Klarstein Skyscraper Ice

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 15. září 2021 0
Klarstein Skyscraper Ice
 • energetická třída: neudává
 • chladící výkon: 45 W
 • dálkové ovládání: ano
 • časovač: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Mobilné klimatizácie
3 599 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Klarstein.cz

Klarstein Skyscraper Ice vypadá jako přátelský robot, kterému udělá největší radost hýčkat svého majitele čerstvým vzduchem. Tento robotický dojem je způsoben skutečností, že Klarstein se rozhodl pro kompaktní a prostorově úsporný design věže s kulatou základnou. V tomto případě nejde o konvenční klimatizační systém, ale o odpařovací chladicí věž, která kombinuje ventilátor, chladič vzduchu a zvlhčovač.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
3 599 Kč Do obchodu Klarstein.cz
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
3 599 Kč Do obchodu Electronic-star.cz

Klarstein Skyscraper Ice – základní informace

Klarstein Skyscraper Ice měří v průměru pouze 28 centimetrů při výšce 95 centimetrů a je okamžitě připraven k použití. Impozantní věž se dodává smontovaná, což eliminuje potřebu fáze montáže. Na zadní straně je ve spodní části je nádrž, která je naplněna obyčejnou vodou z vodovodu. Kromě toho existuje prostor pro chladící balíček, který se postará o ještě vyšší účinnost. Součástí balení jsou dva takové chladicí balíčky, které se musí samozřejmě vložit do mrazničky dříve, než je použijete. Zařízení však lze používat i bez nich.

Jednotka se připojí do elektrické zásuvky a potom dvakrát pípne, aby signalizovala svou připravenost. Je třeba poznamenat, že to není klimatizace. Studený vzduch se vytváří tím, že voda v nádrži zvlhčuje a ochlazuje nasávaný vzduch a tak výrazně snižuje teplotu v místnosti. S průtokem vzduchu 500 m³ / h je zařízení navrženo pro středně velké až velké místnosti, spotřeba je velmi úsporná pouze 45 wattů. Nádrž na vodu s označením min-max pojme 6 litrů. Díky čtyřem pevně namontovaným kolečkům lze Skyscraper s hmotností pouhých 6 kg snadno přesunout na požadované místo. Voda se naplňuje jednoduše a chladicí balíčky se také dají bez problémů umístit do přihrádky na vodu. Na přední části Klarstein Scyscraper Ice je viditelný ukazatel hladiny vody, aby se mohla vždy včas doplnit.

Nastavení je možné provést buď na samotném zařízení nebo pomocí praktického dálkového ovladače. K dispozici jsou tři úrovně ventilátoru, provozní režimy Normální, Noc a Natur a také funkce časovače. Pro ještě lepší účinnost lze zapnout 180 stupňovou oscilaci. Součástí dodávky je i dálkové ovládání. Toto zařízení je na rozdíl od některých klimatizačních jednotek skutečně tiché a spotřebovává velmi málo energie. Díky svému modernímu, ale jednoduchému designu se přizpůsobí jakémukoliv stylu zařízení. Pokud jde o barevné provedení, můžete si vybrat černý, nebo bílý.

Klarstein Skyscraper Ice - rozmery

Důležité parametry: 
Kapacita nádrže na vodu:6 litrů
napájení:220-240 V / 50 Hz
Rozměry zařízení:28 x 95 cm (ØxV)
Délka kabelu:1,75 m
Hmotnost zařízení:cca 6 kg

 

Funkce

Zařízení nabízí různé způsoby použití. Můžete jej použít jako ventilátor, ochlazovač vzduchu nebo ionizátor.

 

Ventilátor

Funkce Skyscraper Klarstein jsou vysvětleny rychle. Ventilátor rozhýbe vzduch v místnosti třemi nastavitelnými rychlostmi. Aby byl účinek maximalizován, je možné zapnout kmitání, které se otáčí v úhlu 180 ° zleva doprava a zpět. Kromě toho je možné přepínat mezi provozními režimy – normálním, nočním a režimem natur. V nočním režimu ventilátor mění rytmus každých 30 minut na nejbližší nižší rychlost a nakonec se vypne. Režim Natur napodobuje přirozený vítr a střídá rychlosti ventilace. Různé možnosti můžete navolit pohodlně pomocí přiloženého dálkového ovladače. Jednotlivé rychlosti a režimy jsou dobře rozlišitelné, zatímco hluk začíná být rušivý až na maximální úrovni.

 

Ochlazovač

Abychom zjistili, do jaké míry dokáže jednotka ochladit vzduch, uvolníme zajištění na zadní části věže, abychom mohli vytáhnout nádrž na vodu. Bohužel nelze ji zcela vybrat, co je rušivé, pokud se má nádrž vyprázdnit ručně. Naplňte 6 litrovou nádrž až po značku maxima čistou vodou. Pro lepší efekt chlazení vložíme přiložené a zmrazené chladicí balíčky do nádrže na vodu a zapneme zařízení. Nasávaný vzduch je nyní ochlazený odpařováním ledové vody a uvolněný do místnosti. Chladicí balíčky vydrží asi 3 hodiny (ne 4, jak uvádí návod) a pak se musí znovu zmrazit. Celkově samozřejmě neočekávejte, že to bude mít účinek běžné klimatizace. Skyscraper je podle našeho názoru docela schopný vytvořit příjemnou, čerstvou klimua v místnosti.

 

Ionizace

K vytvoření příjemného klimatu přispívá i funkce automatické ionizace / čištění vzduchu: Nasávaný vzduch se nejprve filtruje, aby se odstranily částice prachu a nečistot, a pak se ionizuje, aby se odstranily nepříjemné pachy, například cigaretový kouř a bakterie. Při velmi intenzivním zápachu ale Skyscraper dosáhne své hranice. Je potěšující, že během ochlazování vlhkost v místnosti nepřesáhne 60%. Filtr se dá snadno vyjmout, vyčistit pod tekoucí vodou a po dokonalém vysušení znovu vložit. Toto by se mělo udělat nejméně jednou měsíčně, protože filtr by měl čistit v takovém intervalu. Při občasném používání zařízení je to nutné samozřejmě méně často.

Displej a ovládání

 

Displej s názornými symboly

Úplně nahoře je věž ukončena displejem a ovládacím panelem. Displej je v černém rámu a zobrazuje vybrané nastavení zeleně rozsvícenými symboly a čísly. Uprostřed ovládacího panelu je oranžové tlačítko pro zapnutí nebo výběr rychlosti ventilátoru. Tyto jsou označeny smart ikonkami, ventilátor se třemi křídly představuje nejnižší úroveň. Následuje střed (pět křídel) a nejvyšší úroveň (sedm křídel).

Přímo nad tímto centrálním tlačítkem je tlačítko „Timer” (Časovač), které nastaví automatické vypnutí v půlhodinových intervalech až do 7,5 hodiny. Příslušný časový interval se zobrazí na centrálním displeji v hodinách (30 minut = 0,5 na displeji). Jestliže časovač není aktivní, na displeji se jednoduše zobrazí „00”. Mimochodem, to se stane, jakmile připojíte Skyscraper Ice k síti.

Ve směru otáčení hodinových ručiček jsou pak tlačítka na zapnutí funkce chlazení a zvlhčování („Cooler / Humidifier”), oscilační pohyb ventilátoru („Swing”), vypnutí zařízení („Off”) a výběr provozního režimu („Mode”). Zde jsou tři možnosti na výběr. Kromě konstantní provozu (bez zobrazení na displeji), se v režimu „Natur” (symbolizovaný na displeji palmou) dá aktivovat neustále se měnící proud vzduchu. Noční režim (symbolizovaný měsícem a hvězdou) se postará o to, aby ventilátor po 30 minutách automaticky přepnul na nejbližší nižší rychlost, dokud se nakonec nevypne.

 

Dálkové ovládání

Klarstein Skyscraper Ice nabízí možnost úpravy nastavení i pomocí dálkového ovladače. Má kruhový design a díky zaobleným hranám se drží velmi komfortně. Nemusíte přesně zaměřit, přibližná orientace na displeji vzduchového chladiče postačuje pro přenos signálu. Tlačítka jsou uspořádány ve stejném pořadí jako na ovládacím panelu samotné věže – pouze tlačítko „On / Speed” se posunulo nahoru do středu mezi časovač a funkcí chlazení. Jinak zde platí i to, že příslušné tlačítko pro přepínání funkcí musí být stisknuto vícekrát. Trochu nepříjemné je jen neustále pípnutí, které potvrzuje vstup.

Podrobný popis a manuál k obsluze tohoto zařízení naleznete zde.

 

Výkon

Pípání je ale rychle zapomenuto, protože Klasrtein Skyscraper Ice vyniká výkonem, který vás přesvědčí. S průtokem vzduchu 500 m³ / h je vhodný i pro větší místnosti. Dokonce i nejnižší úroveň vytváří vážný proud vzduchu, který dokáže odfouknout volné listy ze stolu i ze vzdálenosti jednoho metru. Tomu odpovídajíc je na vyšších úrovních téměř vichřice – varujeme filatelisty! Funkce chlazení je také pozoruhodně výkonná. Zejména použití zahrnutých chladících balíčků výrazně snižuje teplotu poryvu. Tak signifikantně, že člověk by se raději neměl vystavovat přímému proudění vzduchu příliš dlouho – v opačném případě by mohl riskovat nachlazení. Skyscraper Ice však myslel i na tuto eventualitu a nabízí velkorysou funkci oscilace. Mimochodem, vypadá to tak, že „chladící robot” se zvědavě dívá po místnosti. Malý pohled do budoucnosti…

 

Jak hodnotíme Klarstein Skyscraper Ice?

Pokud se chcete zbavit dusného teplého vzduchu ve vašem interiéru, atraktivní Klarstein Skyscraper Ice je vynikající volbou. Ale opět zde třeba zdůraznit, že nejde o klimatizaci v tradičním smyslu. Ochlazování vzduchu se dosáhne odpařením vody ze 6-litrové nádrže na vodu. Obsluha je velmi jednoduchá. Kromě pravidelného čištění filtru není nutná žádná péče ani údržba.

 

Recenze zákazníků

Pokud se podíváte na hodnocení zákazníků, které přináší Heureka, je zřejmé, že v tomto případě je třeba mít jasno v tom, že nekupujete klimatizaci, ale „jen” ochlazovač, zvhlčovač, resp. ventilátor. Tyto funkce i výborně plní. Co se tomuto zařízení dá vyčíst je nepraktické vylévání vody, jak jsme i zmiňovali výše a objevuje se to i v zákaznických recenzích. Pojďme se na některé podívat:

Klarstein Skyscraper Ice - uživatelské recenze

Další hodnocení → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Ochlazovač vzduchu Skyscraper Ice nabízí vynikající efekt rychle a bez velké přípravy. Díky své flexibilitě a designu se vejde kdekoliv a může klidně vykonávat svou práci. Malé mínus bychom dali za hlasitost ventilátoru. Při nastavení na nejvyšší úroveň už televizor neslyšíte. Na nejnižší úrovni je úroveň hlasitosti super, ale chladící účinek je také relativně nízký. Dobrým kompromisem z hlediska hlučnosti i chladicího účinku je druhá úroveň. Obecně však můžeme říci, že na první pohled mírně zastrašující cena ve výši cca 3900 Kč se zdá být zcela opodstatněná.

Výhody

 • atraktivní a praktický design
 • nízká cena
 • zvlhčuje a ionizuje

Nevýhody

 • nádoba na vodu se nešikovně vyprazdňuje
 • noční režim je trochu hlučný

Závěr recenze: Atraktivní model za rozumnou cenu poskytne nesrovnatelně lepší službu než klasický ventilátor.

Hodnocení autora
 • výkon ventilátoru
 • design
 • jednoduchost obsluhy
 • poměr cena / hodnota

Souhrn

Atraktivní model za rozumnou cenu poskytne nesrovnatelně lepší službu než klasický ventilátor.

4.5

Klarstein Skyscraper Ice

✅ Cena: 3 599 Kč

Chci Klarstein Skyscraper Ice Klarstein.cz
Vývoj ceny Klarstein Skyscraper Ice


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.