Jak vybrat dárky pro rodinu – velký průvodce

Veronika Štrbová Téma 17. října 2020 0

Vybrat dárek pro celou rodinu je někdy těžký oříšek. Je to totiž specifická kategorie, která spadá většinou pod Vánoce. Postupnými kroky však můžete přijít i na to, jak obdarovat všech členů domácnosti, aby byl každý spokojený. Dárek pro rodinu by měl být společenský, aby si ho užil každý stejně. Samozřejmě, můžete si dárky i podělit jednotlivě a nakonec přidat jeden „pro všechny“. Pokud má rodina doma zahradu, naskýtá se vám hned několik nápadů na společný dárek, například krásný zahradní nábytek. Možností je také mnoho, pojďte se podívat, jak vybrat dárek pro celou rodinu.

Koho chcete obdarovat?

➡️ Dárky pro rodiče

💡 Dárky pro rodiče

Manželé, rodiče - Dárky pro rodičeJak obdarovat rodiče a přitom se vyhnout těm klasickým dárkem jako jsou ponožky a svetry? Myslete na jejich zájmy. Dopřejte jim dokonalý divácký zážitek v podobě nového moderního televizoru nebo jejich potěšte skvělým kávovarem, díky kterému budou mít úsměv na tváři a chutnou kávu každý den. Nebo se zaměřte na sportovní odvětví, možností je mnoho.

Při výběru dárku pro rodiče myslete i na tato fakta:

 • jejich společné zájmy
 • jak tráví volný čas
 • jaké domácí práce jsou jejich oblíbené
 • zda tráví hodně času na zahradě

👉 Vybírejte z následujících dárků ⤵:

➡️ Dárky pro prarodiče

💡 Dárky pro prarodiče

Dárky pro prarodiče - prarodičePrarodiče jsou většinou skromní a nevyžadují od svých blízkých velké dary. Tvrdí, že všechno mají a nic nepotřebují. Pokud je však chcete opravdu něčím překvapit, myslete mimo jiné na jejich zdraví. Potěšit je mohou zdravé vitaminy nebo opravdu kvalitní matraci, na kterém je nebude bolet páteř.

Při výběru dárku pro prarodičů myslete na:

 • jejich zdravotní stav
 • životní styl
 • zvláštní potřeby
 • zájmy ve volném čase

👉 Nabídka je opravdu bohatá: ⤵

➡️ Dárky pro děti

💡 Dárky pro děti

Dárky pro děti - Dívka a chlapec, sourozenciVybrat dárky pro děti by neměl být velký problém. Děti zvyknou vyslovit svá přání dříve, než se jich na to stihnete zeptat. Potěšíte jejich například moderními hračkami, elektronikou či sportovními doplňky. Samozřejmě, velmi záleží na věku a pohlaví dítěte. Proto myslete i na osobní preference jednotlivce. Pokud jim chcete koupit společný dárek, vsaďte na herní konzoli nebo společenskou hru.

Pro děti vybírejte dárky podle:

 • jejich zájmy a koníčky
 • věk a pohlaví
 • oblíbení filmoví či pohádkoví hrdinové

👉 S čím určitě zabodujete: ⤵

➡️ Dárky pro tetu a strýce

💡 Dárky pro tetu a strýce

Dárky pro tetu a strýce - muž a žena ve středních letechTeta a strýc jsou důležitými členy každé rodiny, nezvykneme s nimi mít až takový blízký vztah jako s našimi nejbližšími, s nimiž trávíme nejvíce času. To však neznamená, že je nemůžeme obdařit pěkným dárkem. Výběr vám může dát trošku zabrat, avšak nic není nemožné. Sledujte, co se jim líbí, co jim doma chybí nebo poslouchejte. Možná svá přání vysloví tak nenápadně, že vám vnuknou super nápad na dárek. Vyberte si například nějaký praktický dárek z naší nabídky.

Co můžete koupit své tetě a strýci:

 • elektroniku, která jim usnadní život
 • praktické věci do domácnosti
 • doplňky do interiéru

👉 Tetu a strýce potěšíte například takovými dárky: ⤵

➡️ Dárky pro celou rodinu

💡 Dárky pro celou rodinu

Dárky pro celou rodinu - rodiče s dětmi a starými rodičiNajít dárek pro celou rodinu není jednoduché. Nicméně je to skvělý nápad, jak dopomoci tomu, aby rodina trávila více společného času. Ideálním dárkem v tomto případě je zajímavá společenská hra, kterých je v dnešní době opravdu hodně na výběr. Nebo jim dopřejte společné chvíle v podobě voucheru na dovolenou na prodloužený víkend.

Na co myslet při výběru dárku pro celou rodinu:

 • na jejich záliby a koníčky
 • preferované sporty
 • využití volného času

👉 Pro celou rodinu vybírejte dárky zde: ⤵

 

Jak postupovat při výběru dárku pro rodinu

Vybrat dárky pro celou rodinu, abyste ulahodily každému a nevyvolaly přitom bitvu při rozbalování, může dát zabrat. Stačí však pár dobrých tipů, na co myslet při výběru dárků a zvládnete to levou zadní. Několik jejich máme pro vás i my:

 

➡️ Dárek, který sbližuje

Při výběru dárku pro celou rodinu určitě zalovte v moři rodinných společenských her. Jejich výběr je v dnešní době daleko bohatší než jen Člověče, nezlob se! a Dostihy a sázky. Populární jsou nyní tituly z pestrých fantazijních světů i hry, kde si s dětmi můžete vyzkoušet například práci detektiva. Určitě najdete to pravé.

V případě, že rodina bydlí v domě se zahradou, nebo pokud má v domě velkou prázdnou místnost, stojí za to zvážit například pořízení stolu na ping pong. Opět se jedná o společnou aktivitu, navíc spojenou se zdravým pohybem. Dostupnější alternativou je pak set badmintonových raket s košíky pro pinkání na dvoře.

 

➡️ Pro všechny stejně

Možná přemýšlíte nad tím, že rodinu potěšíte něčím skutečně velkým jako je rodinný stolní počítač, parádní tablet nebo nová plochá televize, třeba ještě doplněna o herní konzoli. Takový dar často mezi více dětmi vyvolá vzrušení, od kterého není daleko k takové menší bitvě. Avšak dárek pro „celou rodinu” jasně napovídá, že žádné z dětí si ho nemůže nárokovat jen pro sebe. Dárek patří všem stejně.

 

➡️ Co využije každý člen domácnosti

Jsou věci, které může rodina snadno sdílet. To z nich dělá skvělé nápady na hromadný dárek. Typickým zástupcem této skupiny může být například digitální fotoaparát nebo kamera, po kterých sáhnou při výletu, školní exkurzi nebo na dovolené. Pokud není v rodině vysloveně nadšenec pro fotografování, jeden přístroj bohatě stačí celé domácnosti. Pokud jste mysleli spíše na něco finančně dostupnější, zvažte třeba vytvoření balíčku pěny a soli do koupele. Že to kluci neocení? Nesmysl, vyberte produkty v mužských barvách, tedy bez růžové, a budou mít každý lázeň pěnu až po uši.

 

➡️ Kupujte dárky s předstihem

Když máte dobrou paměť nebo šikovnou aplikaci v mobilu, víte přesně, kdy má kdo narozeniny, výročí a svátek. Nezapomínejte ale dárky kupovat včas. Není nic horšího než řešit nedoručený nebo rozbitý dárek v pátek odpoledne na poslední chvíli. Pokud máte oblíbené obchody a nějaký produkt vás zaujme, nebojte se kupovat tu a tam něco do zásoby. Nemusíte mít doma plnou kopu dárků nebo seschlou květinu, ale láhev dobrého vína, hračka pro dítě, nebo velká čokoláda se hodí vždy. Zajímavá kniha, pěkné tričko, nebo zajímavý šperk vám nezaberou mnoho místa, ale když se vám stane, že zapomenete, můžete jednoduše vybrat něco, co jste si koupili předem. Vyplatí se to.

 

➡️ Dárek pro celou rodinu

Pokud zvažujete dárek v podobě nového vysavače nebo sady nádobí či příboru, určitě nedávejte na dárek jmenovku pro mámu. To, že doma provádí pravidelně domácí práce neznamená, že ji to tak nesmírně i baví. Raději darujte takový praktický dárek celé rodině.

👉 Při výběru postupujte následovně ⤵:

⭐ Vytvořte seznam jejich zájmů – Posaďte se a sepište si seznam věcí, o které se vaše rodina zajímá, a nebojte se, pokud bude dlouhý. Poté vymyslete dárky, které se týkají každé položky v tomto seznamu. Například, pokud se zajímají o vaření, čtení, hudbu a lesklé doplňky, můžete přijít s knihou od jejich oblíbeného spisovatele, kráječem na pizzu, plotnami či třpytivými šperky. Samozřejmě, nemusíte dávat všechny dárky ze svého seznamu, ale možná narazíte na několik dobrých nápadů, které budete moci později použít.

⭐ Přání z minulosti – Pokud hledáte dárek pro sourozence, zamyslete se nad vším, po čem tak velmi toužil jako dítě, ale nikdy to nedostal. Může to být hračka, konzola pro videohry nebo možná krabička na oběd s jeho oblíbenými postavičkami z dětství. Chcete-li svým rodičům dopřát něco výjimečného, můžete ze své staré rodinné fotografie udělat velké fotoplátno a nechat si ho zarámovat. Někdy ty zdánlivě jednoduché dárky nakonec znamenají nejvíce.

⭐ Staňte se pronásledovatelem – Zoufalá doba vyžaduje zoufalé opatření, takže pokud vše ostatní selže, neváhejte udělat nějaké „pronásledování”, resp. pozorování. Váš milovaný má pravděpodobně seznam přání na Amazone a bude určitě nadšený, že z něj něco získá. Můžete také přejít jeho profil na Facebooku a projít si letošní příspěvky. Jednou za čas sdílíme všichni odkaz, který tvrdí, že určitou položku musíme mít. Samozřejmě, za pár dní na to úplně zapomeneme, ale to je ta nejlepší část. Představte si pohled své sestry, otce nebo synovce, když otevřou váš dárek a najdou předmět, který tak velmi chtěli, ale nikdy si ho nekoupili. Pinterest je také zlatým dolem nápadů, protože vše, co musíte udělat, je zkontrolovat si jejich oblíbené položky a zjistit, jaký typ věcí se jim líbí.

⭐ Darujte zážitek – Pokud má váš blízký rád filmy, kupte mu lístky, aby si podíval ten nový film, na který netrpělivě čekal. Pokud vaše máma vždy klade potřeby jiných lidí před své vlastní, pořiďte jí dárkový poukaz na lázeňský den, kde bude rozmazlována, jak si zaslouží. Pokud je váš bratr adrenalinový nadšenec, najděte místo, kde může jít na bungee jumping, a vezměte ho tam.

⭐ Originalita – Nemusíte se snažit za každou cenu být originální. Každá malá pozornost je lepší než nic, ale pokud se schyluje k nějaké výjimečné události, jako je svatba nebo promoce, která bývá jednou, maximálně dvakrát za život, je dobré se zamyslet nad originalitou dárku. Zvažte zážitek, nebo dárkový certifikát. Jsou to dárky, které zaplatíte předem a obdarovaný si pak sám vybere variantu, nebo termín. Někdo má rád adrenalin, jiný zase zážitek ve formě wellness víkendu. Originální zážitek ale můžete připravit i doma nečekanou masáží nebo upečením dortu. Zorganizujte rodinnou zahradní oslavu, uspořádejte šéfovi skvělou párty, nebo vymyslete zajímavé překvapení.

⭐ Využijte spolehlivé obchody – Každý má své oblíbené obchody, kam rád chodí nakupovat. Někdo rád nakupuje například v obchodních centrech, jiní raději volí malé kamenné prodejny s osobním přístupem, většina z nás pak nejraději nakupuje na internetu. Pečlivě zvažte, kde budete dárek kupovat. Může se stát, že budete chtít danou věc reklamovat, nebo třeba vyměnit velikost, a proto je třeba volit jen spolehlivého prodejce s dobrým zákaznickým servisem. Zvlášť velký pozor je třeba dávat při nákupu certifikátů, kdy platíme předem. Aby daná restaurace nebo masážní salon či zážitková agentura existovala ještě za rok, kdy si bude chtít obdarovaný zážitek vybrat.

⭐ Potěšte jejich smíchem – Víte, jak se říká, že smích je nejlepší lék? Může to být také neocenitelná součást vašeho dárku. Tričko s veselým potiskem, 3D vykrajovátka cookies ve tvaru dinosaura nebo podnosy či kostky ledu v různých tvarech. To jsou tipy na dárky, které rozesmějí vaše rodinné příslušníky. Při dárcích je důležitá myšlenka, ale je hezké získat něco, co skutečně udělá vaši milovanou osobu šťastnou. Proto se řiďte těmito tipy a vaše dárky budou obrovským hitem.

 

Několik dalších tipů na dárky pro rodinu

✅ Velký rodinný kalendář

Výlety, rodinné akce, zubaře a jiné radosti i povinnosti pro každého člena rodinky. Kupte jim velký rodinný kalendář pro další rok, aby si mohli zaznamenat všechny důležité informace, setkání, oslavy a podobně.

Velký rodinný kalendář

✅ Rodinná kniha – strom života

Aby vaše děti a jejich děti věděli, kdo byl jejich pra a prapra a praprapra rodiče, k tomu se vám může hodit rodinná kniha – strom života naší rodiny. Můžete tam zapsat předky až z pátého kolena, ale i všechny svoje potomky. Ke každému rodinnému příslušníkovi si pak můžete připsat i zajímavosti a pikantnosti z jeho života, včetně fotky a zároveň ho můžete poprosit, aby vám napsal nějaký pěkný odkaz jako do památníku.

👉 Rodinná kniha strom života může vypadat i takto:

✅ Časosběrná kronika

Zachytit ty nejvýznamnější momenty v roce tak, aby se k nim celá rodina mohla vracet a vzpomínat? Je nám jasné, že se k tomu člověk jen tak nedokope, avšak knížka se vzpomínkami vás zahřeje později u srdce. Zaznamenejte třeba první Vánoce vašich dětí, společné rodinné oslavy, dovolené, výlety. Nebo, co tak se každý rok fotit na stejném místě? Toto vše můžete postupně zachycovat ve fotoknize, kterou naleznete v nabídce více fotoslužeb ve vašem blízkém okolí.

Fotokniha rodiny

Dokonce se dá taková kniha objednat i přes internet. A nejsou tam jen fotky, prostor je i na psaní příběhů či zážitků. Nemusí to být hned román, stačí pár vět či výstižných slov. Budete pak mít pěkně uchovány vzpomínky, které si můžete na dalších rodinných setkáních společně připomínat.

✅ Fotoplátno

Není nic krásnějšího, než mít zaznamenané rodinné štěstí pěkně na obraze. Máte opravdu povedenou fotku celé rodinky? Tak to je pak dárek hned na světě. Prostě ji nechte vytisknout na fotoplátno. Nebo můžete vytvořit rovnou koláž fotek. Ta se bude na fotoplátne také krásně vyjímat a radost z tohoto dárku bude obrovská.

Obrazy na fotoplátne

Pokud máte fotek rovnou několik, kupte nějaké pěkné rámečky nebo rovnou celý fotoalbum. A pokud žádnou pěknou fotku nemáte zrovna po ruce, můžete rodince pořídit poukázku na rodinné focení. Skvěle se bude vyjímat, když ji dáte zabalenou v nějakém pěkném rámečku, který pak na nejkrásnější fotku mohou použít.

✅ Vtipné rodinné tričko

Máte svou originální oblíbenou hlášku? Nebo půjdete na dovolenou nebo k vodě? Co tak rodinné tričko pro každého? Buď můžete mít všichni naprosto stejné (pouze samozřejmě ve své velikosti) nebo každý se svou speciální potiskem. Stačí zapojit trochu kreativity a vtipné trička budou na světě.

Vtipné černé tričko pro otce

✅ Společenské hry

Jako malí jste jistě s rodiči hrávali Kostky nebo Prší, s babičkou a dědou potom „Žolík”, Dámu nebo Člověče, nezlob se. Byl to ten nejlepší čas, co jste s rodinou mohli strávit. Darujte tedy nějakou pěknou hru. Kromě staré známé klasiky najdete dnes v nabídce i mnohem vychytanější společenské hry.

Mladí lidé hrají společenské hry

✅ Rodinné vstupenky

Skvělým dárkem bývá i rodinné vstupné. Kam? Například do ZOO, do zábavního parku, na virtuální realitu, do aquaparku, zábavního parku nebo co je právě někde v blízkosti a kam by se rodinka určitě ráda podívala. Možností je mnoho, stačí vybrat něco opravdu atraktivní.

Čtyřčlenná rodina v aquaparku


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.