Kärcher WD 3 – multifunkční vysavač na suché i mokré vysávání (recenze)

Georgina Babinová Recenze 23. října 2021 0
Kärcher WD3
 • Typ: Bezsáčkový vysavač
 • Příkon: 1000 W
 • Objem nádoby na prach: 17 l
 • Délka přívodního kabelu: 4 m
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Vysavače
1 688 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Kärcher WD 3 P, vhodný na mokrý i suchý úklid, je výkonný vysavač vyroben v kompaktním designu. Jde o multifunkční zařízení vhodné pro suché i mokré vysávání s extra režimem foukání. Jaký je jeho výkon v porovnání s jinými multifunkčními vysavači? Poskytuje adekvátní hodnotu za vaše peníze? Pokračujte ve čtení naší recenze a dozvíte se více.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
1 688 Kč Do obchodu Heureka.cz
Mall.cz ⭐️ prodej na splátky, doprava zdarma nad 1000 Kč
⭐️ aktuální probíhající akce → slevománie
1 688 Kč Do obchodu Mall.cz

Kärcher WD 3 P ve zkratce

 • univerzální mokrý a suchý vysavač
 • výkonné sání a vynikající čistící výkon
 • jediný filtr pro mokré i suché čištění
 • kapacita 17 litrů
 • 4 m napájecí kabel
 • skladování příslušenství na „palubě”
 • 2 letá záruka

 

Bližší pohled na vlastnosti WD 3 P

WD 3 je okamžitě rozpoznatelným zástupcem značky Kärcher. Výrazná žlutá a černá barevná schéma nemusí být nejatraktivnější, ale vypadá profesionálne a je vhodná pro malé pracoviště a domácnosti. Navzdory relativně kompaktní konstrukci má WD3 nádobu o objemu až 17 litrů, která poskytuje dostatek prostoru dokonce i pro suti, úlomky a samozřejmě kapaliny.

Sporným bodem vysokého, ale štíhlého designu je, že WD 3 P se relativně snadno převrátí. Není to problém, pokud jste opatrní, ale je to něco, na co je třeba pamatovat.

Jedním z nejlepších vlastností Kärcher WD 3 je, že můžete pomocí téhož filtru nasát suché nečistoty i rozlité tekutiny. Mnoho podobných vysavačů má oddělené filtry pro tyto dva úkoly, což je méně pohodlné a časově náročnější. Mít jeden filtr však má také jednu nevýhodu: jakmile filtr navlhne, před použitím na suché nečistoty je třeba ho vysušit. Bonusem je, že Kärcher má pověst spolehlivosti. Pokud hledáte multifunkční vysavač, který něco i vydrží, je to skvělá volba.

Důležité parametry:

Typ vysavačemultifunkční
Hmotnost5,5 kg
Hlučnost75 dB
Délka napájecího kabelu4 m
Příkon1000 W
Sací výkon200 W
Filtrpatronový
Objem nádoby17 l

Podrobné informace o funkcích a parametrech vysavače Kärcher WD 3 P naleznete také v manuálu, který si můžete prohlédnout zde.

 

Výkon a sací síla

Jak byste také očekávali od multifunkčního vysavače s motorem s výkonem 1000 W, Kärcher WD 3 poskytuje vynikající sací výkon. Je to také odolný model, vhodný i na odklizení sutin a jiné těžké práce.

Na multifunkční vysavače (mokrý a suchý) se nevztahují předpisy EU, které omezují maximální příkon na 900 W. Kärcher udělal vše pro to, aby zvýšil energetickou účinnost WD3 a tvrdí, že poskytuje sací výkon motoru s výkonem 1400 W. Jsme vždy skeptičtí vůči takovým tvrzením, ale v tomto případě Kärcher WD3 nepochybně poskytuje dostatek sacího výkonu pro většinu úkolů.

Čisticí výkon však není jen sání – důležitou roli hraje i hlava vysavače. Kärcher redesign hlavu pro KD3, aby zajistil její skvělý výkon na mokrém i suchém povrchu. Je také schopná odstranit jemný prach spolu s většími nečistotami.

Součástí balení jsou i dva nástavce na hlavu vysavače. Kartáčový nástavec se používá hlavně na suché vysávání. Gumový nástavec je určen pro mokré čištění. Problém s kartáčovým nástavcem je ten, že se těžko tlačí po koberci. Je to kvůli silnému sání. I když je extra sací výkon dobrá věc, mohl by existovat způsob jak ho ovládat – zejména na hrubých kobercích. Na druhé straně, pokud chcete použít Kärcher WD 3 na tekutiny, nezklame vás. Odvede skvělou práci na kobercích, tvrdých podlahách a dokonce i venku. 

Kärcher WD3 P lze použít i na odblokování výlevek. Je dána také možnost synchronizace vysavače s elektrickým nářadím (například značky DEWALT), takže jej můžete použít i jako odsávač pilin.

Navzdory silnému čisticímu výkonu je Kärcher na míle daleko od nejhlasitějšího vysavače na trhu. S hodnocením hluku 75 dB určitě není tichý, ale zaručeně nepoškodí vaše ušní bubínky!

 

Příslušenství

Kärcher WD3 se dodává s dvoumetrovou sací hadicí o průměru 35 mm. Kromě hadice, Kärcher přibalil i dvě 0,5 metrové sací trubice pro extra prodloužení. Jediným dalším příslušenstvím je štěrbinová hubice, ideální pro těžko dostupné, úzké prostory.

Je však třeba poznamenat, že Kärcher prodává řadu doplňkového příslušenství pro WD3. Patří mezi ně nástavec na auto, kartáč s tvrdými štětinami (pro odolné nečistoty) a další prodlužovací trubice. Bylo by skvělé, kdyby byly součástí balení, ale protože ne každý je potřebuje, Kärcher jejich prodává samostatně a udrží tak i nízkou cenu.

 

Snadnost používání

Už jsme se zmínili o několika problémech při používání WD3, ale má i několik užitečných funkcí, které zjednoduší práci s ním. Příkladem je „parkovací” systém. Když si přejete přestávku, můžete dočasně „odparkovať” hlavu vysavače s trubicí, aniž by se svalili.

Další vlastností Kärcher WD 3 P je funkce fukaru. Pokud se vysáváním nepodaří uvolnit nepoddajné nečistoty z koberců nebo těsných prostor, může to být užitečný nástroj. Je obzvláště praktický při čištění radiátorů. Můžete ho použít i ve vaší zahradě, i když doporučujeme spíše vhodný zahradní vysavač listí.

 

Filtr

WD3 P je dodáván s odnímatelným filtrem. Jak jsme již uvedli, umožní provádět mokré i suché čištění bez nutnosti jeho výměny.  Kärcher WD3 P má silný sací výkon, takže filtr má tendenci relativně rychle se ucpávat. Na rozdíl od cyklónového vysavače, výrazně se tím snižuje výkon. Filtr pravidelně čistěte, abyste požadovaný sací výkon udrželi.

 

Recenze zákazníků

Recenze a zkušenosti uživatelů jsou vždy osvědčenou pomocí při rozhodování o nákupu jakéhokoliv produktu nebo služby. Přinášíme vám proto názory zákazníků Heureky, kteří tento vysavač otestovali v praxi:

Kärcher WD 3 - recenze - 2

 

Shrnutí na závěr recenze

Kärcher je známý výrobou vysoce kvalitních a odolných domácích spotřebičů a WD3 P je toho dalším skvělým příkladem. Ať už potřebujete odstranit přebytečnou vlhkost z koberce, vyčistit suti po stavebních pracích nebo zlikvidovat prach z radiátorů, odvede vynikající práci. Nevýhodou je, že filtr musí vyschnout po mokrém čištění předtím, než ho začnete používat na suché vysávání.

Celkově je Kärcher WD 3 P vysavač, který doporučujeme navzdory jeho malým nedostatkům. Vynikající sací a čisticí výkon nechávají na ně zapomenout a za vynaložené peníze získáte opravdu skvělou hodnotu.

A úplně na závěr máme pro vás video, které vám Kärcher WD 3 P předvede do detailů:

Best affordable Wet And Dry Vacuum Cleaner? Kärcher WD3 P - Review

Výhody

 • mimořádný sací výkon i pro velké znečištění
 • vynikající cena
 • nízká hmotnost a mobilita díky kolečkům
 • robustní a nárazuvzdorná nádoba o objemu 17 litrů
 • možnost mokrého i suchého vysávání

Nevýhody

 • příliš krátký přívodní kabel snižující akční rádius
 • vyšší hlučnost oproti konkurenci

Závěr recenze: Cenově dostupný vysavač známé značky pro univerzální využití

Hodnocení autora
 • Sací výkon
 • Hlučnost
 • Snadnost používání
 • Příslušenství
 • Poměr cena / výkon

Souhrn

Cenově dostupný vysavač známé značky pro univerzální využití

4.4

Kärcher WD3

✅ Cena: 1 688 Kč

Chci Kärcher WD3 Heureka.cz
Vývoj ceny Kärcher WD3


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.