Robotický mop iRobot Braava jet 240 (recenze)

Georgina Babinová Recenze 15. září 2021 0
Robotický mop iRobot Braava jet 240
 • Hmotnost: 1.2 kg
 • Výška robota: 8.4 cm
 • Typ baterie: Li-Ion
 • Typ podlah: tvrdé podlahy
 • Kapacita akumulátoru: 1950 mAh
 • Doba nabíjení: 2 h
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické mopy
4 999 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
roboticky-vysavac.cz

iRobot je známý především svou řadou robotických vysavačů Roomba. Nicméně toto nejsou jediné robotické zázraky, které má v talonu. Společnost nabízí také řadu mopovacích robotů určených k udržení čistoty vašich tvrdých podlah. Nejmenší a nejdostupnější z nich je iRobot Braava jet 240, multimodový robotický mop, který se ideálně hodí do malých prostorů.

Přečtěte si více...

kde koupit
roboticky-vysavac.cz ⭐️ doručení 1-2 pracovní dny
⭐️ největší prodejce značky iRobot v ČR
⭐️ doprava 99 Kč (objednávky nad 1000 Kč zdarma)
⭐️ platby: dobírka, převod, online, kartou, hotově, splátky
4 999 Kč Do obchodu roboticky-vysavac.cz

iRobot Braava jet 240 – první dojem

Malý a roztomilý je pravděpodobně nejvhodnější popis pro Braava Jet 240. Okamžitě po vybalení z krásně ilustrovaného obalu se ve vás probudí směrem k malému robotovi známý „mateřský instinkt”.

Je to jedno z mála zařízení které není kulaté, ale hranaté. Bílý robot se díky svým rozměrům (17×17,8 cm) vejde i mezi nohy židle. To mu umožňuje uklízet aniž by bylo nutné předem veškerý nábytek posunout na stranu. Se svou výškou 8,4 cm je však příliš vysoký na to, aby se vešel pod většinu pohovek a skříní. Zpracování je velmi dobré, nic nevrže ani se nekýve. Váží 1,2 kilogramu. Robot je možné snadno přemístit pomocí praktické rukojeti. Součástí balení je kromě robota pouze nabíječka, baterie, návod k obsluze a po dvě jednorázové utěrky na mokré, vlhké a suché utírání.

Příslušnej hadřík stačí jen zasunout do čistící hlavy, potom iRobot Braava jet 240 automaticky rozpozná, v jakém režimu má úklid proběhnout. Na základě různých hadříků robot detekuje, jaká podlahu má otírat a podle toho nadávkuje vodu, případně nepoužívá vůbec žádnou vodu. Z tohoto důvodu je iRobot Braava Jet 240 vhodný pro všechny tvrdé podlahy včetně citlivých podlah. Pro provoz ve vlhkém a mokrém mopovacím režimu stačí do nádrže naplnit pouze trochu teplé vody. Hned po vyčištění místnosti se robot automaticky vypne. Majitel pak může jednoduše zlikvidovat čistící hadřík stiskem tlačítka.

Alternativně si můžete koupit jako příslušenství i opakovaně použitelné utěrky od iRobot (2 kusy za cca 500 Kč). K dispozici jsou také utěrky „bez názvu”, musíte si však dát pozor na pár věcí. Čistící utěrky jsou připevněny na čistící hlavu pomocí suchého zipu. Hlava se nachází ve spodní části iRobot. Při nákupu musíte dbát na správnou velikost a na to, aby materiál spolehlivě přilnul k destičce. Stejně suchý zip je pouze ve středu, takže tkanina potřebuje určitou stabilitu, aby se nedostala pod kola. Znovu použitelné podložky jsou k dispozici například na Amazonu za cenu přibližně 350 Kč / 3 kusy.

iRobot Braava Jet 240

 

iRobot Braava jet 240 v detailech

Malý robot má na vrchu jediné tlačítko, které musí provádět přesně čtyři úlohy. Krátkým stisknutím přístroj zapnete. Dalším stisknutím začíná svou práci. Pokud ho vzbudíte dlouhým stiskem tlačítka, když je vypnutý, vytvoří se za ním zakázána zóna, kterou pak už během procesu stírání obejde. Po práci ho lze vypnout opětovným stisknutím tlačítka. Jinak najdete na vrchu už jen logo iRobot Braava Jet a praktickou rukojeť, která se pod ním skrývá. Na zadní straně zádě je výklenek, do kterého je vložena baterie.

Pokud vyklopíte rukojeť, najdete modrý přívod vody, který je uzavřen gumovým těsněním. Když otevřete gumové těsnění, v nádrži objevíte další sítko, které zabrání vniknutí větších cizích těles do nádrže. Vedle něj je také modrý pogumovaný spínač k odstranění utěrky z robotu. Na předním nárazníku se nachází malý modrý otvor, ze kterého robot pravidelně stříká vodu, aby udržel utěrku vlhkou.

Na spodní straně najdete velkou černou desku (vibrační hlava), která vibruje při vlhké a mokré práci. Za ní se nacházejí dvě výklopné a měkce pogumované kolečka. Robot má také snímač pádu v každém ze svých rohů, aby nespadl ze schodů. Malý senzor najdete i na černé vibrační desce – identifikuje otvory vyražené v držácích utěrek a automaticky tak přizpůsobí režim danému materiálu.

Nádrž na vodu

Po vyklopení rukojeti se objeví nádrž na vodu (zdroj: pinterest.com)

 

Technické specifikace

Pokud jde o výkon baterie a spotřebu vody, závisí to zcela na zvoleném režimu. Mopovací robot používá k mokrému úklidu samozřejmě více energie než na suché. Nádržka na vodu se také vyprazdňuje rychleji při mokrém čištění jako při vlhkém čištění.

 • Výkon: 20 wattů
 • Hmotnost: 1,2 kilogramu
 • Objem nádrže na vodu: 125 ml
 • Doba nabíjení: 1,5-2 hodiny
 • Baterie: 1 000 mAh lithium-iontová
 • Senzory kolize
 • Vibrační čistící hlava
 • Rozměry (DxŠxV): 17 x 17,8 x 8,4 cm
 • Výrobce neposkytuje žádné informace o hladině hluku. Měření ukázaly přibližně 85 dB.

Zatížení hlukem je dost silné. Vysoká hodnota byla však naměřena až při stříkání vody, protože zde se úroveň hluku na rozdíl od suchého úklidu dost zvyšuje. Během suchého čištění byla naměřena hladinu hluku přibližně 73 dB.

Tento robot pracuje na jiném principu než běžné mopovací roboty. Rozstřikuje vodu z trysky v přední části přístroje a potom se pohybuje utěrkou po nastříkané podlaze.

iRobot Braava jet 240 v akci

⭐ Baterie

V přístroji Braava Jet byla nainstalována lithium-iontová baterie, která je s velikostí 1950 mAh celkem slušná. Baterie musí být bohužel z robota vybrána a zapojena do nabíjecí stanice, aby se mohla nabíjet. Bylo by příjemnější, kdyby se dalo zapojit celé zařízení. Baterie se musí nabíjet asi 2 hodiny a potom vydrží cca 1 hodinu. Robot dokáže na jedno nabití baterie zvládnout kolem 20 metrů čtverečních v režimu mokrého mopování. V ostatních režimech dokáže na jedno nabití pokrýt max. 25 metrů čtverečních.

Nádrž na vodu se obvykle vyprázdní dříve než se vybije baterie. Musíte ji znovu a znovu plnit. Bohužel také není k dispozici žádný údaj o hladině vody. Jelikož je baterie odnímatelná, bez problémů si můžete koupit i druhou, náhradní baterii. Jednu baterii lze nabíjet na nabíjecí stanici, zatímco druhá baterie udržuje zařízení v provozu.

⭐ Utěrky

Společnost iRobot navrhla pro přístroj Braava Jet 240 speciální jednorázové utěrky, které by se měly kupovat znovu a znovu. Podle nás nejde jen o extrémně dlouhodobé zatížení peněženky, ale i o neustálé znečišťování životního prostředí. Z tohoto důvodu doporučujeme spíše opakovaně použitelné utěrky, od výrobce třetí strany. Ačkoliv při stírání vydávají výrazně vyšší vibrační hluk, šetří spoustu peněz.

Pro každou úlohu, kterou musí Braava Jet 240 dělat, je k dispozici utěrka jiné barvy. K těmto utěrkám jsou připevněny držáky z kartonového papíru, které mají vyraženou speciální značku. Toto označení napoví robotu který režim má zvolit a to i bez předchozích nastavení. Samo o sobě dobře promyšlené, ale špatně implementované kvůli vysoké spotřebě.

Utěrky na vícenásobné použití

 

Funkce a aplikace

Toto malé zařízení získalo dobrý výběr funkcí ak dispozici je dokonce i ovládání aplikací, které se trochu liší od známých aplikací konkurence. Zde je podrobný přehled funkcí:

⭐ Zakázané zóny

Braava Jet 240 je schopen dlouhým stisknutím vypínače ve vypnutém stavu nastavit za sebou zónu vyloučení. To je zvláště užitečné, když je v místnosti koberec. Necháte ho jen začít zádí otočenou ke koberci a už přes něj neprojde.

Pomocí virtuálních stěn můžete přístroji Braava Jet 240 říci, které oblasti má při úklidu vynechat. V režimu virtuální zdi můžete vytvořit neviditelné ohraničení, například pro spánkové nebo stravovací oblasti vašich zvířat. Protože se nádrž na vodu po úklidu asi 20 m² vyprázdní, musí se znovu naplnit. Virtuální zeď je v této situaci také mimořádně užitečná, protože robot si nepamatuje, kde při čištění skončil. Pokud vytvoříte virtuální zeď na prvních uklízených 20m², můžete si být jisti, že pouze tyto budou důkladně uklizené. Pak už jen vytvoříte novou virtuální zeď a uklízíte další oblast.

⭐ Rozprašovací tryska

iRobot Braava Jet 240 má vpředu malý modrý slot, který v závislosti na režimu rozstřikuje vodu na podlahu před ním, aby navlhčil utěrku. Robot důsledně dbá na to, aby nebyl ostříkání žádný nábytky, stěny nebo předměty. Když je emitován vodní paprsek, robot vždy trochu ustoupí a pak se vrátí zpět po nastříkané podlaze. Vyřešeno jednoduše, ale efektivně.

rozprašovací tryska

⭐ Mokré vytírání

S připojenou modrou vlhčenou utěrkou je možné, jak již název napovídá, otřít vhodné povrchy opravdu velmi mokro. Robot se pohybuje tam a zpět ve tvaru Y a napodobuje drhnutí. Při prvních 10 manévrech tam a zpět rozstřikuje proud vody, pak jde 5 krát tam a zpět a až potom rozstřikuje znovu. Takto koná, dokud místnost kompletně neuklidí.

Utěrky pro mokrý úklid mají integrovaný jemný čistící prostředek, který se aktivuje přívodem vody. Jsou vhodné na dřevěné podlahy, dlaždice nebo kamenné podlahy. Nejsou vhodné pro laminátové nebo citlivé podlahy.

⭐Vlhké vytírání

S připojenou oranžovou vlhkou utěrkou už nejezdí po stopách ve tvaru Y, ale nejdříve jezdí kousek rovně, couvá, postřikuje a jezdí opět kousek rovně. I zde můžete vidět, že rozstřikuje vždy prvních 10 cyklů. Pak dlouho jezdí rovně přes místnost a znovu postřikuje. Tento režim je mnohem rychlejší a dodává podlaze pěkný lesk. Obtížněji však odstraňuje z podlahy odolné nečistoty. Tento režim je ideální pro laminátové nebo citlivé podlahy.

⭐ Suché vytírání

Součástí iRobot jsou i suché utěrky, které jsou velmi podobné utěrkám Swiffer, které velmi snadno absorbují a drží prach. Suché utěrky přitahují a udržují nečistoty, prach a chlupy domácích mazlíčků. S připevněnou bílou utěrkou robot prochází po místnosti v lineárních jízdních pruzích, dokud se nedostane do všech koutů.

⭐ Princip fungování

Robot vibruje utěrku. Díky tomu skutečně utírá a neklouže pouze po podlaze. V praxi zařízení odstraní i zaschlé skvrny. Nevýhoda: Prach a vlasy ležící okolo jsou tištěné před ním. Předtím než začne robot pracovat, mělo by být velmi důkladně vysáté. Jinak by mohly zůstat mokré vločky prachu na podlaze. Alternativně lze pokoj nejdříve otřít suchou utěrkou. V takovém případě je však v závislosti na velikosti místnosti žádoucí vyměnitelná baterie pro druhý stírací stupeň vlhký nebo mokrý.

Braava Jet 240 je výrobcem inzerován na úklid jednotlivých malých místností. Zařízení není určeno pro celou domácnost s mnoha místnostmi. Pokud něco takového potřebuje, měli byste se informovat o dražších zařízeních. Díky maximální době chodu 180 minut je však úklid na základě tohoto principu vhodný pro celé menší byty najednou.

Likvidace použité utěrky

 

⭐ Nádrž na vodu a likvidace utěrky

Otvor pro vodu z vodovodu, který je potřebný pro rozprašovací proud, je umístěn pod rukojetí. Kapacita nádrže je 150 ml. Vstup je uzavřen gumovým těsněním, ale robot vždy rád vylije trochu vody, pokud jej nakloníte, i když je zavřený. Zbytková voda musí být ze zařízení odstraněna po každém použití. Použitej jednorázovej hadřík se zlikviduje.

Utěrky lze použít pouze jednou. Alternativně existují utěrky od společnosti iRobot a jiných dodavatelů, které je možné použít vícekrát. Tyto však neobsahují žádný čisticí prostředek. Na mopu je modrý pogumovaný spínač, pomocí kterého můžete po úklidu snadno odstranit utěrku. Po aktivaci se držáky stěrače otevřou a utěrka jednoduše spadne. Nemusíte ji tedy vytahovat a špinit si ruce.

Podle výrobce byl přístroj Braava Jet testován s tvrdou vodou a obvykle se netvoří vápenaté usazeniny. Nádržku na vodu je možné kvůli čištění vyjmout. Braava Jet lze používat pouze s čistou vodou. Čistící roztoky, včetně přírodních, mohou podle výrobce ucpat rozstřikovací trysku a rozložit materiál uvnitř robota. Z tohoto důvodu jsou k dispozici jednorázové utěrky s integrovaným čisticím prostředkem.

⭐ Navigace

IRobot Braava Jet 240 je vybaven navigačním systémem iAdapt 2.0. Braava naviguje inteligentně, pohybuje se jedním směrem, dokud nenarazí na zeď a manévrováním kolem překážek se vrátí na původní cestu. Rozstřikuje vodu pouze na podlahy a nikdy ne na stěny nebo nábytek. V praxi to funguje mimořádně dobře. Robot díky pogumovaným kolečkům málokdy sklouzne, ale chybu navigace okamžitě napraví a udržuje si tak rovné dráhy. Ve velmi velkých místnostech se může stát, že se trochu posune. To však nemá vliv na čisticí výkon.

Navigace v místnosti se liší v závislosti na připojené utěrky. Se suchými čistícími hadříky jezdí po rovných pruzích po místnosti. Při vlhkém utírání se přístroj Braava Jet pohybuje dopředu a dozadu. Při mokrém utírání jdou pohyby doleva a doprava. Pokud robot narazí na stěnu, otočí se a hledá novou cestu. Díky detekci „strží” Braava Jet 240 nepadá ze schodů, detekuje i koberce a jezdí kolem nich.

Praktická je i virtuální zeď. Pokud je robot položen zády ke dveřím, nebo jakékoliv oblasti a potom je tlačítko start přidrženo stisknuté, dokud se nerozsvítí dvě modré čáry, pamatuje si, že nesmí vstupovat do oblasti vzadu a utírá pouze plochu před sebou a vedle sebe.

Úklid kolem překážky - umyvadla

 

Detekce překážky

Senzorem překážky a pádu není opravdu co vytknout. Tyto spolehlivě detekují překážky a schody. Ve srovnání s jinými roboty, které někdy narazí na nábytek, iRobot Braava Jet 240 ho rozpozná předem. Zařadí nižší převodový stupeň a zastaví se dříve, než se dotkne překážek. Vyhýbá se také kobercům. Předem jejich rozpozná a nastaví funkci stříkání. Takže po kobercích se nejezdí a je zaručeno, že nebudou postříkány vodou.

Díky svým malým rozměrům dokáže uklízet i na těžko přístupných místech. Nejlepším příkladem je toaleta. Je tam obvykle tak málo volného místa, že to nezvládnete ani s vysavačem. Braava Jet 240 tam vesele uklidí. Toto zařízení je ideální pro velmi úzké a nepřístupná místa.

⭐ Překonávání prahů

Robot není schopen překonat vysoké prahy. Vyhýbá se už i prahům vysokým 3 mm. Stejně stoupající podlaha se pro něj může stát problémem.

 

Aplikace

Braava Jet 240 nabízí ovládání aplikací, která je sice omezená v rozmanitosti a funkcích, ale je k dispozici. Pomocí aplikace lze spustit nebo zastavit robota, nastavit zakázanou zónu nebo aktivovat funkci SpotClean, díky níž zvýší intenzitu a důkladně uklidí prostor o rozloze 1m2. V nastaveních je možnost nastavení intenzity rozprašovacího proudu pro každý režim. Pokud je pro vás stírání příliš vlhké, můžete tam upravit sílu proudu. Toto je skutečně užitečná funkce, která zachrání nejednu podlahu.

Přes aplikaci si můžete objednat čistící utěrky nebo jiné doplňky – jiné online obchody jsou však obvykle o něco levnější. Největší nevýhoda: Není možné naplánovat automaticky úklidové relace, takže musíte zařízení vždy spustit manuálně. V nastaveních lze zařízení iRobot teoreticky připojit k službám jako Amazon Alexa nebo IFTTT. Pomocí WLAN podporuje Braava Jet pouze sítě s provozem 2,4 GHz nebo smíšenou provozem 2,4/5 GHz. Čisté bezdrátové sítě 5 GHz nejsou podporovány. Instalace aplikace na váš smartphone je opravdu jednoduchá a její používání je dětská hračka.

Režim Spot Clean

 

 

iRobot Braava jet 240 v akci

Před použitím přístroje Braava Jet 240 byste měli místnosti vysát, protože ho nelze použít jako robotický vysavač. Pouze by tlačilo špínu před sebou a nezachycoval ji.

Po připevnění čistícího hadříku pod zařízení naplňte nádržku na vodu. Do vody se nepřidávají čistící prostředky, protože jsou již obsaženy v utěrkách. Přístup na plnění je pod rukojetí a snadno se otevírá. Nádržku na vodu je možné naplnit pod kohoutkem, což je velmi praktické. Pokud jste stiskli tlačítko Clean, přístroj z čistící utěrky načte, jaký stupeň vlhkosti je třeba zvolit a podle toho kolik vody z trysky vystříkne.

Zařízení se nyní spustí a systematicky prochází místnostmi po jízdních pruzích, rozstřikuje vodu před sebou a utírá ji hadříkem z mikrovlákna. S vibrační čisticí hlavou a přesným rozprašovacím paprskem robotický mop rychle a beze zbytku odstraní zaschlé skvrny a stopy. Čisticí hlava během čištění vibruje a kombinace vibrování a stírání tak nečistoty uvolní. Pokud jste si předtím vytvořili virtuální zeď, robot se jí spolehlivě drží a vyčistí pouze místnosti, které jsou k ní přiřazeny. Dík svým malým rozměrům a ovladatelnosti se iRobot Braava jet 240 dostane do velmi těžko přístupných oblastí a také zde velmi důkladně a do nejmenších rohů vyčistí. Stěny nejsou pro Braava Jet 240 žádným problémem, protože díky svému hranatému tvaru může jezdit přímo podél stěny.

⭐ Výsledek

Tryska z přístroje Braava Jet 240 distribuuje hodně vody na utěrku. Zejména v režimu mokrého stírání bývá podlaha někdy velmi vlhká. To má však ten efekt, že zaschlé skvrny, například od kávy nebo limonády, se uvolní natolik, že se dají jednoduše setřít. Musíme také zmínit, že kola robota jsou za utěrkou a tím zanechává stopy kol na podlaze. Výsledek je zvláště patrný na podlahách citlivých na pruhy. Toto se však nestane v režimu vlhkého stírání, protože hadřík je navlhčená pouze natolik, že na podlaze zůstane lehký a rovnoměrný film. Na závěr je třeba říci, že režim mokrého mopu je na dokonalé čištění podlahy perfektní. Jednorázové utěrky dobře nasáknou vodou a snadno absorbují veškeré nečistoty.

A takto to vypadá živě:

iRobot - Představení Braava jet 240

 

Cena

Pro ty, kteří nemají problémy s tím, že robot bude uklízet když jsou doma, když jsou doma, a kteří také nemají problémy s tím, že robot uklízí jeden pokoj po druhé namísto celého bytu v jedné relaci, pro ně je tento roztomilý robot skutečně dobrou a levnou alternativou k drahým robotickým mopům. Za 4 999 Kč nabízí iRobot Braava Jet 240 vydařenou pomoc v domácnosti, která dokáže vyčistit i těžko dostupná místa a má pro každou podlahu vlastní režim.

💡 TIP: Doplňte svůj robotický mop robotickým vysavačem a čistý domov si můžete užívat bez jakékoliv vynaložené námahy.

 

Co se nám na iRobot Braava jet 240 líbí?

 • malé, kompaktní rozměry
 • výsledek stírání je téměř dokonalý
 • jednoduché ovládání
 • dostupná cena
 • dokonale plní i ve stísněných prostorech
 • tichý provoz
 • tři režimy úklidu pro každý typ podlahy

 

Co se nám na iRobot Braava jet 240 nelíbí?

 • nutnost pravidelně dokupovat utěrky
 • úklid trvá déle
 • pro úklid celého bytu najednou jsou potřeba alespoň dvě baterie
 • absence nabíjecí stanice
 • virtuální stěna je smazána po každém úklidu

 

Recenze zákazníků

Je jejich relativně mnoho a jsou většinou pozitivní. Převážná většina kupujících je s iRobot Braava jet 240 zcela spokojená a dává 100% doporučení. Obzvláště oceňují skutečnost, že podlahy jsou spolehlivě zpracovány, jednoduše se ovládá i udržuje a je mimořádně tichý. Podívejme se na některé z recenzí, které Heuréka přináší i společně:

iRobot Braava jet 240 recenze

 

Shrnutí na závěr

iRobot Braava Jet 240 je velmi vhodný pro malé domácnosti a pro snadnější znečištění, avšak ne pro velké domácnosti s koberci, nebo velmi citlivými tvrdými podlahami. Zařízení jezdí pomalu a čištění míst, které mu byly určeny, někdy trvá déle. Virtuální stěny omezují plochu, která se má uklízet – je to velmi snadné a nekomplikované. Obsluha zařízení je velmi jednoduchá a rychle se to naučíte. Používání aplikace také nepředstavuje žádné zásadní problémy. Je škoda, že čistící utěrky nejsou opakovaně použitelné, bylo by to velmi praktické a vyhnuli bychom se množství odpadu. Potřeba vynětí baterie pro nabíjení je špatné řešení. Byla by praktičtější možnost připojení celého zařízení.

 

Nejčastější dotazy k iRobot Braava jet 240

❓ 1. Je robot použitelný i bez aplikace?

Braava jet 240 lze ovládat i bez aplikace. Používání aplikace není pro provoz zařízení zcela nezbytná.

❓ 2. Jak dlouho trvá mopu mokrý úklid místnosti o rozloze 25 metrů čtverečních?

Na tohle se nedá jednoznačně odpovědět, protože to přirozeně závisí na tom, kolik překážek (tj. nábytku) v místnosti je. Pokud je mnoho překážek, zmenší se první skutečná oblast a navigace (couvání, hledání trasy) potom trvá nejdéle! Na otázku tedy nelze obecně odpovědět. Povrch 25 metrů čtverečních bez překážek by měla být hotová za přibližně 20 - 30 minut.

❓ 3. Jak si spotřebič poradí s rozstřiku tukem po vaření? Jde to i s vlhkým mopováním nebo pouze s mokrým, nebo vůbec?

Pokud si vezmete hadr a rychle tuk sami utřete, má to určitě větší smysl.

❓ 4. Dokáže robot vytírat i nerovné kamenné dlaždice?

Ano, dokáže, ale není to efektivní, protože hlavice je tuhá a hadřík ztrácí při stírání po nerovnostech kontakt s podlahou.

❓ 5. Funguje i na tmavých podlahách?

I na černo - černých podlahách funguje zcela spolehlivě, ačkoli návod k obsluze naznačuje, že mohou nastat problémy s orientací.

Výhody

 • malý a kompaktní, ideální pro malé prostory
 • vynikající výsledky
 • dostupná cena
 • jednoduché ovládání

Nevýhody

 • nepraktické nabíjení
 • není vhodný pro velké prostory
 • nutnost kupování utěrek

Závěr recenze: Malý a kompaktní robotický mop se rychle stane naplněným snem těch, pro které je úklid nutným zlem.

Hodnocení autora
 • Efektivita úklidu
 • Funkce
 • Jednoduchost ovládání
 • Poměr cena / hodnota

Souhrn

Braava Jet 240 spolehlivě odstraní i hrubší nečistoty a ve správném režimu dodá podlaze dokonale lesklý povrch.

4.8

Robotický mop iRobot Braava jet 240

✅ Cena: 4 999 Kč

Chci Robotický mop iRobot Braava jet 240 roboticky-vysavac.cz
Vývoj ceny Robotický mop iRobot Braava jet 240


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.