Klarstein Fruitberry šnekový pomalý odšťavňovač – pro džusy plné života (recenze)

Georgina Babinová Recenze 7. března 2021 0
Fruitberry odšťavňovač
 • Otáčky: 60 ot./min.
 • Objem nádoby na šťávu: 1 l
 • Výkon: 400 W
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Odšťavňovače
3 259 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Klarstein.cz

Čerstvé ovoce a zelenina jsou neodmyslitelnou součástí zdravé výživy. Pro mnohé však není vždy jednoduché integrovat doporučených pět porcí do svého uspěchaného každodenního života. Čerstvě vymačkané šťávy z ovoce a zeleniny nejen osvěží svou lahodnou chutí, ale naplňují i denní nutriční požadavky. Pokud nechcete sahat do regálu supermarketu, ale raději dáte volný průběh své kreativitě při domácí výrobě džusů, kupte si odšťavovač. Klarstein Fruitberry je jednou z možností.

Přečtěte si více...

Klarstein Fruitberry - Kde koupit nejvýhodněji
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
3 259 Kč Do obchodu Klarstein.cz
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
3 259 Kč Do obchodu Electronic-star.cz

Klarstein Fruitberry – charakteristika

Jednou z klíčových výhod pomalého odšťavňování je schopnost extrahovat konzistentní kvalitu a množství šťávy. Mnoho testů vyzdvihlo pomalé odšťavování jako chutnější alternativu k mixování nebo smoothies a testy touto metodou vykazovaly větší množství šťávy. Pomalé odšťavňovače mají tendenci být lepší také v odšťavňování zelených a měkkých plodů, jako jsou bobule, v porovnání s odstředivými nebo rychlými odšťavňovači. Co však zanemná pomalé odšťavňování?

Klarstein Fruitberry šnekový pomalý odšťavňovač

Klarstein Fruitberry šnekový pomalý odšťavňovač (červený)

 

➡️ Co znamená „šnekový pomalý odšťavňovač”

Slovní spojení „pomalé odšťavňování” popisuje speciální formu odšťavňování, která připraví džus velmi nízkou rychlostí. Obecně platí, že všechny pomalé odšťavňovače pracují velmi tiše a rovnoměrně. Na rozdíl od stojanových mixérů, které vás okamžitě vytrhnou z posvátného ticha rána ohlušujícím zvukem, pomalé odšťavňovače šíří téměř meditativní atmosféru a zpříjemní vaše rána s vaší oblíbenou, čerstvou šťávou, plnou života. Takový tichý provoz umožňuje používat odšťavovač kdykoliv během dne nebo v noci – bez nepříjemného hluku.

➡️ Jak vznikl pomalý odšťavňovač?

Při pomalém odšťavňovači je velmi důležitá rychlost nebo rotace lisovací šrouby (šneku). Vědci pozorovali žvýkací pohyb lidského organismu a zjistili, že rychlost žvýkání mezi 30 a 40 pohyby za minutu je optimální pro co nejlepší využití živin. Pouze tímto intenzivním žvýkacím pohybům lze jídlo správně rozdrobit a navlhčit. Předtrávení probíhá již v ústech, což tělu usnadňuje přijímání, přeměnu a metabolizaci živin v dalším trávicím procesu. Tento princip byl mechanicky přizpůsoben pomalému odšťavňovači. Na konci vývojového procesu byl vyroben pomalu rotující odšťavovač, který nyní začíná svůj vítězný pochod kulinářským světem.

➡️ Jak funguje pomalý odšťavňovač?

Pomalý odšťavňovač se používá na jemné extrahování šťávy z ovoce, zeleniny, bylin a trav. Imituje žvýkací pohyb lidského organismu. Suroviny se do odšťavňovače přidávají pomocí nálevky. Podobně jako zuby v ústech, i odšťavovač žvýká a mele pomocí šneku suroviny při velmi nízké rychlosti 30 až 200 otáček za minutu – v případě Klarstein Fruitberry to je 60 otáček za minutu. Proto se pomalé odšťavňovače nazývají „žvýkací odšťavňovače”. Pomalý odšťavovač se blíží k optimální rychlosti žvýkání. Proces „žvýkání” přemění vylisovaný materiál na potravinářskou buničinu, která se protlačí přes síto a pak se rozdělí na šťávu a výlisky. Kapalina se vytlačuje z potravinové buničiny a pak se shromažďuje v nádobě na šťávu. Výsledný odpad – nazývaný také matolina – se shromažďuje v samostatné nádobě.

➡️ Proč je „pomalost” tak důležitá

Sekundární rostlinné látky, jako jsou hormony, enzymy a vitamíny, jsou velmi citlivé na teplo. Pomalý odšťavňovač rotuje v tomto případě rychlostí 60 otáček za minutu. Díky této pomalé rotaci se do šťávy nezvíri žádný kyslík a je zcela zabráněno hromadění tepla v důsledku možných nadměrných rotačních pohybů. Výsledkem jsou živé šťávy, v nichž je stále obsažena úplná hustota živin. Není nic zdravější, jak připravit si každodenní džus vlastnoručně pomocí pomalého odšťavňovače.

Součásti Klarstein Fruitberry

 

Vlastnosti a funkce

Pomalý odšťavovač Klarstein Fruitberry má několik ostrých hran na samotném zařízení a na příslušenství. Montáž i demontáž je místy trochu náročná; hlavně při vkládání sítka toto čas od času může, navzdory zřetelně viditelným značkám, zachytit. Součástí dodávky je kromě motorové části i kryt lisovacího válce, lisovací válec a plnicí trychtýř, jakož i nádoba na výlisky, nádoba na džus (objem: 1 000 ml) a čistící kartáč.

Zařízení se ovládá pomocí otočného ovladače na boku, pomocí kterého je možné odšťavovač zapnout a vypnout. Pokud se výlisky zachytí v šneku, mohou se pomocí reverzní funkce uvolnit. Na plnění lze použít buď menší otvor o rozměrech 45×35 mm (ŠxH) nebo větší otvor o rozměrech 83×70 mm (ŠxH). I když se přes větší plnicí otvor vejdou útlejší ruky, riziko poranění je minimalizováno výškou plnicího žlabu. Stabilitu zařízení nezaručuje pouze velmi vysoká hmotnost 5,0 kg, ale i nožičky, které jsou opatřeny přísavkami, díky kterým bezpečně stojí na hladkých površích. Jednotlivé komponenty by se neměly mýt v myčce nádobí. Kvůli vysokému plnícímu žlabu však při čištění nejsou všechna místa snadno přístupné.

Odšťavňovač a pohár s pomerančovou šťávou

 

➡️ Funkčnost

Odšťavovač se může při většině surovin blýsknout vysokým výtěžkem džusu. Takto získáte i z jablek nebo mrkve maximum. Doba zpracování je také ve velmi dobrém rozmezí. S listovou zeleninou, jako je například salát, jsou však potíže. Šťáva z jemných vláknina není dostatečně odfiltrován, takže se při zpracování ucpávají odtok; šťáva nemůže odtékat, konzistence se stává téměř kašovitou. Hladina hluku 79,9 dB při odšťavňování mrkve je dost vysoká. Díky zabudované bezpečnostní pojistce se zařízení okamžitě zastaví, jakmile je během provozu odstraněn plnicí trychtýř.

Návod k obsluze najdete zde.

 

Design

Pomalý odšťavovač dělá svým stabilně působícím, nadčasovým designem z nerezavějící oceli hodnotný dojem. Zpracování zodpovědná této třídě, stabilitu zaručují přísavky. Chválíme i velký plnicí trychtýř o průměru 8,3 centimetru. Ovoce a zelenina se nemusí předem příliš krájet, což šetří čas.

Šnek je stabilní a dobře si poradí i s tvrdou kořenovou zeleninou. Jemná mikro síťka dobře filtruje pevné látky, aby ve šťávě nezůstaly žádné kousky. Jak je však běžné u většiny pomalých odšťavňovačů, s velmi jemnou dužinou třeba počítat. Pokud nemáte rádi hustou konzistenci, můžete šťávu pak přecedit. Čištění je nekomplikované, plastové části jsou podle výrobce vhodné do myčky.

 

Cena

Fruitberry se těší stále větší oblibě, protože je podstatně dostupnější koupit si ho za cenu 3 259 Kč, jak většinu konkurenčních modelů. Přesto poskytuje srovnatelný výkon a neliší se od běžných odšťavňovačů střední třídy. Výnos šťávy je také působivý. Pokud tedy nechcete sahat příliš hluboko do kapsy, abyste mohli začít s jemným odšťavňováním, tento model je dobrou volbou.

💡 TIP! Pokud byste přece jen chtěli získat nějaký základ pro srovnávání, přečtěte si test nejlepších šnekových odšťavňovačů roku 2021 a pak se rozhodněte.

 

Co se nám na Klarstein Fruitberry líbí?

 • šetrné odšťavňování
 • kvalitní design
 • skvělý poměr výkonu a ceny
 • nízká hlučnost
 • jednoduchá manipulace
 • komfortní vkládání surovin, díky širokému otvoru
 • k dispozici i alternativa malého otvoru
 • vynikající výnos šťávy

 

Co se nám na Klarstein Fruitberry nelíbí?

 • ne zcela dokonalé odšťavování listové zeleniny
 • ve šťávě zůstává dužina – někomu to nemusí vyhovovat

 

Recenze zákazníků

Hodnocení, jež přináší na svých stránkách Heuréka jsou na 91% pozitivní. Téměř stoprocentní statistiku narušuje hodnocení, které má výhrady vůči ceně, která je v Česku vyšší než v západní Evropě, resp. recenze, která není zcela spokojena s kvalitou výkonu. Podívejme se na některé z nich i společně.

Klarstein Fruitberry - recenze zákazníků

 

Shrnutí na závěr

Pomalý odšťavovač Klarstein Fruitberry boduje na mnoha frontách. Zejména z hlediska poměru cena/výkon je odšťavňovač vynikající, a proto je pro začátečníky vynikající možností zorientovat se ve velkém světě odšťavňování. Dokáže pomalu a šetrně lisovat měkké i tvrdé ovoce a zeleninu. Odšťavňování listové zeleniny, trav a obecně velmi dlouhých vlákninových složek je však určitě výzvou. Výlisky jsou velmi suché, což naznačuje, že šnek pracuje velmi důkladně. Skvělý design, malá stopa, tichý chod, optimální vybavení, snadná manipulace a skvělé výsledky odšťavňování při zachování cenných biologicky dostupných živin – odšťavovač Klarstein Fruitberry lze vřele doporučit.

 

Nejčastější dotazy k pomalému odšťavňovači

❓ 1. Je pomalé odšťavňování opravdu lepší?

Kvalita šťávy je ve skutečnosti určena procesem, nikoli rychlostí .... Pomalé odšťavňovače nabízejí vynikající kvalitu džusu a jsou vhodné pro odšťavňování širší škály produktů.

❓ 2. Musí se odšťavovač vyčistit po každém použití?

Ano odšťavovač po každém použití důkladně očistěte. Nezapomeňte odstranit všechny zbytky šťávy nebo dužiny pomocí čistícího kartáče .... Buďte ke svému odšťavňovači laskaví a poskytne vám mnoho let věrných služeb.

❓ 3. Mohou se odšťavňovat banány?

Banány mají své osobité složení. Bohužel je sice mimořádně bohaté na draslík, ale nemá dostatek vody, což znemožňuje odšťavování. Je to prostě jedno z těch druhů ovoce, jako například i avokádo, které je suché.

❓ 4. Které ovoce nelze odšťavňovat?

Avokádo, borůvky, banány, třešně, mango.

❓ 5. Je třeba oloupat zázvor před máčením?

Tentokrát není třeba zázvor loupat, dříve než ho odšťavníte, protože odšťavovač extrahuje šťávu ze slupky i dužiny. Musíte ho však nejdříve umýt a zkontrolovat, zda nejsou na něm kazy nebo plesnivé místa.

❓ 6. Může se odšťavňovat celý citron i se slupkou?

Studie ukazují, že hodně ovoce a zeleniny obsahuje nejvyšší koncentraci vitamínů a minerálů ve slupce... Můžete odšťavnit i citronovou kůru, ale pokud se tak rozhodnete, měli byste limitovat konzumovány denní množství, protože může být těžká pro žaludek

Výhody

 • poměr cena/výkon
 • ušlechtilá ocel
 • obzvláště široká plnicí trubice
 • start-stop ochrana
 • zpětný chod

Nevýhody

 • při lisování jablek se rychleji ucpává otvor pro odpad

Závěr recenze: Výkonný odšťavovač střední třídy, jehož cena trumfne většinu konkurence.

Hodnocení autora
 • Funkčnost
 • Jednoduchost ovládání
 • Kvalita odšťavňování
 • Poměr cena/výkon

Souhrn

Šetrný k ingrediencím, příjemně tichý, výkonný a kvalitně zpracovaný. A to vše za rozumnou cenu.

4.6

Fruitberry odšťavňovač

✅ Cena: 3 259 Kč

Chci Klarstein Fruitberry
Klarstein.cz
Vývoj ceny Klarstein Fruitberry


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.