Elektrický krb Klarstein Lausanne – pro magické (nejen) zimní večery

Vladimír Rejholec Recenze 26. července 2021 0
KLARSTEIN LAUSANNE
 • výkon: 2000 W
 • včetně ohřevu: ano
 • dálkové ovládání: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Elektrické krby
6 399 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Klarstein.cz

Kdo by nesnil o tom, že se po procházce zimní přírodou zahřeje při horkém krbu? Plus šálek čaje a dobrá kniha. I romantické večery ve dvojici mají velmi zvláštní atmosféru, když v pozadí praská oheň. Avšak ne každý byt splňuje požadavky pro instalaci „opravdového” krbu. Ten vyžaduje nejen komín a povolení, ale přináší i kouř a saze. Elektrický krb Klarstein Lausanne je sázkou na jistotu, pokud se nechcete vzdát večerní pohody u krbu, protože nepotřebuje nic víc, jen elektrickou zásuvku.

Přečtěte si více...

kde koupit
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
6 399 Kč Do obchodu Klarstein.cz

Klarstein Lausanne – výhody na první pohled

Tento elektrický krb nabízí oproti tradičním kamnům na dřevo a jiným typem krbů, jako je například krb na bioetanol, mnoho výhod:

 • čistá a bezpečná „výroba tepla” pomocí elektřiny
 • nevytváří otevřený plamen – proto nevzniká žádný oxid uhelnatý
 • nevyžaduje připojení komínu – je nutná pouze zásuvka
 • na provoz není třeba povolení ani služby kominíka
 • žádné nebezpečné jiskry, žádný kouř, žádné toxické částice sazí
 • snadno se čistí – není třeba odstraňovat popel
 • není třeba skladovat dřevo, pelety nebo uhlí

Klarstein Lausanne

 

Klarstein Lausanne – první dojem a montáž

Je zabalen velmi nárazu vzdorně, což je kvůli skleněné přední části naprosto nezbytné. Po rozbalení vypadá skvěle a stává se skutečným akcentem každého interiéru. Jeho zářivý vzhled vytvoří v prostoru příjemnou a útulnou atmosféru. Lesklá černá skleněná přední část dodává interiéru eleganci, i když se právě nepoužívá. Je obzvláště nenáročný na prostor: je zavěšen na stěně jako obraz.

⭐ Montáž

Návod k použití přesně udává, v jaké výši by měl viset a kde je třeba udělat otvory pro hmoždinky. Po vyvrtání otvorů umístěte hmoždinky na místo. Pak se zašroubují šrouby pro zavěšení. Po zasunutí šroubů se dá krb zavěsit velmi jednoduše a bezproblémově. Pak se už jen rozloží ozdobné kameny a zavěsí skleněný předek. Hotovo.

 

Vlastnosti a funkce

Je možné zapnout integrované LED osvětlení, barvu si můžete zvolit podle vašeho výběru, a Klarstein Lausanne funguje jako „nepřímé” osvětlení stěny. S topným výkonem až 2 000 W se místnost útulně vytopí. Krb můžete používat i jako doplňkové topení v přechodném období nebo v chladných dnech. Tento exkluzivní model díky kvalitnímu zpracování efektu plamenů mimořádně silně zprostředkuje pocit skutečného krbu. Tenký, pouze 14 cm, design umožňuje dokonalou instalaci na stěnu.

Jednoduchým stisknutím tlačítka lze Klarstein Lausanne zapnout a vypnout z každého rohu místnosti pomocí dodávaného dálkového ovladače. Pomocí dálkového ovládání je možné ovládat i další funkce krbu: funkci stmívače – ať už chcete slabou záři nebo silné blikání plamene, pomocí stmívače si ho můžete nastavit sami, LED osvětlení, zapnutí a vypnutí přístroje a ohřívače.

 

⭐ Bezpečnost

Klarstein Lausanne má integrovanou ochranu proti přehřátí. Takto je zajištěno okamžité vypnutí přístroje, pokud se uvnitř dosáhne kritická teplota. Elektrické krby se považují za bezpečné a neškodné. Úplný opak krbů na bioetanol, které již vedly k mnohým požárním nehodám a zraněním. Zvláště pokud máte v domácnosti děti, nebo domácí zvířata, měli byste důvěřovat spíše elektrickému než bioetanolovému krbu.

💡 

Plamen elektrického krbuElektrický krb ve skutečnosti nepotřebuje palivo ani dřevo, takže v něm nic nehoří. Výrobci používají různé, někdy mimořádně sofistikované techniky na simulaci plamenů. Simulace pomocí rotujícího zrcadla a několika světelných prvků LED je dnes nejrozšířenější.

 

Čištění a údržba

Správnou péčí a údržbou zvyšujete životnost vašeho krbu. Je důležité, abyste krb vždy vypnuli a odpojili z napájení, když ho nepoužíváte. Před čištěním by měl být zcela vychladlý, aby nedošlo k popálení. Pak můžete utřít prach z povrchu hadříkem z mikrovlákna. Odolné nečistoty lze odstranit vlhkým hadříkem. Větrací štěrbiny je také třeba pečlivě vyčistit suchým hadrem, který nepouští vlákna. Abyste mohli krb znovu zapnout, musí být zcela suchý.

 

Cena

Díky kvalitnímu zpracování, skvělému vzhledu, jednoduché montáži a ovládání, můžeme říci, že cena 6 399 Kč je přiměřená a dostáváte za ni adekvátní hodnotu.

 

Co se nám na Klarstein Lausanne líbí?

 • zabudované nízkohlučné 2-stupňové vytápění s topným výkonem až 2 000 wattů
 • lze snížit na 1 000 wattů (režim úspory energie)
 • není nutný třífázový proud, postačuje domovní zásuvka s 230V/50Hz
 • působivá imitace skutečných plamenů
 • jednoduchá montáž na stěnu připravena k instalaci pomocí dodávaného materiálu na upevnění
 • úplné ovládání pomocí dodávaného dálkového ovladače
 • 7-barevné LED podsvícení
 • není zapotřebí žádný komín ani zapalovač
 • velmi štíhlý, s hloubkou pouhých 14 cm
 • stmívač
 • ochrana proti přehřátí
 • příjemná hra plamenů
 • poměr ceny a výkonu

 

Co se nám na Klarstein Lausanne nelíbí?

 • velká hmotnost – cca 16 kg
 • přední strana lesklého skla je citlivá na otisky prstů
 • spotřeba energie 2 kW za hodinu

💡 TIP: Pokud se o elektrických krbech i dalších možnostech výběru chcete dozvědět více, nenechte si ujít Srovnávací test nejoblíbenějších krbů roku 2021

 

Recenze zákazníků

Elektrický krb Klarstein Lausanne je podle všeho mezi zákazníky nejen oblíbený, ale i mimořádně pozitivně hodnocen – má skóre 91%. Jeho majitelé, podobně jako my, hodnotí kladně design, kvalitu zpracování i funkčnost. Jedinou objektivní negativní připomínkou je ne zcela dokonalý slovenský, resp. český návod. Podívejme se na některé z hodnocení i společně:

Klarstein Lausanne - recenze zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

S elektrickým krbem Klarstein Lausanne se z relaxace na gauči stane vysoce pohodový event. Váš interiér se stává útočištěm pro tělo i duši. Romantické hodiny strávené u krbu se stávají vrcholem večerních hodin. Přesvědčí klamně skutečnou simulací plápolajících plamenů, které v kombinaci s ozdobnými kameny ještě více podpoří útulnou atmosféru. Hřejivé teplo se šíří po celém těle už jen při sledování plamenů. Tento efekt zesílí i funkce „nepřímého” podsvícení. Ovládání krbu, ohřívače ventilátoru a osvětlení funguje perfektně pomocí dálkového ovladače nebo přímo na samotném krbu. Hlučnost je také v pořádku. Výhody převažují, takže koupě tohoto krbu se zdá být smysluplná.

 

Nejčastější dotazy k elektrickým krbům

❓ 1. Jak dobře topí elektrický krb?

To, jak dobře topí elektrický krb, závisí především na výkonu zařízení. Čím více wattů krb dosáhne, tím více hřeje. Většina elektrických krbů v testech dosahuje mezi 1 300 a 3 000 wattů. Upozorňujeme však, že elektrický krb - zejména ve velkých místnostech - obvykle nemůže nahradit topení.

❓ 2. Vyžaduje elektrický krb nějaké povolení?

Ne, na provoz elektrického krbu není třeba povolení. Elektrický krb můžete umístit do kterékoli místnosti ve vašem bytě nebo domě. Elektrický krb nevyžaduje souhlas kominíka ani žádný jiný „úřední souhlas”. Nevyžaduje povolení, protože nedochází ke spalování, ale teplo se vyrábí pomocí elektřiny.

❓ 3. Je bezpečné umístit krb přímo na stěnu? Mohu položit krb na koberec?

Ano, krb můžete umístit na jakoukoliv stěnu, do kterékoli místnosti nebo na jakýkoliv povrch.

❓ 4. Je dána minimální vzdálenost, která musí být dodržena mezi televizorem a krbem?

Ne, nemusí být dodržena minimální vzdálenost. Ohřátý vzduch funkce topení se odvádí směrem k přední části elektrické krbové jednotky.

❓ 5. Mohu použít pouze plameny bez funkce ohřevu?

Ano, všechny funkce je možné používat nezávisle na sobě. Tímto způsobem je možné plamen použít odděleně od topného výkonu. Pomocí přiloženého dálkového ovladače je možné provést nastavení (plamen, LED osvětlení, topení, časovač, zapnutí/vypnutí).

❓ 6. Vydává oheň v krbu praskavé zvuky?

Konkrétně v tomto elektrickém krbu Klarstein výrobce neinstaluje SoundBox na simulaci zvuku, ale existují modely, které tuto funkci mají.

Výhody

 • elegantní design
 • kvalita Klarstein
 • přijatelná cena
 • časovač

Nevýhody

 • v návodu chybí nastavení časovače

Závěr recenze: Velmi atraktivní a výkonný krb v oblíbené kvalitě Klarstein.

Hodnocení autora
 • Výkon
 • Jednoduchost ovládání
 • Extra funkce
 • Poměr cena / hodnota

Souhrn

Elektrický krb Klarstein Lausanne bude elegantním doplňkem vašeho domova, protože díky lesklé přední části z pravého skla propůjčí vaší obývacím pokoji ohromnou dávku stylu, i když je vypnutý.

4.6

KLARSTEIN LAUSANNE

✅ Cena: 6 399 Kč

Chci Klarstein Lausanne Klarstein.cz
Vývoj ceny Klarstein Lausanne


Autor článku
Profilový obrázek

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.