Hobot 268 robotický čistič oken – recenze

Vladimír Rejholec Recenze 26. října 2021 0
Hobot 268 robotický čistič oken
 • Spotřeba: 80 W
 • Délka prodlužovacího kabelu: 4 m
 • Délka lana: 5 m
 • Hlučnost: 64 dB
 • Záložní baterie UPS: 4x Li-PO, 3,7 V
 • Rychlost čištění: 1 m2 / 2,4 min
 • Rozměry: 240 x 240 x 100 mm
 • Dostupnost: Skladem
7 490 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
roboticky-vysavac.cz

Jelikož se robotika pro domácnost stává stále více normou, žádná nudná činnost v domácnosti již není před ní v bezpečí! Robotické vysavače, například Roomba, v zásadě outsourcovali myšlenku vysávání a Hobot si stejně klade za cíl automatizovat mytí oken pro majitele přátelsky nakloněných k technologiím. Značka hobot je jedním z lídrů na trhu robotů na čištění oken a robotický čistič oken Hobot 268 patří spolu s modely 288 a 298 mezi top trojku nejoblíbenějších.

Přečtěte si více...

kde koupit
roboticky-vysavac.cz ⭐️ doručení 1-2 pracovní dny
⭐️ největší prodejce značky iRobot v ČR
⭐️ doprava 99 Kč (objednávky nad 1000 Kč zdarma)
⭐️ platby: dobírka, převod, online, kartou, hotově, splátky
7 490 Kč Do obchodu roboticky-vysavac.cz

Robotický čistič oken Hobot 268 – první dojem

Uvnitř krabice vás vítají dvě zapečetěné kapsy obsahující dva různé typy čistících podložek, dálkové ovládání, příručku s pokyny, nabíječku, zdroj nepřetržitého napájení (UPS) a samotný robot. Robot samozřejmě nevyžaduje žádnou montáž. Jako bezpečnostní opatření je součástí balení i lano pro případ, že čistič zůstane bez dozoru a je už přímo připevněné ke spotřebiči. Ve skutečnosti se zde vyžaduje pouze vložení zahrnutých AAA baterií do dálkového ovladače a aby se dal dohromady nabíjecí kabel. Tento se dodává ve třech částech, ale jeho kompletování trvá jen pár vteřin. Každá zástrčka v této sestavě má svůj vlastní typ portu.

Robotický čistič oken Hobot 268

 

Z hlediska designu je Robot Hobot-268 poměrně minimalistický. Je lesklý a bílý. Měří 240 x 240 x 100 mm a je primárně celý z plastů, takže neváží příliš mnoho pouze 1,2 kg. Díky tomu je velmi snadné ho zvednout pomocí dobře navržené rukojeti. Působí odolným dojmem a neměl by vyžadovat mnoho údržby. Bílé zbarvení však znamená, že na něm vyniknou všechny částice, které se na něm zachytí.

 

Vlastnosti a funkce

Hobot 268 je určen k čištění skleněných i obkládaných povrchů. To znamená, že je možné jej použít na mytí oken, zrcadel, sprchových kabin i obkladů stěn koupelny. Hobot 268 vyčistí jeden metr čtvereční za 2,4 minuty. Škoda že 268 nefunguje na vodorovných površích jako Hobot 188.

Tak jako téměř všechny ostatní roboty na mytí oken, musí být Hobot 268 neustále připojen k elektrické síti. Technicky sice má baterii, ale je to spíše zařízení UPS než samostatný zdroj napájení. To pomáhá robotu Hobot udržet se připevněn k oknu asi 15 minut v případě přerušení napájení. Využije čas na návrat na místo, kde jste ho umístili, abyste jej mohli bezpečně odebrat z okna.

Vrchní část je vybavena zástrčkou pro napájení z baterie v kombinaci s UPS a vypínačem umístěným těsně nad. Na druhé straně, směrem nahoru, je malý reproduktor, který upozorní uživatele na eventuální problémy a když je čištění dokončeno. Jsou zde také LED indikátory baterie, výstrah a napájení – a také dálkový přijímač. Uprostřed dole jsou na obou stranách rukojeti umístěné vakuové výstupy. Samotný dálkový ovladač je stejný jako kterýkoliv jiný dálkový ovladač. Nakonec je podél dna otvor na provázání kotevního lana, který odolá silám náhodného pádu, aby byli všichni pod čističem v bezpečí. Lano má sponu pro větší ochranu a pevnost v tahu okolo 150 kg.

Stojí za zmínku, že i když je robotický čistič oken Hobot 268 tišší než předchozí modely, není zcela nehlučný. Vakuum potřebné k tomu, aby byl připevněn k oknu, je podstatně tišší než průměrný vysavač pro domácnost, ne však to, co bychom nazvali tiché, při deklarovaných 64 dB.

➡️ Specifikace ve zkratce

 • mechanismus sání vzduchu
 • AI-technology 3.0
 • nárazník na rozpoznávání rámu
 • čistí se až po rám díky senzorům rozpoznávání rámu
 • systematické čištění okna
 • maximální bezpečnost díky ochraně proti pádu
 • čištění mikrovláknem
 • malá spotřeba energie
 • vysoce kvalitní lithium-iontová baterie
 • snímač pro bezrámové plochy
 • čistí také zrcadla a sprchové kouty
 • dálkové ovládání

Dálkové ovládání

 

➡️ Princip fungování

Převrácení modelu hobot-268 odhalí, jak robot funguje. V každém rohu jsou senzory pro detekci hran, okenních rámů a dalších objektů, které by vám mohly překážet. Zjistí také, když narazí, což zvyšuje přesnost při čištění oken. Pásky se suchým zipem na přidržení čistících podložek zajistí aby se hadřík dostal na každý okraj okna nebo skla, zatímco čtvercový tvar zaručuje, že rohy nebudou vynechány. Suchý zip také zabraňuje sklouzávání utěrek do mechanismu nebo kol a ulpívání se věcí.

Dva gumové běhouny pohánějí robota na daném povrchu v průměru 12 cm za sekundu. Vakuové otvory uprostřed pomáhají udržet robota na okně nebo jiném skleněném povrchu pomocí algoritmu, který pomáhá odhadnout překážky a zabránit pádu robota. Toto vakuum také zabrání tvoření „bláta” z prachu při tvorbě vlhka a při následném mokrém čištění. Je však třeba zdůraznit, že zde vůbec neexistuje hydroizolace. Kvůli elektřině se také nedoporučuje, aby se používaly čistící prostředky, které jsou hořlavé.

Hobot 268 - princip fungování

 

Čištění

Co se týče čištění, z každého typu čistící utěrky z mikrovlákna jsou tři a lze je jednoduše vyprat v pračce. Díky tomu je možné vyčistit poměrně velký povrch, ačkoli to, jak velký bude záviset na tom, jaké špinavé jsou okna nebo dlaždice. Hrubší modré utěrky jsou určeny na suchej provoz. Pokud se má robot používat na exteriérové straně oken, je důležité si nejprve přečíst příručku, protože je možné, že bude nutné je používat za jiných podmínek. Žluté utěrky jsou určeny na na leštění a na čištění s čisticími prostředky. Umožňují robotovi automaticky aplikovat vyšší stupeň tření. V některých situacích může být třeba přepnout zpět na modré podložky, pokud se robot kvůli kombinaci faktorů zasekne. Zpravidla se to děje v závislosti na nedokonalostech skla a celkové hladkosti látky nebo na tom, jak je látka vlhká. I když to zní jako pořádný chaos, uvidíte, že při prvním spuštění Hobot 268 trvá pouze chvíli experimentování, abyste zjistili, které podložky fungují nejlépe a kdy.

Dva druhy utěrek

 

V každém případě jsou všechny operace ovládány pomocí přiloženého dálkového ovladače, ale na čištění je třeba nejprve umístit robota. Na čištěný povrch. Začátek je jednoduchý. Po vložení podložky, zasunutí do zásuvky a zajištění ukotvení zařízení – což se doporučuje pro výše položené okna nebo povrchy bez balkonu nebo římsy, aby se robot při pádu zachytil – stačí otočit vypínačem. To zapne podtlak a přidržením robota k oknu ho přilepíte k povrchu. Další krok je důležité, aby bylo umístění provedeno správně, takže se ujistěte, že robot je umístěn vodorovně nebo svisle před stisknutím libovolného tlačítka na dálkovém ovládání. V případě prvního by vypínač a zástrčka měly být v dolní části s nápisy na středové nálepce otočenými přímo. Při druhém umístění stačí otočit ve směru hodinových ručiček z vodorovného umístění.

➡️ Proces čištění

Existují dva způsoby čištění a to manuální nebo automatické. Automatický režim funguje různě podle toho, které ze tří tlačítek je stisknuto, a kterým směrem je robot otočen. Stisknutím tlačítka automatického čištění „nahoru” řeknete robotovi Hobot 268, aby začal hledat svou pozici a pak celý povrch vyčistil. Levé Auto tlačítko říká, že se má nejdříve čistit doleva, respektive nahoru, a pak vyčistit zbytek povrchu cik-cak způsobem. Pravé Auto tlačítko funguje stejně, ale vpravo a dole. Robot Hobot 268 se zastaví automaticky po vyčištění celého povrchu a pípnutím upozorní svého majitele, že je připraven k vypnutí a složení. Pokud je potřeba robota pozastavit, umožňuje to tlačítko pozastavení, zatímco stisknutí tlačítka „OK” zastaví čištění.

Robotický čistič oken Hobot 268 v akci

 

Hobot 268 je dodáván s laserovým senzorem, pomocí kterého detekuje tvar povrchu, který má čistit. Díky laseru je model efektivní při identifikaci nejlepší trasy, díky které je Hobot 268 mnohem účinnější než robot na čištění oken, který pracuje náhodně. Pokud máte pocit, že robotovi některá část unikla, může být ručně přesunut zpět nahoru, dolů doleva nebo doprava pomocí kláves se šipkami. To zní na papíře jako velmi složitý proces, ale zjistíte, že jakmile začnete spotřebiči důvěřovat a necháte ho běžet, dokončí práci na standardizovaných oknech velmi rychle.

 

Údržba

Co se týče údržby, je Hobot-268 navržen tak, aby její vyžadoval co nejméně. To znamená, že majitelé musí pamatovat pouze na to, aby jednou za čas vyčistili nášlapné pásy a nezapomněli na správné vyčištění odnímatelných utěrek. Ty je třeba čistit pomocí studeného pracího cyklu a nedávat je do sušičky. Neměly by se používat ani bělidla a neměly by se žehlit, ani chemicky čistit. Kromě toho je třeba pouze otírání robota od nečistot a případně očištění senzorů. Na větší opravy poskytuje Hobot záruku a nabízí autorizovaných prodejců na opravy nebo výměny dílů.

 

Cena

Jak prémiové produkty se čističe oken Hobot (a nejen ty) obvykle nacházejí na vyšší hranici cenového rozpětí. Robotický čistič oken Hobot 268 svou cenou 7 490 Kč není z řady a nadšenci technologických novinek ji budou pravděpodobně ochotni zaplatit.

A takto vypadá Hobot 268 „živě”:

Robotický čistič oken Hobot 268 v akci

💡 TIP: Pokud vás Hobot 268 zatím zcela nepřesvědčil a potřebujete základ pro srovnání, nevynechejte recenzi dalšího modelu této značky – Hobot 188.

 

Co se nám na Hobot 268 líbí?

 • schopen vyčistit 1 metr čtvereční za asi 2,5 minuty.
 • je relativně tichý
 • zvládne velká okna / plochy
 • použít se dá na okna, zrcadla a také na kachličkové stěny
 • dodává se s dálkovým ovládáním
 • má funkci suchého čištění
 • používá laserový senzor pro detekci tvaru okna

 

Co se nám na Hobot 188 nelíbí?

 • napájecí kabel je dost krátký, jen 4 metry
 • musí být neustále připojen k elektrické síti
 • nepracuje na horizontálních površích

 

Recenze zákazníků

Robotický čistič oken Hobot 268 patří mezi zákazníky oblíbené spotřebiče, skóre jeho hodnocení je 93%. Jeho hodnocení však jen potvrzují to, že všechno je relativní. Většina recenzentů je s jeho čistícím výkonem spokojená a hodnotí ho jako dokonalý, a na druhé se najdou hodnocení, které vyjádří právě nedokonalé výsledky. Podívejme se na ně i spolu.

Hobo 268 - recenze zákazníků

Hobo 268 hodnocení zákazníků

 

Shrnutí na závěr

Nejzřejmější případem použití tohoto druhu pomocníka při úklidu by bylo podnikání, kde je množství velkých skleněných ploch, výkladních skříní nebo skleněných příček. Ale v rušné domácnosti má také docela smysl. Největší nevýhodou je napájecí kabel. Přemísťování je pouze malým problémem, ale ze subjektivního hlediska může být nepříliš komfortní, pokud okna domu nebo bytu nejsou dostatečně velké. Pozitivní je, že díky bezpečnostním prvkům je čištění vysokých nebo výše umístěných oken mnohem lehčím procesem. Ať už tedy robotický čistič jako Hobot 268 skutečně stojí za to, nebo ne, bude záviset na individuálním spotřebiteli.

 

Nejčastější dotazy k robotickému čističi oken Hobot 268

❓ 1. Dokáže vyčistit i balkónové zábradlí ze skla? Zábradlí je vyrobeno pouze ze skla a nemá v horní části rám?

Zařízení dokáže vyčistit svislé okna / tabule s rámy i bez rámů, takže by to neměl být problém.

❓ 2. V mých oknech zimní zahrady zůstalo hodně much, dají se vyčistit bez předčištění?

Ne! Tento robot odstraňuje nanejvýš prach z oken. Nepoddajnou špínu pouze rozmazává.

❓ 3. Máme vnitřní příčky v tabulkách; narušují senzor čistícího robota? Přestane proto pracovat?

Ne, toto robotovi nepřekáží.

❓ 4.Dokáže robot vyčistit skleněnou střechu zimní zahrady?

Ne, na čištění skleněných střech můžete použít Hobot-188 nebo Hobot-388.

❓ 5. Dá se robot použít i na čištění trojúhelníkových oken?

Ano, ale čištění by se mělo začít v nejširší části trojúhelníku.

❓ 6. Dá se použít i s jednoduchým zasklením nebo budou tabule skákat v důsledku podtlaku?

Tloušťka skla není důležitá. Robot je vhodný pro všechny tloušťky skla, to znamená i pro vícenásobné (dvojité, trojité) nebo jednoduché zasklení.

Výhody

 • ne náhodné, ale systematické čištění
 • silný vakuový motor
 • funkce suchého čištění
 • relativně tichý
 • poměrně rychlý

Nevýhody

 • nečistí horizontální povrchy
 • relativně krátký kabel

Závěr recenze: Hobot 268 je tím pravým robotem pro vás, když hledáte robota, který dokáže vyčistit různé povrchy, na čištění máte spoustu bezrámových oken, čištěná plocha nepřesahuje 30 m2 a v domácnosti jsou těžko dostupné okna, které nechcete nebo nemůžete vyčistit sami.

Hodnocení autora
 • Rychlost čištění
 • Kvalita čištění
 • Jednoduchost ovládání
 • Poměr cena / výkon

Souhrn

Robotický čistič oken Hobot 268 poskytuje jednoduché, ale dynamické funkce. Je překvapivě silný a svou práci vykonává velmi efektivně.

4.7

Hobot 268 robotický čistič oken

✅ Cena: 7 490 Kč

Chci Hobot 268 roboticky-vysavac.cz
Vývoj ceny Hobot 268


Autor článku
Profilový obrázek

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.