Když hledáte rostlinu, která vašemu prostředí propůjčí atmosféru špičkové sofistikovanosti, kala etiopská je tím nejlepším uchazečem. Vždy elegantní kala dodá vaší zahradě jedinečný šmrnc svými výraznými květy podobnými kalichu v široké škále zářivých tropických barev, podpořenými atraktivním vzpřímeným listím. Nápadné barvy přicházejí v úžasné paletě včetně meruňkové, černé, bordové, oranžové, broskvové, růžové, fialové, bílé a žluté. A vydrží dlouho, celé týdny tvoří barevný akcent vaší jarní nebo pozdní letní zahrady, v závislosti na tom, kdy byly vysázeny.
Kala etiopská je smyslná, půvabná, sugestivní a exotická – a mnohé zahrádkáře překvapuje, jak snadné je pěstování a péče o tyto květiny. Čtěte dál a dozvíte se více.
Kala je oblíbeným květem svatebních kytic i letních zahrad a bude se jí dařit i v květináči
Kala etiopská – charakteristika
Kala etiopská (Zantedeschia aethiopica) je členem čeledi rostlin Araceae (čeleď Arum). Podívejte se zblízka na rostlinu a uvidíte, že na stopkách rostou velké listy ve tvaru šípu, ale žádný stonek v dohledu. Je to proto, že tato rostlina má speciální druh podzemního stonku zvané oddenek, nebo rizoma. Listy, kořeny a listeny – listy, které tvoří květiny – rostou přímo z hrubého dužnatého oddenku. Charakteristické krémově bílé listeny ve tvaru trubky se nazývají toulce. Každý toulec podpírá a chrání jeden žlutý, cca 7-8 centimetrový prstovitý hrot pokrytý drobnými kvítky. Samčí květiny – které produkují množství pylu – rostou na horní části klasu a samičí květiny rostou níže, blízko spodní části.
Kromě čistě bílých květin tradičního druhu přicházejí moderní hybridy v široké škále barev. Mohou být žluté, oranžové, růžové, červené, fialové, zelené, nebo černé a jako trvanlivě řezané květiny jsou oblíbené ve svatebních květinových aranžmá. Vysoké elegantní stonky se tyčí nad širokými plnými zelenými nebo skvrnitými listy. Tato tropická krása se prodává také v květinářstvích jako pokojová rostlina.
Upozornění: Rostlina může být nebezpečná pro domácí zvířata! Kala obsahuje nerozpustné krystaly šťavelanu vápenatého podobně jako jiné rostliny z čeledi Araceae. Žvýkání rostliny uvolní tyto krystaly, což způsobí průnik do tkáně a podráždění úst a GI traktu. Může dojít k otoku horních dýchacích cest, což znemožní dýchání. Běžné znaky, které je třeba sledovat: slintání, bolest v ústech, škrábání v ústech, zvracení, snížená chuť k jídlu.

Současné hybridy potěší úžasnou paletou zářivých barev
Pěstování a péče
S obrovskými, exoticky vypadajícími květinami, které jsou nyní dostupné v široké škále barev, je kala stále populárnější pokojovou, ale také zahradní a terasovou rostlinou.
Kvete od začátku do konce léta na pevných vzpřímených stoncích. Atraktivní listí přidává na její okrasné hodnotě – svěží listy jsou široké a jasně zelené, často skvrnité bílou nebo stříbrnou barvou.
Tyto rostliny obecně nevyžadují příliš mnoho pozornosti. Správná výsadba a umístění jsou asi jediné důležité věci, kterým je třeba věnovat pozornost. Kala vyžaduje, aby byla vysazena ve volné, dobře odvodněné půdě. Upřednostňuje umístění na plném slunci nebo částečném stínu v teplejších klimatických podmínkách. Obvykle se vysazuje na jaře. S výsadbou však počkejte, než pomine hrozba mrazů a půda se dostatečně prohřeje.
Jakmile pomine riziko mrazů, kalu lze pěstovat v zahradě i v květináčích na terase. Ideální je jasné, dobře osvětlené místo mimo nejsilnější polední slunce. Musí být chráněna před větrem.
Kala vyrůstá z hrubých oddenků nebo dužinatých kořenů, které se prodávají v období vegetačního klidu v zimě nebo na jaře. „Hotové“ rostliny lze koupit na jaře a v létě, často v plném květu. Pokud rostlinu chcete pěstovat ze spících oddenků, kupte je v zimě, nebo na jaře a zasaďte 8-10 cm hluboko do dobrého víceúčelového kompostu bez obsahu rašeliny. Buď začněte pěstovat uvnitř v květináči pro dřívější květiny, nebo vysaďte venku po mrazech. Rostliny pěstované v interiéru je třeba postupně otužovat, resp. aklimatizovat na venkovní prostředí.

Správná výsadba a vhodné stanoviště, více moc ani netřeba, aby byla rostlina šťastná
➡️ Požadavky na půdu
Bohatá, vlhká a dobře odvodněná půda je nejlepší na podporu kvetení. Kala často roste u rybníků a dobře snáší i vlhkou půdu. Vyvarujte se však podmáčení těchto rostlin, může to vést k hnilobě kořenů. Chcete-li zvýšit nutriční hustotu půdy, před výsadbou ji vylepšete organickou hmotou.
➡️ Požadavky na světlo
Věrná své tropické povaze, kala miluje teplé prostředí s dostatkem světla. Máte-li horké a vlhké letní měsíce, rostlině se bude lépe dařit na místě s částečným stínem. Pokud jsou léta mírnější, kala zvládne i plné sluneční světlo.
➡️ Požadavky na vodu
Nezalévejte rostlinu příliš silně, zvláště po zasazení. Jakmile jsou oddenky ustálené, můžete zalévat jednou týdně nebo častěji, pokud jsou dny obzvlášť horké nebo suché. Zajistěte dostatek vody, aby byla půda rovnoměrně vlhká. Pokud půda špatně odvodňuje, vylepšete ji přidáním kompostu nebo jiných organických materiálů. Rostliny v interiéru budou potřebovat stálou vlhkost, protože květináče vyschnou spíše jako pozemní výsadby.
Ať už je kala zasazena v zemi nebo v květináči, je důležité vyhnout se extrémům vlhkosti. Udržujte půdu nebo hrnkovou směs rovnoměrně vlhkou, protože střídání příliš suchého a velmi vlhkého může způsobit hnilobu hlíz a kořenů. Redukujte zalévání na konci podzimu, když kvetení přestane a listy začnou žloutnout, aby rostlina mohla bezpečně přejít do období klidu. Po dvou nebo tříměsíčním období vegetačního klidu obnovte pravidelné zavlažování. Pokud konce listů zhnědnou, možná příliš zaléváte. Hnědé špičky listů mohou signalizovat také nadměrné hnojení.
Pokud pěstujete kalu jako pokojovou rostlinu, krhličku budete potřebovat poměrně často
NÁZEV | HODNOCENÍ | CENA |
---|---|---|
![]() | Ukázat nabídku | |
![]() | Ukázat nabídku |
➡️ Požadavky na teplotu a vlhkost vzduchu
Kala má ráda poměrně teplé prostředí a teploty mezi 15 a 25 stupni Celsia. Užívá si také slušného množství humidity, takže vlhká léta udržují rostlinu v top květině. Když teploty klesnou pod 10 stupňů, kala vstoupí do období vegetačního klidu. Oddenky můžete v tomto bodě i vykopat ze země, nechat přezimovat a na jaře znovu zasadit.
➡️ Hnojení
Kala potřebuje hnojení po výsadbě a každé jaro na začátku vegetačního období, aby se podpořilo bohaté kvetení. Většina dobře vyvážených hnojiv bude fungovat dobře. Vyhněte se výběru směsi, která je těžká na dusík – může redukovat kvetení rostliny.

Vyhýbejte se hnojivům bohatým na dusík, protože se připravíte o tuto nádheru.
➡️ Ořezávání
Kala nevyžaduje pravidelné stříhání, ale můžete odstranit zvadlé části květin. Konečky prstů zaštípněte stonky těsně pod základnou květu nebo použijte sterilizované zahradnické nůžky. Když na konci vegetačního období rostlina odumře, seřízněte ji až na úroveň půdy a zlikvidujte všechny zbytky rostlin. Na jaře se ukáže znovu. (Při práci s touto rostlinou se doporučuje nosit rukavice, abyste nepřišli do kontaktu se šťávou rostliny.)
Zahradní nůžky už pravděpodobně máte, ale kdyby přece jen ne…
Pěstování kaly etiopské v květináči
Pěstováním kala v květináči lze začít s pěstováním v interiéru dříve, než venku. To vám umožní okamžitě na jaře umístit na terasu v květináčích hotové rostliny připravené ke kvetení. Další výhodou pěstování kaly v květináčích je to, že v zahradních záhonech se může rostlina naturalizovat, převládnout a dokonce se stát invazivní. Kaly pěstované v kontejnerech jsou omezeny na květináče a nemohou se stát invazivními. Během zimních měsíců mohou být kaly v květináčích jednoduše zbaveny zvadlých hlaviček, ošetřeny proti hmyzu a poté přeneseny do interiéru a pěstovány jako pokojové rostliny. Stejně jako ostatní letní cibuloviny, i oddenky kala mohou být vykopány a uloženy v suchém rašelinném mechu na suchém a tmavém místě, které není chladnější než 7 C.
Oddenky kaly nejlépe rostou, když jsou zasazeny do hloubky 2,5 cm a 2,5 – 5 cm od sebe. Květiny s kaly by měly mít průměr alespoň 25 až 31 cm a měly by být dobře propustné. Zatímco kala potřebuje neustále vlhkou půdu, nesprávná drenáž může způsobit hnilobu a plísňová onemocnění. Výsadbové médium by mělo také udržovat vlhkost, ale nemělo by být promočené.
➡️ Péče o kalu pěstovanou v květináči
Kala pěstovaná v květináči se obvykle zalévá, když je 2,5-5 cm půdy na dotek suché. Potom je třeba ji zalít hluboce a důkladně. Hnědé špičky listů mohou naznačovat nadměrné zalévání. Kala v květináči bude těžit také z univerzálního hnojiva 10-10-10 nebo 5-10-10 každé tři až čtyři týdny na jaře a v létě. Po ukončení kvetení přestaňte hnojit.
Kala roste nejlépe na plném slunci až v částečném stínu. Květináč se doporučuje umístit na místo, kde rostlina může každý den přijímat asi šest hodin slunečního světla. Nejlepší volbou při umísťování květináče v interiéru budou okna orientovaná na východ a západ. Na jižních oknech bude muset být zastíněno před spalujícími poledními paprsky. Ideální teploty pro kalu pěstovanou v květináči jsou denní teploty mezi 15-23 °C a noční teploty, které neklesnou pod 12 °C. Pokud se kala přesune do interiéru a přes zimu se pěstuje jako pokojová rostlina, tyto ideální teploty by měly být udržovány.

Pěstování kaly v květináči je dobrou prevencí invazivních pohnutek této rostliny
Rozmnožování
Kala se může množit rozdělením oddenku, resp. kořenové struktury nebo vypěstováním rostliny ze semen. Kala se formuje do velkých trsů a trsy lze rozdělit na samostatné rostliny. Nejlepší doba k dělení oddenků je na konci vegetačního období po odkvětu a úplném zežloutnutí listů. To je obvykle koncem léta nebo začátkem podzimu předtím, než rostlina přejde do režimu spánku. Rostliny pěstované z oddenků kvetou mnohem dříve než rostliny pěstované ze semen. Zde je postup, jak rozdělit oddenek:
- Pokud je kala v zemi, budete potřebovat lopatu nebo vidle, abyste vytáhli oddenek. Pokud plánujete pěstovat rostlinu v teple v interiéru, budete potřebovat půdu a čistý květináč.
- Pomocí lopaty nebo videl vyřízněte kruh kolem kořene, abyste jej snáze vytáhli.
- Když vytáhnete shluk kořenů, odstraňte nečistoty z oddenku a umístěte jej na několik dní na stinné, dobře větrané místo. Nenamáčejte, ani nepolévejte.
- Po vyschnutí použijte ostrý nůž na oddělení oddenků. Nemusí se oddělovat přesně tam, kde se spojují, ale ujistěte se, že každý kousek oddenku má alespoň jedno oko nebo kořeny, které z něj vyrůstají.
- Opětovně zasaďte oddenek do zahradního záhonu obohaceného kompostem nejméně 15 cm od jiných rostlin nebo jej umístěte do květináče s vlhkou, dobře propustnou půdou. Nebo můžete oddenky přes zimu uskladnit.
Rozhodnete-li se kalu rozmnožovat, budete potřebovat i nějaké to nářadí
Jak vypěstovat kalu ze semene
Tyto nádherné květiny vyrůstají z oddenku a vytvářejí úžasné zelené listy, které jsou obvykle pokryty světlejšími skvrnami. Na stoncích se ve tvaru trubky objevují barevné květy od světle růžové po tmavě fialovou až žlutou. Květy časem uschnou a zanechají kapsli podobnou lusku naplněnou semeny květin kaly. Přestože se kala obvykle rozmnožuje oddělením oddenků, lze ji vypěstovat i ze semen. Semena získáte ze zralých tobolek na vašich rostlin. Před odstraněním z mateřské rostliny je třeba počkat, až semenné lusky důkladně vyschnou.
➡️ Postup
Pěstování kaly ze semene vyžaduje trochu práce a trochu trpělivosti. Může trvat přes tři roky, než kala vysazená ze semene rozkvete. Semena musí být předpěstována, abyste uspěli. Rozložte je na vlhkou papírovou utěrku a přikryjte. Papírovou utěrku umístěte na chladné místo, jako je například sklep. Za několik dní zkontrolujte, zda vyklíčili. Všechny, které nejeví známky života, vyhoďte.
Do dobře propustného květináče vložte kvalitní médium a do květináčů vložte semena, která nastartovala. Nejlepší je zasadit dvě semena na květináč těsně pod půdu. Udržujte půdu vlhkou a sledujte růst. Po týdnu můžete odstranit všechna semena, která nevyrostly.
Pozorujte rostliny dalších pár týdnů a z každého květináče odstraňte nejslabší výhonek. To dodá energii silnějšímu klíčku. Když kala už chvíli roste, lze ji přesadit do většího květináče nebo přesadit ven. Před přesazením omyjte kořeny rostlin, abyste odstranili bakterie. Čerstvě přesazenou kalu pravidelně zalévejte, dokud se neusadí.
Odstraňování zvadlých květin
Kala nepouští okvětní lístky jako mnohé jiné rostliny, když jí květiny odkvetou. Jakmile květ začne odumírat, svine se do trubice, která se na vnější straně často změní na zelenou. Tyto odkvetlé květiny nemají žádný účel a měly by se odstranit.
Na rozdíl od mnoha jiných květin, odstranění uhynulých květin kala nezpůsobí, že rostlina bude lépe kvést. Kala je „designována“ tak, aby vytvořila určitý počet květin, někdy jeden nebo dva a jindy až šest. Když tyto květiny odumřou, rostlina bude prezentovat jen listy až do následujícího jara.
Pokud tedy nevytvoří více květin, proč odstraňovat uhynulé květiny? Důvody jsou dva:
- Za prvé, jednoduše vypadá lépe mít úhlednou a upravenou zelenou rostlinu než rostlinu s odumřelými a povislými květy. Sázíte květiny pro jejich vzhled, takže má smysl, aby vypadaly co nejpřitažlivější.
- Za druhé, odstranění květin je důležité pro zdraví rizomů pro pěstování květin na další rok. Zvadlé květiny mají tendenci měnit se na lusky semen, které spotřebovávají zdroje, které je lepší ponechat na jiné úkoly. Kvetení rostliny vyžaduje spoustu energie a rostlina může energii lépe využít k vytvoření velkého, odolného oddenku. Po odstranění odumřelého květu se rostlina může soustředit na přípravu příští rok.
➡️ Postup
Je to opravdu jednoduchý soubor pokynů. Vaším cílem je odstranit květinu, jakož i zatraktivnit rostlinu. K odstřihnutí stonku v blízkosti základny použijte pár zahradních nůžek. Ujistěte se, že žádná z holých stonků netrčí přes listy, ale nechte kousek stonku blízko základny rostliny. A chcete-li použít kalu jako řezaný květ do kytice, je to nejlepší způsob jak odstranit květiny a zároveň ponechat zdravou rostlinu.

Použití kaly v kytici je nejlepší způsob jak poskytnout rostlině dostatek energie ke kvetení na další rok
Přesazování
Nejlepší doba k přesazování kala (Zantedeschia aethiopica) je na jaře, kdy pominou všechna nebezpečí mrazů a půda se začne oteplovat. Vyberte místo s organicky bohatou půdou, která dobře drží vlhkost. Kala dobře roste ve vlhkých oblastech, kde by většina ostatních oddenků trpěla hnilobou kořenů. Rostliny tolerují plné slunce v oblastech s mírným létem, ale kde jsou léta horká, potřebují ranní slunce a odpolední stín.
➡️ Přesazování v exteriéru
Před přesazením připravte půdu kypřením lopatou. Zapracujte kompost, abyste obohatili půdu a pomohli jí udržet vlhkost. Vykopejte jámu, do které se vejde rostlina vyjmutá z květináče a zasaďte oddenky 7,5-10 cm hluboko. Rostliny rozmístěte ve vzdálenosti 30-45 cm od sebe. Kala potřebuje hodně vláhy, proto po výsadbě zalijte hluboko a rozložte kolem rostlin alespoň 5 cm mulče, abyste zabránili odpařování vlhkosti.
Při přemisťování rostlin, které jsou vysázeny v exteriéru, připravte nový záhon a před vyzvednutím kaly ze starého místa vykopte jámu, abyste ji co nejrychleji dostali do země. Zasuňte rýč pod rostlinu do 10 – 13 cm, abyste předešli poškození oddenků. Umístěte ji do jámy tak, aby linie půdy byla zarovnána s okolní půdou.
Kaly jsou ideální k dekoraci zahradních jezírek, kde se jim daří ve vodě hluboké až 30,5 cm. Umístěte rostlinu nebo oddenek do košíku a zasaďte tak, aby byl oddenek asi 10 cm hluboko. V chladnějších zónách je třeba s oddenky zacházet jako s letničkami nebo je vykopat na podzim a uskladnit přes zimu na místě bez mrazu. Při zasazení do vody mohou oddenky zůstat venku, dokud voda nezamrzne do hloubky výsadby.
➡️ Přesazování v interiéru
Kaly můžete také přesadit do květináčů a pěstovat je jako pokojové rostliny. Vyberte prostorný květináč, který je hluboký alespoň 15 – 20 cm a mezi vrchem půdy a vrchem květináče ponechte 1 – 2,5 cm, abyste usnadnili vydatné zavlažování rostliny. Použijte půdu bohatou na rašelinu nebo organickou hmotu, která zadržuje vlhkost.
Kala je řecké slovo pro krásu.
Bílá kala vyjadřuje nevinnost a čistotu, zatímco žluté symbolizují vděčnost. Růžové kaly jsou vyjádřením romantiky a uznání a chcete-li vyjádřit obdiv darujte purpurové kaly. Zatímco černé květiny znázorňují eleganci a tajemství, červené jsou symbolem krásy a odvahy.
Kala je oblíbenou květinou svatebních kytic, protože je známo, že přináší štěstí osobě, která ji použila.
Tuto mystickou květinu můžete použít podle barvy vašeho svatebního tématu, abyste obřadu přidali na spiritualitě a symbolice. Bílé kaly – nevinnost a čistota, žluté-štěstí, radost a pokrok, červené – touha a intenzivní vášeň pro romantiku, růžové – obdiv a vděčnost.
Kala a její běžné problémy
Při pěstování kaly možná budete muset bojovat s několika problémy, zejména s bakteriální měkkou hnilobou, která postihuje oddenky a botrytidou, což je plísňové onemocnění, které způsobuje, že na lupenech, stoncích a listech rostliny roste tenká šedá plíseň. Abyste snížili riziko plísňových chorob, rostliny nezalévejte nadměrně a zasaďte je dostatečně daleko od sebe, aby měly bohatou cirkulaci vzduchu.
Různí škůdci mohou být také problémem, včetně mšic, hlemýžďů a svilušky. K boji proti těmto problémům ošetřete rostliny jemným insekticidním mýdlem nebo zahradnickým olejem, jako je například neemový olej.

Neemový olej se vyrábí ze semen stromu neem (Azadirachta indica), který pochází z Indie. Od starověku je strom neem považován za posvátný lék a důležitou složku ajurvédské medicíny. V zahradě neemový olej přesvědčí silnou insekticidní složkou, azadirachtinem, což z něj činí skvělou organickou volbu pro kontrolu různých problémů.
TIP č.1: srovnání cen ve všech dostupných eshopech
TIP č.2: možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
➡️ Hnědé okraje listů
Pokud rostlina roste rychle a vypadá bujně, ale si všimnete hnědého okraje na listech, může to způsobovat hnojivo bohaté na dusík. Vaše rostlina pravděpodobně nebude ani kvést.
➡️ Žloutnutí listů, vadnutí nebo zakrslý růst
Kala miluje vodu. Pokud nedostává dostatek vody, nemusí kvést, bude vypadat zakrslé a listy budou zežloutlé a zvadlé. Kalu důsledně zalévejte, abyste udrželi listy vaší rostliny zdravé a podpořili kvetení; zpomalený růst může být způsoben také nedostatkem slunečního záření.
➡️ Povislé stonky a květiny
Ovisnutí rostlin může být způsobeno nedostatečným i nadměrným zaléváním. Nadměrné zalévání obvykle vede k houbovým infekcím, jako je hniloba kořenů, měkká hniloba nebo antraknóza (plíseň listů). Příliš mnoho dusíku v hnojivu může také vést k povisnutí stonků a květin. Pokud rostlina nemá dostatek vody, zvýšení zalévání ji oživí. Rostlině můžete pomoci zotavit se z plísňových infekcí tak, že odstraníte všechny kašovité zčernalé kořeny, aplikujete fungicid a přesadíte ji do sterilizovaného květináče s čerstvou, dobře odvodněnou směsí.
Spiritualismus i symboliku jsme již dnes zmínili. Navazujeme na tuto linii a máme pro vás dokonalý tip. Kalatea – symbol nového začátku. Znamená to „obrátit list“, což rostlina dělá, když se setmí.
Darujte tedy kalateu někomu, kdo začíná znovu. Nebo i sobě, proč ne?! A o tom jak se o ni starat se už dozvíte z našeho článku, věnovanému této rostlině s listy jako od malíře.
Kala etiopská – často kladené otázky
1. Ako rychle roste kala?
Kala je rychle rostoucí rostlina, která může za jedno vegetační období vyrůst až do výše 90 cm
2. Jak dlouho kvete?
Květy kvetou od 6 do 12 týdnů v závislosti na podmínkách pěstování.
3. Jak udržet kvetení?
Ať už pěstujete kalu v květináči, nebo na zahradě, doporučujeme použít organické hnojivo na cibulovité a hlízovité rostliny jednou za měsíc, dokud nezačne kvést. To pomůže udržet rostlinu zdravou a produkovat silnější a větší květiny.
4. Kvete kala jen jednou?
Mnoho lidí zachází s kalou, kterou dostali do daru, jako s letničkou. Dostanou hrnkový květ, nebo si jej koupí na jarní výzdobu a když odkvete, vyhodí ho. Ve skutečnosti je však kala trvalka a svou květinovou rostlinu si můžete uložit a sledovat, jak opět kvete příští rok.
5. Co dělat s hrnkovou kalou po odkvětu?
Jakmile rostlina přestane kvést, přestaňte ji zalévat a nechte na kost vyschnout. Listí odumře a rostlina se bude jevit jako mrtvá. Umístěte ji na chladné (ne studené) tmavé místo na dva měsíce.
Zdroje informací:
- https://www.gardeningknowhow.com/search?q=Zantedeschia%20aethiopica%20
- https://www.rhs.org.uk/plants/zantedeschia/growing-guide
- https://www.gardenia.net/plant/zantedeschia-aethiopica
Článek je zařazený do kategorie: Květiny
Mohlo by vás zajímat
-
Růže z Jericha – nesmrtelná rostlinka nosí domů štěstí, jak na její pěstování či rozmnožování + pár zajímavostí
-
Kamélie japonská - jak pěstovat „japonskou růži“ v bytě i v zahradě
-
Jak správně pěstovat rodící banánovník i v bytě v květináči - péče, nemoci
-
Toto je 14 nejkrásnějších květin do stínu - inspirujte se
-
Pěstujeme fíkus v interiéru - péče a rozmnožování
-
Pěstování skalniček v okrasné zahradě - ve stínu i na slunci + NÁVOD pro založení skalky a TIPY pro inspirace
-
Vybíráme celoroční mrazuvzdorné květiny a rostliny na balkon – jaké jsou možnosti?
-
Pěstujeme oblíbené letničky Cínie - sázení a péče
-
Pěstujeme Kakost (Geranium) - krásnou půdopokryvnou trvalku do polostínu
-
Jak pěstovat netýkavky - ideální květiny na terasy a balkony