Jak vybrat dárek pro muže – velký průvodce

Veronika Štrbová Téma 15. října 2020 0

Jak vybrat dárek pro muže? Tak tuto otázku si klademe několikrát do roka. Ať už jsou to svátek, narozeniny, výročí nebo Vánoce, vybrat originální dárek pro muže je většinou dost těžké. A určitě nám dáte za pravdu, že dokonce těžší než pro ženu nebo děti. Nejdůležitější je danou osobu dobře znát a vědět, co má ráda, jaké jsou její koníčky, zda preferuje nějaký sport a podobně. Pak stačí už jen trošku inspirace a problém máte vyřešen. Pomoci vám může i náš průvodce výběrem dárků pro muže, který toho nabízí opravdu hodně. Tak, pojďme na to.

Pro koho vybíráte dárek?

➡️ Pro manžela nebo přítele

💡 Dárky pro manžela nebo přítele

Žena dává dárek mužiSe svým partnerem trávíte určitě hodně času, proto může být dárek i osobnější. Jen vy nejlépe víte, co by ho potěšilo, co mu doma nejvíce chybí nebo naopak, z čehož by nebyl příliš nadšený.

Při výběru dárku pro vašeho manžela nebo přítele myslete však na tato fakta:

 • jak dlouho se znáte nebo spolu žijete
 • kolik má let
 • jaké jsou jeho záliby a koníčky
 • jaké oblečení preferuje
 • jakou hudbu poslouchá

👉 Vybírejte z následujících dárků: ⤵

 

➡️ Pro bratra

💡 Dárky pro bratra

Dárek pro bratraSourozenci jsou si blízcí a určitě to není jinak ani ve vašem případě. Na tomto rodinném vztahu je skvělé to, že si můžete dovolit zvolit i docela vtipné dárky a váš bratr to zaručeně pochopí a potěší ho to.

Při výběru dárku pro bratra myslete na:

 • jeho zájmy
 • preferovaný styl oblečení
 • věk
 • smysl pro humor

👉 Nabídka je opravdu bohatá: ⤵

 

➡️ Pro otce

💡 Dárky pro otce

Dárek pro otceVýběr dárků pro vlastního otce dá někdy opravdu zabrat. Vždyť rodiče chtějí pro nás jen to nejlepší a nikdy nevyžadují konkrétní dárky. Beztak je pro každého samozřejmost obdarovat blízkého alespoň maličkostí. Pokud si dáváte na výběru dárku pro otce velmi záležet, máme pro vás několik tipů na praktické dárky.

Pro otce vybírejte dárky podle:

 • jeho koníčků
 • podle věku otce
 • podle charakteristické povahy
 • myslete například i na oblíbené kapely

👉 S čím určitě zabodujete: ⤵

 

➡️ Pro dědečka

💡 Dárky pro dědečka

Dárek pro dědečkaPro starší lidi se obtížněji vybírají dárky, avšak jelikož jim roky přibývají, je dobré myslet na jejich zdraví. Pohodlný spánek v podobě kvalitního matrace a polštáře je ideální dárek. Nebo mobily pro seniory, které mají velká tlačítka, na které dohlédne i váš dědeček. Výběr je zde také bohatý.

Co můžete koupit svému dědečkovi:

 • produkty pro zdravý spánek
 • elektroniku, která mu usnadní život
 • doplňky pro zdraví
 • pamětní dárky v podobě rodinných fotek

👉 Dědečka potěšíte například takovými dárky: ⤵

 

➡️ Pro kamaráda

💡 Dárky pro kamaráda

Dárek pro kamarádaMít dobrého kamaráda není nikdy na škodu. A když jste opravdu velcí kamarádi, určitě se rádi obdarúvavate navzájem. Přemýšlíte, jaký dárek mu koupit? Fantazii se meze nekladou. Potěšíte ho vším. Bude rád že jste na něj nezapomněli a určitě mu milým dárkem uděláte obrovskou radost.

Na co myslet při výběru dárku pro kamaráda:

 • na jeho záliby a koníčky
 • na jeho věk
 • preferované sporty či kapely
 • na jeho celkovou osobnost

👉 Pro kámoše vybírejte zde: ⤵

 

Jak postupovat při výběru správného dárku pro muže

Všichni jsme nadšení, když se blíží naše svátek, narozeniny nebo pokud máme v blízké době nějaké výročí. Tyto speciální dny dodávají našemu životu více blaženosti a štěstí. Co však dělá tyto dny tak výjimečnými, jsou dárky, které dostáváte a dáváte svým blízkým. Dárky vám mohou během chvíle zpříjemnit váš velký den. Někteří lidé mají rádi překvapení, zatímco jiní by nejraději dárky roztrhali, jakmile je dostanou. Téměř všichni jsme si však prošli situací, kdy se dotyčné osobě náš dárek nelíbil a pouze se tak jakoby tvářil, že se mu líbí. Už se do takové situace určitě nechcete dostat. Nechcete přece zničit něčí výjimečný den jen proto, že jste nevěděli nic o tom, co se dané osobě líbí nebo nelíbí.

I když jste velkým fanouškem nakupování, výběr správného dárku může být jednou z nejnáročnějších věcí. Při koupi dárku pro někoho třeba brát v úvahu mnoho faktorů, od omezeného rozpočtu až po osobní preference, vše třeba vážně zvážit a snažit se eliminovat případné chyby. Ale s pomocí pár rad najdete ten nejlepší dárek pro vaši blízkou osobu. Takže, pokud nemáte tušení o nákupu dárků, stačí projít náš seznam a hned budete vědět, jak pro někoho vybrat ten pravý dárek.

💡 TIP: Chcete vybrat dárek i pro ženu? Při výběru vám pomůže náš průvodce – Jak vybrat dárky pro ženu. Zapomenout byste však neměli ani na ty nejmenší a proto se podívejte i na návod, jak vybrat dárky pro děti.

Na co je třeba myslet pro nákupem:

 1. Vytvořte si seznam přání – Měli byste osobu velmi dobře znát, abyste vybrali ten nejlepší dárek. Začněte tím, že uděláte seznam všeho, co se jí líbí, včetně drobných detailů. Například, pokud člověk miluje cestování, pak vyhledejte dárky pro cestovatele jako mapy nebo cestovní deníky nebo pokud ten člověk rád čte, udělejte si seznam knih, které by si rád přečetl. Poznamenejte si všechny možné nápady na dárky, pak se pohodlně usaďte a vše analyzujte. Pokuste se najít něco, co oslavenec potřebuje a opravdu by ho to potěšilo. Investice času do seznamu vám poskytne jasnější obraz o všem.
 2. Něco exkluzivní a speciální – Dary se zaměřují na to, aby se lidé cítili co nejlépe a skutečně speciální. Je důležité, aby dárek, který si vyberete, byl velmi exkluzivní a spolehlivý. Nemusí to být velmi drahé, ale mělo by to být pro člověka smysluplné a významné. Snažte se sehnat něco, co mu připomene krásnou vzpomínku nebo událost. Fotka v rámečku, na níž jste spolu nebo deník s oblíbenými citáty nebo s čímkoli, co by vás mohlo spojit, mohou ještě více zvýraznit jeho výjimečný den.
 3. Vyhýbejte se stereotypům – Abyste vybrali ten správný dárek, musíte prolomit stereotypy. Místo toho, abyste vsadili takříkajíc na klišé, zkuste trochu experimentovat a poznejte toho člověka víc. Prvoplánové dárky nejsou jen nudné, ale člověk má také pocit, jako byste nevyvinuly dostatečné úsilí. Vždy se snažte být kreativní s nápady, můžete najít pomoc i na internetu a něco vyrobit sami. Můžete si dokonce přece jen koupit klišé dárek, ale to, jak ho budete prezentovat, může hodně říci o vašem úsilí.
 4. Nejde o peníze – Je nejvyšší čas, abyste prolomili mýtus, že perfektní jsou pouze drahé dárky. Pokud máte k dispozici více peněz, samozřejmě, můžete určitě koupit něco honosnější a exkluzivnější, ale pokud máte nízký rozpočet, nemusíte se obávat. Získejte něco, co odpovídá vašemu rozpočtu, a pak to můžete „vyšperkovat” ve své režii.
 5. Přidejte svůj kouzelný nádech – Bez ohledu na to, jaký dárek jste koupili, vždy do něj vložte svůj „malý dotek”. Na dárek můžete přiložit pohlednici nebo dokonce nějakou malou poznámku, aby byl osobní a vzrušující. Zkuste se s danou osobou spojit a přidat něco, co vám ji bude vždy připomínat a vykouzlí její úsměv na tváři.

💡 TIP: Pokud je váš přítel, bratr, otec či dědeček rozený domácí kutil, můžete vybrat například i takové praktické nářadí do dílny či do zahrady.

 

Tip na dárek pro muže, speciální dobrodružné dárky

Většina mužů také miluje dobrodružství a adrenalin. Tak proč mu to nedopřát prostřednictvím dárku? Ideální může být například jízda na čtyřkolce nebo vedení luxusního nebo sportovního vozu. Nejlepší dárky pro muže vyžadují adrenalin a vzrušení, proto by nemusel být krok vedle ani takový let balónem, seskok padákem, vyhlídkový let nebo dokonce bungee jumping. I přesto, že vychytávky jako dálkově ovládaný vrtulník nebo moderní plynový gril mají co nabídnout, některým mužům bijí srdce rychleji. Proto, pokud znáte oslavence dokonale a víte, že by takovýmto dárkem určitě nepohrdl, neváhejte.

Naopak, pokud má daná osoba již dobrodružství dost a preferuje spíše odpočinek a relax, dopřejte mu ho například v podobě wellness poukazu v oblíbené destinaci. Nic není přece lepší, než na nějaký čas vypnout a nabrat nové síly a energii do dalších dnů. Wellness, bazény, sauny a masáže či různé procedury, které mají pozitivní účinky na zdraví a psychiku člověka, dokáží vždy potěšit. I to může být tedy vhodný dárek pro muže k narozeninám nebo jakémukoli jinému svátku. A pokud by vám náhodou skutečně došly nápady nebo si myslíte, že osoba, kterou byste chtěli něčím obdarovat, je příliš náročná na dárky, vsaďte jednoduše na peněžní dárkovou poukázku, se kterou už udělá to, co uzná sama za vhodné.

Jak vypadá originální dárek:

 • odpovídá preferencím (hobby, sport, styl atd.) obdarovaného
 • je mimořádný a nikdy nebyl viděn jeho příbuznými nebo přáteli
 • vyjadřuje, že byl vybrán s láskou a že dárce o něm skutečně přemýšlel
 • obsahuje vtipné překvapení nebo poznámky
 • je praktický, případně usnadňuje každodenní život
 • zajišťuje dobrou náladu z dlouhodobého hlediska a neustále připomíná tuto příležitost
 • je personalizovaný a individuálně přizpůsoben příjemci
 • slouží na zábavu a nedává nude žádnou šanci
 • vypadá „cool” a je to skutečný poutač pozornosti

💡 TIP: Pokud je vám daná osoba blízká a víte, co by ji mohlo potěšit, dobrou volbou je i nějaký osobní hand-made dárek vyrobený ručně a z lásky od vás.

 

Co nikdy nekupovat

Pokud danou osobu až tak dobře neznáte, abyste dokonale věděli, co ji může nebo nemusí potěšit, vsaďte na jistotu. Častokrát její životní styl, oblíbené koníčky a samotná povaha napoví nejvíce o tom, co by ji potěšilo. Určitě proto nekupujte konkrétní CD s kapelou, o které nevíte, zda ji má daný člověk rád. Nekupujte ani oblečení, nemusíte trefit správnou velikost a už vůbec ne styl. A určitě nekupujte mužům plyšové hračky. Ať jsou jakkoli milé, nebude to správná volba a určitě ho takovým dárkem nepotěšíte.

Při koupi dárků pro muže nemyslete na to, co se líbí vám, ale na to, co by ho skutečně potěšilo. Také se vyhněte takovým dárkům, které by poukazovaly na jeho nedokonalosti, abyste ho nechtěně neurazili. Takže zcela nezbytné je při koupi dárku pro muže vcítit se doslova do jeho kůže a máte vyhráno.

 

Nezapomeňte na balení

Třešničkou na dortu je celkové balení dárku. Dárek pro muže nebo pro kohokoli jiného dokáže zaujmout hned na první pohled a to svým originálním balením. Existuje mnoho způsobů, jak dárek zabalit. Ať už zvolíte jen dárkovou tašku nebo pěknou krabičku, je to opravdu důležitý krok při darování dárku blízké osobě. Určitě potěší i nějaký milý vzkaz, poznámka nebo citace, která osobu dokonale vystihuje a dodá jí pocit, že vám na ní opravdu záleží.

👉 Na videu máte několik originálních způsobů na zabalení dárku:

20 ELEGANT GIFT WRAPPING IDEAS EVERYONE WILL LOVE

 


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.