Kvalitní matrace Dormeo Fresh Prima II – recenze

Veronika Štrbová Recenze 13. dubna 2021 1
Dormeo Fresh Prima II
 • výrobce: Dormeo
 • typ matrace: kombinovaná
 • počet zón: 3
 • stupeň tvrdosti: středně tvrdá
 • nosnost matrace: 140 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Matrace
7 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Dormeo Fresh Prima II je skvělá matrace, díky které se budete každé ráno budit odpočatí a svěží. Váš den bude hned hezčí bez bolestí páteře či nedostatku spánku po rušné noci. S tímto modelem matrace od značky Dormeo vám nic takového nehrozí. Dokáže ho využít široké spektrum zákazníků, neboť poskytuje střední tvrdost, která se perfektně přizpůsobí každému tělu. Matrace totiž není ani velmi tvrdá, ani velmi měkká a poskytuje dokonalou oporu.

Matrace Dormeo Fresh Prima II si zamilujete hned po první noci. Její výška je 18 cm a poskytuje tři zóny pohodlí pro pro optimální oporu pro různé části těla. Na tyto, ale i další skvělé vlastnosti této matrace jsme se podívali blíže v naší recenzi. Přečtěte si, čím jsou matrace Dormeo takové výjimečné.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
7 990 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace

Kvalitní, středně tvrdá matrace Dormeo Fresh Prima II poskytuje tělu dokonalou oporu a pohodlí. Vděčí tomu nejen své výšce 18 cm, ale i oceněným pružinám Octaspring®, které zabezpečují tu správnou přizpůsobivost a měkoučké paměťové pěny v potahu. Tato matrace poskytuje dokonce tři zóny pohodlí pro optimální oporu pro různé části těla.

Matrace Dormeo Fresh Prima II

Matrace Dormeo Fresh Prima II je vhodná téměř pro každého

Dormeo Fresh Prima II je antibakteriální hypoalergenní  matrace, což znamená, že je vhodná i pro alergiky a astmatiky. Má odnímatelný a pratelný potah, proto s její údržbou a čištěním nebudete mít žádný problém. Potah jednoduše vyperete v pračce. Maximální nosnost matrace je až 140 kg. Výhodou jsou i 4 boční úchytky pro snadnější manipulaci s matrací.

➡️ Další informace:

Výška18 cm
Zóny jádra3
Jádropěna Ecocell®, pěnové pružiny Octaspring®
Materiálpaměťová pěna, pěna ECOCELL, pěnové pružiny Octaspring®
Tvrdoststředně tvrdý
Maximální nosnost140 kg
Omyvatelný potahano
Záruka15 let
CleanEffect® Silverano

 

Jednotlivé vlastnosti matrace Dormeo Fresh Prima II

Pěna Ecocell® pro dokonalé pohodlí a svěžest

Perfektní tvrdost je zaručena díky kombinaci materiálů, které poskytují oporu pro vaše záda a zároveň dostatek pohodlí. Super svěžest zase zaručují prodyšné materiály. Dvě vrstvy pěny Ecocell® poskytují výborné pohodlí během spánku a přizpůsobivost matrace. V jádru matrace se nacházejí oceněny pružiny Octaspring®, které se přizpůsobí křivkám a pohybu vašeho těla. Matrace je dostatečné pružná, ale přitom si zachovává ideální pevnost.

 

Pružiny Octaspring®

Pěna Ecocell® a pružiny Octaspring® společně vytvářejí  jedinečný větrací systém, který zaručuje neustále proudění vzduchu a každou noc vytváří svěží prostředí pro zdravý spánek. Díky této jedinečné struktuře nedochází k žádnému přenosu pohybu z jedné strany matrace na druhou. To znamená, že pokud se bude váš partner v noci otáčet, vy to absolutně nepocítíte. Při poloze na boku udržuje matraci linii páteře a krku v jedné rovině, čímž se snižuje riziko ranních bolestí a ztuhlosti. Matrace je vhodná pro osoby s hmotností až do 140 kg.

 

Ochranná vrstva CleanEffect® Silver

Bohatá paměťová pěna zapracovaná do příjemně měkkého potahu se dokonale přizpůsobí vašemu tělu. Potah je navíc hygienický. Měkký bavlněný materiál potahu je prošívaný postříbřenými vlákny a ošetřen ochrannou vrstvou CleanEffect® Silver. Představuje efektivní ochranu proti prachovým roztočům, bakteriím a pachem. Odnímatelný potah jen jednoduše odzipsujete a můžete jej kdykoliv vyprat v pračce.

 

Tvrdost matrace

Matrace Dormeo Fresh Prima II vyhovuje širokému spektru zákazníků. Je to z toho důvodu, že matrace poskytuje střední tvrdost. To znamená, že není ani příliš tvrdá, ani příliš měkká a zároveň poskytuje dokonalou oporu tělu. Nejvíce si matraci zamilují lidé, kteří zvyknou spát na zádech či na bocích. Je však vhodná pro všechny spánkové polohy a taktéž i pro děti.

 

Revitalizační úprava

Zvláštní revitalizační úprava se aplikuje přímo na matraci. Při tomto procesu je potah ošetřen speciální kapalinou, která obsahuje látky schopné generovat elektrostatické výboje. Při kontaktu těla s matrací dochází k aktivaci buněk, posílení tělesného metabolismu a zvýšení krevního oběhu. Toto ošetření poskytuje matrace mnoho důležitých výhod:

 • zlepšení kvality spánku a nočního odpočinku
 • zvýšení energie těla a urychlení procesu revitalizace
 • zvýšení relaxační schopnosti těla

 

Matrace Fresh Prima II v průřezu

Matrace Fresh Prima II je vyrobena z prvotřídních materiálů, které spolu vytvářejí optimální prostředí pro zdravý spánek. Takto vypadá matrace v průřezu:

Matrace Dormeo Fresh Prima II v průřezu

Dormeo Fresh Prima II v průřezu

 1. Potahová látka je impregnovaná postříbřenými vlákny a ošetřena ochrannou vrstvou CleanEffect® Silver na zaručení svěžesti a antibakteriální ochrany.
 2. 2 cm paměťová pěna se zcela přizpůsobí křivkám vašeho těla a poskytuje měkkou oporu.
 3. Pěna Ecocell® poskytuje výbornou oporu a pohodlí.
 4. Technologie Octaspring® představuje 3D přizpůsobivost – všechny pěnové pružiny Octaspring se pohybují třemi směry, takže matrace je pevná a zároveň pružná pro maximální pohodlí.
 5. Matrace má 4 boční úchyty pro snadné zvedání a otáčení matrace a snadné umístění do rámu postele.

 

Pro koho je vhodný matrace Dormeo Fresh Prima II

Jak jsme již zmínili, matrace má střední tvrdost a tedy vyhovuje velkému množství lidí, nakolik se dokáže tělu dokonale přizpůsobit. Proto je tato matarce Dormeo Fresh Prima II vhodný pro každého, kdo:

 • kdo hledá matrace, která mu poskytne potřebnou oporu
 • kdo potřebuje ergonomický matrace poskytující optimální oporu páteři, hlavě, krku, končetinám a vyčnívajícím částem těla
 • kdo hledá antibakteriální matraci odolnou vůči prachovým roztočům, která je vhodný i pro astmatiky a alergiky
 • díky pozitivním účinkem stříbra na zdraví a náležité opoře matraci doporučujeme i pro malé děti
 • kdo hledá matraci s maximální nosností až 140 kilogramů

 

💡 TIP: Pokud máte zájem prohlédnout si i doplňkové matrace Dormeo, doporučujeme článek Doplňkové matrace Dormeo. Všeobecný přehled o matracích a návod, jak si vybrat tou správnou vám poskytneme v článku Vybíráme matrace – test a recenze 16 nejlepších.

 

Rozbalení a rozložení matrace

Matrace Dormeo se vyrábějí v klasických rozměrech, které takříkajíc kopírují rozměry běžných postelí, aby vyhovovaly co nejvíce zákazníkům. Najdete je tedy v rozměrech od 80 x 190 cm až po 200 x 200 cm. Ceny jsou také různé a souvisí s rozměry, čili čím větší rozměr, logicky, tím vyšší cena. Ale, tím více pohodlí.

Vakuově zabalená matrace v kompaktní krabici vám kurýr přiveze až k vám domů. Její následné rozbalení a rozložení na postel je skutečně jednoduché. Stačí přestřihnout vnější obal, matrace rozvinout, přestřihnout plastový obal a je to. Váš matrace se začne následně nafukovat a připravena k používání bude za přibližně šest hodin, kdy se nafoukne na svou plnou velikost.

 

60 denní zkušební doba a prodloužená záruka 15 let

Ne každý výrobce nabízí to, co značka Dormeo. Máte totiž k dispozici až 60 dní, abyste si svoji vybranou matraci vyzkoušeli bez rizika a v případě, že s ním přece jen nebudete spokojeni, můžete jej vrátit bez udání důvodu a své peníze dostanete zpět. Tato varianta však v mnoha případech neplatí, protože zákazníci si matraci skutečně zamilují už za pár dní. Stejně výrobce Dormeo nabízí prodlouženou záruku na produkt a to až 15 let. Vy si tak svoji matraci můžete bez obav užívat opravdu dlouhou dobu.

 

Dokonalost sama o sobě, to je matrace Dormeo Fresh Prima, přesvědčte se o tom sami na videu:

DORMEO DEN SPÁNKU - Matrace se slevou -20%

 

Recenze na matraci Dormeo Fresh Prima II

Podívali jsme se i na to, co říkají na tento model matrace od značky Dormeo zákazníci. A musíme uznat, negativní recenze jsme hledali marně. Lidé jsou s výrobkem nadmíru spokojeni, vyhovuje jim tvrdost, skutečné pohodlí a co je nejvíce, poměr kvalita / cena odpovídají skutečnosti. Skvělé hodnocení má Dormeo i na nejznámějším portálu uživatelských hodnocení TrustPilot. Přečtěte si i vy, jak hodnotí Český a Slovenský zákazníci svoji novou matraci:

Recenze zákazníků na matraci Dormeo Fresh Prima II

Více recenzí → naleznete zde

 

Zhodnocení matrace Dormeo Fresh Prima II

Jakož i samotné recenze napovídají, matrace Dormeo Fresh Prima II má dokonalý poměr kvalita / cenaKoupit v nejmenším rozměru ji můžete již od 7 990 Kč, což je vzhledem k odpovídající kvalitu, skvělá cena. Do opravdu kvalitní matrace se vyplatí investovat, v konečném důsledku se vám za tuto investici poděkuje vaše vlastní tělo. Budete totiž vstávat vyspalí dorůžova, svěží a plní energie. Stejně pominou i bolesti páteře či krku. Všechny tyto pozitiva naznačují, že koupě této matrace bude dobré rozhodnutí.

Výhody

 • antibakteriální a hypoalergenní matrace s pratelným potahem
 • pružiny Octaspring® se přizpůsobí křivkám a pohybu těla
 • pěna Ecocell® a pružiny Octaspring® společně vytvářejí jedinečný větrací systém
 • 16 cm vysoké jádro a 2 cm paměťová pěna zapracovaná do potahu
 • matrace má 4 boční praktické úchyty na přenášení
 • 3 zóny pohodlí pro optimální oporu pro různé části těla

Nevýhody

 • méně vhodný pro spánkovou polohu na břiše

Závěr recenze: Kvalitní, středně tvrdá matrace, který poskytuje oporu pro vaše záda a zároveň dostatek pohodlí.

Hodnocení autora
 • Kvalita
 • Vlastnosti
 • Cena
 • Nosnost
 • Využití

Souhrn

Kvalitní, středně tvrdá matrace, která poskytuje oporu pro vaše záda a zároveň dostatek pohodlí.

4.5

Dormeo Fresh Prima II

✅ Cena: 7 990 Kč

Chci Dormeo Fresh Prima II
Heureka.cz
Vývoj ceny Dormeo Fresh Prima II


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře

Dobrý deň,

Je možné odnímateľný poťah s pamaťovou penou prať v pračke? Ak ano tak pri akej teplotr a aký program použiť?

ďakujem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.