Lanit Plast kompostér JUWEL AEROPLUS 6000 - krátká recenze

12. května 2021 0
Lanit Plast kompostér JUWEL AEROPLUS 6000
 • objem: 600 l
 • hmotnost: 26 kg
 • materiál: plast
 • počet plnících otvorů: neudává
 • počet vybíracích otvorů: neudává
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kompostéry
5 160 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Lanit Plast JUWEL Aeroplus 6000 je kompostér, který nabízí vícekomorový systém kompostování. Přeměna biomasy na kompost probíhá v kompostéru, míchání a provzdušňování se děje při vyprazdňování komor. Kyslík se díky konstrukci přivádí ze všech stran, což urychlí celý proces. Průběh procesu kompostování v tomto unikátním kompostéru, který byl vyvinut ve spolupráci s Rakouskou mikrobiologickou univerzitou, je popsán v návodu. Objem kompostéru je 600 litrů, čili dostatečný i pro větší zahrady.

Výhody

 • jedinečný vícekomorový systém kompostování
 • jednoduché vyjímání kompostu
 • větrání nastavitelné pro zimní / letní období
 • velké plnící i vyndavací otvory

Nevýhody

 • vysoká cena

Závěr recenze: Unikátní kompostér, díky kterému šetříte čas i vaši energii.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
5 160 Kč Do obchodu Heureka.cz

Co o Lanit Plast kompostér JUWEL AEROPLUS 6000 píše eshop

První kompostér s vícekomorovým systémem. Je určen do všech moderních zahrad. Výrobek rakouské firmy JUWEL. Obsah 600 litrů.

Výrobce – JUWEL, RAKOUSKO

PRVNÍ NA SVĚTĚ – JUWEL AEROPLUS 6000 je první kompostér, který v krátké době díky své inteligentní vícekomorové soustavě dodává bez větší námahy vynikající kompost. Je určen do všech moderních zahrad.

Nový kompostér JUWEL AEROPLUS 6000 vyniká kromě jedinečného a krásného designu především svým inteligentním multikomorovým systémem, který „vyrobí“ vynikající kompost v krátkém čase bez pracného a zdlouhavého přemísťování kompostované hmoty.

 • inteligentní vícekomorový systém šetří práci s promícháváním kompostované hmoty
 • velké plnící a odběrové klapky s ochranou proti větru clip-in
 • nastavitelné větrání pro letní / zimní provoz
 • snadné vyjmutí kompostu ze spodní komory
 • rychlé kompostování řízeným provzdušňováním
 • kompostér AeroPlus 6000 zapadá svým designem harmonicky do jakéhokoliv zahrady

Přeměna hmoty v kompost probíhá uvnitř kompostéru. Míchání a provzdušňování se provádí v průběhu vyprazdňování komor. Do sběrné komory A je možné umístit velké množství hmoty určené ke zkompostování. Poté se hmota přesype do kompostovací komory B, kde začne vlastní kompostovací proces. Vzhledem ke konstrukci kompostéru je umožněn přívod kyslíku ze všech stran komory, čímž se zintenzivňuje kompostovací proces. Při vzniku velkého množství odpadního tepla tak dochází k redukci objemu a uvolňování vlhkosti. Kompostování může probíhat zcela nerušeně, protože čerstvý materiál se doplňuje do oddělené plnící komory A a nenarušuje tak kompostovací proces v komoře B. Prakticky zkompostovaný materiál se po 6–8 týdnech může přesypat přes rotační klapku do komory C, kde probíhá zrání kompostu.

Kompostovací proces probíhá v několika fázích:

 1. Kompostový materiál se umístí do sběrné komory přes velkou plnící klapku (ochrana proti větru). Tento prostor je utěsněný (anaerobní), takže zabraňuje přístupu létajícího hmyzu a současně umožňuje kompostovanému materiálu uchovat si svou vlhkost.
 2. Po naplnění sběrné komory se do kompostovací komory zavede (přesype) větší množství zelené hmoty. Budoucí kompost je v této komoře ze všech stran provzdušňován (prostor je aerobní). Díky intenzivnímu přívodu kyslíku (letní / zimní regulace přívodního vzduchu) probíhá rychlé kompostování současně s intenzivním ohřevem hmoty. Přitom se uvolňuje vlhkost a objem kompostovací komory B se neustále zmenšuje. Sběrná komora A tak může být až třikrát vyprázdněna.
 3. Po cca 6 až 8 týdnech, v závislosti na ročním období a kompostované hmotě, se komora B pomocí otočné kliky vyprázdní a hmota se přesype do komory C.
 4. V dozrávací komoře se kompostovací proces zintenzivní díky kontaktu kompostovaného materiálu se zemí a s různými půdními organismy, které se v krátké době dostanou do kompostu. Kompost pak lze postupně odebírat po otevření spodní klapky.

Komposter Aeroplus 6000 byl vyvinut v úzké spolupráci s rakouskou Mikrobiologickou univerzitou v průběhu několika let zkoušek.

Velikost: 78 × 78 × 105 cm, obsah cca 600 L

Parametry

Výška105
cm
Šířka78
cm
Délka78
cm
Objem (L)600
l

Vývoj ceny Lanit Plast kompostér JUWEL AEROPLUS 6000


Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.