Remoska R21 F Original – klasika, která nikdy nezklame (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 20. dubna 2021 0
Remoska R 21F Original
 • Výrobce: Remoska
 • Příkon: 400 W
 • Objem: 2 l
 • Hmotnost: 2 kg
 • Průměr: 22 cm
 • Dostupnost: Skladem
2 599 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Remoska R21 F Original je skvělý pomocník do kuchyně, který je velmi dobře znám již přes 60 let. Každá generace ji využila po svém. Babičky v ní vařili obědy pro vícečetné rodiny, maminky zase zdravá jídla pro své ratolesti a jejich dcery dělali, a dosud také dělají, díky remoskám své první kulinářské speciality. Určitě vás proto chytne trochu nostalgie při čtení této recenze.

Elektrický hrnec pod názvem Remoska představuje velmi zdravý a rychlý způsob přípravy nejrůznějších jídel. Potraviny si během vaření zachovávají svou chuť, důležité vitamíny a další látky. Remoska je skutečně multifunkční. Nahradí vám pánev, mikrovlnnou troubu, rýžovar, toustovač či domácí pekárnu. Dokáže toho opravdu hodně. Přečtěte si, na co všechno se dá využít, a možná i vy zatoužíte po novém spotřebiči do vaší domácnosti.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
2 599 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace

Remoska R21 F Original významně šetří spotřebovanou energii v porovnání s troubou. Připravíte v ní téměř všechno. Je vhodná na pečení, dušení, smažení, ohřívání, zapékání a rozmrazování. Připravíte v ní všechny druhy masa, drůbež, ryby, zeleninu, pizzu, bramborové placky, koláče, buchty, dorty, bábovky, moučníky z piškotového i kynutého těsta a podobně. Příkon elektrické mísy na pečení je 400 W.

Mísa Remosky má objem 2 litry. Takový objem dokonale vystačí na přípravu jídel pro dvě a více osob. Další praktickou částí je důmyslně uzpůsobeno víko, které je navrženo pro snadné odložení na pracovní plochu s topnou částí směrem nahoru. Ve srovnání s elektrickou troubou navíc spotřebuje až o 80% méně energie, čímž ušetří váš drahocenný čas i peníze. Díky své velikosti a skladnosti je vhodná nejen pro klasické domácnosti, ale i chaty, internáty, kempy, ubytovny atd.

➡️ Další informace:

Výrobceremoska
Příkon400 W
Objem2 l
Povrchteflon
Skleněná pokliceano
Vaření v pářene
Nastavitelná teplotane
Barvanerez / černá
Průměr22 cm
Hloubka10 cm
Napětí220 – 240 V ~ 50 Hz
Doporučená výška pokrmu6,5 cm
Hmotnost (brutto / netto)3 kg / 2 kg

 

Části Remosky R21 F Original

Remoska se skládá ze tří částí:

 

Víko

 • je v něm umístěno topné těleso (topná spirála s příkonem 400 W)
 • horní část víka je vyrobena z nerezového plechu se zrcadlovou vrstvou
 • ve věku je umístěno sklo
 • dolní část víka je potažena nepřilnavým materiálem Teflon
 • přívodní kabel je připojen pevně k držadlu
 • na držadle je umístěn hlavní vypínač

 

Mísa

 • je vyrobena z hliníku s nepřilnavou povrchovou úpravou Teflon
 • mísa je vybavena dvěma plastovými madly
 • má objem 2 litry

 

Stojan

 • stejně jako držadlo a opěrka, je vyroben z termoplastu (plast odolný vysokým teplotám)
 • disponuje dvěma plastovými madly pro snadnější manipulaci

Tři části Remosky R21 F ORIGINAL

 

Využití Remosky

Tento multifunkční spotřebič je skvělý způsob přípravy rychlých, chutných a přitom zdravých jídel. Zároveň si potraviny během přípravy pokrmů v remosky zachovávají svou chuť, důležité vitamíny a další látky. Vyzkoušejte i vy nové recepty a ušetřete až 80% elektrické energie. Pro vaši představu, náklady na předehřátí elektrické trouby po dobu 10 minut jsou stejné jako 1 hodina provozu Remosky.

Příkon elektrické mísy na pečení Remoska je 400 W. S takovým výkonem dokáže nejen péct a zapékat, ale i dusit, smažit, grilovat, připravovat toasty, ohřívat i rozmrazovat. Nemá problém připravit všechny druhy masa, drůbež, ryby, zeleninu, pizzu, bramborové placky, koláče, buchty, dorty, bábovky, moučníky z piškotového i kynutého těsta a pod. Stačí ji jen zapnout jedním tlačítkem.

Na míchání a uvolňování pokrmů od stěn nebo dna nebo bourání nepoužívejte ostré a kovové předměty. Mohl by se poškodit nepřilnavý povrch Teflon. Vždy používejte pouze dřevěné nebo plastové nástroje.

➡️ Takový jednoduchý spotřebič a tak multifunkční:

Začíname s Remoskou: Videonávod Remoska® Prima

 

Jak funguje příprava jídla v Remosce R21 F Original teflon?

Topné těleso je umístěno ve věku, teplo je přenášeno stěnami mísy až na její dno. Potraviny jsou tak ohřívané ze všech stran rovnoměrně. Přebytečná pára je odváděna přes ventily ve věku a potraviny se tak nevysušují, zůstávají měkké a zachovávají si svoji vůni.

Remoska nemá regulaci, protože pracuje rovnoměrně a nemusíte se tedy obávat, že se jídlo připálí. Průběh přípravy pokrmů lze navíc kontrolovat i bez snímání víka přes skleněný průzor. Doporučujeme zvedat víko během přípravy pokrmů pouze
v nejnutnějších případech, protože pokrm se při častém otevírání vysouší.

Díky Remosce uvaříte rychlé jídlo pro dva, romantickou večeři i oběd pro vícečlennou rodinu. Remoska R21 F Original se vyznačuje mimo jiné i těmito třemi vlastnostmi:

 1. Ani kapka oleje a přesto se v remosce díky nepřilnavému povrchu Teflon nic nepřipálí.
 2. S Remosce vaříte bez ztráty jakýchkoliv vitamínů a minerálů.
 3. Díky unikátnímu pečení shora připravíte v remosky vždy chutné jídlo s propečení kůrky.

💡 Nezapomeňte: Elektrické mísy na pečení s nepřilnavým povrchem Teflon lze používat do teploty max. 260 °C.

➡️ Věřili byste, že v remoska víte připravit i takový skvělý malinový cheesecake?

Malinový cheesecake z Remosky Prima

 

Čištění a údržba Remosky

Díky nepřilnavému teflonovému povrchové úpravě se Remoska R21 F Original snadno čistí a tím šetří váš čas. Víko se nesmí ponořit do vody! na jeho mytí také nepožívejte ani myčku. Před prvním použitím mísu s nepřilnavým povrchem Teflon omyjte čistou teplou vodou se saponátem a vysušte.

Víko (spodní část) otřete vlhkou houbou (nepoužívejte její drsnou plochu). Mísu čistěte běžným způsobem bez použití prášků a můžete ji vložit i do myčky. Vrchní část víka z nerezového materiálu může pod vlivem teploty po delší době používání „zežloutnout”. Původní vzhled dosáhnete použitím speciálních čisticích prostředků na nerez (steinless). Vrchní část víka je vyrobena z leštěného nerezového materiálu. Ani v tomto případě nikdy nepoužívejte čistící prášky nebo drsnou plochu mycí houby. Víko by se mohlo poškrábat.

Víko Remosky nevkládejte do myčky nádobí

Nezapomínejte, že víko není vhodné do myčky nádobí

💡 TIP: Pokud budete mít technický problém, řiďte se pokyny v návodu k použití.

 

Bezpečnostní upozornění při manipulaci s Remoskou

 • Ve věku je umístěno topné těleso. Víko je během přípravy pokrmů velmi horké a zůstává horké i po vypnutí hlavního vypínače. Během přípravy pokrmů se nedotýkejte povrchu víka ani ostatních kovových částí. Na manipulaci s víkem používejte pouze plastové držadlo (příp. plastovou opěrku).
 • Víko neodkládejte spodní, topnou částí na podložku nebo pracovní stůl, ale položte ho vždy na opačnou stranu. Na tuto polohu je navrženo držadlo i opěrka.
 • Po ukončení přípravy pokrmu vypněte hlavní vypínač a přístroj odpojte od elektrické sítě. Nechte ho vychladnout.

 

Recenze na Remosku R21 F Original

Remoska je velmi oblíbený, praktický a moderní spotřebič, který se v některých případech dědí z generace na generaci. Proto není neobvyklé najít zajímavé recenze zákazníků na tento produkt. A v tomto případě jsou více než zajímavé. Téměř všechny jsou totiž pozitivní. Je to důkazem toho že Remoska je kvalitní, praktická, multifunkční a využijete ji každodenně. Přečtěte si, co o ní píší uživatelé v recenzích.

Recenze zákazníků na Remosku R21 F Original

Zkušenosti uživatelů s Remoska R21 F Original

Více recenzí → naleznete zde

💡 TIP: Trh nabízí svým zákazníkům samozřejmě i jiné značky a modely. Přečtěte si a porovnejte je i vy v našem testu Vybíráme „remosky”, elektrické pánve na pečení a možná si vyberete svého favorita právě zde.

 

Zhodnocení na závěr

Tento tradiční český výrobek, elektrická mísa na pečení Remoska, která se v českých kuchyních používá již od roku 1957, je stále velmi oblíbená. Díky širokému použití si našla své zákazníky i v zahraničí. Jinak tomu není ani na Slovensku. Remoska patří k osvědčeným a velmi oblíbeným elektrospotřebičem na tepelné zpracování pokrmů. Můžete v ní připravit všechny druhy masa, zeleninu, slané i sladké pokrmy.

Nejvhodnější použití je na pečení a zapékání, ale stejně ji lze využít i k ohřívání nebo rozmrazování. Příprava jídel odpovídá zdravé výživě i dietám. Tohoto skvělého pomocníka si můžete zakoupit jednoduše například prostřednictvím internetu, kde jej na různých e-shopech můžete získat za cenu kolem 2 599 Kč. Opravdu jednoduchý, rychlý a praktický pomocník pro přípravu každodenních jídel.

Výhody

 • nízká hmotnost
 • vhodná pro cestování
 • šetří spotřebovanou energii v porovnání s troubou
 • mísa z hliníku potažená nepřilnavým Teflonem
 • vhodná na pečení, dušení, smažení, zapékání a rozmrazování

Nevýhody

 • vhodná pouze pro menší domácnosti

Závěr recenze: Kompaktní oblíbená remoska pro menší domácnost, kterou si díky nízké hmotnosti můžete přibalit i na cesty.

Hodnocení autora
 • Provedení
 • Kvalita
 • Využití
 • Cena
 • Manipulace

Souhrn

Kompaktní oblíbená remoska pro menší domácnost, kterou si díky nízké hmotnosti můžete přibalit i na cesty.

4.5

Remoska R 21F Original

✅ Cena: 2 599 Kč

Chci Remoska R 21F Original
Heureka.cz
Vývoj ceny Remoska R 21F Original


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.