LG GBB60PZEFS (recenze) – kombinovaná lednice s mrazničkou

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 19. října 2021 0
LG GBB60PZEFS
 • výrobce: LG
 • hlučnost: 37 dB
 • energetická třída: A+++
 • klimatická třída: SN - T
 • roční spotřeba: cca 178 kWh
 • akumulační doba: 16 h
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Ledničky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Volně stojící lednička LG GBB60PZEFS udrží vaše potraviny vždy dlouho čerstvé. Největší předností této chladničky je nejlepší energetická třída A+++. Ušetříte tak až 32% energie díky revolučnímu invertorovému lineárnímu kompresoru, který chladničce zajistí dlouhou životnost a optimální řízení teploty. K tomuto dopomůže i signalizace otevřených dveří.

Tuto kombinovanou ledničku si oblíbíte i proto, že její hlučnost je pouze 37 dB a nebude vás tedy v kuchyni vůbec rušit. Disponuje také mnoha praktickými funkcemi, které ocení každý člen domácnosti. O těch si povíme podrobněji níže. LG GBB60PZEFS je lednička vhodná do každé domácnosti a s celkovým objemem 343 litrů ji využije i vícečlenná rodina. Přečtěte si, jaké jsou její další výhody, ale i nevýhody.

Základní informace

Celkový objem chladničky LG GBB60PZEFS je 343 litrů. Chladící část tvoří 250 litrů a mrazící část tedy 93 litrů. Za jeden celý rok spotřebuje přibližně 178 kWh. Police uvnitř jsou vyrobeny z tvrzeného skla a přihrádky jsou průhledné, abyste vždy viděli, co v nich máte uskladněny. Mrazničku tvoří tři transparentní přihrádky, z nichž prostřední je určena na velké a objemné potraviny. Je umístěna ve spodní části, což je nejoblíbenější varianta umístění v dnešní době.

Pozitivem je také mrazící výkon spotřebiči, za den zvládne zamrazit 10 kg potravin. Trochu slabší je však akumulační doba chladničky. V případě, že by vám vypadla elektřina, vydrží potraviny zchlazené ještě 16 hodin. Rádi si dopřejete dobře vychlazené víno ? Značka LG myslela v tomto případě i na vás. Disponuje totiž držákem, do kterého se vejde až pět lahví najednou.

Další důležité parametry:

Hlučnost37 dB
Klimatická třídaSN-T
Energetická třída+++
Akumulační doba16 hodin
Čistý objem chladničky250 l
Objem mrazničky93 l
Rozměry201 x 59,5 x 65 cm (VxŠxH)
Hmotnost81 kg
Mrazicí kapacita10 kg / 24 hod

 

Provoz chladničky

Spotřebič je zkonstruován tak, aby pracoval v limitovaném rozsahu okolních teplot, v závislosti na klimatických zónách. Spotřebič nepoužívejte při teplotě mimo limitu. Klimatická třída chladničky LG GBB60PZEFS je SN-T, proto se snažte toho držet. Přesnou teplotu vyčtete z tabulky:

třídaSymbolRozsah okolních teplot v ° C
Rozšířené mírněSN+10 ~ +32
MírněN+16 ~ +32
SubtropickéSVATÝ+16 ~ +38
TropickéT+16 ~ +43

 

Jak zapojit lednička:

 • Vyberte vhodné místo, kde umístíte váš spotřebič.
 • Vyhýbejte se jeho umístění v blízkosti zdrojů tepla, přímého slunečního záření nebo vlhka.
 • Aby mohla lednička účinně fungovat, v jejím okolí musí být dobrá cirkulace vzduchu. Pokud je umístěna
  ve výklenku stěny, nechte minimálně 5 cm mezeru.
 • Aby se zabránilo vibracím spotřebiče, musí stát rovně. Pokud třeba, použijte nastavitelné šrouby na vyrovnání nerovného povrchu. Pro lepší zavírání dveří nastavte přední část o něco vyšší než zadní. Nastavitelné šrouby se nastavují velmi snadno jemným pootočením. Otočte nastavitelné šrouby v protisměru hodinových ručiček na pozvednutí zařízení a ve směru hodinových ručiček na jeho pokles.
 • Důkladně vyčistěte chladničku s mrazničkou a setřete prach nahromaděný během přepravy.
 • Doplňky jako koš na ledové kostky, atd. nainstalujte na příslušné místo.
 • Do zásuvky, ve které je zapojen spotřebič, nezapojujte jiné spotřebiče.

Nastavení teploty v chladničce LG GBB60PZEFS

Spuštění spotřebiče

Když je už lednička nainstalována, nechte ji 2 až 3 hodiny stabilizovat při normální provozní teplotě. Pak ji můžete naplnit čerstvým nebo mraženým jídlem. Pokud je zástrčka odpojena, počkejte 5 minut, dříve než ji znovu zapojíte. Lednička s mrazničkou je následně připravena k použití.

 

Programy a funkce

Lednička s mrazákem LG GBB60PZEFS disponuje také různými funkcemi, které jistě oceníte. Jsou to například nenámrazový systém a antibakteriální ochrana, při čištění navíc oceníte i oddělenou regulaci, díky které lze vypnout pouze jednu část chladničky. Pro pohodlnější používání je model vybaven také zaměnitelným otevíráním a displejem, který vám podá všechny podstatné informace, například o aktuální teplotě v chladničce. O rovnoměrné rozložení teplot a cirkulaci vzduchu se pak postará ventilátor.

Lednička přináší revoluční programy jako FRESH Balancer, FRESH Converter a NatureFRESH chlazení, které zachovají potraviny dlouho čerstvé.

Ekologicky šetrnéLednička s mrazničkou pracuje v režimu šetření energie, což je výhodné když jste na dovolené, protože se sníží spotřeba energie. Při stisknutí tlačítka „ECO FRIENDLY” se funkce spustí a rozsvítí se kontrolka. Při opakovaném stisknutí se funkce vypne.
Dětský zámekStisknutím tohoto tlačítka zablokujete funkci ostatních tlačítek. „Zamknutí” nebo „odemknutí” se zopakuje vždy po stisknutí tlačítka „LOCK” (zamknout).
Alarm dveříPokud jsou dveře chladničky delší otevřené, spustí se zvukový alarm.
Čerstvé vyváženíZásuvka na čerstvé potraviny. Posouváním pojistky na schránce na skladování zeleniny můžete upravit vlhkost.
Příroda svěžíPomocí této technologie je chladný vzduch vháněn hned několika průduchy, čímž je zajištěno rovnoměrnější zchlazení prostoru chladničky. Výsledkem je až o 76% lepší cirkulace studeného vzduchu v porovnání se systémem Semi No Frost.
Multi Air FlowPraktické proudění a cirkulace chladného vzduchu Multi Air Flow eliminuje teplotní odchylky v chladničce i mrazničce.
Čerstvý konvertorKaždá potravina vyžaduje pro zachování čerstvosti jinou teplotu. Proto je tato Lednička vybavena zásuvkou FRESH Converter, díky které lze nastavit ideální teplotu pro skladování masa, ryb nebo zeleniny.
Držák na vínoPraktický držák na víno, který dokáže uskladnit najednou až pět lahví.
Inteligentní diagnostikaTechnologie Smart Diagnosis pouhých 20 sekund rozpozná problémy chladničky.
Nulová vůleFunkce pro snadné vyjímání přihrádek.

 

Upozornění na vysokou teplotu

Pokud je teplota v mrazničce vysoká v důsledku výpadku elektrického proudu, začne blikat světelná dioda signalizující teplotu v mrazničce a spustí se zvukový alarm. V tom případě proveďte následující:

 1. Stiskněte tlačítko Freezer (mraznička), kterým vypnete tuto signalizaci.
 2. Pokud teplota klesne na vhodnou hodnotu, světelná dioda přestane blikat a zvukový alarm se vypne automaticky. 

Tato funkce se může aktivovat:

 • když je lednička zapnutá
 • když je teplota v mrazící přihrádce příliš vysoká
 • když výpadek elektrického proudu trvá dlouho
 • když je v mrazničce uloženo velké množství teplých potravin
 • když jsou dveře mrazničky otevřené příliš dlouho nebo pokud se otevírají příliš často

 

Recenze zákazníků

Při výběru chladničky s mrazničkou se řiďte i recenzemi zákazníků, které jsou uvedeny na internetu. Značně vám pomohou při rozhodování, neboť jsou zde zmíněny reálné zkušenosti s výrobkem. Co se týče chladničky s mrazničkou LG GBB60PZEFS, není mnoho negativ, které bychom jí mohli vytknout. Co však uživatelé často zmiňují, jsou velké rozměry spotřebiče. Na druhé straně, každého potěší energetická třída či praktické funkce. Přečtěte si, jaké mohou být výhody a nevýhody tohoto modelu podle recenzí zákazníků na Heurece.

LG GBB60PZEFS (recenze a hodnocení)

Více hodnocení: najdete → zde

 

Konečné zhodnocení

Lednička s mrazákem LG GBB60PZEFS je praktický spotřebič, který poskytuje množství prostoru pro vaše chlazené i mražené potraviny. Je to opravdu tichý a úsporný model s vysokým mrazícím výkonem a pestrou nabídkou funkcí. Jedním z nedostatků je trochu kratší akumulační doba a chybět vám také může nulová zóna. Ta však nepatří k úplně běžným doplňkem chladničky a záleží jen na vás, zda tento prvek vyžadujete nebo není pro vás až tak důležitý. Také vás musíme upozornit, že lednička nepatří mezi ty menší modely, Proto je možné, že se vám nemusí vejít například do výtahu. V konečném důsledku můžeme konstatovat, že tato lednička patří mezi ty kvalitnější výrobky a její koupi neprohloupíte.

Výhody

 • držák na víno
 • energetická třída A+++
 • Eco Friendly režim
 • množství praktických funkcí

Nevýhody

 • velké rozměry spotřebiče
 • obecný manuál pro všechny typy lednic

Závěr recenze: Skvělý úsporný model lednice LG s energetickou třídou A+++ s různými funkcemi, který uskladní dostatečné množství potravin.

Hodnocení autora
 • hlučnost
 • výkonnost
 • odmrazování
 • využitelný vnitřní prostor
 • akumulační doba

Souhrn

Skvělý úsporný model chladničky LG s energetickou třídou A+++ s různými funkcemi, který uskladní dostatečné množství potravin.

4.5
Vývoj ceny LG GBB60PZEFS


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.