Fieldmann FZD 5015-E - krátká recenze

14. září 2021 0
Fieldmann FZD 5015-E
 • Typ pohonu: elektrický
 • Drticí mechanismus: válec
 • Výkon: 2 800 W
 • Max. průměr větví: 4,4 cm
 • Nádoba na odpad: 60 l
 • Hmotnost: 19,4 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Drtiče větví
4 699 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Fieldmann FZD 5015-E je štěpkovač, který získal na Heurece ocenění produkt roku. To už o něčem vypovídá. Minimálně o tom, že poměr cena a kvalita je opravdu nadstandardní. V podstatě má toto zařízení vše co dobrý zahradní drtič má mít. Za příznivou cenu nabízí výkon 2,8 kW, zpracování větví do průměru až 44 mm, silný a výkonný ozubený válec, který vytváří štěpku optimální velikosti (po vyschnutí vhodný i na vytápění).

Na zpracovaný dřevní odpad máte k dispozici 60 litrový plastový box, kde se vejde opravdu dost materiálu. Pohodlnou manipulaci zajišťují velké transportní kolečka, takže s přesunem na místo práce není ani nejmenší problém ani při hmotnosti zařízení téměř 20 kg.

Samotné drcení zabezpečuje frézový válec, který je při práci relativně tichý a nezpůsobuje zvýšené vibrace. Disponuje funkcí samovtahování větví, případně máte po ruce i praktický pomocný posuvník. Elektromotor je vybaven pojistkou proti přetížení a samozřejmostí je zpětný chod pro snadné vytažení zaseknutých větví.

Výhody

 • produkt roku 2017 a 2018
 • velký plastový sběrný box
 • dobrý výkon
 • příznivá cena
 • snadná manipulace
 • relativně tichý chod

Nevýhody

 • před prvním použitím třeba nastavit přítlak
 • malý vkládací otvor (nálevka mohl být širší a kónickejší)

Závěr recenze: Výkonný domácí drtič větví - štěpkovač za dobrou cenu, se kterým zvládnete každou zahradu.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
4 699 Kč Do obchodu Heureka.cz

Co o Fieldmann FZD 5015-E píše eshop

Vysoce výkonný elektrický štěpkovač značky Fieldmann si hravě poradí s drcením zahradního odpadu. Přístroj obsahuje elektromotor s příkonem 2 800 wattů a výkonný ozubený válec, který vytváří štěpku optimální velikosti a drtí větve o průměru až 44 milimetrů. Součástí je nádoba o objemu 60 litrů, která pojme velké množství materiálu a zajistí pracovní místo bez nepořádku z drcení. Nezbytnou součástí zařízení je funkce samovtahování i funkce zpětného chodu, se kterými bude práce snadná a pohodlná. Ochrana proti přetížení pak zajistí bezpečný chod. Snadná bude i manipulace, neboť štěpkovač díky přidaným kolečkům kamkoli jednoduše přemístíte.

Špičkový výkon pracující s ozubeným válcem

Elektrický zahradní štěpkovač se může pochlubit výkonným elektromotorem, hravě si tak poradí i s větší zátěží. Otvor pro drcený odpad vám usnadní práci – přístroj pojme větve až o průměru 44 milimetrů. Štěpkovač využívá k drcení ozubený válec, jenž produkuje větší kousky, než kdybyste použili nožový drtič. Kromě standardního využití na zahradě tak výslednou štěpku můžete i spálit.

Záchytná nádoba s velkým objemem

Veškerá štěpka vznikající při práci s přístrojem Fieldmann je zachytávána do nádoby, která je jeho součástí. Ta disponuje objemem 60 litrů, pojme tak opravdu velké množství materiálu. Navíc díky ní udržíte pracovní místo v naprosté čistotě a bez zbytečného nepořádku, což vám jiné štěpkovače často nezajistí.

Užitečné funkce pro jednoduchý chod

Nedílnou součástí přístroje jsou praktické funkce, které vám veškerou práci usnadní a zrychlí. Funkce samovtahování a zpětného chodu zajistí pohodlnou práci při kontaktu se štěpkovačem, zatímco ochrana proti přetížení se po celou dobu postará o její bezpečný průběh. S manipulací vám pak pomůže přídavný plastový pěchovač. Součástí zařízení jsou šikovná kolečka, s nimiž se štěpkovač snadno přesouvá, a celý design je vyvinut tak, aby se vám s přístrojem co nejlépe pracovalo.

Parametry produktu

Souhrn
ZařazeníElektrický zahradní drtič
VýrobceFieldmann
Systém drceníválce
Typ pohonuelektrické
Kolečkaano
Sběrací vakano
Výkon2800 W
Hmotnost19.4 kg
Max. průměr větví4.4 cm
Příkon2800 W
Samovtahování větvíano

Vývoj ceny Fieldmann FZD 5015-E


Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.