Robotický čistič oken Hobot 188 – recenze

Georgina Babinová Recenze 2. prosince 2021 0
Hobot 188 robotický čistič oken
 • Typ motoru: DC
 • Typ ovládání: na těle, dálkové
 • Typ napájení: Aku, s kabelem
 • Příkon: 80 W
 • Hmotnost 930 g
 • Dostupnost: Skladem
6 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
roboticky-vysavac.cz

Praktické zařízení jako robotické vysavače, mopy a dokonce i novější vynález, automatický čistič oken, jsou stále populárnější. Od začátků automatizovaného úklidu domácnosti jsme prošli dlouhou cestu. Avšak navzdory nárůstu zájmu o čištění oken robotem, může být nalezení důvěryhodného modelu problémům. My se dnes dnes podíváme blíže na čistič oken Hobot 188 a zjistíme, zda právě tento robot mezi důvěryhodné patří.

Přečtěte si více...

porovnání cen
roboticky-vysavac.cz ⭐️ doručení 1-2 pracovní dny
⭐️ největší prodejce značky iRobot v ČR
⭐️ doprava 99 Kč (objednávky nad 1000 Kč zdarma)
⭐️ platby: dobírka, převod, online, kartou, hotově, splátky
6 990 Kč Do obchodu roboticky-vysavac.cz
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
6 399 Kč Do obchodu Heureka.cz
OKAY.cz ⭐️ sítě 90 prodejen elektra v celé ČR
⭐️ výnos do patra a zprovoznění / odvoz starého spotřebiče
⭐️ doprava od 99 Kč
6 990 Kč Do obchodu OKAY.cz
Mall.cz ⭐️ prodej na splátky, doprava zdarma nad 1000 Kč
⭐️ aktuální probíhající akce → slevománie
6 990 Kč Do obchodu Mall.cz

Robotický čistič oken Hobot 188 – charakteristika

Jde o obzvláště kompaktní a velmi lehký model. Díky tomu je snadné ho přenášet a připevňovat k okenním, resp. skleněným tabulím. Robot má ale „díky” svému tvaru nevýhodu – nedostává se do rohů okna. Tyto se musí čistit ručně. Systém „Single-Side-Cleaning” umožní robotu čistit nejrůznější povrchy, vnější i vnitřní okna, zrcadla, sprchové kouty, stěny koupelny, kuchyně… Díky možnosti všestranného použití dokáže Hobot 188 bez problémů čistit vodorovné a svislé povrchy v jakémkoli úhlu. Pracuje s teplotami od 0 do 40 °C. Čištění lze provádět nasucho nebo běžnými čistícími prostředky. Utěrky na čištění oken se dají jednoduše a pohodlně vyprat v pračce.

Hobot 188

 

Vlastnosti a funkce

Hobot 188 napodobuje při mytí okna lidskou ruku. Dosahuje to pomocí dvou čisticích disků pokrytými utěrkou z mikrovlákna. Utěrky jsou snadno odnímatelné před umístěním robota na okno byste do nich měli přidat jen pár kapek kapaliny na čištění oken nebo prostředek na čištění nastříkat přímo na okno. Disky se pohybují a otáčejí po okně unikátním traverzným pohybem a čistí ho od prachu a nečistot. Každý centimetr čistí dvakrát, spodní utěrka likviduje znečištění a horní utěrka povrch leští, čištěná plocha zůstává bez jakýchkoliv šmouh. Většina prachu je nasávána přes čistící hadřík vakuem. Ačkoliv utěrka obsahuje částečky prachu, díky dlouhému vláknu a měkkosti nepoškrábe povrch skla. Díky výkonnému 80 wattový motoru získáte relativně čisté okna. Bohužel při odolných nečistotách může dosáhnout své hranice.

Vakuový motor má dva úkoly: Drží robota na okně a vysává všechnu špínu do mikrovlákna. Vakuum se vytváří pomocí vysokoobjemového odstředivého čerpadla, který udržuje podtlak i v případě mírného úniku. Takto je možné Hobot 188 použít i na jiné povrchy jako sklo. Robot je navíc vybaven podtlakovými senzory, které detekují okraje čištěné plochy jako např. hranu skleněného stolu nebo dveří.

Hobot 188 musí být vždy připojen k elektrické síti. Má zabudovanou UPS záložní baterii, která udrží robota připojeného k oknu až 20 minut i v případě přerušení napájení. Na přerušení napájení vás upozorní zvukovými a světelnými signály. Má také bezpečnostní pás pro případ, že selže všechno ostatní.

Napájecí kabel může být jasnou nevýhodou, pokud jsou například nějaké věci na okenním parapetu. Díky stálému pohybu robota po tabuli se kabel táhne za ním a může se kolem věcí omotat nebo jejich shodit. Před použitím robota se proto ujistěte, že má volnou cestu.

Hobot 188 v akci

 

➡️ AI-Technology

Hobot je vybaven gyro senzory na výpočet velikosti čištěné plochy, bez ohledu na to, zda je vodorovná nebo svislá. Potom vypočítá nejlepší cestu, jak plochu kompletně vyčistit. Hobot 188 je jedním z „nejchytřejších” dostupných robotů na čištění oken. Hobot 188 má 3 režimy automatického čištění a dálkové ovládání na manuální ovládání. Po ukončení práce se automaticky přepne do pohotovostního režimu.

➡️ Specifikace ve zkratce

 • Rychlost čištění 4 min / m²
 • Ochrana / kontrola proti pádu
 • 3 režimy automatického čištění
 • Automatická detekce okrajů povrchů, které mají čistit
 • Baterie UPS (napájení bez přerušení)
 • Automatické dokončování: zastaví se automaticky po dokončení práce
 • Odolné bezpečnostní lano (150 kgf)
 • výkon 80W
 • hlučnost 67dB
 • Snadno použitelné dálkové ovládání je součástí balení
 • Příslušenství: 12 čistících podložek z mikrovlákna, napájecí zdroj pro zásuvku, 4 m dlouhý kabel a bezpečnostní vedení

A takto vypadá robotické mytí (nejen) oken „živě”:

HOBOT-188|Window Cleaning Robot - Cleaning Window Effortlessly

 

Cena

Pokud hledáte dobrého a cenově dostupného robota pro čištění oken, můžete si s čistým svědomím zvolit tento model. Protože s cenou 6 990 Kč a také výkonem odpovídá oběma kritériím.

💡 TIP: Pokud je pro vás robotické čištění oken zatím neznámou oblastí, nevynechejte našeho průvodce výběrem robotického čističe oken.

 

Co se nám na Hobot 188 líbí?

 • myje vodorovné, svislé i nakloněné povrchy
 • není omezen pouze na sklo
 • je kompaktní a lehký
 • je smart

 

Co se nám na Hobot 188 nelíbí?

 • je relativně hlučný
 • kvůli oblému tvaru se nedostane do rohů

 

Recenze zákazníků

Přestože v Českých domácnostech jde o poměrně nový druh spotřebiče, má slušné množství recenzí, ergo pravděpodobně se dobře prodává. A co je důležité, skóre hodnocení je 91%. Zákazníci jsou mimořádně spokojeni s výkonem, oceňují přístup na těžko dostupná místa a chválí si i snadnost manipulace. Jako malé mínus hodnotí nedomyšlené jištění bezpečnostního lana. Podívejme si některé z recenzí i společně.

Hobot 188 - recenze zákazníků

 

Shrnutí na závěr

Lepší je používat robota pro čištění oken, jako okna nečistit vůbec – například na těžko přístupných místech nebo pouze s bolestmi zad, myslete na prosklené střechy nebo velké výlohy obchodů. Pokud však doufáte v rovnoměrný výsledek, možná budete někdy zklamáni. Ačkoliv Hobot 188 zpravidla čistí dokonale a bez šmouh, rohy jsou vynechány a hrubé znečištění ho někdy přemůže.

Hobot 188 je zajímavý pro lidi, kteří mají mnoho velkých oken. Může být také skutečnou pomocí pro majitele vysokých čelních oken, výloh, na čištění kterých je potřebný žebřík. Proces čištění s robotem nepůjde rychleji – naopak, ale ušetříte si otravné a potenciálně nebezpečné lezení po sklopných žebřících, které musíte po každém metru posunout o něco dál. Robot má ve výškách jasnou výhodu a ani se jich nebojí. Doporučujeme ho i pro technologické fanoušky. Faktor tohoto modulu gadget je obrovský a je skutečně zábavné pozorovat robota při práci. Radost z robota mohou mít i všichni ti, kteří nepřipisují bezchybné čistotě ve vzdáleném rohu velkou váhu, protože vědí, že jsou i důležitější věci.

 

Nejčastější dotazy k robotickému čističi oken Hobot 188

❓ 1. Mezi skleněnými prvky je mezera 1 cm. Musím robot přeložit nebo dokáže projít přes tuto mezeru?

Riziko, že robot z důvodu mezery spadne je příliš velké. Je lepší a bezpečnější spotřebič přeložit.

❓ 2. Mohu robot použít i na dlaždice?

Ano, můžete jej použít i na dlaždice.

❓3. Je možné s ním čistit šikmé střešní okna nebo okna zimní zahrady?

Toto elektrické zařízení je určeno pro šikmé okna, takže by mělo fungovat i na vašich světlících a zimní zahradě.

❓ 4. Okno, které se má čistit, nemá na jedné straně rám - rozpozná to robot?

Díky technologii snímačů toto zařízení rozpozná, že vaše okno nemá na jedné straně rám a změní směr jízdy.

Výhody

 • perfektní pro těžko přístupná a rozměrné okenní tabule
 • lehký a kompaktní
 • efektní výkon
 • jednoduché ovládání

Nevýhody

 • nevyčistí rohy
 • bezpečnostní lano nelze v každém případě použít
 • je hlučný

Závěr recenze: Vynikající základní kousek pro domácnost budoucnosti.

Hodnocení autora
 • Rychlost čištění
 • Kvalita čištění
 • Jednoduchost ovládání
 • Poměr cena / výkon

Souhrn

Každý majitel domu, který má mnoho velkých nebo nepřístupných oken tohoto domácího pomocníka zaručeně ocení.

4.6

Hobot 188 robotický čistič oken

✅ Cena: 6 990 Kč

Chci Hobot 188 roboticky-vysavac.cz
Vývoj ceny Hobot 188


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.