Sanytol 4v1 tablety do myčky nádobí 40 ks |
---|
Vítěz testu |
|
|
Tablety do myčky bez chlóru s dobrým čisticím výsledkem a přijatelnou cenou. |
249 Kč |
Ukázat nabídku Heureka.cz |
Primární úkol kapslí či tablet spočívá v uvolňování nečistot. Velkým plusem může být ještě precizní vyleštění, a to hlavně v případě skla. Takže dokonale umyté nádobí v podstatě bez práce. Samozřejmě, jako při myčce, i při kapslích existuje několik druhů a značek. Při výběru přihlížejte na cenu, složení kapslí, jejich funkce či obsah balení. My jsme pro vás připravili srovnání pro rok 2024 konkrétní 4 modelů značek 1x Jar, 1x Q-Power, 1x Miele, 1x Sanytol. Nejvíce přesvědčili značky Sanytol, Miele a Q-Power, přečtěte si však, co zákazníci říkají i na ostatní druhy.
Při hodnocení tablet do myčky jsme brali v úvahu tyto metriky:
Nejlepší Tablety do myčky na základe porovnávacího testu 2024
1. místo | 2. místo | 3. místo | 4. místo |
---|---|---|---|
Vítěz testu | Pro náročné | ||
Sanytol 4v1 tablety do myčky nádobí 40 ks | Miele Tablety do myčky UltraTabs Power 60 ks | Q-Power tablety do myčky 60 ks | Fairy Jar tablety Expert All-in-1 115 ks |
249 Kč | 589 Kč | 185 Kč | 435 Kč |
Ukázat nabídku Heureka.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz |
Recenze 4 nejlepších tabletek do myčky pro rok 2024
Vítěz testu
1. Sanytol 4v1 tablety do myčky nádobí 40 ks
Tablety do myčky SANYTOL 4 v 1 kombinují dezinfekci, mytí, sůl a lesk. Obal tablety je 100% rozpustný ve vodě a biologicky rozložitelný. Proto se ho nedotýkejte mokrýma rukama, aby se vám nezačal rozpouštět ještě venku. Zabraňuje také usazeninám ve filtru myčky. Dezinfikuje tím a odstraňuje i pachy v myčce a je vhodný pro mytí i dětského nádobí.
Výhody
- odstraňují zápach z myčky a dezinfikují
- kombinují současně dezinfekci, mytí, sůl a lesk
- odstraňují těžko odstranitelné skvrny od čaje, kávy, atd.
- zabraňují usazeninám ve filtru myčky
Nevýhody
- méně kusů v jednom balení oproti konkurenci
Verdikt: Tablety do myčky bez chlóru s dobrým čisticím výsledkem a přijatelnou cenou.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
Pro náročné
2. Miele Tablety do myčky UltraTabs Power 60 ks
Tablety se před použitím nemusí vybalovat, protože se kompletně celé rozpustí během spuštěného programu myčky. Tablety navíc obsahují látky zabraňující vzniku tukových usazenin, díky tomu se vaše nádobí bude lesknout pouze čistotou.
Výhody
- nabízejí funkci leštidla, soli a ochraňují sklo
- tablety neobsahují fosfáty
- šetrné vůči životnímu prostředí
- speciální formule pro mytí při nízkých teplotách
Nevýhody
- vyšší cena oproti konkurenci
Verdikt: Kvalitní tablety do myčky nádobí, které neobsahují fosfát, mají však vyšší cenu.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
3. Q-Power tablety do myčky 60 ks
Tablety nabízejí dokonalou mycí schopnost. Disponují nejen funkcí leštidla, soli a čističe myčky, ale také zajišťují ochranu skla. Na internetu mají nedostatek recenzí, proto je těžké zhodnotit spokojenost zákazníků. Patří však mezi takovou klasiku, co se týče tablet do myčky. Cena je však velmi nízká, proto netřeba očekávat nadprůměrné výsledky.
Výhody
- nízká cena
- obsahují obzvlášť účinné látky
- obohacené o složky, které dodávají nádobí oslnivý lesk
- sůl zabraňuje usazování vodního kamene
Nevýhody
- nevhodné při nízkých teplotách
Verdikt: Klasické tablety do myčky za velmi nízkou cenu.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
4. Fairy Jar tablety Expert All-in-1 115 ks
Díky ideálnímu množství soli v tabletě zabraňují tvorbě vodního kamene. Jsou doporučovány i pro domácnosti s tvrdou vodou. Tablety do myčky JAR jsou velmi účinné i při nízké teplotě mytí. Mytí nádobí je tak výrazně šetrnější a spotřebujete při něm mnohem méně elektrické energie. Jedno balení obsahuje 115 vysoce účinných tablet.
Výhody
- doporučené i pro domácnosti s tvrdou vodou
- jsou velmi účinné i při nízké teplotě mytí
- jednotlivé tablety již není třeba dále rozbalovat
- tablety obsahují aktivní látky pro dokonale čisté nádobí
Nevýhody
- zřídka třeba cyklus opakovat
Verdikt: Tablety, které vyčistí nádobí, filtr a zanechávají celý vnitřní prostor myčky čistý a voňavý.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
Průvodce výběrem kapslí a tablet do myčky
Tablety a čistící prostředky tvoří nezbytné příslušenství pro myčky. Některé myčky jsou přizpůsobeny všem druhům tablet, které jsou dostupné na trhu (2in1, 3in1, 4in1, All-in-1), podle toho, jaké tablety tedy plánujete použít, musíte také volit myčku, která je schopna tablety naplno využít a dobře zpracovat. Pokud se rozhodnete pro tablety 4in1 není dobré si pořídit myčku, která je přizpůsobena pro tablety nižší kategorie. Pokud nepoužijete tablety, ale mycí prášky, pak využijte zásobníky, které zaručí, že mycí prostředek je vhodně uvolňován během programu mytí. Zásobníky jsou většinou dělené pro prášek na před mytí (pokud nemáte k dispozici dělený zásobník, nasypte prášek na před mytí rovnou do myčky) a prášek pro hlavní mytí, a zároveň sdružené se zásobníkem leštidla. Klasická náplň vody, v níž se tableta rozpustí je 3 – 4 litry vody.
Jak vybrat mycí prostředky do myčky
Aby myčka pracovala naplno a efektivně, je třeba její zásobníky doplňovat vhodným mycím prostředkem. Na výběr máte několik možností. Buď jsou to pevné tablety, gelové kapsle nebo sypký prášek či gel. Koupit si můžete ale také tablety All in 1, které obsahují jak leštidlo, tak i změkčující sůl. Leštidlo zajišťuje, aby na sklenicích a příborech nezůstávaly skvrny od vody. Sůl do myčky slouží ke změkčení vody a je doslova nezbytná pro oblasti s tvrdou vodou. Nyní si popíšeme všechny výhody a nevýhody těchto mycích prostředků.
➡️ Prášky do myčky
Tento druh čisticích prostředků je oblíbený především kvůli své nízké nákupní ceně. Při výběru prášku do myčky však nezapomeňte na to, že výrobci doporučují přidat také změkčující sůl a leštidlo, které v konečném důsledku představují dodatečné náklady. Pro někoho může být výhodou prášku i flexibilita při dávkování. Prášek snadno změříte podle množství a momentální míry znečištění nádobí. Prášek se hodí na mytí zejména silně znečištěného nádobí včetně připečených pekáčů. Výborně se postará o odmočení nečistot a následné omytí. Naopak, kvůli jeho nižší šetrnosti není vhodný pro mytí jemného a křehkého nádobí.
➡️ Tablety či kapsle do myčky
Druhou variantou jsou pevné tablety nebo gelové tobolky do myčky. Jejich největší výhodou je velmi pohodlné dávkování. Vše, co stačí udělat, je vybrat jednu tabletu z balení a vložit ji do zásobníku nebo přímo do myčky a spustit požadovaný program. V tomto případě je ale nutné počítat s tím, že už nejde množství prostředku přizpůsobit množství a znečištění nádobí. Tablety jsou univerzálním variantou mycího prostředku, s klidem je můžete použít jak na znečištěné hrnce, tak na talíře a sklenice.
Tablety kromě mycího prostředku často obsahují doplňkové příměsi pro efektivnější mytí nebo pro změkčení vody. Tzv. All in 1 tablety v sobě už mají i leštidlo a změkčující sůl, takže je nemusíte do myčky samostatně přidávat. Sůl myčku ochrání před vodním kamenem a díky leštidlu nezůstanou na talířích a sklenicích zaschlé šmouhy od vody. Tabletám zabere více času, než se úplně rozpustí, proto na dně myčky někdy můžete najít nerozpuštěný zbytek tablety. Někdy postačí změna programu, jindy může jít i o mechanický problém, kdy se přihrádka na tablety špatně otevírá kvůli nevhodně naskládanému nádobí. A občas se může stát, že je to chyba tablety, která se nedostatečně rozpouští i při delším programu. Potvrzují to i některé recenze na internetu.
➡️ Ekologické tablety do myčky šetří přírodu
Existují i tzv. ekologické tablety do myčky nádobí, které uleví přírodě. Nejde jen o to, že výrobek není testován na zvířatech, krabice je vyrobena z recyklovaného papíru a jednotlivé tablety nejsou baleny v plastu. Důležité je i jejich složení. Eko tablety totiž neobsahují fosfáty, které jsou sice při mytí nádobí účinné, ale jsou i zdraví škodlivé. V Evropě je ekologický výrobek označen logem EU Ecolabel. Tato ekoznačka zaručuje, že výrobek plní předem stanovené normy z hlediska jeho vlivu na životní prostředí.
➡️ Gel do myčky
Gely do myčky se stejně jako prášek dávkují dle potřeby přímo do zásobníku v myčce. Jeho výhodou je, že díky vylepšenému složení se rozpouští beze zbytku. Gely jsou také velmi šetrné ku křehkým a jemným materiálům. Oproti práškem však nejsou až tak účinné při vysokých teplotách. Neobsahují také žádné leštidla a soli, které budete muset přidat zvlášť. Svými vlastnostmi se gely pohybují někde mezi prášky do myčky a tabletami, proto i cenově spadají do zlatého středu. Přestože v jejich případech převažují nevýhody nad výhodami, je to stejně jedna z možností.
Střídání kapslí a práškového prostředku
Pokud chcete tablety používat jen někdy a střídat je s práškem nebo gelem, ideální je využívat tzv. funkce pro tablety, kterou už dnes najdete u většiny myček. Díky této funkci nebudete plýtvat leštidlem a změkčující solí, když budete mýt pomocí tablet, které již oba přípravky obsahují. Naopak, když tuto funkci nezapnete (při použití prášku, gelu nebo tablet bez příměsí), myčka bude normálně dávkovat leštidlo i sůl dle potřeby.
➡️ Sůl a leštidla do myčky
Nezbytnými pomocníky při mytí nádobí v myčce jsou změkčující soli a leštidla do myčky. Změkčující sůl slouží, jak již název napovídá, především na změkčování vody. Tvrdost vody má totiž značný vliv na mycí vlastnosti spotřebiče. Sůl také zabraňuje usazování vodního kamene, čímž zefektivňuje výsledný účinek a prodlužuje životnost myčky. Leštidla zbaví nádobí zbytků a zamezí vzniku map po mycích prostředcích.
Sůl i leštidlo stačí do myčky přidat podle návodu ke spotřebiči, myčka už pak přípravky dávkuje sama. V návodu najdete také informace k tomu, jak správně nastavit myčku podle tvrdosti vody ve vaší domácnosti. Dobu přidávání soli a leštidla nemusíte nijak kontrolovat. Většina myček dnes již disponuje automatickými ukazateli a v případě potřeby vás na doplnění sama upozorní.
Proč je v myčce tak důležitá sůl?
Tablety v myčce nádobí se starají o vaše nádobí, sůl se stará ještě o vaši myčku. Takto můžeme jednoduše shrnout funkce soli v myčce nádobí. Ta totiž změkčuje vodu a zabraňuje tak usazování vodního kamene. Do myčky je proto nutné dávat sůl i v případě, že používáte tablety. Myčka pravidelně provádí propláchnutí změkčovače, a pokud není v zásobníku doplněna sůl, časem dojde k poškození změkčovače vody. Jeho následná výměna pak samozřejmě není snadná a ani levná záležitost.
Důležité je, abyste po každém dosypání soli spustili mycí režim. Mycí vana, do které se sůl sype, je totiž z materiálu, na jehož povrchu je pasivační vrstva zabraňující korozi. Pokud se na dno mycí vany dostane sůl a není dostatečně rychle odstraněna, pasivační vrstva se poškodí a mycí vana začíná rezavět. Takové poškození pak nemůže být uznáno v rámci záruky, protože na tento postup je zákazník upozorněn v uživatelském návodu.
Co obsahují tablety do myčky
Pokud byste chtěli zjistit, co všechno taková tableta obsahuje, nemusíte se to dozvědět ani z obalu. Výrobci totiž nejsou povinni uvádět všechny aktivní složky, a proto na obaly píší jen ty nejdůležitější. Jaké různé látky tedy mohou obsahovat tablety a k čemu slouží?
⭐ Čistící složka – povrchově aktivní látky zajišťují rozpustnost, a to včetně nerozpustných nečistot, jako je například mastnota. Na odstraňování některých typů skvrn slouží i enzymy, které dokáží rozštěpit určité molekuly. Na každý druh nečistoty platí jiný enzym, v tabletách se nejčastěji používají proteázy a amylázy. Proteáza je druh enzymu, který odstraňuje nečistoty bílkovinného charakteru jako je například mleté maso či žloutek. Amylázy jsou druhým nejčastěji používaným enzymům v tabletě. Ty odstraňují škrobové skvrny například od rýže či ovesné kaše. Použité enzymy mohou u člověka vyvolat alergickou reakci, proto najdete na mnoha obalech produktů varování.
⭐ Bělicí složka na bázi kyslíku – bělící látky působí například na skvrny od čaje, červeného vína a další nečistoty. Bělící složka bývá často ještě posílena o tzv. zesilovač bělící účinnosti, který umožňuje dosáhnout efektivní výsledek i při nižší teplotě vody.
⭐ Změkčovač vody – perfektně umyté nádobí úzce souvisí i s tvrdostí vody používanou v domácnosti. Obecně platí, že čím tvrdší vodu máte, tím je nižší účinek čištění a naopak vyšší náchylnost ke vzniku skvrn. Pro změkčení vody tablety obsahují fosforečnany, čili fosfáty, které mají bohužel negativní vliv na životní prostředí. V současné době se v top tabletách do myčky stále častěji objevují tzv. fosfonáty – fosfor sice také obsahují, ale v menším množství než fosforečnany. Pokud se tedy chcete chovat šetrně k přírodě, používejte ekologické výrobky.
⭐ Sůl – změkčí vodu a zároveň zabraňuje usazování vodního kamene v myčce, což je velmi důležité – zvláště pokud pouštíte myčku i několikrát denně. Vodní kámen dokáže ve spotřebiči nadělat pěknou neplechu, proto ji do myčky pravidelně doplňujte.
⭐ Leštidlo – díky leštidlu se na nádobí neusazují zbytky jídla a zároveň docílíte dokonalý lesk. Leštidlo, čili oplachovač, vytvoří ochrannou vrstvu před zbytky jídla, kapky vody po nádobí rozptýlí a díky tomu pak rychleji schne.
⭐ Enzymy – rozkládají bílkoviny a škrob (tedy zbytky jídel).
⭐ Fosforečnany – dokáží rozpustit i odolné, připálené nečistoty a zabrání jejich usazování.
⭐ Polykarboxyláty – upravují pH vody, čímž zvyšují účinky ostatních čistících látek.
⭐ Aromata – nádobí dodají svěží vůni.
Dodatečné funkce tablet
Některé pevné tablety či gelové kapsle toho zvládnou i víc, než například uváděné 3v1, tedy složení v podobě mycího přípravku, leštidla a soli. Tyto výrobky svým složením ještě nabízejí:
- ochranu stříbra či nerezu
- neutralizaci pachů
- rychlé rozpuštění tablety
- mytí při nízkých teplotách
- dezinfekční účinky
Jak používat tablety a kapsle v myčce
Není nic jednoduššího, než použití tablet do myčky. Vše, co musíte udělat, je vybrat tabletu nebo kapsly z balení a vložit ji přímo do zásobníku myčky. Někdy je možné hodit ji přímo na dno myčky, avšak tato možnost se příliš nedoporučuje, protože u některých druhů to snižuje jejich účinnost. Pozor, gelové tobolky nepropichujte, mají rozložitelný fóliový obal, který se během programu sám rozloží a neznečišťujete tím životní prostředí.
Počet tablet v balení
V jednom balení naleznete v závislosti od značky od 40 až do cca 115 kusů tablet nebo kapslí. Vybírat si samozřejmě můžete tablety či kapsle do myčky v libovolně velkých baleních. Logicky z toho vyplývá, že nejhospodárnější možností je nákup většího množství, kdy cena za jednu tabletu nebo kapsli mírně klesá. Většina dostupných produktů obsahuje do 45 tablet. Výjimkou však nejsou ani větší balení, ve kterých najdete přes 100 tablet. A to už je dostatečné množství mycích cyklů, abyste se nějakou dobu nemuseli starat o nákup tablet či kapslí do myčky.
Pokud tedy máte již svou ověřenou značku a používáte ji pravidelně, je dobré kupovat větší výhodnější balení tablet. Pokud však chcete vyzkoušet něco nového, zakupte si nejmenší balení a uvidíte, jaké budou výsledky. Pokud totiž nebudete spokojeni, abyste zbytečně nevyhodili peníze za něco, co nebudete později využívat. Pokud se vám osvědčí, následně si zakupte také výhodnější větší balení.
Co ještě dokáží vyčistit tablety do myčky?
Jak již samotný název napovídá, tablety a kapsle jsou primárně určeny k čištění v myčce. Budete však možná překvapeni, když zjistíte, že tyto tablety dokážete využít i pro jiné účely. Samozřejmě jde o čištění, ovšem i jiných spotřebičů a produktů. Na co všechno víte tedy tablety a kapsle v domácnosti využít?
Čištění pračky – na pračku přece existují jiné čističe, však? Když však potřebujete vyčistit pračku a nemáte po ruce vhodný přípravek, sáhněte po 2 tabletách do myčky. Jednoduše je vhoďte do prázdného bubnu pračky a zapněte dlouhý program. Tablety si poradí nejen s nečistotami v pračce, ale i se zanesenými trubkami. Docela zajímavé, co říkáte?
Na praní – tyto tablety do myčky jsou vhodné i na špinavé prádlo. Pokud se vám nedaří z oblečení odstranit mastné fleky, zkuste místo běžného pracího prášku do pračky použít 1-2 tablety do myčky. S mastnotou a nečistotami si snadno poradí.
Špinavá trouba – trápí vás špinavá trouba a nemáte po ruce žádný čistič? Sáhněte po tabletách do myčky. Čištění trouby pomocí tablety do myčky je opravdu jednoduché: 2-3 tablety rozpusťte v trošce vody a vzniklou kašičku naneste na vnitřek trouby. Nechte chvilku působit a setřete houbičkou s vlažnou vodou. Trouba bude opět zářit čistotou.
Zanesené toalety – když často bojujete s usazeninami v záchodové míse, použijte tabletu do myčky. Jednoduše ji vhoďte do mísy a nechte přes noc působit. Ráno vyčistěte běžným způsobem a problém s usazeninami je vyřešen.
Jak pečovat o myčku s použitím tablet a kapslí
Dokonale čistý a zářivé nádobí však nezaručí jen tablety a kapsle či jiné mycí prostředky. Třeba myčku pravidelně udržovat čistou a tehdy dosáhnete ty nejlepší výsledky. Alespoň jednou za měsíc je nutné myčku důkladně vyčistit. Ať už chcete nebo ne, po každém cyklu se v myčce usazují různé nečistoty, ve filtrech zůstávají zbytky jídla, vytváří se vodní kámen a na některých místech v myčce může vlhkost způsobit dokonce vznik plísně. Jak se tedy o myčku starat abyste měli stále zářivě čisté nádobí?
Těsnění kolem dveří myčky – při každém cyklu opakovaně působí na těsnění myčky vlhkost, která způsobuje vznik plísně. Všechny nečistoty a plísně je tedy třeba odstranit vhodným čistícím přípravkem do kuchyně, který si poradí s mastnotou, plísněmi a dalšími nečistotami. Podle míry znečištění můžete přípravek nanést na hadřík a těsnění vyčistit nebo jej můžete aplikovat přímo na těsnění, nechat chvilku působit a následně vyčistit. Na závěr těsnění omyjte čistou vodou, abyste odstranili všechny zbytky přípravku.
Filtry – v myčce jsou obvykle tři filtry, které při každém cyklu zachycují větší či menší nečistoty z nádobí. Pokud byste filtry nečistili, při každém spuštění myčky by se nám tyto zbytky znovu a znovu vířily na další nádobí v myčce. Minimálně jednou týdně filtry z myčky vytáhněte, propláchněte vodou a vyčistěte je vhodným čisticím prostředkem – například stejným, jakým jste čistili těsnění a na závěr opláchněte čistou vodou. Na mytí filtrů si můžete pomoci hadříkem nebo starým zubním kartáčkem.
Ostřikovací ramena – ramena jsou velmi důležitou součástí myčky, a proto je třeba se o ně také starat. Trysky mohou zanášet vodním kamenem a různými nečistotami, které v myčce kolují. Vyberte tedy ramena z myčky a trysky důkladně vyčistěte vhodným přípravkem. K čištění trysek můžete opět použít starý zubní kartáček nebo vatovou tyčinku do uší. Na závěr ramena důkladně opláchněte, aby na nich nezůstaly žádné zbytky čističe.
Vnitřní prostor myčky – několikrát do roka (ideálně každý měsíc) je nutné myčku komplexně vydezinfikovat od všech nečistot, vodního kamene, bakterií a jiných mikroorganismů. K tomu můžete zakoupit speciálně vyvinuté výrobky dostupné v drogeriích. Obvykle se jedná o plastovou lahvičku, která obsahuje tekutinu vhodnou právě k čištění myčky. Při použití se vždy řiďte návodem na obalu – nejčastěji se z lahvičky odstraní krycí fólie z víčka a vloží se do myčky dnem vzhůru. Pak už jen stačí zapnout cyklus mytí ideálně s teplotou nad 70 °C a máte hotovo.
Vnější části myčky – čištění myčky můžete zakončit umytím dvířek a ovládacího panelu vlhkým hadříkem. Na funkci to sice vliv nemá, ale budete mít přinejmenším dobrý pocit z dokonale odvedené práce.
Samočištění – pokud vaše myčka disponuje samočisticím programem, využívejte ho. Také si neustále hlídejte doplněnou sůl a leštidlo v myčce.
Správné používání myčky
- před zahájením každého čistícího cyklu vložte do myčky novou tabletu nebo kapsli
- o vaši myčku pravidelně pečujte, to znamená, čistěte její filtry, mycí ramena, případně využívejte samočisticí program
- hlídejte si stále doplněnou sůl a leštidlo v myčce
- nikdy do myčky nevkládejte kuchyňské nářadí jako – slabé plastové nádobí, dřevěné nádobí, křišťálový nádobí, nádobí znečištěné voskem nebo ředidlem
- nádobí do myčky vložte tak, aby stál pevně, a při jejím napouštění i mytí tak nedošlo k jeho uvolnění a poškození jiného vloženého nádobí
- vkládaný nádobí zbavte větších kusů jídla a nečistot, které by mohly zanést filtr
Jak vyrobit domácí tablety do myčky
Tablety do myčky si můžete vyrobit i sami doma. Přinášíme vám jeden postup, jak na to. Příprava je velmi jednoduchá a rychlá.
Přísady:
- 1/2 hrnku sody
- 1/2 hrnku prací sody
- 1/2 hrnku soli (může být mořská sůl)
- 1/2 hrnku borax
- 1/2 hrnku kyseliny citrónové
- 1/4 hrnku destilované vody
- 20 – 30 kapek esenciálního oleje
Postup:
Celý postup je velmi jednoduchý. Všechny suché přísady smíchejte v misce metličkou, pomalu přidávejte a míchejte vodu a nakonec přidejte esenciální olej. Směs vložte do formy a nechte ztuhnout. Postupně vybírejte tablety a použijte je v myčce.
Značky tablet do myčky
Značka Somat
Značka Somat je specialistou na automatické mytí nádobí již více než 50 let díky funkčním tabletám a gelům do myčky z řady Gold, All in One Extra, All in One a Classic. Dokonalou čistotu vašeho nádobí vám nabízejí tablety s 12 funkcemi Somat Gold, které jsou v rámci Somat čističů jedničkou v boji proti připálení. V roce 2019 vyhrál Somat Gold Volbu spotřebitelů v České republice i na Slovensku, jako nejlepší novinka roku v kategorii automatického mytí nádobí. Somat také přišel s iniciativou #enjoytogether, jejímž prostřednictvím sdílí myšlenku, že nejlepší strávené chvíle jsou s vašimi nejbližšími při dobrém jídle.
Značka Finish
Finish® je značkou č. 1, kterou doporučuje většina světových výrobců myček nádobí. Uplynulých 60 let je absolutní špičkou v oblasti automatického mytí nádobí. Produkty značky Finish® doporučuje více výrobců myček než jakoukoliv jinou značku. Výrobky garantují maximální účinnost, dokonalou čistotu a úžasný zářivý lesk. Recenze na tuto značku a tablety mluví samy za sebe.
Značka SANYTOL
Produkty společnosti SANYTOL byly původní vyvinuty pro profesionální použití v nemocnicích. Dnes značka SANYTOL nabízí inovativní řadu dezinfekčních čistících prostředků bez chlóru a chce svým zákazníkům zajistit zdravější domov. SANYTOL odstraní až 99,9% bakterií, plísní a virů. Důkladně čistí všechny druhy povrchů bez jejich poškození, přičemž nezanechává žádné skvrny. SANYTOL nabízí svým zákazníkům řešení na vše, co požadují, od dezinfekčních přípravků na ruce, víceúčelové dezinfekční přípravky do kuchyně, koupelny, na podlahy až po dezinfekci na prádlo a osvěžovače vzduchu.
Kde koupit a jaká je cena
Tablety a kapsle do myčky můžete koupit v různě velkých baleních a od různých výrobců. V závislosti na značky, velikosti balení a konkrétního složení tablet se mění i jejich ceny. Přednost byste měli však dávat na známé a ověřené značky a produkty, které mají nejlepší recenze od zákazníků.
- cena do 250 Kč – nejlevnější jsou balení, ve kterých je maximálně 40 tablet, které nevynikají extra funkcemi, jako je například leštidlo. Nejsou ekologické a mají většinou i méně známého výrobce
- cena od 250 Kč do 300 Kč – zlatá střední cesta, která by mohla vyhovovat většině myček nádobí. Za tuto cenu můžete v akci získat dokonce i nejkvalitnější tablety do myčky. Tablety v této kategorii splňují všechny funkce, které by kvalitní tablety měly mít. V balení naleznete od 40 až do více než 100 kusů.
- cena od 300 Kč – tablety nebo kapsle od 250 Kč jsou buď ekologické a tedy, neškodí životnímu prostředí, nebo je to extra velké výhodné balení. Kromě toho tyto tablety splňují nároky a požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Balení obsahují převážně 60 kusů a více.
Nejčastější otázky při výběru tablet do myčky
❓ 1. Jak správně třeba skladovat tablety nebo kapsle do myčky?
Všechny čistící prostředky včetně tablet a kapslí byste měli skladovat v suchém prostředí. Při používání práškových čisticích prostředků nezapomeňte po každém použití zavřít dávkovacích otvor, aby se prášek nevysypal a nezvlhnul. Stejně jako všechny čisticí prostředky skladujte i tablety a kapsle mimo dosah dětí ..
❓ 2. Je nutné nádobí před vložením do myčky opláchnout?
Není nutné. Oplachování nádobí před vložením do myčky je minulost. I když to většina lidí stále dělá, jde o časově náročnou činnost, při níž se navíc plýtvá vodou. A může jít až o 75 litrů vody při jednom mytí nádobí. Kvalitní čistící prostředky již obsahují bělící složku a enzymy, takže žádné oplachování nádobí před jeho vložením do myčky není nutné. Bělící složka odstraňuje odolné skvrny např. od čaje a kávy a enzymy rozkládají bílkoviny a škrob. Proto stačí z nádobí seškrábat větší kusy jídla do odpadního koše a vyložit nádobí do myčky.
❓ 3. Jaké nádobí mohu vkládat do myčky?
Mnoho lidí si myslí, že do myčky není možné vkládat věci, jako jsou teflonové pánve a různé hluboké pánve, ostré nože nebo sklenice na víno z křišťálového skla. Pokud výrobce myčky tvrdí opak, všechno toto nádobí lze do myčky bez obav vložit. Pozorně tedy čtěte návod k použití.
❓ 4. Jak funguje v myčce leštidlo?
Skvrny a povlak se v myčce tvoří ve fázi, kdy již byly čisticí prostředky z myčky vypuštěny do kanalizace. Leštidlo se uvolňuje během cyklu leštění a snižuje povrchové napětí vody, která tak z nádobí steče. Výsledkem je lepší leštící účinek a nádobí bez skvrn a povlaku.
❓ 5. Proč se tableta v myčce po skončení cyklu zcela nerozpustila?
Někdy postačí změnit mycí program, jindy může jít i o mechanický problém, kdy se přihrádka na tablety špatně otevírá kvůli nevhodně naskládanému nádobí. Je třeba ho tedy zkontrolovat.
Do testu jsme vybrali Tablety do myčky pouze z ověřených eshopů
Mohlo by vás zajímat
- Toto jsou energetické třídy spotřebičů - jak číst energetické štítky
- 12 nejlepších myček nádobí, recenze a test 2024 plus návod, jak si vybrat myčku
- TEST: Stolní myčka na nádobí - kterou jsi v roce 2024 vybrat?
- Vybíráme myčku Whirlpool - recenze 8 modelů
- Test 2 myček značky Bosch, které v 2024 doporučujeme?
- Nejčastější poruchy myček nádobí a jejich chybové kódy - Whirlpool, Bosch a jiné
- Jak vyčistit myčku nádobí - tipy a rady jak to snadno zvládnout
- Podívali jsme se na 6 myček Beko, který model v 2024 zvolit?