13 nejlepších kuchyňských robotů za rok 2019 – test a recenze chválí Bosch, Klarstein a ETA & jak si vybrat?

Bc. Vladimír Rejholec Test 25. ledna 2019 0

Celkoví víťezi testu

Bosch MUM 4880 Bosch MUM4405 Klarstein Curve Kenwood KVL 8470 S /0W20011157/
Celkoví víťezi testu Lidová volba Zlatá strední cesta Pro náročné
Kuchyňský robot Bosch MUM4880 šedý/bílý
Bosch MUM 4405
Curve kuchyňský robot
Kenwood KVL 8470 S Chef XL Titanium Megapack
 1. bohaté příslušenství
 2. dostupná cena
 3. elegantní bílo-stříbrné provedení
 1. cena
 2. všestranné využití
 3. vhodný do myčky
 4. kvalita BOSCH
 1. německá kvalita
 2. atraktivní design
 3. celokovová konstrukce
 1. velmi bohaté příslušenství
 2. osvětlení pracovní mísy
 3. skvělý výkon
 1. při vybírání se nádoba musí naklonit - zmenšuje se tím objem
 1. je celý z plastu
 2. slabší motor
 1. není nejlevnější
 1. cena
Kuchyňský robot vybaven bohatým příslušenstvím a dobrým výkonem za cenu, která nezruinuje rozpočet Kuchyňský robot za "lidovou" cenu s všestranným využitím a možná s kratší životností kvůli plastovému provedení. Velmi pěkný kuchyňský robot vhodný i do malých kuchyní díky ergonomickému tvaru a malým rozměrům, které však nijak neovlivňují "velký" výkon. Kuchyňský robot prémiové kategorie, který uspokojí všechny požadavky na výkon i design.
3 329 Kč 1 359 Kč 4 799 Kč 18 490 Kč
Ukázat nabídku Ukázat nabídku Ukázat nabídku Ukázat nabídku
Kuchyňské roboty jsou všestranné kuchyňské spotřebiče, které dokáží rychle a snadno nakrájet, nastrouhat, semlít, rozmixovat téměř jakoukoliv potravinu. Některé modely jsou pomocníky domácího kuchaře při výrobě citrusových nebo zeleninových šťáv, šlehání másla do dortu, hnětení chlebového těsta, šlehání vaječných bílků a mletí masa a zeleniny.

Kuchyňský robot byl poprvé představen na severoamerickém trhu v roce 1973 inženýrem Carlem Sontheimer, který strávil rok přizpůsobováním francouzského průmyslového mixéru na domácí podmínky. Trvalo několik let, než si spotřebitelé uvědomili, nakolik užitečný by mohl být nový spotřebič, ale jakmile k tomu přišlo kuchyňské roboty se staly bestsellerem. Sontheimer vynález znamenal revoluci v přípravě jídel v domácích kuchyních po celém světě.

Pokud jde o kuchyňské roboty, opravdu je z čeho si vybrat. Podívali jsme se však blíže na aktuální nabídku trhu pro rok 2019 a vybrali jsme pro vás a porovnali 13 kuchyňských robotů. Zastoupeny jsou značky 5x ETA, 3x Klarstein, 2x Kenwood, 2x Bosch, 1x Sencor.Na “medailových” pozicích se za rok 2019 umístili Bosch, Klarstein a ETA.

Podle čeho a jak vybrat nejlepší kuchyňský robot?

 • výkon – výkon motoru v kuchyňských robotech se může výrazně lišit a pohybuje se od 400 do 1200 wattů
 • rozměr / kapacita kuchyňské roboty se dodávají ve všech velikostech, od malých až po modely, které by obstály i v restaurační kuchyni
 • příslušenství a doplňky – některé kuchyňské roboty mají celou sortiment příslušenství určený na maximalizaci využití stroje
 • cena – bohužel často rozhoduje právě ona

4 nejlevnější kvalitní Kuchyňské roboty do 3599 Kč

Recenze 13 nejlepších kuchyňských robotů pro rok 2019

1. Bosch MUM 4880

maximální příkon: 600 W ● objem: 3,9 l

Kuchyňský robot Bosch MUM4880 šedý/bílý

Tento výrobek značky Bosch za dostupnou cenu nabízí bohaté příslušenství a vynikající výkon. Součástí balení jsou 3 řezací nože, lis na citrusy, mlýnek na maso, hnětací hák, míchací a šlehací metla. Čili robot míchá, šlehá, mixuje, krájí a mele. Objem mixéru je 1 l. Spotřebič pohání “Multi-motion-drive” – dynamický planetární pohon. Má 4 pracovní rychlosti a parkovací pozici.

K existujícímu příslušenství lze dokoupit ještě doplňkové příslušenství. Základna je vybavena protiskluzovou přísavkami, které zajistí stabilitu a prostorem pro uložení kabelu. Nože jsou ocelové a robot přichází v kombinaci bílá-stříbrná-nerez.

Výhody

 • bohaté příslušenství
 • dostupná cena
 • elegantní bílo-stříbrné provedení

Nevýhody

 • při vybírání se nádoba musí naklonit – zmenšuje se tím objem

Verdikt: Kuchyňský robot vybaven bohatým příslušenstvím a dobrým výkonem za cenu, která nezruinuje rozpočet

Naše hodnocení:

Cena: 3 329 Kč

Ukázat nabídku


2. Klarstein Curve

Příkon: neudává ● Objem: 5 l

Curve kuchyňský robot

Precizní německá práce v atraktivním obalu. Kuchyňský robot Klarstein Curve bude hvězdou vaší kuchyně nejen díky své červené barvě. Svými rozměry a ergonomickým designem zapadne i do té nejmenší kuchyně a přesto dokáže zpracovat velké množství surovin – velká mísa má objem až 5 l. Ovládání je jednoduché, pomocí LED displeji s tlačítky. Robot má 5 rychlostí, funkci PULSE a planetární systém míchání, což znamená, že lopatky se netočí jen kolem sebe, ale i kolem okrajů mísy – výsledek je takto optimální.

Příslušenství obsahuje: hnětací hák na těsto, míchací hák na suroviny se střední hustotou a smetáček na šlehání smetany nebo másla. Konstrukce robota je celokovová – hliník.

Výhody

 • německá kvalita
 • atraktivní design
 • celokovová konstrukce

Nevýhody

 • není nejlevnější

Verdikt: Velmi pěkný kuchyňský robot vhodný i do malých kuchyní díky ergonomickému tvaru a malým rozměrům, které však nijak neovlivňují “velký” výkon.

Naše hodnocení:

Cena: 4 799 Kč

Ukázat nabídku

Zlatá strední cesta


3. ETA Gratus 0028 90030

příkon: 1200 W ● objem: 5,5 l

Kuchyňský robot ETA Gratus 0028 90030 titanium

Kuchyňský robot nejznámější české značky si v roce 2017 odnesl dokonce cenu Produkt roku. Přichází v celokovovém provedení, což je zárukou stability během provozu a dlouhé životnosti. Šlehá, míchá, hněte, mixuje, strouhá a krájí a to vše s výkonem až 1200 W. Nabízí plynulou regulaci otáček, funkci PULSE, planetární systém míchání, bezpečnostní i aretační pojistku a protiskluzové nožičky.

Příslušenství zahrnuje: velkokapacitní nerezovou mísu o objemu 5,5 l, včetně průhledného krytu, skleněný mixér 1,4 l, nástavec na strouhání (s 3 diskovými struhadly), hnětací hák, šlehací metlu a míchací metlu. Další příslušenství lze dokoupit.

Výhody

 • stabilní díky konstrukci
 • tichý
 • pěkný design
 • velmi výkonný

Nevýhody

 • cena

Verdikt: Velmi výkonný kuchyňský robot oblíbené značky v pěkném a především stabilním provedení.

Naše hodnocení:

Cena: 9 999 Kč

Ukázat nabídku


4. Sencor STM 3700WH

příkon: 1000 W ● objem, 5,5 l

Sencor Kuchyňský robot Sencor STM 3700WH šedý/bílý (428890)

Značka Sencor je známá tím, že nabízí “za málo peněz hodně muziky”. Je to tak v případě tohoto kuchyňského robota, který přichází opravdu s rozsáhlým příslušenstvím: mlýnek na maso, kráječ, struhadlo, lis na výrobu těstovin, hnětací hák a různé metly, mlýnek na kávu, nástavec na plnění uzenin, nádoba na mixování s obsahem až 5,5 la transparentní příklop mísy s otvorem umožňujícím jednoduché přidávání ingrediencí.

Pracuje systémem planetárního míchání, nabízí funkci PULSE a plynulé regulování otáček. Maximální příkon je 1000W. Převody jsou celokovové, s dlouhou životností.

Výhody

 • skvělý poměr ceny a výkonu
 • mlýnek na kávu jako součást bohatého příslušenství
 • hodný i pro početnou rodinu

Nevýhody

 • není celokovový

Verdikt: Vynikající kuchyňský robot v poměru cena / výkon + funkce.

Naše hodnocení:

Cena: 4 490 Kč

Ukázat nabídku


5. ETA Gratus Max III. 0028 90061

příkon: 1200 W ● objem: 5,5 l

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 bílý

Další člen rodiny ETA Gratus. Má příkon až 1200 W a motor udrží stabilní otáčky i při velkém zatížení. Díky bohatému příslušenství je opravdu mnohostranný. Nabízí: hnětací hák tuhého těsta, šlehací a flexi metlu hnětací metlu, skleněný mixér o objemu 1,4 l pro přípravu smoothies, dresinků a krémových polévek, tři nástavce na strouhání a krájení, mlýnek na maso a pomůcku na plnění uzenin. Objem mísy je až 5,5 l.

Provedení spotřebiče je celokovové, nabízí 8 rychlostních stupňů a pulzní spínač. O bezpečnost provozu se stará tepelná pojistka a protiskluzové nožičky.

Výhody

 • bohaté příslušenství
 • tichý
 • celokovová konstrukce
 • vynikající výkon

Nevýhody

 • konstrukce krouhače nedovoluje nastrouhat zeleninu až po konec

Verdikt: Kuchyňský robot vyšší cenové kategorie, který by už kromě ceny neměl mít žádnou jinou nevýhodu.

Naše hodnocení:

Cena: 12 599 Kč

Ukázat nabídku


6. Kenwood KVL 8470 S /0W20011157/

příkon: 1700W ● objem: 6,7 l

Kenwood KVL 8470 S Chef XL Titanium Megapack

Nejdražší z námi hodnocených robotů nabízí extra vysoký výkon – až 1700 W, 10 letou záruku na motor a pracovní mísu o objemu až 6,7 l. Příslušenství spotřebiče zahrnuje: 3 nerezové metly: pevná balónová šlehací metla, spirálový hnětací hák, K-koště, 2 speciální cukrářské metly: flexi metla na krémy, metla pro jemné promíchání, skleněný ThermoResist mixér o objemu 1,6 l, food processor s hroty a 6 strouhacích disků, kovový mlýnek na maso s 3 mlecími disky a nástavcem na domácí uzeniny, lis na citrusy, skleněný mini chopper se 4 náhradními nádobkami.

Rychlost je variabilní se 6 stupni a pozvolným startem. Jako tlačítka, tak i pracovní mísa je osvětlena.

Výhody

 • velmi bohaté příslušenství
 • osvětlení pracovní mísy
 • skvělý výkon

Nevýhody

 • cena

Verdikt: Kuchyňský robot prémiové kategorie, který uspokojí všechny požadavky na výkon i design.

Naše hodnocení:

Cena: 18 490 Kč

Ukázat nabídku

Pro náročné


7. Bosch MUM4405

příkon: 500 W ● objem: 3,9 l

Bosch MUM 4405

Navzdory své ceně přichází tento kuchyňský robot v osvědčené kvalitě Bosch. Výkon motoru je 500 W, má 3 druhy pohonu 4 rychlostní stupně. Příslušenství tohoto modelu zahrnuje hnětací hák, šlehací a míchací metly. Objem mísy je téměř 4l, čili zvládne zpracovat téměř 2 kg těsta. Je možné dokoupit k němu další příslušenství.

Robot pracuje systémem MultiMotion Drive, tedy systémem planetárního míchání. Pro větší stabilitu je vybaven gumovými nožičkami. Snadno se čistí a jeho komponenty lze mýt i myčce.

Výhody

 • cena
 • všestranné využití
 • vhodný do myčky
 • kvalita BOSCH

Nevýhody

 • je celý z plastu
 • slabší motor

Verdikt: Kuchyňský robot za “lidovou” cenu s všestranným využitím a možná s kratší životností kvůli plastovému provedení.

Naše hodnocení:

Cena: 1 359 Kč

Ukázat nabídku

Lidová volba


8. ETA Gratussino MAXO II 0023 90080

příkon: 100W ● objem: 4,5 l

Kuchyňský robot ETA Gratussino MAXO II 0023 90080

Už v pořadí třetí ETA v našem žebříčku. Tato přichází s příkonem 1000W a širokou škálou funkcí: hnětení, krájení, šlehání, hnětení, mixování, strouhání, mletí masa, mletí máku, plnění uzenin, vytlačování cukrovinek. Má plynulou regulaci otáček, planetární systém míchání, světelnou signalizaci provozu a bezpečnostní systém proti spuštění ramene.

Disponuje skutečně bohatým příslušenstvím: velká nerezová mísa o objemu 4,5 ls průhledným krytem, hnětací hák, šlehací metla, míchací metla, mlýnek na maso o průměru 54 mm – kovová mlecí komora, 3 mlecí destičky, nástavec na plnění uzenářských produktů + příslušenství se dá ještě rozšířit dokoupením dalších doplňků.

Výhody

 • množství funkcí
 • masivní a stabilní
 • dobrý poměr ceny a výkonu

Nevýhody

 • při hnětení těsta zůstává na spodku nezpracovaná mouka

Verdikt: Kvalitní, výkonný kuchyňský robot s bohatým příslušenstvím za rozumnou cenu.

Naše hodnocení:

Cena: 6 999 Kč

Ukázat nabídku


9. Klarstein Carina Rossa

výkon: 800W ● objem: 4 l

Klarstein Carina Rossa

Velmi pěkný kuchyňský robot německé značky přichází v super ceně a s dobrými parametry. Výkon 800 W, 6 pracovních rychlostí + pulzní funkce. Dodávané příslušenství se skládá z míchacího háku, hnětacího háku – tyto jsou zhotoveny z tlakového odlitku, šlehací metličky a odnímatelné ochrany před stříkáním s otvorem pro přidávání ingrediencí. Objem mísy z nerezavějící ušlechtilé oceli je 4 l.

O bezpečnost při práci se postará bezpečnostní vypínač, protiskluzové přísavky a rychloupínací sklíčidlo pro upevnění zařízení.

Výhody

 • cena
 • design
 • poměr výkon – cena

Nevýhody

 • ve své kategorii nemá

Verdikt: Kuchyňský robot s vynikajícím poměrem výkon-design-cena.

Naše hodnocení:

Cena: 2 199 Kč

Ukázat nabídku


10. ETA Gustus 0128 90030

příkon: 1200 W ● objem: 5,5 l

Kuchyňský robot ETA Gustus 0128 90030

A další ETA – tradice se nezapře. Tento robot nabízí příkon 1200 W a celokovové provedení, které je zárukou dlouhé životnosti, plynulé regulování rychlosti, planetární systém míchání, funkci Pulse a možnost nastavení výšky nástavců. Funkce: hnětení, šlehání, hnětení, mixování, strouhání, krájení, mletí masa, plnění uzenin, výroba Kebbi, protlačování cukrovinek.

Příslušenství: nerezová mísa o objemu 5,5 ls držadly, průhledný kryt mísy, šlehací metla, flexi metla, míchací metla, hnětací hák, mlýnek na maso o průměru 54 mm – kovová mlecí komora, 3 mlecí destičky, nástavec na výrobu uzenin, nástavec na výrobu Kebbi, násypka, nástavec na cukrovinky, nástavec na strouhání se 4 bubínkový struhadly, skleněný mixér 1,4 l, 3 uvolňovací klíče

Výhody

 • celokovové provedení
 • bohaté příslušenství
 • dobrý výkon

Nevýhody

 • nemá

Verdikt: Výkonný celokovový kuchyňský robot s bohatou výbavou za přiměřenou cenu.

Naše hodnocení:

Cena: 7 999 Kč

Ukázat nabídku


11. ETA Gratus Kuliner 0038 90000

výkon: 1200 W ● objem: 6,7 l

Kuchyňský robot ETA Gratus Kuliner 0038 90000

Další z dražších robotů a další z řady ETA Gratus. S výkonem 1500 W a s 32 různými způsoby využití je opravdu Mercedesem mezi roboty. Je v celokovovém provedení a nabízí plynulou regulaci otáček, funkci Pulse, planetární systém otáčení, LCD displej, který vám podá informaci o aktuální rychlosti a výkonu a také čas, který zbývá do dokončení úkonu. Nerezová mísa má objem 6,7 l. Jednoduše se sestavuje ovládá i udržuje.

Příslušenství: skleněný mixér s objemem 1,4 litru, hnětací hák, míchací a šlehací metla, flexi metla, pěchovadlo, 6 diskové struhadlo, mlýnek na maso, nástavce na uzeniny, masové šišky, Kebbi a 4 druhy vánočního cukroví, lis na ovoce, citrusovač, 5 vykrajovátek na těstoviny, mlýnek na mák, 2 sportovní láhve na vaše smoothie.

Výhody

 • celokovový
 • 32 možností využití
 • 10letá záruka na motor

Nevýhody

 • cena

Verdikt: Prémiový člen rodiny ETA Gratus, který byste asi, navzdory vysoké ceně, nejraději hned koupili.

Naše hodnocení:

Cena: 25 999 Kč

Ukázat nabídku


12. Kenwood KVL 4170 S

příkon: 1200 W ● objem: 6,7 l

Kenwood KVL 4170 S Chef XL

Další z kvalitních kuchyňských robotů s výkonem až 1200W, který můžete regulovat 6 stupni rychlosti a samozřejmě funkcí PULSE. Objem nerezové mísy je až 6,7 l. Příslušenství dále zahrnuje: 3 nerezové metly – balónová šlehací metla, spirálový hnětací hák, K-metla, skleněný mixér, kovový mlýnek na maso s mlecími disky, kryt z materiálu Tritan se širokým plnicím otvorem.

Robot pracuje systémem planetárního míchání pro dokonalý výsledek. Celokovové provedení, včetně převodů.

Výhody

 • celokovové provedení
 • široká základní výbava
 • tichý

Nevýhody

 • cena

Verdikt: Kuchyňský robot oblíbené značky se skvělým výkonem a dlouhou životností, kterou garantuje kovové provedení.

Naše hodnocení:

Cena: 9 390 Kč

Ukázat nabídku


13. Klarstein Lucia Rossa

příkon: 1200 W ● objem: 5,2 l

Lucia Rossa kuchyňský robot

Německou značku Klarstein charakterizuje barevnost a nápaditý design. Není tomu jinak ani v případě tohoto kuchyňského robota, který vás v prvním kole upoutá designem a pak si vás získá svým výkonem, který je až 1200W a ovládá se 6 stupni rychlosti a pulzačním funkcí. Bezpečnostní spínač automaticky vypne po 10 minutách nepřetržitého prevádzky.Ide o spotřebič 3 v 1: míchání a hnětení, mixér a mlýnek na maso.

Miska na míchání i nádoba mixéru jsou vyrobeny ze skla, což je zárukou nenarušené chuti. K příslušenství patří: lopatky na hnětení a míchání, metličky na šlehání a trychtýř na mlýnek na maso, 3 násadky na maso, nůž na maso, násadku na klobásky, šest forem na těstoviny i praktická nádoba na uskladnění a kryt proti stříkání cesta s otvorem na naplnění.

Výhody

 • vynikající poměr výkonu a ceny
 • atraktivní design
 • bohaté příslušenství
 • nádoby ze skla

Nevýhody

 • nemá

Verdikt: Kuchyňský robot, v němž se snoubí německá preciznost provedení a atraktivita designu s velmi sympatickou cenou a skvělým výkonem.

Naše hodnocení:

Cena: 3 599 Kč

Ukázat nabídku


Jak si vybrat kuchyňský robot, jaké parametry je třeba vzít při výběru v úvahu

Výběr toho nejlepšího kuchyňského robota může být složitým rozhodnutím. Zde je několik klíčových věcí, které je třeba zvážit:

Výkon

Výkon motoru bude třeba pečlivě zvolit v závislosti na složek, které plánujete v zařízení zpracovávat. Pokud máte v plánu sekat, drtit nebo strouhat tvrdší suroviny, jako je kořenová zelenina, tvrdé sýry a husté těsta, budete potřebovat spotřebič s vyšším výkonem, s minimálně 600 wattovým motorem, aby se předešlo riziku vyhoření nebo obětování kvality a žádané konzistence připravovaných surovin.

Dobrý kuchyňský robot je výkonný kuchyňský robot, a stejně jako u většiny spotřebičů, obecné pravidlo je, že čím je větší tělo, tím lepší je stroj. Kuchyňské roboty musí být schopny dodávat dostatek točivého momentu na sekání tvrdých potravin a otáčet se dost rychle na to, aby jemně rozemlela měkčí suroviny. Dobrý robot musí být schopen pracovat i po delší dobu bez přehřátí. Výkonnost motoru je slušná měřítko kvality motoru, ale v žádném případě není zárukou. Spolehlivým faktorem, který je třeba zvážit při výběru kuchyňského robota, je záruka na motor. Společnost, která je ochotna stát za svým výrobkem, v něho jednoznačně i věří.

Rozměr / kapacita

Velikost vašeho kuchyňského robota závisí na tom, pro kolik lidí vaříte na pravidelné bázi. Zde jsou některé fakta, které vám poskytnou lepší představu o velikosti, kterou si nakonec budete chtít koupit:

 • kapacita uvedená v příručce kuchyňského robota platí pro suché přísady
 • kapacita kapaliny je přibližně polovina kapacity suchých přísad, protože plnění nádoby nad úroveň krytu může způsobit závodění
 • mini kuchyňské roboty s kapacitou méně než 5 šálků (méně než jeden litr) jsou praktické pro malé úkoly, jako například nakrájení cibule nebo semletí několika stroužků česneku
 • objem 9-šálků (přibližně 2 litry) mají kuchyňské roboty, které jsou nejuniverzálnější, ke spotřebiteli nejpřátelštější a nejčastěji kupované. Tyto větší modely jsou ideální investicí pro ty, kteří kupují robot poprvé. Snadno se s nimi pracuje, dokáží přijmout malé až velké dávky surovin a jsou dostatečně pevné, aby měli dlouhou životnost
 • kapacita 6-8 šálků (přibližně 1,3 až 2 litry) je efektivní volbou pro rodinu s méně než čtyřmi rodinnými příslušníky, protože tyto velikosti poskytují dostatek prostoru na zpracování potravin pro všechny, aniž by zabíraly příliš mnoho úložného prostoru [/su_list ]

Kuchyňské roboty s širokými, těžkými základnami jsou ideální. Točivý moment samotného motoru může způsobit, že snadněji roboty začnou tančit, zejména při zpracování těžkého obsahu. Široká základna poskytne stabilitu.

Příslušenství a doplňky

Standardní doplňky kuchyňského robota jsou čepel ve tvaru písmene S – také známá jako čepel SABATIER – a disky na strouhání a krájení. Sabatier čepel se nasadí na dno misky. Skládá se ze dvou malých zakřivených čepelí uspořádaných na protilehlých stranách středního plastového pilíře, který je uložen na hřídeli uvnitř mísy. Lopatky SABATIER jsou obvykle vyrobeny z kovu, ale někdy i z tvrdého plastu. Kovové čepele jsou vhodnější, protože si zachovají ostrost déle.

Disky na strouhání a krájení jsou vyrobeny z kovu a sedí v horní části misky nad hřídelem. Suroviny tlačíte dolů do přívodní trubky a pak přicházejí do kontaktu s kotoučem, který je nastrouhá nebo nakrájí do misky. Otvory na strouhacích a krájecích discích mohou produkovat jemné, střední nebo hrubé kousky surovin. Tyto různé verze disků můžete zakoupit i samostatně, pokud by nebyly součástí vašeho kuchyňského robota. Kromě standardních doplňků se všestrannost vašeho spotřebiče může zvýšit dalšími přídavnými zařízeními.

Mezi další běžné doplňky patří:

 • čepel na těsto – tato je vyrobena z plastu nebo kovu a má rovnější (méně zakřivené) lopatky jako lopatka SABATIER. Používáte ji na přípravu těsta na chléb a pizzu.
 • šlehač na vajíčka – toto příslušenství má dvě přímé ramena s velkými otevřenými lopatkami na koncích. Použijete je na vyšlehaných vaječného bílku na sníh, vpracujeme do něj dostatek vzduchu, abyste zajistili nadýchaný konečný produkt.
 • Julienne disk – tento kousek má řadu vyčnívajících, krátkých, ostrých zubů. Použijete ho na krájení surovin na dlouhé, tenké zápalky.
 • disk na hranolky – je to podobný jako julienne disk, ale produkuje větší, tlustší kusy – hranolky
 • citrusový odšťavňovač – toto je kupolovité příslušenství, které se hodí na hřídel a otáčením vytlačuje šťávu z pomerančů, grapefruitů, citrónů, limetek atd.
 • odšťavovač – tento natiskne ovoce a zeleninu do přívodní trubky, dužinu shromažďuje ve středu a šťáva vytéká do spodní části

Můžete se setkat i se speciálním kontejnerem pro uložení všech doplňků na jednom místě a další pracovní mísy, které mohou být užitečné, pokud něco děláte a nechce a vám mýt mísu mezi jednotlivými úkony.

Cena

Nepředpokládejte, že čím dražší robot, tím lepší robot. Kuchyňský robot, který stojí za to, nemusí stát majlant. Levnější modely mohou být v některých případech dokonce lépe přizpůsobené vašim potřebám – například pokud máte menší domácnost. Ale samozřejmě v nabídce jsou i prémiové modely za velmi vysoké ceny, které jsou ztělesněním snu každého dychtivého kuchaře.

Jak používat kuchyňský robot

Obecně platí, že většina kuchyňských robotů má několik rychlostí a mnohé z nich mají horní prívodovou trubici, která umožňuje bezpečně přidávat přísady. Pracujte s malými dávkami. Abyste se vyhnuli namáhání motoru, do robota přidávejte suroviny v malých množstvích. Rozdělte ingredience na zvládnutelné kousky a vždy používejte tlačné zařízení na vedení potravin do přívodní trubice.
Nechte gravitaci provést většinu práce. Neplňte nádobu větším než doporučeným množstvím ve vašem návodu k použití – obvykle se roboty plní cca do poloviny. Při práci s kuchyňským robotem mějte na paměti tyto tipy:

 • tekutinypomáhají, takže pokud si recept vyžaduje olej nebo něco jiného, přidejte to k surovinám
 • tlačítko “pulse”– je nejlepší pro hnětení těsta nebo rychlé krájení a umožní vám ovládat rychlost během krátkých výbojů
 • nastavení “low” a “high”napomáhají konzistentnějšímu pomletého ingrediencí a obvykle se dají nastavit na nepřetržitý režim. Toto je užitečné při přípravě hladkého másla nebo při přidávání oleje do omáček.

Využití kuchyňského robota

Všestrannost tohoto spotřebiče umožňuje nekonečné možnosti přípravy a zpracování surovin. Zde je několik nápadů:

 • mleté maso: rozemele kuřecí vepřové nebo hovězí maso na masové kuličky nebo sekanou nebo dokonce lososové hamburgery
 • krájení a strouhání ovoce a zeleniny
 • strouhání sýra,strouhání brambor
 • mléčné výrobky: zmrzlina a šlehačka mohou být vyrobeny v kuchyňském robotu
 • zpracuje velké kusy mraženého ovoce a ledu na dezerty
 • omáčky, dipy a dresinky: majonéza, pesto, hummus, kari pasta, salsy, pomazánky, vinaigrette
 • těsto: těstoviny, chlebové těsto, těsto na pizzu i koláče se mohou vyrábět ve velké jednotce, která má vysoký výkon.Kousky másla se rozplynou v mouce tak rychle a snadno!
 • pyré: dětská výživa a krémové polévky
 • ořechy: rozseká ořechy nebo mandle na domácí mandlové nebo arašídové máslo
 • zrna a obilniny: vytvořte si vlastní ovesnou mouku nebo jiné zrna.Strouhanka je provedena okamžitě!
 • cukr: v robotu víte vyrobit práškový cukr

Kde koupit, jaké jsou ceny a které značky jsou nejoblíbenější

Jak jsme již zmínili výše, ceny kuchyňských robotů jsou velmi rozmanité, stejně jako i jejich nabídka. Při výběru zohledněte vaše potřeby a možnosti – finanční i prostorové. Často probíhá nějaká akce nebo výprodej, stačí si počkat a také dražší model víte získat za dostupnou cenu. Pomoc při rozhodování vám mohou poskytnout i recenze zákazníků, kteří už s tím kterým modelem zkušenost mají – dobrým zdrojem je například Heuréka.

Kuchyňské roboty do 100 eur

Ano, i takové jsou. Dva z nich najdete i v našem dnešním výběru. Zastupují značky Bosch a Klarstein, které jsou již samy o sobě zárukou, že navzdory relativně nízké ceně, dostanete slušný výkon. Jsou to spotřebiče, které nabízejízákladní funkce a jsou vhodné do domácností, kde se nevaří často a hodně.

Kuchyňské roboty do 500 eur

V této kategorii se pohybuje množství, pokud ne většina těchto spotřebičů. Je to zlatý střed, jehož výkon pro domácí, ne profesionální podmínky absolutně postačuje. Jsou vybaveny doplňky a příslušenstvím, a některé i vlastnostmi které modely nižší kategorie nemají. Například LED displej, aretační pojistku apod.

Kuchyňské roboty nad 500 eur

Toto je prémiová kategorie a najdete v ní to nejlepší, co trh nabízí. I když vůbec není jisté, že to množství funkcí a příslušenství, kterými jsou tyto spotřebiče vybaveny i potřebujete. V této cenové hladině setkáte nejvíce zástupců značky Kenwood, ale i Bosch nebo ETA nabízejí modely v této cenové hladině.

Které značky kuchyňských robotů jsou nejoblíbenější a nejhladane?

Bosch

Skupina Bosch je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Práci dává téměř půl milionu lidí po celém světě. Skupina Bosch to je společnost Robert Bosch GmbH a dalších cca 440 dceřiných a regionálních společností v 60 zemích. Včetně svých prodejních a servisních partnerů je společnost Bosch zastoupena ve 150 zemích. Tato celosvětová vývojová, výrobní a prodejní síť je základem dalšího růstu. V roce 2014 společnost Bosch požádala celosvětově o přibližně 4 600 patentů. Strategickým cílem společnosti Bosch Group je vytvořit řešení pro propojený život. Bosch nabízí technologii v smyslu svého motta “Stvořena pro život”.

klarstein

Za značkou Klarstein stojí skupina Berlin Brand Group Inc., která přináší na trh nabídku oceněných německých značek. Klarstein a jeho vášeň pro to, co tvoří obohacuje život spotřebitelů a vyjadřuje jejich styl za přijatelnou cenu.To je důvod, proč jeho inženýři a designéři pracují tak tvrdě a proč berou i zpětnou vazbu tak vážně. Od tech po techno, Berlín je v souladu s pulsem světové kultury. Skupina Berlin Brands se inspiruje rozmanitostí svého města s cílem rozvíjet a podporovat špičkové značky. Společnost využívá jedinečnou příležitost poskytnout svým zákazníkům autentický a inovativní pohled z německého hlavního města.

eta

Značka ETA vznikla původně jako akciová společnost ESA v roce 1943. Její zakladatel Jan Prošvic tím položil základy výroby domácích elektrických spotřebičů v Hlinsku. Jako první začali vyrábět elektrické žehličky. Po znárodnění v roce 1950 společnost začlenila do koncernu Elektro-Praga Praha a až do roku 1995 i figurovala pod tímto názvem. V roce 1960 registrovala ochrannou známku ETA, která je až dodnes nejznámější značkou elektrických spotřebičů v Česku a také na Slovensku.

 

Top tipy na údržbu a čištění kuchyňského robota

Chcete-li co nejlépe využít váš kuchyňský robot, je důležité, abyste spotřebič udržovali čistý a používali ho správně. Nabízíme vám několik jednoduchých tipů na udržení vašeho spotřebiče v provozu s optimálním výkonem.

Kuchyňské roboty mají odnímatelné čepele, které krájí, strouhají a míchají potraviny. Existují dva druhy robotů: pásové a přímé. V přímo poháněném robotu je míchací mísa umístěna na horní části sestavy převodovky; vřeteno je připojeno přímo k motoru. V modelu poháněném řemenem se mísa nasadí na jednu stranu motoru a gumový pás připojuje hřídel k hřídeli nože a otáčí lopatkami. Jelikož čepele jsou extrémně ostré a mohou způsobit zranění, všechny kuchyňské roboty mají bezpečnostní vypínač, který neumožňuje provoz motoru, pokud není kryt bezpečně na svém místě. Pokud jednotka nefunguje, nejprve zkontrolujte, zda je kryt misky zajištěn.

Čištění kuchyňského robota

Dělá pyré, mele, míchá, hněte, drtí a mixuje. Mnohostranný kuchyňský robot si při čištění vyžaduje stejně mnohostranný přístup. To znamená, že by měl být čištěn po částech. Pokud se po každé přípravě jídla správně očistí, výrazně se prodlouží jeho životnost.

 • odstraňte misku a víko spotřebiče a potraviny na nich nalepené odstraňte s co nejvyšším tlakem vody ve vašem dřezu
 • jakmile jste hrubé nečistoty dostali pryč, můžete dát mísu i víko do myčky – mnoho lidí to dělá – ale pokud je budete mýt ručně v horké saponátové vodě, déle vám vydrží. Ochráníte je před agresivnějším detergentem v myčce, který může způsobit, že plast se stane křehkým a náchylným ke zlomení.
 • omyjte čepele v horké, mýdlové vodě a potom osušte hadrem. Nikdy nemyjte čepele v myčce, kde by se mohly ohýbat nebo se otupit. A buďte opatrní při manipulaci s čepelemi – jsou extrémně ostré.
 • pokud chcete vyčistit základnu vašeho kuchyňského robota, v níž je motor, odpojte ji z napájení a otřete vlhkým hadříkem. Nikdy neponořujte základnu do vody, nepoužívejte na opravdu vlhkou houbu a nečistěte ji drsnými nebo žíravými výrobky.
 • na některých modelech má plastová mísa bezpečnostní pružinu umístěnou v místě, kde se mísa připojí k základně. Je těžké otřít tuto pružinu po umytí mísy, takže po vysušení mísy hadříkem, je nechajte ještě vyschnout na vzduchu před opětovným namontováním robota. V opačném případě může pružina rezavět.

Oprava kuchyňského robota

 • u některých modelů je vřeteno nebo hnací hřídel součástí převodovky a nemohou být vyměněny samostatně
 • na jiných modelech je vřeteno zajištěno pojistnou maticí nebo speciální podložkou a může být vyměněny
 • na některých jiných modelech je vřeteno pokryté plastovým krytem.Pokud máte jeden z těchto modelů a kryt se rozpadne, můžete jej nahradit. Chcete-li kryt odstranit, opatrně jej odšroubujte pomocí šroubováku. Vyčistěte vřeteno houbičkou. Potom nainstalujte nový plášť. Náhradní díly víte zakoupit přímo u výrobce.

Do testu jsme vybrali Kuchyňské roboty pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:
Autor článku

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*