo Ergo Comfort:

 1. Tvrdší modrá vrstva s výškou 6 cm z pěny Ecocell® s otevřenou strukturou – speciální přizpůsobitelná pěna je prodyšná a poskytuje mimořádné pohodlí a podporu. Díky větracím kanálům je pěna pružnější a umožňuje lepší proudění vzduchu.
 2. Prodyšné kanály v pěně Ecocell® – splňují dvě funkce – pěna se více přizpůsobí a přispívá k lepšímu proudění vzduchu. Matrace je prodyšnější a snadněji se udržuje.
 3. Vrstva Ergo s výškou 6 cm – tvar této jedinečné vrstvy byl navržen podle tvaru výrobku Kosmodisk® – zdravotní pomůcky na páteř a zmírnění bolesti křížů.
 4. Měkčí bílá vrstva s výškou 6 cm z pěny Ecocell® s větracími kanály – speciální přizpůsobitelná pěna je prodyšná a poskytuje mimořádné pohodlí a podporu. Díky otevřené struktuře je pěna pružnější a umožňuje lepší proudění vzduchu.
 5. Paměťová pěna s výškou 2 cm všitá v potahu – dokonale se přizpůsobil křivkám vašeho těla
 6. Vrchní potah se čtyřmi držadly lze prát v pračce – vrchní potah lze svléknout. Nemusíte prát celý potah, stačí svléknout vrchní bílý potah a vyprat ho.
 7. Potah s ochrannou vrstvou CleanEffect® – tato vrstva zabraňuje množení bakterií a roztočů. Matrace zůstane dlouho svěží a bez zápachu.

 

Hlavní přednosti matrace Dormeo Ergo Comfort

 

Dvojí tvrdost

Matrace Ergo Comfort má oboustranné jádro, díky kterému si vyberete tvrdost matrace. Můžete si vybrat střední až tvrdou pevnost matrace. Jedna strana matrace je vyrobena z měkčí pěny Ecocell®, která je bílá a druhá strana z tvrdší pěny Ecocell® v modré barvě. Pokud dáte navrch měkčí bílou vrstvu, matrace bude měkčí. Pokud dáte navrch tvrdší modrou vrstvu, která je prošita 2 cm paměťovou pěnou, povrch matrace bude tvrdší. Tvrdost změníte jednoduchým obrácením matrace.

Vnitřek matrace po odzipsovaní potahu

Vrstvy matrace schované pod potahem

 

Dvojí tvrdost je výhodou i při manželských, resp. partnerských matracích. S partnerem si totiž můžete zvolit tvrdost matrace, kterou máte rádi. Matrace široké 160 cm a více mají dvě samostatné duálně jádra v jednom potahu. Matrace však vždy tvoří jeden celek. Jednoduchým otočením matrace na druhou stranu můžete vyzkoušet druhou úroveň tvrdosti a pohodlí. Během noci vás dokonce nebude rušit ani přehazování v posteli.

 

Optimální podpora páteře při spaní

Tři zóny komfortu poskytují podporu pro různé části těla v jakékoliv poloze. Matrace Ergo Comfort se každou noc po dlouhá léta dynamicky přizpůsobí tělu a správnému zakřivení zad, ať už spíte v jakékoliv poloze. Inovativní vrstva ERGO se přizpůsobí tvaru páteře, čímž uspokojí vaše potřeby. Pružiny se dynamicky přizpůsobí vašim pohybům v spánku. Matrace podporuje správnou polohu ve spánku a poskytuje zdravý spánek.

Pohled na matraci zblízka

Matrace disponuje třemi zónami pohodlí

 

Antibakteriální a antialergický potah

Paměťová pěna zapracovaná do měkkého potahu se vašemu tělu výborně přizpůsobí. Potah je navíc maximálně hygienický. Vrchní potah s viskózou pomáhá matraci odvádět vlhkost a má chladící účinek. Kromě toho matrace dodává zajímavý lesk. Potah je navržen technologií CleanEffect®. Představuje efektivní ochranu proti prachovým roztočům, bakteriím a pachům. Viskózová vlákna mají skvělou absorpční schopnost, takže budete spát v suchém a čistém prostředí. Snímatelný vrchní potah je vyroben z kvalitního materiálu příjemného na dotek a jednoduše ho jen odzipsujete a vyperete.

Odzipsovaný potah na matraci

Potah je snímatelný a pratelný

 

Balení a složení

Matraci vám kurýr přiveze až k vám domů, proto s dopravou nebudete mít žádné starosti. Matrace je kompresně a vakuově zabalená a stočená do válce, který je chráněn ve dvou plastových fóliích. Díky tomu se matrace nezašpiní během přepravy a bude bezpečně uložena.

Jak vybalit a rozložit matraci:

Návod na rozložení matrace iMemory S Plus

 

Srovnání s konkurenčními modely

 Dormeo Ergo ComfortPanmatraci SKOK and GO EXCLUSIVEDormeo Air Comfort PlusMPO Memory Comfort
VýrobceDormeoPanmatraciDormeoMPO
Tvrdoststředně tvrdástředně tvrdástředně tvrdá, tvrdátvrdá, velmi tvrdý
Materiál jadraPena Ecocell®, Ergo penaHR pěna (studená), Paměťová pěna, Taštičkové pružiny, Kokosová deska, VISCO pěnaPUR pěna, Paměťová pěna, Taštičkové pružiny, Pěnové pružinyPUR pěna, Paměťová pěna, VISCO pěna
Zdravotníánoánoneáno
Ortopedickýánoánoneáno
Počet zón3937
Snímatelný / pratelný potahánoánoánoáno
Záruka15 let5 let15 let2 roky
Cena6 952 Kč8 200 Kč10 152 Kč8 890 Kč

 

Recenze na matraci Dormeo Ergo Comfort

Kvalitní spánek je základem zdravého života, proto lidé nemají problém si za kvalitní matraci připlatit. A díky tomu máte možnost jejich zkušenosti později najít na fórech na internetu. Tyto recenze člověka často přesvědčí o koupi, případně nekoupe daného produktu. O matraci Dormeo Ergo Comfort jsme našli mnoho recenzí od zákazníků. Převládají ty pozitivní, hlavně tedy pohodlné a kvalitní provedení matrace. Také je velkou výhodou možnost zvolit si tvrdost matrace a to i při partnerech.

Matrace Ergo Comfort - recenze zákazníků

Co se minusů týče, lidé zmínili, že matrace třeba odzipsovat vybrat a až potom otočit a opět zazipsovať, když si chtějí změnit tvrdost. Tento proces je trošku zdlouhavý, a lepší by bylo, kdyby se dá celá matrace jen jednoduše otočit. Je však třeba myslet na to, že potah matraci chrání a tudíž je jeho nezbytnou součástí. Před prvním použitím můžete cítit jemný zápach, ale to je ta „novota” jak to běžně bývá u mnoha produktů. Po krátkém čase zmizí.

Matrace Ergo Comfort - zkušenosti zákazníků

Více recenzí → naleznete zde

 

Naše zkušenost s matrací

Matraci donesl kurýr a byl opravdu šikovně zabalenou. V obalu s vysátím vzduchem a následně srolovaný do válce. Tím pádem nezabírá ani mnoho místa. Na naše překvapení byla i lehčí než běžná matrace a tedy manipulace s ní byla jednoduchá. Potah matrace je příjemný na dotek a jeho materiál působí kvalitně.

Zabalená matrace Dormeo

Matrace nezabírá mnoho místa a není ani těžký

 

Po použití můžeme konstatovat, že se na matraci leží příjemně bez ohledu na spánkovou polohu. Po hodinách strávených za počítačem si odpočinula i páteř, člověk ráno vstane odpočatý a nic ho nebolí. Pokud tedy chcete investovat do zdravého a kvalitního spánku, tato matrace může být dobrá volba.

 

Srovnání s modelem iMemory S Plus

 Dormeo Ergo ComfortDormeo iMemory S Plus
Výška20 cm20 cm
Počet zón33
Materiál jádraPěna Ecocell®, Ergo pěnaPaměťová pěna, Pěna ECOCELL, Pěnové pružiny Octaspring
Tvrdoststředně tvrdáMěkká, Středně měkká, Středně tvrdá, Tvrdá, Velmi tvrdá
Maximální nosnost130 kg140 kg
Oboustranné jádroánoáno
Omyvatelný potahánoáno
Paměťová pěnaánoáno
Antibakteriální ošetřeníánoáno
Octaspring®neáno
Záruka15 let15 let

 

Zhodnocení na závěr

Matrace Ergo Comfort patří mezi kvalitní matrace s jedinečnou pětivrstvou skladbou navrženou pro maximální podporu, dynamickou přizpůsobivost a kvalitní spánek. Poskytuje optimální podporu páteře a zmírňuje bolesti zad a jiných částí těla. Je vhodná pro každého bez rozdílu tvaru postavy, jeho výšky nebo preferované spánkové polohy.

Matrace se přizpůsobí každému tělu. Potah je příjemný na dotek a co je výhodou, je i pratelný. Člověk se ráno budí odpočatý a nic ho nebolí. Zaskočit vás může jedině cena, která je trochu vyšší a to je 10 480 Kč. Do kvalitního a zdravého spánku se však vyplatí investovat.

💡 Tip Přečtěte si i náš článek Vybíráme matrace Dormeo a porovnejte si i další modely od tohoto známého výrobce.

Výhody

 • tvar Ergo 6 cm vnitřní vrstvy byl inspirován Kosmodisk
 • zkušební doba 60 dní a prodloužená záruka 15 let
 • správná opora v jakékoli spánkové pozici
 • 3 zóny pohodlí
 • antibakteriální a hypoalergenní matrace
 • odnímatelný a pratelný potah

Nevýhody

 • potah je krásný svrchu a po bocích, zespodu je jen taková „divná látka”
 • pouze středně tvrdá nebo tvrdá strana

Závěr recenze: Komfort zejména pro ty, kteří nemají rádi ani velmi tvrdé, ale ani velmi měkké matrace - „ergomatrac” s maximální možnou oporou páteře.

Hodnocení autora
 • Pohodlí spánku
 • Tvrdost matrace
 • Kvalita matrace
 • Kvalita potahu
 • Manipulace
 • Cena

Souhrn

Matrace pro každého, kdo preferuje zdravý a pohodlný spánek s možností volby dvou stupňů tvrdosti.

4.4
Vývoj ceny Dormeo matrace Ergo Comfort + přikrývka a polštář siena


Autor článku
Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.