Klarstein Stavanger – ultrazvukový zvlhčovač vzduchu (recenze)

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
Stavanger zvlhčovač vzduchu
 • ultrazvukový zvlhčovač vzduchu
 • výkon odpařování: do 300 ml/h
 • rozměry: cca 9 x 28,5 x 16 cm (ŠxVxH)
 • objem nádoby: 3,5 l
 • výkonnostní stupně: neudává
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Zvlhčovače vzduchu
1 199 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Electronic-star.cz

Zvlhčovač vzduchu Klarstein Stavanger, stejně jako zvlhčovače obecně, je relativně neznámý a i když je tento typ zařízení v mnoha domácnostech poměrně neobvyklý, ti kteří se pro něj rozhodnou jsou nadšení. Klarstein Stavanger je skvělým způsobem, jak udržovat zdravou vlhkost ve vaší domácnosti. Zvýšením vlhkosti můžete chránit zdraví své rodiny, strukturu vašeho domu před účinky suchého vzduchu a zlepšit celkový pocit komfortu v interiéru.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
1 199 Kč Do obchodu Electronic-star.cz
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
1 199 Kč Do obchodu Klarstein.cz

Klarstein Stavanger – základní informace

Tento model charakterizuje nízká spotřeba energie – pouze 25 W pro vytvoření příjemného klimatu v místnosti. Nádrž na vodu o objemu 3,5 l s odpařovací schopností až 300 ml / h za hodinu nabízí i funkci aromatizace vzduchu. Pracuje pomocí systému ultrazvukového rozprašování, zcela bez tepla.

ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Klarstein Stavanger

Technické parametry: 
Zásobník na vodu:3,5 litrů
Výkon odparovania:do 300 ml/h
Provoz jedné nádrže:cca 12 hodín
Funkcia aromatizácie:ano
Rozměry (ŠxVxH):cca 19 x 28,5 x 16 cm
Hmotnost:cca 1,4 kg

 

Jak funguje Klarstein Stavanger?

Zvlhčovač sestává z piezoelektrického měniče, který je ponořený ve vodním lůžku a převádí elektronické signály na vysokofrekvenční mechanickou oscilaci. Rychlost kmitání se postupně zvyšuje, čímž se částice vody pomalu přeměňují na menší částice. Technicky řečeno, když se rychlost kmitání zvýší na úroveň, kde částice vody již nemohou sledovat oscilující povrch, při silném stlačení dojde k okamžitému stlačení, které vede k tvorbě vzduchových bublin. Drobné kapičky rozbijí povrchové napětí vody a rozptýlí se do místnosti jako vodní páry a smíchají se s proudem vzduchu. Když se mlha rozptýlí, téměř okamžitě vytvoří chladnější a vlhké prostředí.

Zvlhčovač uvolňuje ve svém procesu zvlhčování minerály, které jsou obsaženy ve vodě. Tyto minerály se zformují do prachu známého jako „bílý prach”, který se obvykle dostane na nejbližší kus nábytku nebo spotřebič. Tento prach není nebezpečný pro zdraví a nebude mít vliv na fungování zvlhčovače. I když není možné zcela ho eliminovat, můžete jej redukovat použitím destilované vody. Množství uvolněných minerálů závisí na tom, jaká tvrdá je vaše voda.

 

Vlastnosti a funkce

Jak jsme již zmínili, jde o ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, který využívá rozprašovač, což je vlastně malá vibrační membrána pro vytvoření chladné mlhy. Jelikož na odpařování nepotřebuje ventilátor jeho provoz je mimořádně tichá. Proto je Klarstein Stavanger ideální pro spotřebitele, kteří považují odpařovací zvlhčovače za příliš hlasité. Ultrazvukový typ zvlhčovačů je považován i za „čistší” spektrum zvlhčovacích zařízení. S tímto typem se obvykle nemusíte starat o výměnu filtru, přestože budete muset nádrž doplňovat a udržovat ji v čistotě.

 

➡️ Nádrž na vodu

Tento model je vybaven nádrží s kapacitou 3,5 litru, která umožní cca 12 hodin nepřetržitého provozu. LED dioda vás informuje, kdy je hladina vody příliš nízká a je třeba ji doplnit. Toto je součást zvlhčovače, která bude vyžadovat údržbu a pravidelné čištění.

 

➡️ Převodník

Tato jednotka rozněcuje vysokofrekvenční vibrace a způsobuje, že se voda mění na parní mlhu. Díky této pokročilé technologie jsou použití i údržba tohoto zvhlčovače mimořádně jednoduché. Co je v tomto případě opravdu plus, protože slovenský návod k použití není k dispozici. Manuál v němčině, resp. v angličtině najdete zde.

 

➡️ Ultrazvukový generátor

Ultrazvukový generátor je zdrojem energie pro převodník. Bez činnosti generátoru by převodník nefungoval. Generátor je další článek pokročilých technologií, které zjednodušují provoz tohoto modelu.

 

➡️ Aromatická podložka

Klarstein Stavanger nabízí možnost použití aromatických, resp. esenciálních olejů, které jen nakapete na přibalenou podložku.

 

➡️ Spotřeba energie

Klarstein Stavanger je velký spořič energie. Jeho provoz vyžaduje velmi málo elektřiny. Ve srovnání s teplými zvlhčovači spotřebuje tento model až o 93% méně energie a elektřiny.

A takto vypadá zvlhčovač v akci:

Klarstein Stavanger Luftbefeuchter mit Aromafunktion für angenehme Raum Luft verbrauchsarmer

 

Čištění a údržba

Ačkoliv vyžaduje občasné čištění, nepotřebuje tolik pozornosti jako odpařovací zvlhčovač. Pokud se zvlhčovač nepoužívá, důrazně doporučujeme vyčistit jej a vysušit. Pokud tak neučiníte, může to vést k růstu plísní a bakterií. Na rozdíl od odpařovacích zvlhčovačů Klarstein Stavenger nepoužívá filtr, který by bylo třeba měnit.

 

Bezpečnost

Jelikož se do ovzduší dostává studená mlha a zařízení negeneruje žádné teplo, je ideální pro domácnosti s dětmi a zvířaty. Přesto doporučujeme umístit ho mimo dosah dětí (a domácích zvířat).

 

Proč byste měli zvážit koupi tohoto zařízení?

Vyzvedneme jen několik klíčových benefitů zejména pro zimní měsíce:

 • redukovaný přenos virů – zimní sezóna přichází s množstvím virových a bakteriálních infekcí, které se rychle pohybují v suchém vzduchu, ale jejich pohybu může bránit vlhkost ve vzduchu. Zvlhčovač vzduchu udržuje vlhkost vnitřního vzduchu a snižuje tak pravděpodobnost, že snadno chytíte nebo přenesete infekce. Pokud již bojujete s infekcí, zvlhčovač dělá dýchání komfortnějším a zotavení rychlejším. Méně kašlete a kýcháte, protože vlhkost udržuje vaše dýchací cesty vlhké, což vede k menšímu podráždění.
 • pročištěné dutiny – ucpané dutiny způsobí, že se cítíte mizerně. Vlhkost zvlhčovače lubrikuje nosní průchod a zbaví vás sucha a těsnosti v nose
 • pružná pokožka – zima a chlad zbavuje pokožku vlhkosti, což vede k suché, popraskané pokožce. Suchý vzduch je obzvláště krutý k pokožce miminek a dětí. Jejich pokožka je citlivější a rychlejší podlehne účinkem suchého vzduchu. Zvlhčovač zajistí, že vaše pokožka zůstává pružná, hebká a zvlhčená.
 • lepší spánek – dýchání v suchém vzduchu ztěžuje uvolnění se v pohodlném spánku, protože hrdlo a nos jsou na pocit vysušené. Spánek se zvlhčovačem v ložnici umožňuje tělu dosáhnout příjemné interní podmínky, které napomáhají klidnému a regeneračnímu spánku. Věděli jste, že čím sušší vzduch, tím výraznější chrápání? Zvlhčovač ho pomůže zmírnit.

 

Co se nám na zvlhčovači Klarstein Stavanger líbí?

 • velmi tichý zvlhčovač vzduchu, i během provozu si ho v místnosti sotva všimnete
 • energeticky úsporný
 • jednoduše se používá
 • minimální údržba
 • cenově dostupný
 • možnost použití aromatických a esenciálních olejů
 • dostatečně velká nádrž na vodu a následně půl dne nepřetržitého provozu
 • jednoduchý design
 • kompaktní rozměry
 • zvlhčovač přichází v bílé nebo černé barvě, takže si můžete vybrat barvu, která lépe zapadne do vašeho interiéru.

 

Co se nám na zvlhčovači Klarstein Stavanger nelíbí?

 • zanechá „bílý prach” na nábytku v bezprostřední blízkosti (i když to závisí na tvrdosti vody)
 • není k dispozici český nebo slovenský manuál

💡 TIP Pokud ještě nejste rozhodnutí, možná vám napoví velký test nejlepších zvlhčovačů aktuální nabídky trhu, který naleznete zde.

 

Recenze zákazníků

Klarstein Stavanger nemá mnoho recenzí. Je to možná i proto, že zvlhčovače se ještě nestaly takovou nedílnou součástí našich životů a domácností než jiné spotřebiče. Nicméně ty hodnocení, které Heureka přináší, jsou obecně kladné. Podívejme si některé z nich společně:

Klarstein Stavanger - recenze uživatelů z Heureky

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Ať už hledáte zvlhčovač, který šetří energii, je téměř nehlučný, bezpečný pro vaše děti, nebo vyžaduje minimální údržbu, Klarstein Stavanger vám to všechno nabízí a navíc vám za jeho koupi budou vděčné i vaše rostliny a domácí zvířata.

Výhody

 • energeticky úsporný
 • možnost aromaterapie
 • dostupná cena
 • signalizuje vyprázdnění nádrže

Nevýhody

 • osvětlení nelze vypnout

Závěr recenze: Další model, který lze nejlépe charakterizovat jako "dobrý poměr výkonu, designu a ceny.

Hodnocení autora
 • Výkon
 • Design
 • Spotřeba energie
 • Poměr cena / hodnota

Souhrn

Pokud hledáte zařízení na udržení optimální úrovně vlhkosti vašeho domova po celý rok, Klarstein Stavanger je dobrou volbou.

4.8

Stavanger zvlhčovač vzduchu

✅ Cena: 1 199 Kč

Chci Klarstein Stavanger
Electronic-star.cz
Vývoj ceny Klarstein Stavanger


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.