Kühtreiber KITin 150 TIG LA (invertor) - krátká recenze

2. prosince 2021 0
Kühtreiber KITin 150 TIG LA
 • Typ svářečky: invertorová
 • Typ svařování: MMA / TIG
 • Max.proud: 150 A
 • Zatěžovatel 100% (125 A), 60% (140 A), 45% (150 A)
 • Hmotnost: 5,5 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Svářečky
6 490 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
svarecky-obchod.cz

Kühtreiber KITin 150 TIG LA je invertorová svářečka s výkonem, který ocení jak kutilové, tak i řemeslníci a údržbáři. Verze KITin 150 TIG LA vychází z původního modelu Kühtreiber KITin 150. Nejsou mezi nimi velké rozdíly, akorát tento náš recenzovaný model je vhodnější pro TIG svařování a má ruční nastavení, Hot Start funkci, pulzní svařování a displej, na kterém se zobrazuje nastavená teplota . Zatěžovatele jsou pro oba modely stejné (pozor, jde však o hodnoty naměřené při 25 stupních).

Ovládání i nastavení svářečky je jednoduché a intuitivní, má široký rozsah svařovacího proudu a nastavení hodnot. Model má všechny potřebné funkce - HOT START, ARC FORCE, ANTISTICK + funkci TIG LA: v klidovém stavu je na výstupních konektorech 12 V a invertor je ve vypnutém stavu, při dotyku wolframovou elektrodou se invertor automaticky zapne. Zařízení se připojuje do sítě 230 V pod jištěním 16 A.

Výhody

 • přijatelná cena
 • dobrý a spolehlivý výkon
 • přehledný displej zobrazující nastavené hodnoty
 • jednoduchá a přehledná grafika s velkými tlačítky
 • lehká a přenosná
 • funkce TIG LA
 • bezproblémový servis

Nevýhody

 • místo ramenního popruhu by se raději sešlo pevné madlo
 • někomu může vadit digitální displej (méně přesný?)

Závěr recenze: Ti co chtějí svařovat invertorem, tak koupí tohoto zařízení nestoupá vedle, vhodná jak pro svářeče amatéry, tak i menší dílny.

Přečtěte si více...

kde koupit
svarecky-obchod.cz ⭐️ výprodej zboží → naleznete zde
⭐️ platba: kartou, online převodem, dobírkou
⭐️ autorizovaný servis vybraných značek
⭐️ největší eshop s prodejem vybavení dílny v ČR a SK
6 490 Kč Do obchodu svarecky-obchod.cz

Co o Kühtreiber KITin 150 TIG LA (invertor) píše eshop

Kühtreiber KITin 150 TIG LA svářecí invertor + kabely SK 25/3m

Kühtreiber KITin 150 - 170 TIG LA jsou profesionální invertorové svařovací stroje třetí generace konstruovány s využitím IGBT technologie s rychlou mikroprocesorovou regulací - FAST CONTROL. Stroje se vyznačují vysokými zatěžovateli (125 A na 100%) a výkonem, nízkou spotřebou el. energie, vynikajícími svařovacími vlastnostmi, jsou lehké, malých rozměrů a hlavně spolehlivé. Řídící elektronika je vyráběna SMD technologií. Tyto stroje jsou určeny do provozů, kde je kladen důraz na maximální užitnou hodnotu a vysoký výkon za příznivou cenu. Stroje jsou vybaveny mikroprocesorovým řízením a displejem zobrazujícím nastavené hodnoty.

Vybavení

Přehledný displej zobrazující nastavené hodnoty

Jednoduchá a přehledná grafika s velkými tlačítky

MMA

Funkce HOT START

Funkce ARC FORCE

Funkce ANTI STICK - při zkratu svařovací elektrody automaticky klesne proud na hodnotu 10 A

V.R.D. bezpečnostní systém MMA TIG LA

Funkce TIG LA - klidovém stavu je na výstupních konektorech 12V - invertor je ve vypnutém stavu. Při dotyku wolframovou elektrodou se invertor automaticky zapne.

TIG PULS svařování - pro svařování tenkých materiálů

TIG DOWN SLOPE - vyplnění kráteru

TIG koncový proud

Svařování metodou MMA: perfektní zapálení svařovacího oblouku zabezpečuje funkce HOT START která je jednoduše nastavitelná ve dvou úrovních. HOT START - startovací proud je možné nastavit v rozmezí 0 (vypnuto) až na hodnotu o 70% vyšší než je nastavený svařovací proud. Dále je možné nastavit délku trvání HOT STARTu v závislosti na podmínkách svařování. Bezchybné zapálení oblouku podporuje napětí na prázdno 85V.

Stroje KITin TIG LA jsou standardně vybaveny bezpečnostní funkcí V.R.D. (Voltage Reduce Device). Funkce se dá jednoduchým způsobem zapnout a následně vypnout což je signalizováno symboly na displeji. V.R.D. nabízí zvýšenou bezpečnost při práci a manipulaci se zapnutým strojem. V.R.D automaticky snižuje napětí na prázdno na bezpečnou hodnotu 15V po dobu kdy obsluha nesvařuje. Jakmile se svářeč dotkne elektrodou svařovaného materiálu, napětí se okamžitě zvýší na hodnotu 85V na prázdno (po dobu 5 sec.) a spustí se funkce HOT START, čímž je zajištěn bezproblémový start.

Svařování metodou TIG: stroje jsou vybavené precizním dotykovým zapalováním oblouku TIG LA. LA zajišťuje bezpečný start v TIG a velmi nízké opotřebení wolframové elektrody při startu. Elektronika umožňuje nastavení funkce DOWN SLOPE - vyplnění kráteru na konci svařovacího procesu a nastavení pulsace v rozsahu až do 500 Hz pro svařování velmi tenkých nerezových a dalších materiálů. Pro precizní zakončení svařovacího procesu je možné nastavit koncový proud.

Aktivace zakončení svařovacího procesu se provádí jednoduchým oddálením a následným přiblížením wolframové elektrody. Svařovací oblouk snižuje po nastavenou dobu (0-5 sec.) intenzitu až do úplného vypnutí - vyplnění kráteru.

Takto vybavené stroje KITin TIG LA s jednoduchým ovládáním a nastavováním parametrů jsou všestranně použitelné téměř ve všech aplikacích svařování MMA a TIG/WIG.

Mikroprocesorové řízení umožňuje:

V MMA metodě:

Nastavení funkce HOT START - % navýšení proudu, popř. vypnutí funkce

Nastavení času doběhu funkce HOT START

Zapnutí a vypnutí bezpečnostní funkce V.R.D.

Nastavení svařovacího proudu

V TIG metodě:

Zapnutí funkce PULS a její nastavení v rozsahu frekvence 0,5 - 500 Hz

Zapnutí funkce as doběhu svařovacího proudu - DOWN SLOPE a její nastavení v rozsahu 0,1 - 5 sec.

Nastavení koncového svařovacího proudu od 10 A

Nastavení svařovacího proudu

Přiblížení wolframové elektrody ke svařovanému materiálu

Dotyk wolframové elektrody svařovaného materiálu

Oddálení wolframové elektrody a zapálení svařovacího oblouku pomocí LA - velmi nízké opotřebení wolframové elektrody dotykem

Svařovací proces: zakončení svařovacího procesu a aktivace DOWN SLOPE (vyplnění kráteru) se provádí oddálením wolframové elektrody na cca 8-10 mm od svařovaného materiálu Opětovné přiblížení - svařovací proud se snižuje po nastavenou dobu (0 až 5 sec.) na nastavenou hodnotu koncového proudu (nap. 10A) - vyplnění kráteru Zakončení svařovacího procesu. Digitální řízení automaticky vypne svařovací proces

Technická data:

 • Vstupní napětí 50/60 Hz: 1x230 V
 • Jištění: 16 A
 • Rozsah svařovacího proudu: 10-150 A
 • Zatěžovatel 100%: 125 A
 • Zatěžovatel 60%: 140 A
 • Zatěžovatel při max. I : 45%
 • Napětí na prázdno : 88 V
 • Krytí: IP 23 S
 • Rychlospojka: 10-25
 • Rozměry: 310 x 143 x 220 mm
 • Hmotnost: 5,5 kg

Parametry produktu

Souhrn
VýrobceKühtreiber
Max. svářecí proud150 A
Typ svářečkyinvertory
Hmotnost5.5 kg
Rozsah svařovacího proudu10 - 150 A
Vstupní napětí230 V
Rozměry31 x 14 x 22 mm

Vývoj ceny Kühtreiber KITin 150 TIG LA (invertor)


Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.