Stihl FS 460 CE-M - krátká recenze

22. listopadu 2020 0
Stihl FS 460 CE-M
 • pohon: benzínový
 • výkon: 2,2 kW
 • typ přístroje: křovinořez
 • hmotnost: 8,5 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Křovinořezy
24 751 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Stihl FS 460 C-EM patří mezi dražší modely, ale nabízí výkon až 2,2 kW. Bod zážehu i dávkování paliva je řízeno plně elektronicky. Karburátor nenastavujete manuálně. Kompenzátor Stihl je zárukou, že výkon motoru, spotřeba paliva i emise zůstávají v konstantní hladině i přes postupnému znečišťování vzduchového filtru. Rukojeť je multifunkční s integrovanými ovládacími prvky. Systém Stihl ErgoStart umožní jednoduchý start bez silových rázů a díky sytič M-Tronic už nepociťujete rozdíl mezi studeným a teplým startem.

Výhody

 • dobrý výkon
 • nízká spotřeba

Nevýhody

 • cítit vibrace

Závěr recenze: Dražší model oblíbené značky potěší nízkou spotřebou paliva a výkonným motorem.

Co o Stihl FS 460 CE-M píše eshop

Stihl FS 460 CE-M

Velmi silný křovinořez o výkonu 2,2kW s ErgoStartem (E) a M-Tronic (M)

Komfortně vybavený křovinořez s dlouhou životností, robustní konstrukcí, opatřený systémem snadného startu ErgoStart a úsporným motorem 2-MIX. Vybavený plně elektonickým systémem řízení motoru M-Tronic. Ideální pro profesionální nasazení při vyžínání porostů na rozsáhlejších členitých plochách s tuhými travinami a při použití pilového kotouče při pracech v lesních porostech.

Technická data

 • Zdvihový objem cm³ 45,6
 • Výkon kW 2,2
 • Hmotnost kg 1) 8,5
 • Hladina akustického výkonu s kovovým nářadím dB(A) 2) 113
 • Hodnota vibrací vlevo s plastovým řez. nástr. m/s² 3) 2,5
 • Hodnota vibrací vpravo s kovovým nářadím m/s² 3) 1,6
 • Hladina akustického tlaku s kovovým nářadím dB(A) 2) 100
 • Hodnota vibrací vlevo s kovovým nářadím m/s² 3) 1,9
 • Celková délka cm 4) 179
 • Objem palivové nádrže l 0,75
 • Maximální výkon ot./min 9.500 1) Bez paliva, řezného nástroje a krytu 2) K-Faktor podle RL 2006/42/EG = 2,5 dB(A) 3) K-Faktor podle RL 2006/42/EG = 2 m/s² 4) bez žacího nástroje

Sériová výbava 4 bodový antivibrační systém

Bei den neuen STIHL Freischneidern reduzieren Stahlfedern als Antivibrationselemente die Übertragung von Schwingungen, die durch Motor und rotierendes Schneidwerkzeug entstehen. Die Griffe sind dadurch äußerst vibrationsarm und die Geräte lassen sich gut führen. (Abb. ähnlich)

STIHL ErgoStart (E)

Startování je nyní ještě snadnější. U nového STIHL ErgoStart je mezi cívkou startovacího zařízení s lankem a klikovou hřídelí přídavná spirálová pružina, které se natahuje proti kompresnímu tlaku na pístu. Je-li síla pružiny větší než kompresní tlak, kliková hřídel se protočí a motor naskočí. Uživatel startuje nářadí pohodlně bez nepříjemných silových rázů.

Multifunkční rukojeť

Multifunkční rukojeť se používá u vyžínačů, křovinořezů a zahradních nůžek. Všechny ovládací prvky pro řízení motoru jsou integrovány v této rukojeti. Ovládání je tím zvláště jednoduché a bezpečné - ruka zůstává stále na rukojeti. Multifunkční rukojeť je integrována v řídítkové rukojeti přístroje. U nářadí s kruhovou rukojetí jsou ovládací prvky umístěny na nosné trubce.

Řídítková rukojeť

Řídítková rukojeť se označuje také jako ergonomická žací rukojeť. Umožňuje při sečení přirozený pohyb vyžínače a dá se snadno nastavit pomocí roubíkového šroubu. U vyyžínačů a křovinořezů je řídítková rukojeť vždy nejlepší rozhodnutí, když se mají často vyžínat větší plochy.

Nastavení rukojeti bez použití nářadí

Ergonomická rukojeť vyžínače se dá individuálně nastavit pomocí bajonetového uzávěru bez použití nářadí pro příslušného uživatele. 2-MIX

Osvědčený motor 2-MIX STIHL přesvědčí nízkými hodnotami emisí a vynikajícím výkonem.

M-Tronic

Plně elektronicky řízený bod zážehu a stejně tak dávkování paliva do karburátoru. Řízení motoru STIHL M-Tronic (M) zajišťuje pro každý provozní stav optimální výkon motoru, konstantní maximální otáčky a vynikající zrychlení. Kompletně odpadá možnost manuálního seřízení karburátoru.

Sytičová páčka (M-Tronic)

Díky M-Tronic nemusíte rozlišovat mezi studeným nebo horkým startem motoru. S M-Tronic je jedna startovací pozice, nastavovaná pomocí sytičové klapky. Systém sám automaticky rozezná studený či teplý motor a podle toho elektronicky řídí odpovídající dodávku paliva.Potřebujete pak ke startu menší počet zátahů za startovací šňůru a máte k dispozice ihned plný výkon motoru. Po přidání plynu se sytičová páčka sama přepíná do provozní polohy.

Ruční palivové čerpadlo

Ručním palivovým čerpadlem lze tlakem palce čerpat palivo do karburátoru. Tím se po delší provozní přestávce nářadí sníží počet zatažení za startovací lanko.

Klapka pro zimní provoz

Změna mezi letním a zimním provozem je velice jednoduchá a spočívá v pouhé změně polohy klapky, umožňující proudění ohřátého vzduchu okolo karburátoru. Během zimního provozu je pak podstatně omezeno zamrzání karburátoru a vzduchového filtru.

Blokace převodovky

Díky blokaci převodovky prostřednictvím trnu je výměna pracovního nářadí snadná.

Velká palivová nádrž

Velká palivová nádrž o objemu 0,75 l umožňuje zmenšit pauzy při práci z důvodu doplňování paliva.

Vzduchový filtr s dlouhým servisním intervalem

Snadno přístupný papírový vzduchový filtr umožňuje dlouhý servisní interval.

Tlačítko Stop

Odpadá kontrola a manipulace s tlačítem Stop při opětovném startu. Motor je neustále připraven k nastartování.

Ochranné brýle

Pro Vaši bezpečnost sériově dodávané ochranné brýle. Brýle jsou dobře odvětrávány a mají širokou boční ochranu.

Výbava pro dodatečné doplnění

Nosný systém pro prořezávky ADVANCE

Umožňuje velkou volnost pohybu díky volně zavěšené nosné desce.Zvláště ergonomický a komfortní při prořezávkách s pilovými kotouči. Velmi lehký. Umožňuje zavěšení vaku s nářadím.

V závislosti na zemi jsou možné odchylky od tohoto sortimentu produktů a od těchto údajů. Vyhrazujeme si právo na změny techniky, vybavení, ceny a nabízeného příslušenství.

Parametry produktu

Souhrn
ZařazeníKřovinořez benzínový
VýrobceStihl
Typ pohonubenzínové
Typ přístrojekřovinořezy
Výkon3 kW
Hmotnost8.5 kg
Antivibrační systémano

Vývoj ceny Stihl FS 460 CE-M


Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.