Blumfeldt Rising Sun – infračervený ohřívač nejen do exteriéru

Georgina Babinová Recenze 4. srpna 2021 0
Rising Sun, infračervený teplomet, 850/1650/2500 W, hliník
 • počet stupňů vytápění: 3
 • dálkové ovládání: ano
 • výkon: 2500 W
 • stupeň ochrany: IP34
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Infrazářiče
4 599 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Electronic-star.cz

Infračervené sálavé ohřívače přicházejí na scénu, jakmile se kalendář překlopí do chladnějších dnů a to nejen pro hosty gastronomických zařízení, ale i v domácnostech, v zahradách a na terasách. Fungování sálavého ohřívače je propracované. Ve srovnání s jinými zdroji tepla neohřívá vzduch (jak je tomu v případě tzv. konvekčního ohřevu), ale povrch, na který dopadá infračervené záření. Blumfeldt Rising Sun je infračervený ohřívač, u kterého výrobce uvádí, že jeho uhlíkové topné těleso zajistí vynikající topný výkon a že samotný ohřívač dokáže přesvědčit dalšími velmi dobrými a pro zákazníka přátelskými vlastnostmi v každodenním životě. Zda toto tvrzení odpovídá skutečnosti zjistíte, pokud budete číst dál.

Přečtěte si více...

kde koupit
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
4 599 Kč Do obchodu Electronic-star.cz

Blumfeldt Rising Sun – princip fungování

Vnější infračervený ohřívač je zastřešujícím pojem, který se běžně používá k označení široké škály ohřívačů. Některé září, jiné ne; některé produkují vysokou hladinu tepla, jiné jsou velmi jemné; některé odolávají přívalovému dešti a zuřivému větru, jiné by se měly používat pouze na krytých místech.

Všechny tyto ohřívače mají společné dvě věci. Zaprvé, mají stejný základní design a topné těleso ve tvaru tyče chráněno kovovou mřížkou. Zadruhé, a co je zásadnější, všechny ohřívají pomocí infračerveného záření.

 

Infračervené topení

Hlavní rozdíl mezi infračervenými ohřívačem a většinou ostatních topných produktů spočívá v tom, že Blumfeldt Rising Sun ohřívá čistě zářením. Většina forem vytápění dodává teplo prouděním: šířením tepla po místnosti zahříváním vzduchu – to je mnohem méně přímá forma tepla jako záření.

Blumfeldt Rising Sun

 

⭐Co je tepelné záření?

Tepelné záření je trochu strašidelně znějící představa – ale ve skutečnosti nemůže být nic obyčejnější. Všechny teplé předměty vyzařují teplo, když je jejich okolí chladnější a absorbují vyzařované teplo z teplejších předmětů. Porozhlédněte se kolem sebe. Skoro všechno, co uvidíte, bude vyzařovat nebo absorbovat teplo – většina věcí bude dělat obojí! Když se procházíte za slunečného zimního dne, budete absorbovat vyzařované teplo ze slunce a vyzařovat ho do chladného vzduchu.

Co je to infračervené záření?

Vyzařované teplo tedy ohřívá předměty přímo bez ohřevu vzduchu – to dělá z infračerveného záření takové efektivní řešení vnějšího vytápění. Ale co přesně je infračervené? Jak to funguje?

Infračervené záření je forma elektromagnetického záření. Elektromagnetické záření pokrývá obrovské spektrum jevů, které zahrnují vše od gama paprsků na jednom konci spektra po rádiové vlny na druhém konci. Elektromagnetické záření interaguje s hmotou různými způsoby v celém spektru: rádiové vlny, mikrovlnné trouby, infračervené záření, viditelné světlo, ultrafialové světlo, rentgenové paprsky a gama paprsky jsou všechno formy elektromagnetického záření. Infračervená část elektromagnetického spektra však zahrnuje pouze elektromagnetické vlny s frekvencemi mezi 430 THz a 300GHz.

Je běžnou mylnou představou, že pouze infračervené vlny přenášejí teplo; ve skutečnosti může mnoho forem elektromagnetického záření vyzařovat teplo. Teplota objektu určuje vlnovou délku tepelného záření, které bude vydávat – při velmi vysokých teplotách se vyzařované záření rozšiřuje do oblasti viditelného světla a dále. Zamyslete se nad zářícím hrotem kovářského nástroj – to je příklad objektu, který vydává teplo ve viditelné části elektromagnetického spektra. Většina teplot, se kterými se dennodenně setkáváme, však vyzařuje teplo na vlnových délkách, které spadají do infračervené části spektra – od tepla v domácnostech, až po teplo vydávané našimi vlastními těly – tedy pokud jde o vytápění, infračervené záření a tepelné záření jsou v podstatě totéž.

Hlava topidla

 

Blumfeldt Rising Sun – vlastnosti a funkce

Sálavý ohřívač Blumfeldt Rising Sun je dodáván se stojanem, ale je možné ho i přišroubovat na zeď. To umožňuje jeho obzvlášť flexibilní začlenění do balkonového nebo terasového prostředí. Na základně stojanu lze snadno změnit výška a úhel sklonu topného tělesa. Výšku lze volně nastavit od 127 do 197 cm nad podlahou v závislosti na tom, zda chcete stát, sedět nebo ležet před přístrojem.

Můžete si zvolit mezi 3 úrovněmi vytápění: 850, 1650 a 2500 wattů. Úrovně topení lze nastavit na přístroji i na dodávaném dálkovém ovladači (vyžadují se 2 baterie AA, které nejsou součástí dodávky). Zvolená úroveň vytápění se zobrazuje na displeji na přední straně přístroje a pomocí funkce časovače lze regulovat v rozmezí až 24 hodin. Pomocí této funkce můžete nastavit, kdy se má přístroj sám vypnout. Pokud si chcete pod přístrojem zdřímnout, můžete se zahřát na spánek a po příjezdu do země snů ho nechat vypnout.

Infračervené teplo pouze specificky ohřívá předměty a lidi a nezpůsobuje vysoké náklady na vytápění zbytečnými tepelnými ztrátami. Podstavec stojanu a kryt infračerveného ohřívače jsou vyrobeny z velmi kvalitního materiálu a váží přibližně 7 kg. Rozměry ohřívače včetně podstavce jsou 95,5 × 127 – 197 x 74 cm. Napájecí kabel je dlouhý přibližně 1,5 m.

 

Cena

Tento model je momentálně v nabídce za 4 599 Kč. Podle našeho názoru součet pozitivních recenzí a smysluplných údajů o produktu z návodu k použití se rovná faktu, že bez jakýchkoliv problémů můžeme mluvit o výhodné ceně. Výhodná koupě, která vede k velmi příznivému poměru ceny a výkonu vůči zákazníkovi.

 

Co se nám na Blumfeldt Rising Sun líbí?

 • 3 úrovně topného výkonu
 • nastavitelná výška
 • ekonomický provoz díky sálavé technologii
 • dálkové ovládání
 • stabilní
 • praktický časovač

 

Co se nám na Blumfeldt Rising Sun nelíbí?

 • tlačítka ovládání na ohřívači jsou poměrně malé

💡 TIP: Pokud se o technologii infračerveného vytápění chcete dozvědět více a současně získat přehled o nabídce trhu přečtěte si naše srovnání nejlepších infrazářičů roku 2021.

 

Recenze zákazníků

Recenze na Českých stránkách nenajdete, našli jsme na Slovenské Heuréce, ale Nmecký Amazon jich má opravdu hodně. Najdou se pozitivní i negativní. Obecně však můžeme říci že zákazníci jsou s výkonem tohoto ohřívače spokojeni, negativní připomínky se netýkají funkčnosti, ale spíše designu, například, že jsou malé tlačítka a plastové nožičky jsou náročné na prostor. Na recenze, které přináší Heuréka se můžeme podívat i společně:

Blumfeld Rising Sun

 

Shrnutí na závěr

S tímto infračerveným sálavým ohřívačem a jeho uhlíkovým topným tělesem zahřejete váš balkon nebo terasu za chladných podzimních nocí za rozumnou cenu. Žádný prach, který by se vířil – ideální pro alergiky, žádné předehřívání, plný výkon během několika vteřin. Produkt boduje svými vlastnostmi i designem a dostává naše doporučení.

 

Nejčastější dotazy k vnějším infračerveným ohřívačem

❓ 1. Jak velký vnější ohřívač potřebuji?

Velikost ohřívače, který byste si měli zvolit, závisí na velikosti vašeho prostoru a toho, kolik tepla chcete tomuto prostoru poskytnout.

❓ 2. Potřebuji více ohřívačů nebo stačí jeden?

Počet ohřívačů, které potřebujete k zahřátí vašeho venkovního prostoru, závisí na velikosti oblasti, kterou chcete zahřát.

❓ 3. Je samostatně stojící ohřívač lepší než nástěnný?

Typ ohřívače, který je pro vás nejlepší, závisí na vašeho venkovního prostoru a od toho, na co ho plánujete použít. Samostatně stojící i ohřívače montované na stěnu nebo strop přinášejí na zahradě různé výhody, které je třeba vzít v úvahu.

❓ 4. Mohu namontovat ohřívač na dřevěnou stěnu, nebo dřevěný strop?

Závisí to na typu paliva. Například plynové ohřívače spalují plyn, proto musí mít větší odstupy od hořlavin a nemohou být zapuštěny do stropu nebo stěny. Elektrické modely mohou být zapuštěné nebo namontovány, ale liší se to od výrobce k výrobci. Než se pokusíte namontovat zahradní ohřívač, vždy si přečtěte návod k obsluze, abyste zajistili správný odstup od hořlavin.

❓ 5. Mohu nechat infračervený ohřívač bez dozoru?

Obecně, infračervené ohřívače jsou bezpečné i když se nechají zapnuté přes noc. Nejsou temperamentní a každý moderní ohřívač, který stojí za to, má bezpečnostní spínače pro případ, že by spadl nebo byl příliš horký.

❓ 6. Mohu používat infračervený ohřívač v garáži?

Množství infračervených ohřívačů je instalovaných v zadní části garáže a jsou nasměrovány ke garážovým dveřím a pak dolů v 45-stupňovém úhlu.

❓ 7. Jaká je životnost infračerveného ohřívače?

Životnost je přibližně 20 000 hodin, což je dost ... pokud tak dlouho vydrží. V mnoha případech jsou ohřívače navrženy tak, aby žárovky „odešly” mnohem dříve. Na druhé straně prvky PTC mají životnost kolem 80 000 hodin.

❓ 8. Může infračervený ohřívač způsobit požár?

Protože infračervené ohřívače nepoužívají fosilní paliva, jako je petrolej nebo propan, tyto ohřívače nevypouštějí znečišťující látky, jako je oxid uhelnatý a nezpůsobí požáry a výbuchy v důsledku hořlavého zdroje paliva.

Výhody

 • velmi vysoký tepelný výkon (3 regulovatelné stupně výkonu)
 • efektivně vyhřeje i menší venkovní prostor (např. altánek)
 • dálkové ovládání
 • nastavitelná výška

Nevýhody

 • cena
 • napájecí kabel by mohl být dhlší

Závěr recenze: Blumfeldt Rising Sun rozhodně doporučujeme, je přenosný, stabilní, variabilní, snadno ovladatelný a má dostatečný výkon na indoor i outdoor.

Hodnocení autora
 • Efektivita výkonu
 • Hospodárnost provozu
 • Funkčnost
 • Poměr cena / hodnota

Souhrn

Rychlé uvolnění energie a s tím spojený okamžitý tepelný efekt, úsporný provoz a praktický design, tak bychom mohli charakterizovat ohřívač Blumfeldt Rising Sun.

4.7

Rising Sun, infračervený teplomet, 850/1650/2500 W, hliník

✅ Cena: 4 599 Kč

Chci Blumfeldt Rising Sun 2500 W Electronic-star.cz
Vývoj ceny Blumfeldt Rising Sun 2500 W


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.