Philips MoistureProtect HP8281 |
---|
Vítěz testu |
|
|
Designově zajímavý vysoušeč vlasů s mimořádně šetrným sušením bez poškozování vlasů. |
1 900 Kč |
Ukázat nabídku Heureka.cz |
Co se týče vybavení fénu, v úvahu jsme při našem testu vysoušečů vlasů brali i to, zda je jeho součástí difuzér, případně zda má koncovku na dotvarování účesu nebo detaily, jako je háček na zavěšení či různé nástavce. Všímali jsme si také i to, zda jde o fén vysloveně jen na domácí použití, nebo zda je díky jeho rozměrům možné využít ho i jako cestovní fén a přidali jsme užitečné rady a tipy na to, jak si vybrat nejlepší fén.
Základní rady při výběru fénu na vlasy
Při výběru fénu byste měli myslet na pár věcí, a tak vám přinášíme několik stručných tipů jak vybrat fén:
- ideální příkon by měl být 1300 W, tak bude sušení vlasů efektivní a vlasy nebudou příliš dlouho vystaveny teplému vzduchu
- pokud chcete šetřit své vlasy, vyberte si fén s možností nastavení více úrovní teploty vzduchu a fénujte jejich ne tím nejteplejším vzduchem
- pokud chcete, aby vám po vyfénování účes co nejdéle držel tvar, pořiďte si fén s možností foukání studeného vzduchu
- pokud nemáte zástrčku přímo u zrcadla, všímejte si i délku kabelu
- v případě, že máte kudrnaté vlasy, vybírejte si fén s difuzérem
Při hodnocení fénů na vlasy jsme brali v úvahu tyto metriky:
Nejlepší Fény na vlasy na základe porovnávacího testu 2025
1. místo | 2. místo |
---|---|
Vítěz testu | |
Philips MoistureProtect HP8281 | Remington D5219 |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
1 900 Kč | 608 Kč |
Ukázat nabídku Heureka.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz |
Recenze 2 nejlepších fénů na vlasy pro rok 2025
Vítěz testu
1. Philips MoistureProtect HP8281
Sušit je vybaven snímačem MoistureProtect, který zachovává vlasy hydratované a nepřetržitě vyhodnocuje optimální teplotu, byla během fénování zachována vlhkost struktury vlasů. Samozřejmostí je difuzér a funkce ionizace pro šetrné sušení vlasů bez nepříjemné statické elektřiny. Líbí se nám také 2,5 m dlouhý kabel pro pohodlné používání.
Výhody
- dlouhý kabel
- ionizátor
- zajímavý design
Nevýhody
- nic jsme nenašli
Verdikt: Designově zajímavý vysoušeč vlasů s mimořádně šetrným sušením bez poškozování vlasů.
Naše hodnocení:

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
2. Remington D5219
Fén má nízkou hlučnost, praktickou vyjímatelnou mřížku pro rychlejší čištění a šikovné očko na zavěšení. Samozřejmostí je i ionizátor pro šetrné sušení.
Výhody
- vysoký výkon
- nízká hlučnost
- vyjímatelná mřížka pro rychlejší čištění
- ionizátor
Nevýhody
- nic jsme nenašli
Verdikt: Fén, který nabízí možnost až pěti nástavců, uspokojí i náročnější zákazníky.
Naše hodnocení:

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
Typy fénů
Vysoušeč vlasů je dnes součástí téměř každé domácnosti a pokud vám ten váš už dosloužil a chcete si pořídit nový, máme pro vás užitečné rady, jak si vybrat ten nejlepší vysoušeč vlasů. Jeho výběr totiž nelze podceňovat, protože kvalitní fén bude k vašim vlasům šetrný a zároveň je efektivně vysuší. No a pokud si vlasy fénem sušíte pravidelně, mělo by to pro vás platit dvojnásob. Začněme tedy tím, jaké typy vysoušečů na vlasy můžete na trhu najít.
Při výběru fénu na vlasy se můžete setkat se skutečně rozmanitou nabídkou typů a vybavení, kterým jednotlivé modely disponují.
Co se týče typů fénů, najdete:
- klasické fény – to je úplný základ, který je vhodný pro domácí použití a uspokojí méně náročné uživatele
- cestovní fény – jde v podstatě o klasické fény, které však zaberou ve vašem zavazadle málo místa
- profesionální fény na vlasy – pro profesionální kadeřnice či náročné zákazníky jsou dostupné fény určeny na časté používání, které disponují různými rozšířenými funkcemi
- fény s difuzérem – difuzér se postará o objem vašich vlasů, no a jde o fény vhodné na kudrnaté vlasy
- fény s ionizátorem – tento typ fénu chrání vlasy před vysušením, takže je fénování šetrnější
- kulmofény – zde už jde o spojení kulmy a fénu, přičemž kulmofén pomocí kartáče vaše vlasy při fénování rozčeše a dodá jim objem. Kulmofén bývá označený někdy i jako fén na vlasy s rotačním kartáčem.
Klasický fén
Klasické domácí fény jsou cenově dostupné a většina lidí si opatří právě tento typ vysoušeče vlasů. Najdete i takové, které jsou vybaveny difuzérem či ionizátorem nebo dalšími funkcemi a doplňky, ale i zcela jednoduché modely. Parametrem, s nimiž se při výběru fénu můžete setkat, se však ještě budeme věnovat.
Výhody
- cenově dostupné
- mohou být vybaveny ionizátorem i difuzérem
- někdy disponují i dalšími nástavci a funkcemi
Nevýhody
- při cestování zaberou mnoho místa
- při každodenním používání se mohou rychle opotřebovat
Cestovní fén
Cestovní fény se vyznačují hlavně tím, že jsou skladné a zabírají málo místa. Mohou mít například držák, který se dá sklopit tak, abyste mohli fén bez problémů uložit do vašeho kufru či cestovní tašky. Tento typ fénu však rozhodně není určen pro pravidelné a každodenní používání. Ve srovnání s domácím fénem značně zaostává ve funkcích, a tak nemusí být jeho časté používání pro vaše vlasy právě nejvhodnější.
Výhody
- jsou levné
- skladné
Nevýhody
- ve srovnání s domácím fénem má méně funkcí
- nejsou určeny pro každodenní používání
Profesionální fén
Fény určené pro profesionály či náročné zákazníky jsou rozměrově větší a disponují širokou nabídkou funkcí, přičemž jsou také často vybaveny bohatým příslušenstvím. Výhodou je dlouhý kabel a silný výkon. Chcete-li jednoduše ovladatelný fén, modely určené pro profesionály takovými obvykle nejsou.
Výhody
- silný výkon
- dlouhý kabel
- množství funkcí a bohaté příslušenství
Nevýhody
- vyšší cena
- pro někoho může být složitý na ovládání
10 pravidel správného fénování
Ať už vysoušeč vlasů používáte každý den nebo jen sporadicky, měli byste při sušení vaší koruny krásy dbát na několik základních pravidel. Zde jsou:
- Při fénování držte vysoušeč minimálně 20 cm od vlasů.
- Nepoužívejte nejvyššího teplotního stupně.
- Při fénování jemných vlasů dbejte o to, abyste nastavili vysoušeč co nejslabší výkon. V opačném případě by se vaše vlasy mohli zaplést.
- Pokud spěcháte, raději fénujte vlasy rychlejším proudem vzduchu jako těm teplejším.
- Pramínky vlasů fénujte ve směru od kořínků ke konečkům.
- Fénem během sušení vlasů stále hýbejte, abyste příliš dlouho nevystavovali horkému vzduchu jedno místo ve vlasech. Pokud máte husté vlasy, rozdělte je pomocí sponek nebo kolíčků.
- Používejte produkty na ochranu vlasů před poškozením teplým vzduchem.
- Po umytí nechte vlasy proschnout alespoň 15 minut a až poté je fénujte.
- V závěru fénování nechte na vaše vlasy proudit studený vzduch, který účes zafixuje.
- Díky difuzéru budou vaše vlasy rovnoměrně vysušené.
Parametry při výběru fénu
S tím, jaké typy fénů najdete na trhu, jsme vás již seznámili. Vyznat se mezi nimi a vybrat si ten nejlepší však pro laika nemusí být jednoduché, a tak vám přinášíme přehled základních parametrů a funkcí, kterým byste při výběru fénu měli věnovat pozornost. Člověk se totiž snadno může ztratit v pojmech v různých testech fénů či uživatelských recenzích, a tak pro vás máme ty podstatné informace přehledně rozděleny.
Příkon
Při výběru fénu sehrává parametr příkonu důležitou roli. Tento parametr vám totiž ukazuje, jaký má motor vysoušeče výkon. Znamená to, že fény s vyšším výkonem dokáží vyprodukovat silnější proud vzduchu, a tak i rychleji vysuší vaše vlasy. Pořiďte si fén s výkonem minimálně 1300 W, ale úplně nejlepší uděláte, pokud sáhnete po modelu s výkonem 1750 W a více. Jde totiž o to, že čím méně jsou vaše vlasy vystavovány proudu horkého vzduchu, tím méně se ničí.
Nastavení teploty vzduchu
Nastavení více úrovní teploty foukání vzduchu je dnes již součástí výbavy téměř každého domácího fénu. Tato možnost je důležitá, protože vysoká teplota poškozuje mokré vlasy a vysušuje jejich, takže se mohou častým fénováním poškodit a lámat. Vhodné je proto sušit si vlasy vlažným vzduchem.
Některé fény jsou také vybaveny možností studeného proudu vzduchu, který se postará o zpevnění vašeho účesu po vysušení.
Rychlost proudění vzduchu
Tento parametr není až tak podstatný jako možnost nastavení teploty, ale je to docela užitečná možnost, která umožňuje vysušit si vlasy způsobem, který vám je nejpříjemnější.
Materiál, ze kterého je povrch
Fény, které mají celokovové topné těleso, jsou náchylnější k přehřátí a teplo z nich sál nerovnoměrně. To má na naše vlasy špatný vliv a může to vést k jejich poškození. Pokud si pořídíte fén s keramickým modulem, teplo bude rozloženo rovnoměrně a vlasy budou před poškozením chráněny.
Některé fény mají vnitřní stěny pokryté minerálem turmalín. Ten vytváří při vysoké teplotě záporné ionty. No a natrefit můžete i na takové vysoušeče vlasů, které mají různé tepelně aktivovány technologie a při sušení mohou do vašich vlasů vpouštět jemný opar vitamínů nebo výživných olejů.
Hřebenový nástavec vám vlasy během foukání nadzvedne a pročeše je od kořínků. Tím docílíte objemný účes.
Věděli jste, že pravidelné čištění může prodloužit životnost vašeho fénu? Pokud používáte svůj fén pravidelně, měli byste ho čistit jednou za měsíc. Čištění fénu vám může značně zjednodušit odnímatelná mřížka umístěna v jeho zadní části. Čištění fénu byste neměli podceňovat, protože pokud se zanese, jeho výkon se sníží, případně se může začít přehřívat, a to může vést nejen ke zkrácení životnosti, ale i poškození vašich vlasů.
Funkce a příslušenství
Ionizace
Většina fénů na domácí použití je dnes vybavena ionizátorem. Jde o zařízení, které dodá vlasům vlhkost, zabraňuje jejich elektrizování a zajistí jim lesk a hebkost. Funguje to tak, že přístroj sbírá z okolí molekuly vody a přidává do nich elektrony, a tak se tvoří záporně nabité částice. Ty se fénem přenesou na vlasy a zneutralizují kladně nabité částice způsobující nezdravý vzhled a vysušování vlasů. Fény s ionizátorem oceníte zejména tehdy, jestliže se fénujete pravidelně a chcete se vyhnout poškození vlasů, ale také tehdy, pokud máte suché, křehké a lámavé vlasy.
Nástavce
Nejčastějším a nejvyužívanějším nástavcem je tvarovací koncovka, která vám umožní směřovat vzduch přesně tam, kam potřebujete. Celkem šikovný je i hřebenový nástavec, který je určen k nadzvednutí a pročesání vlasů od kořínků, čímž dosáhnete objem.
Tepelná pojistka
Tepelná pojistka je vlastně jediným bezpečnostním prvkem, který by měl váš nový fén rozhodně mít. Tato pojistka se postará o vypnutí fénu v případě přehřátí a znemožní vám opět ho zapnout, dokud dostatečně nevychladne. Dnes jde již o běžnou součást téměř všech modelů.
Difuzér
Každý fén na kudrnaté vlasy by měl mít ve výbavě i difuzér. Jde v podstatě o nástavec, který se postará o přirozený vzhled kudrlin, dodá vlasům objem a vlnění ještě podpoří.
Hmotnost fénu
Přestože nejde o klíčový parametr, i hmotnost fénu byste si měli při jeho výběru všímat. Lehčí fény oceníte zejména tehdy, pokud máte dlouhé vlasy, jejichž sušení si přece jen vyžaduje někdy i půlhodinu, no a práce s fénem s vyšší hmotností během několika desítek minut může být pro někoho nekomfortná.
Délka napájecího kabelu
Tento parametr byste si měli všímat zejména v tom případě, pokud nemáte zástrčku přímo u zrcadla. Délka napájecího kabelu fénu se pohybuje od 1,8 do 3 metrů. Praktickou součástí několika modelů je závěsné poutko na rukojeti. Chcete-li se vyhnout tomu, aby se kabel na fénu zalomil, vyberte si model s otočným kloubem. Vyhnete se tak i stáčení kabelu, které ho může poškodit nebo snížit jeho životnost.
Ceny fénů
Fény na vlasy nepatří k nákladným spotřebičům a kvalitní kousek můžete pořídit za několik stovek korun. Pokud však chcete profesionální model s více funkcemi, počítejte s tím, že si za něj budete muset zaplatit více. Pojďme se tedy podívat na to, v jakých cenových relacích se pohybují fény.
Do 380 Kč
V nejnižší cenové kategorii najdete hlavně cestovní fény, nebo jednodušší modely pro domácí použití. Za tuto cenu si můžete pořídit i modely s příkonem okolo 2000 W, no a volba dvou rychlostních stupňů a více možností nastavení teploty je také téměř samozřejmou součástí modelů v této cenové relaci. Není výjimkou, že součástí výbavy těchto fénů je i difuzér.
Od 380 do 900 Kč
V této cenové relaci naleznete vysoušeč vlasů, které disponují i příkonem větším než 2000 W. S vyšším výkonem obvykle narůstá i počet rychlostních programů či stupňů teploty. Některé dražší modely mohou mít také keramický modul.
900 Kč a více
Za tuto částku si můžete zakoupit fény, které jsou výkonem srovnatelné s předchozí cenovou kategorií fénů, ale jsou vybaveny několika zajímavými technologiemi. Některé z nich jsou mimořádně tiché a mnohé jsou vybaveny keramickým povrchem.
Oblíbené značky
Mezi nejžádanější a u zákazníků nejoblíbenější značky fénů patří Remington, Rowenta, Sencor, ale také Philips.
Fény Remington
Značka Remington už léta vyrábí kvalitní a ověřené výrobky, které jsou oblíbené mezi zákazníky po celém světě. Svým klientům nabízí spotřebiče sloužící k péči o tělo – tedy holící strojky, kulmy, fény a prostředky na depilaci a zastřihování chloupků. Fény Remington disponují zajímavou technologií Keratin Therapy s napuštěným mikrokondicionérom a senzorem tepelné ochrany.
Fény Rowenta
Německá značka Rowenta funguje již od roku 1909 a ve svém portfoliu má kromě vysoušečů na vlasy i epilátory, parní generátory, vysavače, žehličky a jiné.
Fény Rowenta v sobě spojují technologický výkon, propracovaný design a vysokou úroveň praktičnosti.
Fény Sencor
Japonská značka Sencor má ve své nabídce skutečně široké spektrum domácích spotřebičů a nechybí mezi nimi ani vysoušeč vlasů. Fény Sencor najdete nejen se základní výbavou, ale i takové, které uspokojí potřeby náročných zákazníků. Samozřejmostí je praktičnost a zajímavý design.
Fény Philips
Značka Philips patří k ověřené klasice a v množství výrobků, které nabízí, nechybí ani fény. Vysoušeče vlasů Philips se postarají o lesk vašich vlasů a zabrání jejich vysušování. Ve své nabídce mají nejen klasické fény, ale i praktické cestovní fény.
Do testu jsme vybrali Fény na vlasy pouze z ověřených eshopů

Mohlo by vás zajímat
-
Vybíráme nejlepší kulmofény za rok 2025 - ve srovnání 8 modelů obstály Braun a Sencor
-
Jak uvařit rýži - jednoduchý návod na její přípravu v hrnci i rýžovaru + 3 skvělé rýžové recepty
-
Lehký, výkonný, tichý a odolný – přesně takový by měl být váš nový vysavač: víte, jak ho vybrat?
-
Nejlepší vařená kukuřice - jaký je recept na její správnou přípravu a jak dlouho ji třeba vařit
-
Tradiční recepty na zavařované hrušky – s citronem, hřebíčkem či brusinkami, vyberte si ten svůj
-
Zavařované brusinky – nejlepší recepty (i brusinky s hruškami), postup, kde je použít
-
Melounové slupky - nebo 5 skvělých receptů (i na zavařování) a další tipy na jejich použití, už je nikdy nevyhodíte
-
Zavařená cuketa - 10 ověřených receptů, na slano i na sladké, s rajčaty či paprikou, čalamáda, čatní
-
Zavařované borůvky - nejlepší recept s nálevem i bez, a k čemu je použít
-
Poradíme vám, který IPL epilátor si v 2025 vybrat, porovnali jsme 3 nejprodávanějších
Děkuji moc, vybrala jsem si díky Vám fén a jsem maximálně spokojená.
To jsme rádi, děkujeme i my.