Tyčový vysavač Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408 / 01 – recenze

Georgina Babinová Recenze 14. září 2021 0
Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01
 • Typ: Tyčový vysavač
 • Doba provozu: 60 min
 • Objem sáčku/nádoby na prach: 0,6 l
 • Hmotnost: 4,7 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Vysavače
7 799 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Bezdrátové vysavače v dnešní době zažívají boom. A konec konců, s něčím takovým jako Dyson, který patří mezi špičku, je těžké ignorovat tuto rychle se rozvíjející kategorii. Philips PowerPro Aqua Duo FC6408/01 je výkonný nástroj 3v1 na zvládnutí každodenního nepořádku. Bezsáčkový vysavač na všechny podlahy, ruční vysavač na povrchy jako pohovky, židle nebo rohy a mopovací systém pro čištění vlhkých nečistot. Co víc bychom mohli chtít?

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
7 799 Kč Do obchodu Heureka.cz
Mall.cz ⭐️ prodej na splátky, doprava zdarma nad 1000 Kč
⭐️ aktuální probíhající akce → slevománie
7 999 Kč Do obchodu Mall.cz

Philips PowerPro Aqua Duo FC6408/01 – první dojem

Krabice vypadá hezky, na co jsme od společnosti Philips zvyklí. Její obsah je následující:

 • motorová jednotka a nádoba na prach
 • kartáč 2v1
 • napájecí adaptér AC
 • štěrbinová hubice
 • 2 utěrky z mikrovlákna
 • běžná hubice
 • hubice TriActive Turbo
 • manuál

Neexistuje žádná zatahovací šňůra a robustní tělo. Vše, co potřebujete – sací hubice, kartáč, nádoba na nečistoty a filtr – jsou zmenšené tak, aby vám padly do rukou.

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

 

Vysavač a mop v jednom

Poskládat vysavač je opravdu snadné a nepotřebujete žádné technické znalosti. Pokyny jsou kompletně v názorných ilustracích a dají se jednoduše následovat a jste připraveni jít za pár minut. Standardní doba nabíjení je 5 hodin a doba provozu je přibližně 40 minut, sběrná nádoba má objem 600 ml. Všestrannost a flexibilita, kterou získáte z bezdrátových zařízení, je úžasná. A možná vás nakonec úklid začne i bavit.

První věc, která příjemně překvapí je celková hmotnost PowerPro Aqua. Je opravdu lehký. Hmotnost 3,2 kg bez naplněné nádrže na vodu je velmi pozitivní – podobné zařízení od společnosti Biss, multifunkční vysavač Crosswave, je více než dvakrát tak těžké. Nízká hmotnost přístroje Philips usnadňuje jeho používání. Ačkoli, právě kvůli malé váze vás může okamžitě napadnout, že nebude mít žádný nebo jen velmi malý sací výkon. Společnost Philips však odvedla skvělou práci, protože síla tam skutečně je a sání je dostatečné.

⭐ Vysávání bez funkce mopu

Philips PowerPro Aqua je bezsáčkový vysavač, což znamená, že prachu se můžete zbavit v jednom kroku, aniž byste se dotkli nečistot. Super jednoduchý, bezproblémový úklid. Doporučujeme vyprázdnit nádobu přímo do pytle na odpadky, aby se jemný prach nerušeně nerozšířil. Velmi praktickou součástí tohoto zařízení je ruční vysavač, protože je to úžasný nástroj na úklid všech zákoutí. Nachází se v přední části zařízení a neruší vás při práci. Pokud ho potřebujete, máte ho ihned po ruce a udělá, co má: vysaje drobky ze stolu, pohovky, čalouněného nábytku a jiných povrchů zachytí chlupy a srst zvířat. Díky výkonné 25 2V lithium-iontové baterii dokáže toto zařízení po úplném nabití pracovat 40 – 60 minut, resp. 20 minut v Turbo režimu.

S běžnou sací hubicí máte doma opravdu silný tyčový vysavač. Na jedno nabití baterie bez problémů vysajete byt o rozloze 80 m2. Hubice TriActive Turbo zajistí skvělý výkon při vysávání všech typů povrchu i koberců s vysokým vlasem. Třívrstvý omyvatelný HEPA filtr dokáže zachytit > 90% alergenů, jako jsou pyl, chlupy domácích mazlíčků a prach a zajistí tak čistý vzduch. Motorizovaný kartáč a optimalizované proudění vzduchu zachytí veškeré nečistoty a prachové roztoče.

⭐ Mopovací systém

Unikátní mopovací systém řídí uvolňování vody a udržuje tak optimální vlhkost všech tvrdých podlah během úklidu aby se zajistila čistota a zároveň neklouzavost podlahy. Odolné skvrny nezmizí jedním pohybem, ale po několikanásobném pohybu tam a zpět je vše čisté. Funguje to mnohem komfortněji než s kbelíkem a mopem. Utěrka z mikrovlákna je opakovaně použitelná, takže ji po použití jednoduše vyperte v pračce a usušte.

Mopovací systém je vhodný pro čištění téměř všech hladkých povrchů, dokonce i dřeva. Avšak u bambusových podlah, které přicházejí do módy, lesk utrpí. Toto se netýká jen vysavače Philips, ale všech zařízení, které pracují s vlhkostí nebo dokonce s horkou párou.

Mopovací systém

 

Cena

Cena 7 799 Kč nepatří k nejnižším, ale vzhledem k vlastnostem a výkonu Philips PowerPro Aqua Duo FC6408/01 znamená dobrý obchod a malé a střední domácnosti budou tímto vysavačem opravdu dobře vybavené.

 

Co se nám na Philips PowerPro Aqua Duo FC6408/01 líbí?

 • filtruje 90% bakterií a alergenů
 • lehký
 • všestranný
 • bezšňůrový, bez sáčkový
 • hubice TriAcitveTurbo nabízí optimální čištění koberců i tvrdých podlah
 • Technologie PowerCyclone 4
 • jednoduchý Klik systém na nádrž na vodu pro rychlou změnu ze suchého na mokrý úklid

 

Co se nám na Philips PowerPro Aqua Duo FC6408/01 nelíbí?

 • horší manipulace do stran
 • absence LED osvětlení vysávané plochy
 • relativně hlučný
 • zprvu dostatečný sací výkon časem slábne

💡 TIP: Přehled toho nejlepšího co současný trh nabízí vám nabídne náš Test nejlepších modelů roku 2021.

 

Recenze zákazníků

Jde o model, který patří v kruhu zákazníků k oblíbeným, i přesto, že tento vysavač nepatří k úplně nejlevnějším. Svědčí o tom množství recenzí, které Heureka přináší. Jsou mezi nimi pozitivní, i vysloveně negativní. Ty se týkají především nedostatečného sacího výkonu, resp. nedokonalých výsledků mopování. Možná i v tomto případě platí, že nelze dělat dokonale více věcí současně, ale to je asi nevýhoda všech kombinovaných spotřebičů. Na některé z recenzí se podívejme i společně.

Philips PowerPro Aqua - recenze zákazníků

Další recenze naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Od svých robustních předků po současný štíhlý a bezdrátový design prošly vysavače dlouhou cestou. V dnešní době, kdy chceme mít věci rychlé a praktické, nabízí Philips PowerPro Aqua přesně to, co jsme chtěli. Používání vysavače je pohodlné a mop eliminuje natahování se s tradičním vědrem. Pokud hledáte rychlý úklid s menší námahou, Philips PowerPro Aqua Duo pravděpodobně oceníte. I když celkem nenahradí klasický vysavač a mop, pro každodenní rychlý úklid je ideální.

 

Nejčastější dotazy k tyčovým vysavačem

❓ 1. Dokáže tyčový vysavač nahradit tradiční vysavač?

Většina z nich nedosahuje na kobercích takový dobrý výkon jako vysavače plné velikosti. Jsou vhodné zejména k zachycování povrchového odpadu a nejsou určeny jako náhrada za běžný vysavač. Kapacita jejich nádoby na nečistoty je obvykle malá.

❓ 2. Je bezsáčkový vysavač lepší než se sáčkem?

Bezsáčkové vysavače vám mohou ušetřit peníze, protože nemusíte kupovat náhradní sáčky. Ale stejně jako sáčkové vysavače, i tyto mají filtry, které je třeba pravidelně čistit nebo - v případě HEPA filtrů - vyměnit - pravděpodobně častěji než při kapesním vysavači.

❓ 3. Kolik wattů by měl mít dobrý bezdrátový vysavač?

Watty vám řeknou, kolik energie přejde do vysavače, když ho zapnete. Je důležité mít na paměti, že vysavač může mít vyšší výkon, ale horší sací výkony v porovnání s jinými modely. Akumulátorové vysavače jsou obvykle kolem 20 - 200 wattové a kabelové vysavače jsou obvykle asi 1 000 - 2 000 wattové.

❓ 4. Co bych měl hledat když kupuji bezdrátový vysavač?

Hledejte lithiové nebo lithium-iontové baterie, které se nabíjejí rychleji a vydrží déle. Vysavač, který pracuje 20 minut nebo více, dostatečně vyčistí malý byt nebo zhruba 90 m2. Volty označují výkon, který ovlivňuje schopnost stroje nasávat prach a nečistoty. A pravděpodobně nejzřetelnější je úvaha před koupí tyčového vysavače je, zda máte koberec, tvrdé podlahy nebo jejich kombinaci. Je důležité najít model, které má schopnost efektivně zvládnout různé povrchy.

❓ 5. Mohu nadměrně nabít tyčový vysavač?

Nedělejte to. Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, abyste prodloužili životnost baterie, je zabránit přebíjení .... K přebití dojde, když je zařízení nebo baterie připojena k nabíječce po dosažení úplného nabití, což může snížit životnost baterie.

Výhody

 • maximální mobilita díky absenci přívodního kabelu
 • dostatečný výkon pro tvrdé povrchy i koberce
 • bez sáčkové provedení, netřeba žádné sáčky
 • flexibilní střídání vysávání a vlhčení

Nevýhody

 • trochu vyšší hlučnost i oproti běžným vysavačem
 • poměrně dlouhé nabíjení baterie

Závěr recenze: Vysavač na perfektní mytí, vysávání a čištění bez kabelů

Hodnocení autora
 • Funkčnost
 • Sací výkon
 • Komfort ovládání
 • Poměr cena/hodnota

Souhrn

Kombinace výkonného 25,2 V voltového vysavače a mopu je inteligentní řešení pro domácnosti s převážně tvrdými podlahami.

4.6

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

✅ Cena: 7 799 Kč

Chci Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 Heureka.cz
Vývoj ceny Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.