Zrecenzovali jsme 5 nejlepších elektrických olejových radiátorů za rok 2024 + poradíme při výběru

Georgina Babinová Test
Aktualizováno: 24. března 2024 1
OneConcept Wallander
Vítěz testu
Wallander olejový radiátor
  1. plynule nastavitelný termostat
  2. elektronické ovládání na LED displeji
  3. nekomplikovaná montáž na stěnu díky ultra plochému designu
  4. týdenní časovač pro flexibilní dobu provozu a klidu
  1. cena
Příjemná teplota ihned - v pokoji, kanceláři, dílně nebo i garáži.
2 239 Kč
Ukázat nabídku
Electronic-star.cz
Elektrický olejový radiátor je spolehlivý způsob, jak doplnit systém ústředního topení a snížit účty. Nabízí jak flexibilitu, tak i výkon potřebný pro vytopení místnosti o velikosti cca 14 m2. Na rozdíl od tradičních konvekčních ohřívačů, které přenášejí teplo přímo do vzduchu nebo sálavých ohřívačů, které ohřívají jen lidi a předměty, olejové radiátory ohřívají olej uvnitř ohřívače, který pak postupně ohřívá váš dům řízeným způsobem, vytvářejíc stálou teplotu. Na rozdíl od jiných forem elektrického vytápění, radiátory naplněné olejem poskytují směs sálavého a konvekčního tepla, což znamená, že nejen ohřívají předměty v místnosti, ale také přímo vytápějí vzduch. Poskytnou tak příjemné teplo aniž byste měli pocit suchého vzduchu. Jedinečné tepelné vlastnosti v kombinaci s mobilitou dělají elektrické olejové radiátory nejefektivnějším a nejspolehlivějším způsobem na ohřev vašeho domova, kanceláře nebo pracovního prostoru.

Náš trh nabízí elektrické olejové radiátory v široké škále možností v různých cenových relacích. Z aktuální nabídky pro rok 2024 jsme pro vás vybrali a porovnali 5 olejových radiátorů, zastoupení měli značky 2x Sencor, 1x Orava, 1x DeLonghi, 1x oneConcept. Na 3 nejlepších příčkách se za rok 2024 umístili značky oneConcept a Sencor.

💡 Jak jsme hodnotili

Při hodnocení elektrických olejových radiátorů jsme brali v úvahu tyto metriky:

topný výkon a počet žeber: 30 %
regulace výkonu a termostat: 30 %
ovládání: 15 %
bezpečnostní funkce: 15 %
spotřeba energie: 10 %

Nejlepší Elektrické olejové radiátory na základe porovnávacího testu 2024

1. místo 2. místo 3. místo 4. místo 5. místo
Vítěz testu Lidová volba Zlatá střední cesta
OneConcept Wallander Sencor SOH 3309BK SENCOR SOH 3211WH DeLonghi TRRS0920 Orava OH-11 A
Wallander olejový radiátor SENCOR SOH 3309BK SENCOR SOH 3211WH DeLonghi TRRS0920 Orava OH-11 A
Hodnocení 5 hvězd
Hodnocení 5 hvězd
Hodnocení 4 hvězd
Hodnocení 4 hvězd
Hodnocení 4 hvězd
2 239 Kč 1 870 Kč 1 999 Kč 2 598 Kč 2 190 Kč
Ukázat nabídku
Electronic-star.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz

Recenze 5 nejlepších elektrických olejových radiátorů pro rok 2024

Vítěz testu

1. OneConcept Wallander

maximální příkon: 1000 W ● počet žeber: plochý design ● rozměry (V x Š x H) v cm: 58 x 110 x 25,5 cm

Wallander olejový radiátor

OneConcept Wallander s krásným plochým designem je výkonný a hlavně jednoduše ovladatelný olejový radiátor, který zajistí příjemnou teplotu v každém pokoji. Vysoký výkon 1000 W s krátkým časem zahřívání zabezpečuje rychlé rozehřátí. K dispozici máte plynule nastavitelný termostat, týdenní časovač pro flexibilní dobu provozu a klidu a automatické vypnutí v případě přehřátí nebo převrácení.

Radiátor se dá (díky nízké hmotnosti, necelých 7 kg) pohodlně přenášet a díky stabilním nožičkám umístit prakticky kdekoliv. Pohodlně ho můžete namontovat na zeď. Oceňujeme i elektronické ovládání přístroje pomocí LCD displeje.

Výhody

  • plynule nastavitelný termostat
  • elektronické ovládání na LED displeji
  • nekomplikovaná montáž na stěnu díky ultra plochému designu
  • týdenní časovač pro flexibilní dobu provozu a klidu

Nevýhody

  • cena

Verdikt: Příjemná teplota ihned – v pokoji, kanceláři, dílně nebo i garáži.

Naše hodnocení:

Hodnocení 5 hvězd
Cena: 2 239 Kč

Ukázat nabídku
Electronic-star.cz
Detail


Lidová volba

2. Sencor SOH 3309BK

maximální příkon: 2000 W ● počet žeber: 9 ● počet provozních stupňů: 3 ● hmotnost: 11,9 kg

SENCOR SOH 3309BK

Ať vás tento elegantní černý olejový radiátor ani náhodou neodradí příliš přátelskou cenou. Přestože je relativně nízká, nabízí všechny výhody v oblasti “mobilního vytápění”. Radiátor Sencor SOH disponuje 3 stupni nastavení, termostatem, prostorem pro navinutí kabelu a teplo se rozkládá na 9 žeber. Podvozek s kolečky se v případě potřeby dá demontovat i bez nářadí.

Radiátor je vybaven dvoustupňovou ochranou proti přehřátí – dočasně vypne při ohřátí vnitřní elektroniky na 100 ° C a trvale vypne při dosažení 140 °C. Maximální příkon 2000 W, hmotnost 11,9 kg.

Výhody

  • zaoblené hrany snižují riziko úrazů
  • pěkný design
  • hřeje ještě dlouho po vypnutí z elektřiny
  • skvělý poměr výkonu a ceny

Nevýhody

  • déle se zahřívá

Verdikt: Vítěz našeho testu je nejen elegantní, ale nabízí také vynikající výkon za vysloveně přátelskou cenu.

Naše hodnocení:

Hodnocení 5 hvězd
Cena: 1 870 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


3. SENCOR SOH 3211WH

maximální příkon: 2300 W ● počet žeber: 11 ● rozměry v cm (ŠxVxH): 28,5 x 64,2 x 52,4 ● počet provozních stupňů: 3 ● hmotnost: 13,5 kg

SENCOR SOH 3211WH

SENCOR SOH 3211WH je olejový radiátor, který má mezi uživateli dobré reference i kvůli dobrému poměru cena/výkon. Příkon je vyšší – počítat můžete s 2300 W a k dispozici je celkem 11 topných článků (žeber). Takto se bude hodit i do větších místností (i když ve velkém obývacím pokoji se asi ztratí). Teplotu můžete regulovat a nastavit výkon radiátoru na 1000, 1300 a 2300 W. Výhodou je nepochybně i jednoduché manuální ovládání pomocí otočného kolečka (například pro seniory).

Bezpečnost má na starosti pojistka vůči přehřátí, ale radiátor se sám vypne i při nechtěném převrácení na zem. Nechybí funkce proti zamrznutí a potěšit vás musí i bezúdržbový provoz zařízení (během celé doby jeho životnosti). Co se týká hlučnosti, tak recenze uživatelů říkají, že si ho mnozí klidně dávají i do ložnic, kde je při spánku vůbec neruší. Komfort při obsluze zvyšuje praktické madlo, 4 přepravní kolečka, ale i prostor pro navinutí kabelu. Jinak, rozměry (28,5 cm šířka, 64,2 cm výška a 52,4 cm hloubka) a hmotnost radiátoru (13,5 kg) se téměř vůbec nevymykají průměru srovnávaných modelů v našem testu.

Výhody

  • cena/výkon
  • spolehlivý a výkonný
  • max. příkon 2300 W
  • 11 žeber
  • patentovaná technologie konstrukce
  • jednoduché manuální ovládání

Nevýhody

  • nemá časovač
  • bez dětské pojistky
  • chybí informace o doporučené velikosti místnosti

Verdikt: Elektrický olejový radiátor pro vyhřátí místnosti či menšího bytu, vhodnější spíše pro méně náročné uživatele (ale s dobrým poměrem cena výkon).

Naše hodnocení:

Hodnocení 4 hvězd
Cena: 1 999 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


Zlatá střední cesta

4. DeLonghi TRRS0920

zařazení: elektrický olejový radiátor, přenosný ● výkon: 2500 W ● počet stupňů vytápění: 3 ● dálkový ovladač: ne ● počet žeber: 9 ● rozměry (V x Š x H) v cm: 65 x 47,2 x 16 ● počet stupňů vytápění: 3 ● hmotnost: 9,9 kg

DeLonghi TRRS0920

Elektrický olejový radiátor DeLonghi TRRS0920 patří v našem výběru k těm dražším. V tomto případě kompenzují vyšší cenu funkce, které šetří vaši peněženku do budoucna. Systém Real Energy a nový design žeber jsou zodpovědné za lepší distribuci tepla a vyšší efektivitu.

Radiátor má 3 nastavení výkonu, přičemž maximální příkon je až 2500 W. Další výbavu tvoří pokojový i bezpečnostní termostat a funkce ochrany proti zamrznutí. Zabudované kolečka, rukojeť a prostor na uložení kabelu zjednoduší manipulaci.

Výhody

  • nový design žeber – lepší výhřevnost
  • systém Real Energy – vyšší efektivita
  • příkon až 2500 W

Nevýhody

  • vyšší cena
  • návod je zavádějící – kontrolky při dosažení nastavené teploty nezhasnou

Verdikt: Olejový radiátor vyšší cenové kategorie, kterou kompenzuje vynikajícím výkonem a efektivní výhřevností.

Naše hodnocení:

Hodnocení 4 hvězd
Cena: 2 598 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


5. Orava OH-11 A

maximální příkon: 2500 W ● počet žeber: 11 ● rozměry v cm (ŠxVxH): 53 x 65 x 16 ● počet provozních stupňů: 3 ● hmotnost: 13,2 kg

Orava OH-11 A

Kompaktní mobilní 11 žebrový olejový radiátor Orava OH-11 A, vyhřeje každou místnost během chladnějších dní i mimo topnou sezónu. S 3 stupni výkonu (1000 W, 1500 W a 2500 W) a plynule regulovatelným termostatem nastavíte a udržujete požadovanou teplotu v místnosti.

Disponuje také 400 W horkovzdušným ventilátorem, který pomůže nasměrovat teplo tam, kam potřebujete. Světelná indikace zapnutí a ochrana před přehřátím je samozřejmost. Díky 4 kolečkům a rukojeti ho dokážete pohodlně přemístit.

Výhody

  • regulace teploty
  • ventilátor
  • cena / výkon
  • rychlý ohřev

Nevýhody

  • relativně těžký

Verdikt: Výkonný olejový radiátor domácí značky vyhřeje každou větší místnost.

Naše hodnocení:

Hodnocení 4 hvězd
Cena: 2 190 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


Výhody elektrického olejového radiátoru

Krása olejového elektrického radiátoru tkví v tom, že teplo trvá. Je faktem, že dokud se radiátor zahřeje, trvá déle než u mnohých z jeho konkurentů, avšak jakmile se zahřeje, bude ohřívat celé hodiny; i když ho vypnete. Důvodem je, že diatermické olej je mimořádně dobrý v zadržování tepla a vyzařuje ho dlouho po vypnutí ohřívače. Radiátor naplněn olejem je ideálním řešením pro ložnici; zapněte radiátor předtím, než jdete do postele a pak ho vypněte. Vytvoří teplo ještě během několik hodin. Je také užitečné vědět, že radiátor naplněn olejem nemá ventilátor. Jde o prakticky nehlučné zařízení, které je v mnoha situacích pozoruhodnou výhodou.

Při koupi prostorového ohřívače jako dodatečného ohřívacího tělesa během zimní sezóny nebo spotového vytápění během zbytku roku je k dispozici mnoho možností. Ohřívač, který se zdá být nejpopulárnější, je právě elektrický olejový radiátor. Zde jsou hlavní důvody, proč:

  • Nízký příkon

Jsou to nízkoprofilové jednotky s nízký příkonem a jsou ideální pro domácí a kancelářské použití, protože na generování i maximálního tepla je spotřeba elektřiny minimální. Modely s nízkým příkonem jsou obecně bezpečnější a je méně pravděpodobné, že se budou přehřívat po několika hodinách provozu. Jsou „zelené”, bezpečné a nebudou zvyšovat váš účet!


Je „pet friendly”

Na rozdíl od mnoha infračervených nebo keramických ohřívačů, olejové verze nabízejí k domácím zvířatům přátelský způsob jak zahřát místnost. Exteriéry nejsou horké, takže jsou bezpečné a provozovatelné bez strachu z povrchových popálenin. Jsou ideální pro domácí zvířata a rodinné domy s malými dětmi.

  • Ideální pro lidi trpící alergiemi

Pro mnohé alergiky a astmatiky mohou být ohřívače nutným zlem. Udržení tepla na úkor vašeho zdraví by nemělo být opcí, ale bohužel modely poháněné ventilátorem zaplní vzduch v místnosti alergeny. Olejové jednotky nemají ventilátory. Místo toho používají přirozenou konvekci a průtok vzduchu na rozvádění tepla. Pokud hledáte ohřívač, který vás udrží v teple, aniž by jste kýchali, vyberte ten, který je naplněn olejem.

  • Je přenosný

Mnoho modelů je vybavených integrovanou základnou kol, takže je můžete snadno přesouvat z jedné části domu do druhé. Pokud máte schody nebo nerovné podlahy, jsou lehké a lze je jednoduše zvednout jednou rukou. Tradiční jednotky váží kolem 10 kilogramů, ale ploché panely jsou navrženy na méně než 5 kilogramů.

  • Nevytváří kysličník uhelnatý

Když lidé slyší slovo „olej” v olejovém ohřívači, často ho spojují s otravou oxidem uhelnatým. Otrava CO je vážný, život ohrožující stav, který může být způsobena nesprávným použitím ohřívačů, které spalují palivo. Ohřívače, které používají kerosin, vytvářejí oxid uhelnatý a musí se řádně větrat, stejně jako jednotky s propanem a zemním plynem. Elektrický olejový radiátor však ve skutečnosti nespaluje olej, a proto není hrozbou CO.

  • Tiché konvekční vytápění

Olejové radiátory využívají konvekční technologii pro vytápění prostorů. Protože konvekce je přirozenou metodou přenosu tepla, nevyžaduje hlučný ventilátor nebo motor na rozvádění tepla. Bez motoru jsou tichými zařízeními, což je činí skvělými pro široké spektrum aplikací. Školy, učebny, ložnice, kanceláře, knihovny, studovny a další prostory, které vyžadují klidnou atmosféru, nabízejí skvělé možnosti uplatnění pro olejové ohřívače!

  • Pracuje dlouhé hodiny

Dalším důvodem, proč jsou modely naplněny olejem tak populární, je to, že topí ještě dlouho po vypnutí. Jak? Je to vlastně docela jednoduché: uzavřený olej zůstává horký několik hodin po vypnutí topného tělesa. Jsou ideální pro ložnice, protože můžete bezpečně udržovat teplotu v místnosti během spánku.

  • Plně vybavený digitálními ovládacími prvky

Přestože olejový ohřívač využívá technologii konvekce svého staromódního předchůdce – radiátoru – určitě není tak omezen. Jak bylo uvedeno výše, je přenosný lehký a ekologický. Kromě toho má digitální funkce, jaké jen chcete. Mnohé zahrnují nastavitelný termostat, volitelné nastavení teploty, 1-12 hodinový časovač, automatické bezpečnostní vypnutí a dokonce i komfort dálkového ovládání.

  • Žádné náklady na údržbu!

Elektrický olejový radiátor je obecně jednoduché, současné zařízení. Nemá mnoho komponentů, takže je toho méně, co se může pokazit. Většina olejových radiátorů nepotřebuje údržbu, ale v případě potřeby, je zaručena velkorysá záruka výrobce. Jak již bylo uvedeno, topný olej nikdy neshoří, ani nevyžaduje opětovné naplnění nebo výměnu. To dělá elektrické olejové radiátory po dlouhá léta maximálně efektivními pokud jde o náklady – skvělá vlastnost, kterou nemůžete ignorovat!

 

Nevýhody elektrického olejového radiátoru

Elektrické olejové radiátory mají velmi málo nevýhod. Jedna, která se často zmiňuje, je, že se ohřívají pomaleji než některé jiné typy ohřívačů. Avšak k dosažení provozní teploty potřebují jen několik minut, a pokud se dodávají s časovačem, místnost se může automaticky ohřát předtím, než potřebujete.

Radiátory naplněné olejem jsou obecně větší než topidla s podobným výkonem, i když některé z vyšších modelů vyžadují podobnou podlahovou plochu než jiné ohřívače. Zvýšená velikost je hlavním kompromisem pro dosažení tichého vytápění nejbezpečnějším způsobem.

 

Jak funguje elektrický olejový radiátor?

Elektrický olejový radiátor vypadá jako standardní radiátor, který můžete vidět v starších budovách, ale je mnohem menší. Ohřívač se skládá z žeber, které jsou navzájem spojeny a často je mezi nimi otevřený prostor. Ovládací panel na přední straně ohřívače umožňuje ovládání. Kromě modelů ve stylu žeber můžete nalézt i typy ohřívačů, které se skládají z jednoho panelu, tzv. panelové radiátory.

Olejové radiátory jsou obvykle přenosné a zapojují se do elektřiny pomocí standardní zástrčky. Elektřina vstupuje do rezistoru v radiátoru a mění se na teplo. Tím se ohřívá olej v radiátoru. Jak se olej začíná zahřívat, začíná cirkulovat v konstrukci ohřívače. Pohybující se teplo je přenášeno a rozložené na žebra, čímž se dostává na větší plochu a začíná vyzařovat do místnosti pomocí konvekčních proudů. Jelikož ventilátor tento druh ohřívače nemá, je mimořádně tichý a vyžaduje jen velmi malou údržbu. Vše, co musíte udělat, je pravidelně ho oprášit.

 

TOP 5 věcí, které je třeba zvážit před nákupem

1. Je elektrický olejový radiátor pro vás ten správný?

Než začnete hledat olejový radiátor odpovídající vašim potřebám, měli byste se ujistit, že to bude opravdu správný typ ohřívače pro vás. Někdy tento typ ohřívače není vhodný a měli byste zvolit jiný druh ohřívače. Pokud potřebujete vytopit menší místnost bez průvanu, pak bude olejový radiátor perfektní, ale pokud je prostoru na vytápění více, jako například garáž, určitě byste měli přemýšlet o alternativní možnosti. Olejové radiátory se spoléhají na konvekční proudy na ohřev prostoru, takže pokud je příliš mnoho vzduchu na zahřátí, není pravděpodobné, že budete profitovat z jejich benefitů. Navíc garáže nejsou obvykle dobře izolované a v důsledku toho pravděpodobně nejsou nejlepším prostředím pro použití olejového radiátoru. Teplo bude určitě unikat.

 

2. Nepodceňujte výběr správného rozměru

Při nákupu olejového radiátoru byste se měli ujistit, že model, který si vyberete, bude dostatečný k vytápění vaší místnosti. Měli byste změřit každou místnost ve které ho budete používat, abyste mohli vypočítat, kolik tepelného výkonu bude muset vytápěcí zařízení produkovat. Změřte délku a šířku místnosti a vynásobte tyto hodnoty. Většina návodů k použití vám poskytne informaci o velikosti místnosti, kterou bude radiátor schopen vytopit.
Měli byste však mít na paměti, že tato hodnota je vypočtena na nejlepší možné podmínky a nekalkuluje s průvanem a špatnou izolací. Měli byste se pokusit vybrat ohřívač, který dokáže zahřát o něco větší oblast, než potřebujete. Pokud nemáte dostatek prostoru na radiátor, měli byste zvolit kompaktnější velikost. Třeba však mít na paměti, že čím je radiátor menší, tím je žhavější teplota povrchu, protože teplo se neví rozptýlit na velké ploše.

 

3. Vyberte design

Design a konstrukce topného tělesa jsou důležité, protože zajistí, že radiátor během používání nebude příliš horký. Ohřívače, které jsou navrženy s delšími a širšími žebry, zajistí, že se teplo rozloží na větší plochu. Měli byste vždy hledat ohřívače, které mají vyšší žebra, protože tyto budou chladnější na dotek než jejich menší protějšky, zatímco stále produkují stejné množství tepla. Chcete-li ohřívač snadno přemístit z místnosti do místnosti, musíte se ujistit, že se to dá. Některé radiátory jsou vybaveny kolečky, takže je můžete pohodlně přesouvat. Měli byste hledat radiátory, které mají plastové rukojeti na každém konci, protože se budou bezpečnější přenášet, pokud to bude nutné. Měli byste se vyhnout přemisťování olejových radiátorů, pokud jsou na dotek stále horké.

Více žeber znamená větší plochu, takže byste měli hledat radiátor, s větším počtem žeber. Tím se opět zajistí, že teplota na povrchu může zůstat nízká a radiátor bude výkonnější než alternativní model. Pokud chcete pro váš domov opravdu stylový olejový radiátor, trh nabízí už i designové kousky. Můžete najít i olejové radiátory které se dají namontovat na zeď. Pokud se soustředíte na vzhled ohřívače, dejte pozor, abyste se nezaměřili až příliš na design a přitom vám utečou další, důležitější faktory.

 

4. Vyberte materiál

Když vybíráte elektrický olejový radiátor, měli byste vybrat takový, který je trvanlivý a odolný. Trh nabízí ohřívače, vyrobené z různých druhů materiálů. Měli byste hledat radiátor vyrobený z oceli. Ocel je pevná a trvanlivá a zároveň je snadno udržovatelná. A nerezaví. Kvůli další ochraně před korozí mají mnohé lépe ohřívače smaltovaný povlak. Smalt je silný a jen tak lehce se neoprýská, neoloupe. A opět – snadno se čistí.

 

5. Zkontrolujte záruku

Přestože záruka není rozhodujícím faktorem při hledání skvělého olejového radiátoru, je stále důležitá. Olejové ohřívače mohou být relativně levné, ale pokud selžou v průběhu prvního nebo druhého roku a nemáte žádnou záruku, pak by to mohlo být zbytečně nákladné – musíte vyměnit radiátor.

Výrobci nabízejí standardní 2-letou záruku. To znamená, že výrobce opraví nebo nahradí ohřívač, pokud se v prvním a druhém roce vyskytnou nějaké problémy. Pokud používáte ohřívač dostatečně často, zjistíte, že jakékoli chyby, které se mohou objevit po zakoupení, se obvykle vyskytnou v prvním roce po zakoupení.

Měli byste si také uvědomit, že druh záruky, který se nabízí, se bude lišit od výrobce k výrobci. Omezená záruka bude obvykle pokrývat pouze některé aspekty ohřívače.

 

Na co se ještě zaměřit při výběru

Jak jsme již zmínili olejové radiátory jsou velmi jednoduché zařízení, ale přece existuje několik klíčových vlastností, které bychom si měli všimnout:

  • termostat – sleduje a udržuje požadovanou teplotu v místnosti. Již téměř neexistuje model olejového radiátoru, který by neměl termostat
  • časovač – jednodušší časovače zapínají radiátor pouze jednou, v přednastaveném čase na pevnou délku. Jiné jsou schopné nastavit několik intervalů, které mohou být použity k ohřevu místnosti například ráno a večer.
  • výkon – měří se ve wattech (1 kW = 1000 W) a obecně se pohybuje od 400 W do 3 kW. Výkonnější radiátory jsou rozměry větší než ty s nižším výkonem a jsou vhodnější k vytápění větších místností.
  • úrovně výkonu – některé radiátory mají více úrovní výkonu řízených spínačem. např. 500 W, 1000 W a 1500 W. Je to možné využít když potřebujeme rychlý ohřev chladné místnosti – nastavíme plný výkon a pak na udržení tepla výkon snížíme.
  • dálkové ovládání – je jím možné nastavit teplotu a zapnout a vypnout radiátor. U některých z lepších modelů je možné nastavit i časovač pomocí dálkového ovladače.
  • kolečka– mnoho elektrických olejových radiátorů má malá kolečka, takže se dají snadno přemístit z místnosti do místnosti
  • ochrana proti naklonění – pokud je radiátor převrácený, ochrana proti naklonění se vypne

Ceny elektrických olejových radiátorů

Cena tohoto typu ohřívače obecně není vysoká a i ty nejdražší modely jsou široce dostupné. A pokud se ještě dostupná cena spojí s energetickou úsporností, dostaneme ideální způsob vytápění. Ceny námi vybraných modelů se hýbou v následujících hladinách:

Do 1300 Kč

V této kategorii jsou zastoupeny značky Sencor a ETA a je mezi nimi i vítěz našeho testu. Svědčí to o tom, že již v této cenové kategorii víte najít radiátor, který dokonale splňuje požadavky na efektivní vytopení malých prostorů.

Od 1300 do 2500 Kč

Mezi nimi najdete zástupců značky DeLonghi a Concept. Asi ani jednu z nich není třeba zvlášť představovat, značka DeLonghi je známá kvalitou svých malých spotřebičů a není známá tím, že je to levná značka. Concept zas nabízí spotřebiče v sympatické ceně s adekvátním výkonem. Tak je to i v případě olejových radiátorů.

Nad 2500 Kč

Do této kategorie z našeho výběru spadají výlučně radiátory značky DeLonghi. Olejové radiátory v této cenové hladině jsou již vybaveny speciálními funkcemi, které levnější modely nemají, např. AntiFrost funkce nebo ECO funkce pro optimalizaci spotřeby atd.

Přenosné ohřívače – konvektor nebo olejový radiátor. Jak mezi nimi vybrat?

Vždy na podzim a v zimě nastane situace, kdy bychom si chtěli dopřát doma více tepla než nám poskytuje ústřední topení. Ale chtěli bychom ho jen na určitou dobu a / nebo jen na určitém místě. Právě pro tento jsou k dispozici lokální topidla, ať už se jedná o elektrické konvektory nebo olejové radiátory. Vyznat se v tom, který je lepší, je někdy opravdu těžké. Jak si mezi nimi vybrat? Stále tápete? Toto stručné srovnání vám jistě přijde vhod:

💡 Konvektor vs. Olejový radiátor

Teplovzdušný konvektor

Funguje na jednoduchém principu. Nasaje v dolní části chladný vzduch, ohřeje ho v topném tělese a vrchní mřížkou potom ohřátý vzduch vhánějí do místnosti.

Výhody

  • jednoznačně pořizovací cena (za 800 – 1000 Kč stojí běžný typ, nejlevnější 400 – 500 Kč)
  • kolik energie spotřebuje, tolik jí i vloží na ohřátí proudícího vzduchu

Nevýhody

  • ohřev chvíli trvá a je nerovnoměrný (nohy máte ještě studené a hlavu už horkou)
  • proudící vzduch rozvíří alergeny (prach a jiné) + vysušuje místnost (alergikům se bude obtížnější dýchat)

Olejový radiátor

Vypadá jako běžný radiátor, jen tento stojí na kolečkách. Funguje na jednoduchém principu – topná spirála uvnitř ohřeje olej, který pak roznáší teplo do všech žeber a tím se tak ohřívá vzduch v místnosti.

Výhody

  • velmi snadná instalace, údržba i regulace výkonu
  • nevysušují vzduch a nevíří prach

Nevýhody

  • větší spotřeba elektřiny (ale jako příležitostný zdroj tepla fajn)
  • vyšší cena (běžně od 1300 – 1500 Kč, modely s více žebry)

Do testu jsme vybrali Elektrické olejové radiátory pouze z ověřených eshopů

Electronic-star.cz Heureka.cz
Ohodnoťte náš test:
3.7/5 - (3 votes)
Autor článku
Georgina Babinová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Hodně času také věnuji poznávání rostlin, květin a pestré zahrady. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře

Test pouze na základě přečtení reklamního letáku, vypovídající hodnota nula.

“””Olejový radiátor má větší spotřebu elektřiny, zatímco konvektor všechnu energii vloží do ohřevu vzduchu.””” Základní škola a zákon zachování energie něco říká? Oboje jsou přeměny elektrické energie na teplo a ta probíhá s prakticky 100% účinností, takže stejně elektřiny udělá stejně tepla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Wallander olejový radiátor
OneConcept Wallander
Hodnocení 5 hvězd
Vítěz testu
Cena 2 239 Kč