Tipy na nejlepší dárky na Vánoce 2021 pro muže, ženy, děti a rodiče

Veronika Štrbová Téma 12. listopadu 2021 0

Vánoce se pokládají za svátek klidu a tento čas bychom měli strávit hlavně se svou rodinou. Nikdo si je ale neví už v dnešní době představit bez dárků. Někdo má rád klasiku a například takové ponožky či vánoční svetr se sobem pokládá za samozřejmost. Naopak, jiní by už nejraději na takové dárky zapomněli a přemýšlejí spíše nad tím, čím originálním své blízké potěšit. Možností je v tomto případě opravdu hodně, stačí si už jen vybrat. A jak postupovat při tomto výběru, se dozvíte v našem článku. Přečtěte si tipy na nejlepší dárky na Vánoce 2021 pro muže, ženy děti a rodiče a obdarujte jejich něčím skutečně zajímavým, což jim vykouzlí úsměv na tváři.

👉 Co si nejvíce přejí na Vánoce ženy ⤵

 

👉 Muže na Vánoce můžete potěšit těmito dárky ⤵

 

👉 S čím určitě zabodujete u dětí (podle věku) ⤵

 

👉 Tipy na dárky pro rodiče ⤵

 

Jak vybrat dárky na Vánoce pro celou rodinu

 

➡️ Dárek vybírejte podle toho, jaký máte k obdarované osobě vztah

Toto je jeden ze zásadních faktorů, který výběr dárku určuje a usnadňuje. Tím je vztah, který k obdarovávání osobě máte. Samozřejmě, že jinou věc vyberete pro babičku, odlišnou pro kolegu a další pro kamarádku. Zdá se to jako samozřejmost, ale mnoho nevhodně vybraných dárků pramení právě z toho, že člověk nepřemýšlí, jak může taková věc na konkrétního obdarovaného působit. Také je dobré se vyvarovat takzvaných univerzálních dárků. Každý v životě už nějaký takový dostal – věci jako hrnky, svíčky a podobně. Takové věci většinou končí v koši, nebo se předají dále během příštích Vánocích.

 

➡️ Zeptejte se přátel, rodiny

Ideální způsob, jak zjistit, co by si přál člověk, pro kterého dárek vybíráte, pokud ho neznáte dostatečně dobře, je zeptat se jeho blízkých. Ti dokážou poradit takovou věc, která bude v souladu se zájmy a osobností obdarovaného. Při výběru byste si měli dávat pozor na přiměřenost své volby. Přehnaně drahý dar druhého zavazuje, může vzbudit pocity, že čekáte podobně náročnou věc na oplátku. A tak ani neučiní dotyčnému radost. Takže, pokud jste bohatší než váš přítel / přítelkyně, nekupujte hned nejnovější model smartphonu nebo modré z nebe.

 

➡️ Originální dárky udělají největší radost

Nemusíte vždy obdarovávat předmětem. Často dotyčného potěšíte mnohem více zážitkovým dárkem. Možností je mnoho, stačí jen pohlídat na internetu. V takovém případě je ale nutné být si svou volbou stoprocentně jistý. Člověk, který trpí závratěmi, totiž seskok padákem určitě neocení. Naopak, pokud váš dědeček, otec nebo přítel milují rychlá auta, je poukázka na jízdu luxusním autem tím pravým dárkem.

 

➡️ Nezkazíme dojem

Pokud již máte dárek vybrán, je třeba doladit ještě několik záležitostí. Nezapomeňte vždy z dárku odstranit cenovku. Dávejte si na to pozor, ať předejdete trapasu. To, že vás super originální dárek stál jen pár EUR, opravdu nemusí obdarovaný vědět. Každý dárek je také nezbytné zabalit. Ani na tom byste neměli šetřit. Obal je první, co dotyčný uvidí, prezentuje celý váš dárek. Pokud nezvládnete vytvořit odpovídající balení sami, jsou v každém obchodním domě služby, kde s takovým problémem rádi pomohou. A často jsou zdarma nebo za opravdu minimální poplatek. Nebo si můžete najít na internetu videa, na kterých jsou desítky možností, jak originálně zabalit dárek.

💡 TIP: Chcete obdarovat každého člena rodiny opravdu originální, ale nevíte jak na to? S výběrem vám pomohou naši průvodci, kteří vám poradí jak vybrat dárek pro muže, pro ženu nebo pro děti.

 

Zjistěte, co potřebují

Při výběru toho správného dárku je také vhodné vědět, co danou osobu potěší, jaké jsou jeho zájmy nebo zda existuje něco konkrétního, co by se mu hodilo, co potřebuje nebo po čem velmi touží. Pokuste se tedy zjistit, pokud to bude možné, odpovědi na tyto otázky:

CO POTŘEBUJE? – Otázka je zcela jasná. Jde o věci, které si vaši blízcí zatím neměli možnost koupit. Neměli čas, zatím nenašetrili finance, neměli jednoduše chuť nebo lišácky čekali na Vánoce. Zkuste s nimi prolustrovat kategorie jako oblečení, sport, zábava, knihy, vybavení do přírody. Záleží na zájmech toho druhého.

⭐ NA CO SI ŠETŘÍ? – Mohlo by se zdát, že obě kategorie jsou si podobné. Tak zčásti možná ano. Na co daný člověk šetří, však může být rozsáhlejšího charakteru (bílá elektronika, mobil, počítač, laserový holicí strojek, atd.). Co kdyby se rodina poskládala? Můžete i vy tímto způsobem přispět na vysněný dárek osobě, která si to sama nemůže dovolit.

⭐ RAD RELAXUJE? – Každý rád relaxuje. Záleží jen na tom, jakým způsobem. Vaším úkolem je zjistit, zda je odpočinek nejlepší v přítomnosti blízké osoby nebo samotě, zda je nějaká konkrétní činnost nebo, jaký konkrétní druh aktivity či zážitku by vašeho blízkého potěšil. Jen pozor na vlastní představy “ideálního” zážitku. Skáčete rádi padákem? Dědeček nebo strýc možná zrovna ne, takže to dobře zvažte.

 

Znáte pravidlo 4 dárků?

Toto pravidlo vám jednak zjednoduší nakupování a druhá věc je, že zabrání nadměrnému utrácení peněz. Takto funguje pravidlo čtyř dárků:

  1. Kupte něco, co daná osoba chce
  2. Kupte něco, co potřebuje
  3. Kupte jí něco na sebe
  4. Kupte jí něco ke čtení

Tyto čtyři dárky jsou všechno, co každému členu rodiny koupíte. Při teenagerech to může být však problém, protože jejich přání ve většině případech překračují číslo čtyři. Můžete to však využít jako příležitost k povzbuzení díků a pomoci jim pochopit důležitost dodržení vašeho rozpočtu. Je to však jen jeden z tipů, jak na Vánoce postupovat při koupi dárků. Konečné rozhodnutí je samozřejmě jen a jen na vás.

 


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.