Dormeo Aloe Vera Plus – tvrdá pěnová matrace s potahem obohaceným Aloe Vera (recenze)

Georgina Babinová Recenze 14. září 2021 0
Dormeo Aloe Vera Plus
 • 200 × 80 cm: Ano
 • 200 × 90 cm: Ne
 • 200 × 140 cm: Ano
 • 200 × 160 cm: Ano
 • 200 × 180 cm: Ano
 • Nosnost: 130 kg
 • Tloušťka: 18 cm
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Matrace
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Matrace Dormeo Aloe Vera Plus je vyrobena unikátní technologií, kterou Dormeo pro své zákazníky vyvinulo. Dormeo nabízí pět různých druhů matrací – kombinace všech druhů pěny a hybridní modely – navrženo pro každého a každý rozpočet. Aloe Vera Plus patří k tvrdším matracím a má výšku 18 cm. Pojďme se na něj podívat podrobněji.

Srovnání - Rozměry

Rozměry Dormeo Aloe Vera Plus ve srovnaní s vítězi testu matrací Dormeo

Dormeo Aloe Vera Plus
Dormeo Aloe Vera Plus
Lidová volba Dormeo Siena
Dormeo Siena
Pro náročné Matrace Lux
Dormeo Lux
Zlatá střední cesta Matrace v průřezu, barevné vrstvy
Dormeo Air Comfort Plus
Cena5 490 Kč3 990 Kč16 712 Kč10 152 Kč
200 × 80 cmAnoAnoAnoNe
200 × 90 cmNeAnoAnoAno
200 × 140 cmAnoAnoAnoAno
200 × 160 cmAnoAnoAnoAno
200 × 180 cmAnoAnoAnoAno
Nosnost (kg)130130130130
Tloušťka (cm)18143027

Srovnání - Nejdůležitější parametry

Nejdůležitější parametry Dormeo Aloe Vera Plus ve srovnaní s vítězi testu matrací Dormeo

Dormeo Aloe Vera Plus
Dormeo Aloe Vera Plus
Lidová volba Dormeo Siena
Dormeo Siena
Pro náročné Matrace Lux
Dormeo Lux
Zlatá střední cesta Matrace v průřezu, barevné vrstvy
Dormeo Air Comfort Plus
Cena5 490 Kč3 990 Kč16 712 Kč10 152 Kč
TvrdostVelmi tvrdéStředně tvrdéVelmi měkké, Středně měkké, Měkké, Středně tvrdé, Tvrdé, Velmi tvrdéStředně tvrdé, Tvrdé
Tvrdost jedné strany-3-3
Tvrdost druhé strany---4
UrčeníJednolůžkoJednolůžkoPartnerskáPartnerská
MateriálBIO pěna, Paměťová pěnaPUR pěnaBIO pěna, Paměťová pěna, Taštičkové pružinyPUR pěna, Paměťová pěna, Taštičkové pružiny, Pěnové pružiny
ZdravotníNeNeNeuvedenoNe
OrtopedickýAnoNeNeuvedenoNe
Zóny (počet)1153
Snímatelný/pratelný potahNeAnoAnoAno
Teplota praní potahu (°C)-40-40
Aloe vera potahAnoNeNeNe
Typ vyžadovaného roštuVšechny typyVšechny typyLaťkový, LamelovýVšechny typy
Vhodný na polohovací roštNeuvedenoNeuvedenoNeuvedenoNeuvedeno
Záruka (roky)1061515

Dormeo Aloe Vera Plus – základní informace

Vrchní vrstvu matrace tvoří prošívaný potah obohacený výtažky Aloe Vera a ošetřen procesem CleanEffect®, který poskytuje bakteriální a antimikrobiální ochranu, jakož i ochranu proti roztočům a tvorbě zápachu. Vrstva paměťové pěny pod potahem je hrubá 2 centimetry, což umožňuje tělu klesnout do postele a vychutnat si příjemné snížení tlaku.

Tato matrace není vybavena pružinami Octasprings®. Namísto toho, 16 centimetrů vysoká část pěnového materiálu EcoCell® Dormeo se nachází hned za paměťovou pěnou.

Matrace je dostupná v následujících velikostech (udané v cm): 80x190, 100x200, 120x190, 130x190, 130x200, 140x190, 140x200, 150x190, 150x200, 160x190, 160x200, 180x190, 200x200. Aktuálně z nabídky chybí rozměr 90x200 a 180x200.

Matrace Dormeo Aloe Vera Plus

Technické údaje:

➡️ Co je ECOCELL?

S cílem vytvořit matraci, která poskytuje ideální prostředí pro zdravý a pohodlný odpočinek, vyvinuli odborníci na spánek Dormeo speciální materiály pro matrace. ECOCELL je pěna s vysokou hustotou, která převyšuje běžné petrochemické polyuretanové třídy s nízkou hmotností pevná a zároveň dost pružná, aby se přizpůsobila konturám vašeho těla. Patentovaná pěna ECOCELL společnosti Dormeo, která podporuje vrstvu paměťové pěny, má pozoruhodnou otevřenou strukturu s miliony prodyšných pórů, které umožňují, aby se vzduch, teplo a vlhkost odváděly z povrchu vašeho těla během spánku, aby vás udržely čerstvými po celou noc. Ecocell® je jedinečná pěna nové generace navržena tak, aby byla trvale elastická s trojrozměrnou buněčnou strukturou, která poskytuje efektivní cirkulaci vzduchu a podporu tam, kde ji potřebujete. Ecocell® byl speciálně vyvinut, aby zaručoval bodově přizpůsobivou podporu a zůstal trvale elastický. Trojrozměrná buněčná struktura umožňuje materiálu dýchat. Když spíte, elasticita pěny Ecocell® redukuje bolestivé tlakové body, které někdy mohou způsobit, že se budete během noci házet a otáčet.

⭐ Bonus Plus pro ekologicky uvědomělé

Pěna je vyráběna ze 100% recyklovaných PET lahví. 100% odpadu z výroby se dostává zpět do výroby a pěna ECOCELL může být na konci své životnosti zcela recyklovaná. Má také vynikající ekologickou stopu, protože materiál na svou výrobu vyžaduje 3,5 krát méně energie než PE pěna stejné velikosti a hustoty a způsobuje 94% nižší emise CO2.

 

➡️ Co je paměťová pěna?

Tento typ pěny existuje již 50 let. Agentura NASA ji původně vytvořila jako materiál, který se měl využít k zajištění pohodlí a bezpečnosti astronautů během startu. Základní druh je vyroben z polymeru známého jako polyuretan. Toto je materiál, který se běžně vyskytuje ve většině pohovek, matracích, autosedaček a sprejové pěny. Paměťová pěna je velmi odolný materiál, pokud má dostatečně vysokou hustotu a je také známý tím, že poskytuje dobrou podporu a vynikající odlehčení tlaku. Tyto druhy matrací mají obvykle delší životnost než pružinové matrace.

ložnice s matrací Dormeo Aloe Vera Plus

Výhody paměťové pěny

Pro někoho je táto matrace důvodem, že v noci opět dobře spal. Je to však pravda? Celkově je to těžké změřit, protože spánek je velmi subjektivní. Je těžké posoudit, jak vypadá „dobrý spánek”. Paměťová pěna má však některé klíčové výhody, které jsou potvrzeny:

 • využívá teplotu vašeho těla – jednou z velkých výhod paměťové pěny je to, že dokáže využít vaše teplo a tělesný tlak na vytvoření vašeho přesného tvaru. Je viskoelastická. „Visko” znamená, že teplo vašeho těla změkčuje pěnu a činí ji tak viskóznější. To vám umožní se do ní „ponořit”. V podstatě vytváří odlitek vašeho těla. Když vstanete, pěna se vrací do původnímu stavu. To by byla „elastická” část.
 • zmírňuje bolest – skvělou vlastností paměťové pěny je, že je také nápomocná z hlediska zmírnění bolesti na tlakových bodech. Pokud máte artritidu nebo trpíte bolestmi kloubů, pak vám Dormeo Aloe Vera Plus může pomoci.
 • klidnější spánek  – na matraci Dormeo Alova Vera Plus je méně pravděpodobné, že budete cítit jako se váš partner pohybuje. Je snížena šance, že vás bude rušit jeho vstávání nebo otáčení se. Je to částečně způsobeno hustotou matrace. Protože se ponoříte dovnitř, pohyb je v podstatě pohlcen matrací a nepřenáší se jako při tradičné pružinové matraci. Je to obrovská výhoda pokud máte lehký spánek a často se probouzíte.
 • skvělá pro alergiky  – další výhodou je, že paměťová pěna je hypoalergenní. Má velmi hustou strukturu, což je dobré pro snížení počtu alergenů, které se mohou hromadit. Prach, plísně a jiné alergeny nedokážou najít cestu do vaší matrace. Je to ideální pro lidi, kteří trpí alergiemi, protože ty často brání klidnému spánku.

Prodloužená 10 letá záruka

Vědci společnosti Dormeo roky pracují na zdokonalení viskoelastické pěny s pamětí a vytváření ideální kombinace měkkosti a podpory. Není to snadné. Trik je v tom, aby se vyvinuly molekuly správné velikosti, které se odrazí zpět nejen poprvé, ale po celá léta a léta. Díky této technologii Dormeo může nabídnout na matraci Dormeo Aloe Vera Plus až 10 letou záruku.

 

➡️ Proč Aloe Vera?

Matrace Dormeo Aloe Vera Plus je navržena tak, aby kombinovala přírodní léčivé a omlazující vlastnosti Aloe Vera s materiály nové generace snižujícími tlak, aby se dosáhlo co nejkvalitnějšího spánku.

Dormeo Aloe Vera Plus - Proč Aloe Vera

Luxusní potah je obohacen o výtažek z Aloe Vera, který se používá už tisíce let. Aloe Vera je malý zázrak přírody, známý svou přirozenou schopností posilovat obranné systémy těla, hydratovat, uklidňovat a omlazovat pokožku. Aloe Vera je přírodní antibiotikum, antimikrobiální a antiseptické činidlo, které vám pomůže užívat si zdravý a omlazující spánek. Je napuštěné přímo do luxusní prošité látky Florentine, která vytváří měkký potah, který podporuje pocit klidu a relaxace.

 

➡️ Tvrdost matrace

Dormeo Aloe Vera Plus patří k nejtvrdší matrací výrobce. Je pro vás tato matrace vhodná?

Dormeo Aloe Vera Plus - Tvrdost matrace

Pro ty, kteří nepociťují nepříjemné bolesti zad, bude tvrdá matrace pohodlnější. Když spí na pevnějším povrchu, kosti absorbují většinu tlaku, což znamená, že je méně stresu na svaly, žíly a tepny. Svaly jsou méně namáhány a zlepšuje se cirkulace. Tvrdá matrace také chrání spodní část zad před kolapsem, což umožní větší příjem kyslíku během spánku. Menší ochabnutí může znamenat, že hmotnost těla je rovnoměrně rozložena, což znamená, že žádná část těla nenese nápor tlaku.

Na to, jaká matrace je pro vás vhodná má vliv i poloha, ve které spíte. Ti, kteří spí na zádech nebo břiše, pravděpodobně upřednostní tvrdší matraci. Pokud spíte na boku budete spíše upřednostňovat něco měkčí – ale nakonec je to záležitostí osobní preference. Nicméně, bez ohledu na to, že se matrace specializuje na potřeby vaší páteře nebo spánkové polohy, pokud se vám zdá nepohodlná, pravděpodobně nebudete pro vás vhodná.

 

💡 TIP: Pokud máte pocit, že Dormeo Aloe Vera Plus není pro vás ten pravý, nebo byste se chtěli dozvědět více i o jiných typech matrací, přečtěte si náš test a recenze 15 nejlépe hodnocených matrací.

 

Co se nám na Dormeo Aloe Vera Plus líbí?

 • unikátní kombinace ECOCELL a paměťové pěny
 • hodnotný potah obohacený Aloe Vera
 • prodloužená 10 letá záruka
 • technologie pěny dovolí vzduchu procházet matrací, zůstáváte svěží po celou noc a nepotíte se
 • antibakteriální úprava
 • hypoalergenní vrstva
 • úchyty pro snadnou manipulaci
 • dostupná cena
 • dostupný ve všech rozměrech

 

Co se nám na Dormeo Aloe Vera Plus nelíbí?

 • pro někoho může být příliš tvrdý
 • je poměrně nízký

 

Dormeo den spánku – video

DORMEO DEN SPÁNKU - Matrace se slevou -20%

 

Recenze zákazníků

Matrace Dormeo Aloe Vera je v kruhu zákazníků oblíbená. Heuréka sice nepřináší hodnocení modelu Aloe Vera Plus, ale jeho o 2 cm nižšího bratrance. Kromě výšky jsou však parametry identické a velmi kladně hodnoceny. Podívejme se na některé z recenzí spolu.

Dormeo Aloe Vera - recenze

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Matrace Dormeo Aloe Vera Plus nabízí inovativní technologie, které charakterizuje použití prodyšných a ekologických materiálů. 
Její koupě může být pro vás skvělým rozhodnutím. Matrace kombinuje 2 vrstvy různých typů pěny a spolu s uklidňujícím potahem obohaceným Aloe Vera vytváří dokonale vyvážený spánkový zážitek.

Výhody

 • jádro je vyrobeno ze 14 cm pěny Ecocell®
 • měkký a hebký potah obohacený o přírodní výtažky z aloe vera
 • ochranná vrstva CleanEffect®
 • nejtvrdší matrace mezi matracemi Dormeo
 • výborné větrání a prodyšnost pro optimální pohodlí během spánku

Nevýhody

 • vysoká cena

Závěr recenze: Tvrdý hypoalergenní matrace s výtažky z Aloe vera, který poskytuje pohodlí a optimální oporu páteře.

Hodnocení autora
 • komfort
 • design
 • funkčnost
 • cena

Souhrn

Matrace tvrdosti stupně 5, poskytuje páteři vhodnou oporu během spánku.

4.8

Dormeo Aloe Vera Plus

✅ Cena: 5 490 Kč

Chci Dormeo Aloe Vera Plus Dormeo.cz
Vývoj ceny Dormeo Aloe Vera Plus


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.