Electrolux EHH 6240 ISK indukční varná deska – základní model za přátelskou cenu
Vladimír Rejholec Recenze
12. května 2026 0
Electrolux EHH 6240 ISK
Zařazeno do: Varné desky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ
Srovnání - Základní parametry
Základní parametry Electrolux EHH 6240 ISK ve srovnaní s vítězi testu indukčních varných desek
Electrolux EHH 6240 ISK
Electrolux EHH 6240 ISK
Vítěz testu Electrolux EIV634
Electrolux EIV634
Lidová volba Gorenje IT64ASC
Gorenje IT64ASC
Zlatá střední cesta AEG IKE64450XB
AEG IKE64450XB
Pro náročné AEG IAE84881FB
AEG IAE84881FB
ZnačkaElectroluxElectroluxGorenjeAEGAEG
Počet plotýnek-4444
Příkon (W)-7 3507 0007 3507 350
Napětí (V)-220, 230, 240, 400220, 230, 240, 400220, 230, 240, 400220, 230, 240, 400
RámečekNeuvedenoNeNeAnoNe
Hrany-Zkosená přední hranaZkosená přední hranaZaoblené hranyZkosené hrany
Dotykové ovládáníNeuvedenoAnoAnoAnoAno
Dětská pojistkaNeuvedenoAnoAnoAnoAno
Pojistka proti přetečeníNeuvedenoNeuvedenoNeNeuvedenoNe
Ukazatel zbytkového teplaNeuvedenoAnoAnoAnoAno
Flexi zónaNeuvedenoAnoNeAnoAno
Automatické vypnutíNeuvedenoAnoAnoAnoAno
Sloučení varných zónNeuvedenoAnoNeAnoAno
BoosterNeuvedenoAnoAnoAnoAno
ČasovačNeuvedenoAnoAnoAnoAno
Časovač ECONeuvedenoAnoNeAnoAno
Hob2HoodNeuvedenoAnoNeNeAno
Stop and GoNeuvedenoAnoNeAnoNe
DisplejNeuvedenoAnoAnoAnoAno
Srovnání - Rozměry, materiál a design
Electrolux EHH 6240 ISK
Electrolux EHH 6240 ISK
Vítěz testu Electrolux EIV634
Electrolux EIV634
Lidová volba Gorenje IT64ASC
Gorenje IT64ASC
AEG IKE64450XB
Pro náročné AEG IAE84881FB
AEG IAE84881FB
Výška (cm)-4,46,04,54,4
Šířka (cm)-56595675
Hloubka (cm)-49524949
Hmotnost (kg)-11101212
ProvedeníNeuvedenoVestavěnáVestavěnáVestavěnáVestavěná
Barva-ČernáČernáČernáŠedá
VzhledNeuvedenoČerné skloČerné skloČerné skloTvrzené sklo
PovrchNeuvedenoSkloSkloSkloSklo
Design-KlasickýKlasickýKlasickýKlasický
Electrolux EHH 6240 ISK – charakteristika
Electrolux EHH 6240 ISK
Vlastnosti a funkce
⭐ Hlučnost
Electrolux EHH 6240 ISK běžně vydává následující zvuky:
  • pískání, hučení – toto je slyšet, když používáte varnou desku na vysoké úrovni
⭐ Rozměry
Rozměry Electrolux EHH6240ISK
Výkon
Čtyři varné zóny se liší rozměrem a následně i výkonem. Celkový maximální příkon je 6600 W.
  • dvě zóny o průměru 145 mm – výkon 1800 W/zóna
  • zóna o průměru 180 mm – výkon 1200 W
  • zóna o průměru 210 mm – výkon 2800 W
Zapojení
Přestože návod k obsluze detailně as ilustracemi popisuje montáž desky i připojení k elektrické síti, zapojení byste měli nechat z bezpečnostních důvodů na profesionála. Co je třeba si uvědomit je to, že toto prkno vyžaduje připojení 400 W, pokud bude připojeno na 240 W na plný výkon nebudou umět pracovat současně všechny zóny.
Jaké pánve můžete na indukční desce Electrolux EHH 6240 ISK používat?
  • litina
  • ocel nebo smaltovaná ocel
  • nerezová ocel s magnetickou základnou nebo jádrem
  • hliník a měď s magnetickou základnou
💡 Důležité!
Cena
Co se nám na varné desce Electrolux EHH 6240 ISK líbí?
  • dobrý poměr ceny a hodnoty
  • funkce PowerBooster
  • jednoduchá obsluha i údržba
  • relativně tichá
  • kvalita Electrolux
Co se nám na varné desce Electrolux EHH 6240 ISK nelíbí?
  • absence flexibilních zón
Recenze zákazníků
Některé z recenzí vám také představíme:
Electrolux EHH6240ISK - recenze zákazníků
Shrnutí na závěr
Nejčastější dotazy k indukčním varným deskám
❓ 1. Z jakého materiálu je vyrobena indukční varná deska?
Skleněný povrch indukční i keramické varné desky je vyroben ze skla CERAN, které je tvrzeno.
❓ 2. Jaký je rozdíl mezi indukční a sklokeramickou deskou?
❓ 3. Což je tvrzené sklo, které tvoří povrch desky?
❓ 4. Co se stane, když se na indukční desku postaví nevhodný hrnec?
❓ 5. Jak rozpoznám, zda je hrnec vhodný k indukci?
Výhody
  • dobrá cena
  • Booster
  • rychle reaguje na změnu teploty
  • jednoduchá údržba
  • jednoduché ovládání
  • poměrně tichá
Nevýhody
  • poněkud nižší příkon
  • nemá flexibilní varné zóny
  • bez Eco časovače
Hodnocení autora
  • Výkon
  • Funkčnost
  • Komfort použití
  • Poměr cena/hodnota
94%