Čistička vzduchu Rovus Nano – vhodné řešení pro alergiky (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 15. září 2021 0
Rovus Nano
 • Vzduchový výkon: 470 m³ / hod.
 • Doporučená velikost místnosti: 60 m²
 • Minimální hlučnost: - dB
 • Maximální hlučnost: 61 dB
 • Typ filtrace: HEPA filtr, Uhlíkový filtr (Active Carbon), UV lampa
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Čističky vzduchu
9 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Rovus.cz

Čistička vzduchu Rovus Nano má velmi praktickou a pro člověka zdravotně významnou roli. Jak její název napovídá, čistí vzduch. Ačkoliv mluvíme o interiéru, i zde bývá vzduch znečištěný, i když to zrovna nevidíte nebo necítíte. Čistička vzduchu je přístroj, který čistí vzduch od prachu, alergenů (pylů, plísní, zvířecích alergenů) poletujících ve vzduchu, od zápachů, virů, bacilů a škodlivých plynů.

Čistička vzduchu najde své využití v každé domácnosti, zvláště by si ji měli pořídit alergici a astmatici, lidé s dýchacími potížemi, častou nemocností, případně ti, kteří bydlí na místě, kde je zvýšená prašnost nebo znečištěný vzduch. Takových produktů je však na trhu mnoho a člověk nemusí hned vědět, který si vybrat. My vám v následující recenzi představíme model – čistička vzduchu Rovus Nano.

Přečtěte si více...

kde koupit
Rovus.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
9 990 Kč Do obchodu Rovus.cz

Srovnání - Nejdůležitější parametry

Nejdůležitější parametry Rovus Nano ve srovnaní s vítězi testu čističek vzduchu

Rovus Nano
Rovus Nano
Lidová volba Duux Sphere DUAP01
Duux Sphere DUAP01
Sharp KC-A40EU W
Sharp KC-A40EU W
Zlatá střední cesta Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6
Ionic-CARE Triton X6
Cena9 990 Kč1 999 Kč10 390 Kč3 490 Kč
Zvlhčování vzduchuNeAnoAnoNe
Ionizace vzduchuAnoAnoAnoAno
Protiprašná účinnost (%)99,9599,9799,9796,00
Vzduchový výkon (m³ / hod.)4706821665
Doporučená velikost místnosti (m²)60102675
Minimální hlučnost (dB)--16-
Maximální hlučnost (dB)6132468

Srovnání - Výbava, funkce a rozměry

Výbava, funkce a rozměry Rovus Nano ve srovnaní s vítězi testu čističek vzduchu

Rovus Nano
Rovus Nano
Lidová volba Duux Sphere DUAP01
Duux Sphere DUAP01
Sharp KC-A40EU W
Sharp KC-A40EU W
Zlatá střední cesta Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6
Ionic-CARE Triton X6
Cena9 990 Kč1 999 Kč10 390 Kč3 490 Kč
Typ filtraceHEPA filtr, Uhlíkový filtr (Active Carbon), UV lampaHEPA filtr, Uhlíkový filtr (Active Carbon)HEPA filtrElektrostatický
DisplejAnoNeAnoNe
PředfiltrAnoNeuvedenoAnoNeuvedeno
Senzor kvality vzduchuAnoNeAnoNe
Signalizace výměny filtruNeuvedenoNeAnoNe
Automatický režimAnoNeAnoNeuvedeno
Noční režimAnoAnoNeAno
Regulace výkonuAnoNeAnoAno
Počet stupňů výkonu4-33
ČasovačAnoNeNeuvedenoNeuvedeno
Dálkové ovládáníNeNeNeNe
Odložený štartNeuvedenoNeuvedenoNeNe
Indikátor výměny filtruNeuvedenoNeuvedenoNeuvedenoNeuvedeno
Dětský zámekNeuvedenoNeuvedenoAnoNeuvedeno
Spotřeba (příkon) (W)6531512
Šířka (cm)28,0020,0038,2021,00
Hloubka (cm)28,0020,0024,2024,00
Výška (cm)58,7020,0057,0071,00
Hmotnost (kg)6,100,708,103,10

Co je to čistička vzduchu Rovus Nano, k čemu slouží a jak se používá

➡️ Co je to čistička vzduchu Rovus Nano

Čistička vzduchu Rovus Nano je zařízení na čištění vzduchu v interiéru. Zbaví ho všech škodlivin, které se v něm nacházejí a vy tak můžete dýchat vždy dokonale čerstvý vzduch. Každý den vás totiž obklopují bakterie, prach, viry nebo pyl, které se šíří vzduchem, i když jejich nevidíte. A v konečném důsledku mohou způsobovat alergie, podráždění a různá onemocnění. Čistička vzduchu Rovus Nano disponuje filtrem HEPA H13 spojeným s ionizátorem, který odstraní i ty nejjemnější částečky s účinností až 99,95%, zatímco UV světlo zabíjí mikroorganismy.

Čistička vzduchu vedle postele

Čistička se postará o čistý vzduch v každé místnosti

 

➡️ Jak se funguje čistička vzduchu Rovus Nano

Čistička nasává vzduch v místnosti, ten prochází různými filtry, které zbavují vzduch nežádoucích látek. Pročištěný vzduch se vrací zpět do ovzduší. V místnosti tak vzniká cirkulace vzduchu a čistička tak udržuje vzduch čistý.

 

➡️ Na co myslet před koupí čističky vzduchu

Před koupí si dobře promyslete následující otázky, abyste dokázali využít čističku vzduchu co nejefektivněji:

 • pro jak velký prostor potřebujete čističku vzduchu
 • jaké nečistoty potřebujete odstranit ze vzduchu
 • zvažte funkce, které budete potřebovat při využívání čističky
 • dobře zvolte místo umístění čističky pro co nejefektivnější využití
 • zamyslete se nad tím, jak moc je pro vás důležitý design čističky a její cena

 

➡️ Které škodlivé látky dokáže čistička odstranit ze vzduchu?

♦ Prach – prach si domů přivodíte z venku v podobě pylu a jiných drobných částic, ale také vzniká i uvnitř, kde ho mohou tvořit především vlasy a chlupy, zvířecí srst, zbytky jídla, ale i uvolněné částečky odumřelé lidské kůže. Prach v ovzduší je častým alergenem, který vás dráždí a špatně se vám potom dýchá. Dokáže způsobit nejen dráždivý chronický kašel, alergie, ale často bývá i příčinou jiných nemocí.

♦ Plíseň – pokud je ve vaší domácnosti dlouhodobě vlhkost vyšší než 50%, může začít vyvolávat určité zdravotní komplikace, způsobené nadměrným rozmnožováním bakterií a roztočů nebo růstem plísní. Alergiemi na roztoče nebo plísně přitom v současnosti trpí až 10, respektive 5% populace. Tento problém se nejčastěji děje v koupelně nebo v kuchyni, kde bývá vlhkost nejvyšší, není však vyloučen ani v jiných místnostech.

♦ Chemické látky – v dnešní době, kdy se používají chemické produkty téměř ke všemu, se tyto látky dostávají také do ovzduší. Protože jejich vdechujeme, dostávají se následně do plic, což rozhodně není zdraví prospěšné. Je dobré se jim co nejvíce vyhýbat a používat přírodní látky. Ne vždy se dá ale chemikáliím vyhnout, proto je dobré je ze vzduchu odstranit právě pomocí čističky vzduchu.

♦ Roztoči – velmi častá je i alergie na zvířata, resp. na roztoče z jejich srsti. Čím je zvíře chlupatější, tím více se v něm drží roztočů. Pokud tedy máte domácího mazlíčka a nechcete se ho kvůli alergii zbavit, je vhodné pravidelně čistit vzduch čističkou vzduchu, aby se roztoči dostali z prostředí vašeho domova a nikoho tak nedráždily.

♦ Spaliny -s tímto problémem se můžete setkat hlavně v kuchyni. Při smažení jídel se do vzduchu dostávají spaliny, z nichž část vyvětráte, některé se však drží ve vzduchu dál a jsou zdraví škodlivé. Nejen, že nepříjemně zapáchají, ale zároveň se malinké části pohybují ve vzduchu, a když je vdechnete, usazují se vám v dýchacích cestách.

 

➡️ Pro koho je vhodná čistička vzduchu Rovus Nano

Čistička vzduchu Rovus Nano je vhodná pro čištění vzduchu v každé domácnosti. To znamená, že její účinky pozitivně ovlivňují každého člověka, zvláště jejich ocení alergici a astmatici, které trápí různé alergie a jiné zdravotní problémy. Čistička vzduchu by neměla chybět ani v domácnostech, které se nacházejí v blízkosti prašných prostředí a tam, kde bydlí domácí mazlíčci. Mohou pouštět chlupy, peří nebo jiné alergeny, které však čistička vzduchu Nano snadno zachytí.

Pokud máte doma kuřáka, čistička neutralizuje pachy dříve, než se vsaje do vašeho nábytku a stěn. Mimořádně vhodné jsou tato zařízení i pro rodiny s malými dětmi. Kombinace účinné filtrace, UV-C světla a ionizátoru zachycuje a neutralizuje choroboplodné zárodky v ovzduší.

💡 TIP: Nevíte se rozhodnout, zda zvolit čističku, zvlhčovač nebo odvlhčovač? V našem článku vám poradíme Co je dobré a co ne v boji proti virům.

 

Čím se vyznačuje čistička vzduchu Rovus Nano

➡️ Vzduchový výkon

Vzduchový výkon patří mezi nejhlavnější parametry každé čističky vzduchu. Určitě dejte pozor na to, aby splňoval nezbytné požadavky na váš prostor. Pointa totiž spočívá v tom, že čistička musí být schopna přefiltrovat veškerý vzduch v místnosti. Pokud by neměla dostatečný výkon, čištění vzduchu v místnosti by nebylo dostatečné, resp. by nemuselo být účinné. Aby byla zajištěna dostatečná účinnost, čistička by měla vzduch v místnosti přefiltrovat minimálně dvakrát. Pro astmatiky a alergiky je to vhodné alespoň čtyřikrát.

Výkon čističky vzduchu se obvykle udává v metrech krychlových. Znamená to tedy, kolik metrů krychlových je čistička schopná pročistit za jednu ho Dinu. Vzduchový výkon čističky vzduchu Rovus Nano představuje 470 m³ / h. Výrobce uvádí, že je vhodná pro místnosti do 60 m². Pokud byste si však potřebovali vypočítat vzduchový výkon pro vaši místnost, postupujte následovně:

Objem místnosti zjistíte, pokud si změříte délku a šířku podlahy a výšku stropu. Všechny tři hodnoty vynásobte a máte výsledek. Pokud budete přenášet čističku mezi různými místnostmi, vypočítejte si objem té největší z nich. Výpočet vzduchového výkonu je tedy závislý na objemu místnosti a požadovaných intervalech filtrace. Platí tedy:

➢ šířka místnosti x délka místnosti x výška místnosti x 2 = vzduchový výkon pro zdravé lidi
➢ šířka místnosti x délka místnosti x výška místnosti x 4 = vzduchový výkon pro astmatiky či alergiky

Pokud je vaše místnost větší než 60m², čistička Rovus Nano by nepracovala efektivně a vy byste zbytečně vyhazovali peníze doslova do vzduchu. V případě větší místnosti proto poohlédněte po čističce vzduchu s vyšším vzduchovým výkonem.

👉 Klikněte na následující kategorii a vyberte si čističku vhodnou pro větší místnost:

Rovus Nano Rovus Nano
9 990 Kč
Sharp KC-A40EU W Sharp KC-A40EU W
10 390 Kč
Winix ZERO Čistička vzduchu Winix ZERO
5 990 Kč

Ukázat více

 

➡️ Účinnost

Na trhu najdete velké množství čističek vzduchu s různými funkcemi. Proto si před koupí ujasněte, na jaké konkrétní účely budete čističku využívat. Každá čistička dokáže odstranit prach a alergeny, jako je pyl, plíseň, zvířecí alergeny či roztoče. A pak existují nečistoty – kouř, smog, viry a bakterie, nepříjemný zápach a nejrůznější škodlivé plyny, které odstraní jen některé typy čističek vzduchu. Nejúčinnější jsou ty čističky vzduchu, které disponují několika filtry a dokáží odstranit nejrůznější nečistoty.

Čistička vzduchu Rovus Nano čistí vzduch až s 99,95% úspěšností, což ji řadí mezi ty lepší modely na trhu. Minimální účinnost čističky vzduchu by měla být minimálně 80%. Pro srovnání, některé čističky mají až 100% účinnost. Tento parametr v konečném důsledku záleží jen na tom, kolik a jaké druhy filtrů obsahuje konkrétní čistička vzduchu. To znamená, čím více filtrů, tím dokonalejší vyčištěný vzduch.

 

➡️ Typ filtrace

Jak jsme již zmínili, hlavními částmi každé čističky vzduchu, které zajišťují čištění vzduchu, jsou filtry. Na trhu můžete najít dokonce i čističky vzduchu, které zastávají funkci zvlhčovače. Tento typ čističky musí v tom případě disponovat kromě jiných, i tzv. vodním filtrem. Dále najdete i čističky vzduchu s ionizátorem, který urychluje shlukování prašných částic ve vzduchu a zvyšuje a zrychluje tak účinnost čističky vzduchu.

Filtr vybrán z čističky vzduchu

HEPA filtr vybrán z čističky

 

V případě čističky vzduchu Rovus Nano se setkáte s kvalitním HEPA H13 filtrem, který zachytí i ty nejjemnější nano-částice až pod 2.5 pm a čistí vzduch s 99, 95% úspěšností. Filtr má speciální antibakteriální ošetření, aby zůstal dlouho svěží. Výhodou je také přítomnost ionizátoru, který vytváří za pomoci elektřiny negativní ionty a vypouští je do ovzduší. Tyto ionty se vážou na kladně nabité částice v místnosti, jako například prach, bakterie, pyl, kouř a alergeny a vyřazuje je z oběhu.

Kromě zmíněných však disponuje Rovus Nano i UV-C světlem, které ničí částečky již při kontaktně s nimi. Toto světlo je efektivní při ničení mikroorganismů, jakými jsou bakterie, viry a spóry. V neposlední řadě je třeba zmínit také uhlíkový předfiltr. Aktivní uhlí eliminuje nežádoucí zápach, neutralizuje kouř, vůně z kuchyně a zápach z domácích mazlíčků. Absorbuje také formaldehyd a těkavé chemické sloučeniny a škodlivé plyny.

 

➡️ Ionizátor

Čistička vzduchu Rovus Nano disponuje i ionizátorem, který má za úkol ionizaci vzduchu, což v konečném důsledku zlepšuje dýchání, okysličení krve a má tím pádem vliv na lidskou psychiku. Ionizace je poměrně častá funkce u čističek vzduchu, která pomocí elektrického výboje ionizuje vzduch. Jednotlivé nečistoty se na sebe nabalují a vytvářejí shluky v podobě prachu, který je pak eliminován čističkou vzduchu na základě dalšího filtru (např. HEPA).

 

➡️ Hlučnost

Hlučnost všech zařízení se udává v decibelech. Je to také dost důležitý parametr, který určuje hladinu hluku přístroje. Celková hlučnost čističky závisí od filtrů, kterými disponuje. Pokud chcete využívat čističku vzduchu například i během noci, určitě si nepřejete hlasitou provoz, která bude rušit váš spánek. Předem si proto zjistěte, jakou hlučnost má konkrétní čistička vzduchu. Rovus Nano udává maximální hlučnost 61 dB. Pro srovnání, průměrná maximální hlučnost čističek vzduchu je kolem 55 dB, což znamená, že tento model vás už během noci může vyrušovat, samozřejmě za předpokladu že jde na maximálního výkonu. Při nižším výkonu ho nebudete téměř vůbec slyšet.

👉 Obrázek znázorňuje pro vaši představu, který zvuk představuje kolik decibelů:

Obrázek s popisem výšky decibelů

 

➡️ Spotřeby elektrické energie

Spotřeba elektrické energie závisí na celkovém příkonu čističky. Obecně se tento parametr pohybuje v rozmezí 30 – 60 W. Stejně jako u jiných spotřebičů, i zde platí, že čím vyšší příkon, tím vyšší spotřeba energie. Nicméně, čím nižší příkon, tím zase slabší výkon čističky vzduchu. Na spotřebu mohou ovlivnit také použity filtry v čističce, různé výkonové stupně či módy. Jak jsme již zmínili, čistička vzduchu Rovus Nano disponuje kromě jiných i HEPA filtrem. Díky němu je čistička sice účinnější než jiné typy, ale její používání spotřebovává více elektřiny. V konečném důsledku však tento spotřebič skutečně mnoho energie nespotřebuje. Porovnat se dá například s provozem běžné žárovky.

💡 TIP: Během používání nechte dveře a okna v pokoji zavřené. Pokud nejste v místnosti, doporučujeme jednotku spustit na nejvyšší nastavení a když jste nablízku, přepnout ji na nízkou úroveň. Nebo si pořiďte čističku vzduchu certifikovanou pro větší plochu, abyste ji mohli provozovat při nízkých otáčkách a stále bude pracovat efektivně.

 

➡️ Funkce

I čističky vzduchu jdou takříkajíc s dobou a disponují různými doplňkovými funkcemi, které vám dokáží usnadnit život. To, jakými funkcemi bude čistička disponovat, záleží jen na vašich požadavcích a preferencích. Na jedné straně je to velká výhoda, na druhé straně, s přibývajícími funkcemi třeba počítat i s vyšší cenou. Tak to je ale se vším, no ne?

Čistička vzduchu s obrázky funkcí

Čistička vzduchu má všechny funkce znázorněno pomocí obrázků

 

👉 Jakými funkcemi disponuje čistička vzduchu Rovus Nano:

⭐  Regulace výkonu – Během provozu čističky vzduchu si můžete nastavit rychlost čištění podle míry znečištění.

⭐  Senzor kvality vzduchu – Se senzorem kvality vzduchu budete schopný měřit míru znečištění v místnosti.

⭐  Stupně rychlostí – Vyberte si ze 4 rychlostí čištění v závislosti na kvalitě vzduchu.

⭐  Ionizátor – Zvyšuje účinnost filtrace vzduchu.

⭐  Automatický režim – Pokud si nepřejete nastavit konkrétní stupeň čištění, zvolte automatický mód. Využívá senzor škodlivin a automaticky upravuje výkon podle znečištění vzduchu.

⭐  Displej – V závislosti na míře znečištění se na displeji zobrazí tři různé barvy. Modrá barva signalizuje dobrou kvalitu vzduchu, fialová zvýšené znečištění a červená nezdravé prostředí.

Displej čističky vzduchu svítící modře

Displej mění barvu podle znečištění ovzduší, prochází od kritické červené až k „čisté“ modré

 

Srovnání s předchůdcem Rovus Astrea

V porovnání s předchůdcem této čističky nastalo několik zásadních změn. Hned na první pohled můžete vidět jiný design. Je však stejně moderní jako u předešlého modelu. Co se týče filtrace, tak ta byla posunuta na vyšší level, což je velmi pozitivní. Účinnost obou modelů však dosahuje téměř 100%, takže vzduch dokážou přefiltrovat stejně dobře. Nový model Rovus Nano však dokáže pročistit vzduch až 60 m², zatímco v druhém případě je to jen 15 m², což je dostačující pouze pro malou místnost. Nevýhodou nového modelu je však jeho hmotnost, která já vyšší a tím pádem je i manipulace z jedné místnosti do druhé horší. Nedisponuje ani dálkovým ovládáním, přičemž jeho předchůdce tento benefit má.

Dvě bílé čističky vzduchu

Porovnání čističek Rovus Nano a Rovus Astrea

 Nano RovusAstrea Rovus
Typ filtraceHEPA H13 + uhlíkový předfiltr + UV-C světloHEPA H11 + předfiltr + uhlíkový filtr
Ionizátoranoano
Doporučený prostor60 m²15 m²
Protiprašná účinnost99,95 %99,95 %
Senzor kvality vzduchuanoano
Dálkové ovládáníneano
Automatický režimanoano
Počet stupňů výkonu42
Maximální hlučnost61 dB61 dB
Hmotnost6,1 kg5,2 kg
Rozměry58,7 x 28 x 28 cm (V x Š x H)39,5 x 23,5x 64 cm (V x Š x H)
Cena9 990 Kč6 899 Kč

 

Kam umístit čističku vzduchu

Tato zařízení se úplně nejvíc hodí do prašného prostředí plného smogu, pylu a škodlivých částic. Čističku vzduchu Rovus Nano můžete umístit prakticky do každého interiéru, jako je dětský pokoj, obývací pokoj, ložnice a další místnosti ve vašem domě, ale například i v kanceláři, výsledek bude vždy stejný. Budete díky ní dýchat čistý vzduch. Věžový design se hodí kamkoli a účinně zvýší frekvenci výměny vzduchu. Vytváří zdravější a čistší prostředí.

Pro efektivní čištění vzduchu by měla být čistička umístěna zhruba 1 metr od jakékoli stěny nebo překážky. Neměla by být umístěna v rohu místnosti. Čistý vzduch by měl ideálně proudit směrem k místu, na němž se zdržujete nejčastěji. Čističku neumisťujte na zem, pokud by čistý vzduch měl proudit příliš nízko, ani ke stropu. Měla by mířit do volného prostoru, bez nějakých barikád, nedoporučuje se umístění v blízkosti oken a dveří. Co je velmi důležité, čistička by měla být v provozu v uzavřeném prostoru, čili před jejím spuštěním zavřete okna a dveře.

 

Péče a údržba o čističku vzduchu

Součástí péče o čističku vzduchu je výměna filtrů. Některé čističky disponují omyvatelnými filtry, což výrazně snižuje celkové náklady, u jiných modelů je však třeba v pravidelných intervalech vyměňovat filtry, které zajišťují správný chod čističky. Proto je velmi dobré, pokud má čistička senzor znečištění filtrů, který vám hned dá vědět, kdy je ten správný čas na jejich výměnu. Filtry v čističce Rovus Nano by se měly vyměňovat přibližně každých 6 měsíců.

Co se týče samotné čističky, netřeba věnovat velkou pozornost pravidelné péči. Čističku v případě potřeby jen stačí otřít měkkým navlhčeným hadříkem, určitě ji neponořujte do vody. Můžete ji tím poškodit. Samozřejmě, jako u jiných spotřebičů, před čištěním či údržbou je potřeba odpojit čističku z elektrické zásuvky.

 

Recenze od zákazníků

Recenze od reálných zákazníků vám jistě pomohou při výběru každého produktu, který si plánujete koupit online. Jinak tomu nebude ani v tomto případě, a proto jsme se podívali na to, co říkají na čističku vzduchu Rovus Nano zákazníci, kteří si ji zakoupili a vyzkoušeli (bohužel jsme našli recenze jen na Slovenské stránce). Převládají pozitivní reakce a lidé jsou spokojeni zejména s pěkným designem, kvalitním výkonem, ale potěší i tichý chod (předpokládáme však, že ne na nejvyšším stupni výkonu). Více jsme toho zatím nenašli, protože tento produkt není až tak dlouho na trhu.

Recenize zákazníků na čističku vzduchu Rovus Nano

Čistička vzduchu má také své výhody i nevýhody

 

Pokud bychom měli hledat nevýhody této čističky vzduchu, z našeho pohledu je to například hlučnost. Při nejvyšším výkonu je to až 61 dB, což je rušivá hodnota v každé místnosti, pokud v ní trávíte čas. Nicméně, stále máte na výběr regulaci výkonu, takže v konečném důsledku bude záviset na vašich požadavků, jaká bude výsledná hlučnost čističky. Ještě jedno mínus jsou určitě kolečka, kterými tento model nedisponuje. Nejsou zcela nezbytné pro její provoz, avšak určitě by vám dobře posloužily při přenášení čističky z jedné místnosti do druhé. Také by potěšilo i dálkové ovládání.

 

Odlišnost od konkurenčních produktů

PARAMETRNANO ROVUSROWENTA INTENSE PURE AIR PU4020F0WINIX ZEROIONIC-CARE TRITON X6
VýrobceRovusRowentaWinixIonic Care
Typ filtraceHEPA H13 + uhlíkový předfiltr + UV-C světloHEPA filtr + uhlíkový filtr (Active Carbon) + formaldehydovéHEPA filtr + Uhlíkový filtr (Active Carbon) + UV lampaElektrostatický
Vzduchový výkon470 m³ / h170 m³ / h390 m³ / h65 m³ / h
Doporučená velikost místnosti60 m²35 m²99 m²187 m²
Protiprašná účinnost99,95 %99,97 %99,97 %96 %
Maximální hlučnost61 dB45 dB60 dB8 dB
Cena9 990 Kč3 999 Kč5 990 Kč3 490 Kč

 

Rozhovor

💡 Nepřehlédněte!

 

Rozhovor s brand manažerkou značky Rovus – Mgr. Andreou Rimová

Andrea Rimová

Mgr. Andrea Rimová, brand manažerka značky Rovus

Několik zajímavých informací jsme získali i od brand manažerky značky Rovus, Mgr. Andrei Rimová, která nám odpovídala na pár otázek ohledně tohoto produktu. Dozvíte se tedy něco i ze strany odbornice na produkt, i něco málo z její práce ve společnosti Studio Moderna, pod kterou spadá značka Rovus.

V Studiu Moderna pracuji od roku 2014. Práce v této multimarketingové společnosti je zajímavá a inspirativní. Baví mě být součástí týmu, který přináší na trh zajímavé produkty usnadňující či zpříjemňující život zákazníka.

👉 Jaké jsou výhody a případně i nevýhody čističky vzduchu Nano Rovus?

Andrea Rimová: Tato čistička využívá 4 technologie na pročištění vzduchu efektivním způsobem.

 • 1. HEPA H13 filtr, který zachytí i ty nejjemnější nano-částice a čistí vzduch s 99,95% úspěšností. Filtr má speciální antibakteriální ošetření, aby zůstal dlouho svěží.
 • 2. IONIZÁTOR vytváří za pomoci elektřiny negativní ionty a vypouští je do ovzduší. Tyto ionty se vážou na kladně nabité částice v místnosti, jako například prach, bakterie, pyl, kouř a alergeny, a vyřazuje je z oběhu.
 • 3. UV-C SVĚTLO ničí částečky již při kontaktně s nimi. Je efektivní při eliminaci mikroorganismů, jako jsou bakterie, viry a spóry.
 • 4. UHLÍKOVÝ předfiltr – aktivní uhlí odstraňuje nežádoucí zápach, neutralizuje kouř, vůně z kuchyně a pach domácích mazlíčků. Absorbuje také formaldehyd a těkavé chemické sloučeniny a škodlivé plyny.

Kromě těchto skvělých technologií má čistička velmi jednoduché ovládání. Věžový design se hodí kamkoli a účinně zvýší frekvenci výměny vzduchu. Senzor umožňuje měřit míru znečištění v místnosti, proto se dá nastavit rychlost čištění podle míry kontaminace. Je možné vybrat si ze 4 rychlostí v závislosti na kvalitě vzduchu nebo použít automatický režim. V závislosti na míře znečištění se na displeji zobrazí tři různé barvy. Modrá barva signalizuje dobrou kvalitu vzduchu, fialová zvýšené znečištění a červená nezdravé prostředí.

👉 Podle čeho je ideální volit správnou čističku vzduchu?

Andrea Rimová: Podle toho, kde ji budete používat – zda v malé kanceláři nebo doma, kde je ten prostor větší. Také záleží na preferenci technologie. A samozřejmě i na vašem rozpočtu.

👉 Ve vaší nabídce je i čistička vzduchu Rovus Astrea, jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma produkty?

Andrea Římov: Čističku Astrea bych doporučila do menších uzavřených místností, například ložnice nebo kancelář, s velikostí ideálně kolem 15 m². Model Rovus Nano spolehlivě vyčistí prostor až do 60 m². Rozdíl je také v použité technologii. Astrea má pokročilý 4-stupňový filtrační systém, ale nedisponuje UV-C světlem jako Nano. Je také o 300 g lehčí. Rozdíl je také v designu, Astrea je téměř stejně vysoká jako Nano, ale Nano má stejnou hloubku a šířku 28 cm, přičemž Astrea je širší – 33,7 cm, a její hloubka je 17,2 cm. Rozdíl je, vzhledem k použité technologie, i v ceně. Čistička Rovus Nano je dražší.

👉 Kde všude se dá čistička vzduchu Rovus Nano využít a pro koho je vhodná?

Andrea Rimová: Rovus Nano patří k nejúčinnějším domácím modelům čističek na trhu. Rychlost filtrace je až 470 m³ / h, takže je ideální do domácností i do kanceláří – kdekoliv, kde trávíte čas v uzavřených prostorách a chcete si dopřát čistší a svěžejší vzduch.

👉 Jak je třeba starat se o čističku vzduchu?

Andrea Rimová: Filtr se časem přirozeně opotřebuje, ucpává se a přestává být efektivní. Při péči o čističku je proto důležitá výměna filtrů, doporučujeme každých 6 měsíců. Filtry nejsou omyvatelné. Jsou snadno vyměnitelné – stačí vytáhnout použitý kus a nahradit ho novým.

👉 Co vše obsahuje balení, případně, je nutné nějaké části nebo doplňky ještě dokoupit?

Andrea Rimová: V balení je čistička a návod k obsluze. Je možné dokoupit si k tomu náhradní filtry, což určitě doporučuji, pokud chcete udržet své zařízení v 100% stavu. Silný HEPA filtr má antibakteriální ošetření a uhlíkový předfiltr pročišťuje škodlivé plyny.

👉 Mohou se zákazníci v případě potřeby obrátit na váš zákaznický servis? Jak jim víte vyjít vstříc?

Andrea Rimová: Naše společnost nabízí možnost dokoupit si k výrobku i prodlouženou záruku o 1, 2 nebo až 3 roky. Veškeré informace ohledně aktuálních akcí či produktů vám ochotně poskytnou naši kolegové ze zákaznického centra.

 

Otázky a odpovědi

❓ Kam umístit čističku vzduchu?

Čistička by měla být umístěna tak, aby měla kolem sebe dostatek volného prostoru a mohla efektivně nasávat vzduch. Nedoporučuje se umisťovat čističku v blízkosti oken či dveří. Také na ni neukládejte žádné deky a přikrývky, které brání čištění vzduchu.

❓ Co znamená ionizace?

Je to běžná funkce u některých čističek vzduchu, která pomocí elektrického výboje ionizuje vzduch. Ionizace pomáhá v čištění vzduchu. Jednotlivé nečistoty se na sebe nabalují a vytvářejí shluky v podobě prachu, který je pak eliminován čističkou vzduchu na základě jiného filtru (např. HEPA).

❓ Jak dlouho třeba nechat čističku vzduchu v provozu?

V první řadě by měly být během provozu čističky vzduchu zavřená okna i dveře bez ventilace. Pro co nejúčinnější čištění vzduchu se doporučují 2 - 3 hodiny denně, v případě alergiků, kuřáků a zvířat v místnosti i déle. Čistička by měla být zapnuta, pokud se lidé nacházejí v místnosti. Využít ji však můžete i během vaší nepřítomnosti, kdy je ideální ji zapnout na nejvyšší výkon. V tom momentě bude pracovat nejen na maximum, ale nebude ani nikoho rušit případnou vyšší hlučností.

❓ Jsou čističky vzduchu bezpečné?

Téměř všechny čističky vzduchu jsou zcela bezpečné. Jedinou výjimkou jsou čističky vzduchu produkující ozón, které mohou zhoršovat alergie, zhoršit astma a způsobit bolest na hrudi či způsobit kašel. Čističky vzduchu s HEPA filtrem jsou bez ozónu. Iontové čističky vzduchu jsou zcela bezpečné a neměly by se zaměňovat s čistírnami vzduchu s ozónem.

❓ Proč jsou čističky vzduchu pro nás prospěšné?

Čističky vzduchu jsou určitě pro člověka prospěšné. Tato zařízení zlepšují kvalitu vzduchu v místnosti tím, že odstraňují kontaminanty ze vzduchu jako je prach, kouř, pyl, plísně, bakterie, těkavé organické sloučeniny, pachy a další. Čističky vzduchu pomáhají vytvářet zdravější prostředí ve vašem domě nebo v kanceláři.

❓ Stojí čističky vzduchu za ty peníze?

Čističky vzduchu jsou hodné své ceny pouze tehdy, pokud získáte tu, která je ideální přesně pro vás. Tak jako každý spotřebič, i každá čistička vzduchu má různé využití, možnosti a výkony. Ceny se pohybují od 1 200 Kč do 20 000 Kč, což vám umožňuje vybrat tu, která má správnou kombinaci funkcí.

❓ Pro koho jsou čističky vzduchu vhodné?

Čističky vzduchu jsou vhodné pro každého, komu záleží na čistém ovzduší, resp. je jeho zdraví. Nejvíce jich však ocení alergici a astmatici a lidé, kteří bydlí v blízkosti prašného prostředí nebo mají doma problémy s plísní.

O značce Rovus

Rovus

Značka Rovus vznikla v roce 2005 ve společnosti Studio Moderna. Zahrnuje široké portfolio různých čisticích prostředků. Rozvoj značky a rostoucí škála produktů nabízených na trhu byla zákazníky mimořádně dobře přijata. To společnost povzbudilo k dalšímu rozšiřování a v následujícím období uvedla více než 50 produktů různých kategorií. Zcela prvním produktem značky Rovus byl vodný vysavač Rovus Aqua Power. Časem přibyly další produkty jako napařovač oděvů, robotické vysavače, parní čističe a mycí oken atd. V budoucnu plánuje značka Rovus nabídnout ještě více pomocníků z kategorie úklidu, péče o domácnost a textilie a domácího kutilství.

Výhody

 • disponuje filtrem HEPA H13 spojeným s ionizátorem
 • doporučený prostor - opravdu solidních 60 m²
 • efektivní čištění vzduchu od prachu a nečistot
 • disponuje i UV-C světlem i ionizátorem
 • nespotřebuje mnoho elektrické energie

Nevýhody

 • vyšší maximální hlučnost
 • nemá kolečka na snadnější přenášení
 • bez dálkového ovladače
 • je těžší a tím pádem se i hůře přenáší
 • vyšší cena

Závěr recenze: Čistička vzduchu s kombinací různých filtrů - uživatelsky jeden z nejoblíbenějších modelů značky.

Hodnocení autora
 • Protiprašná účinnost
 • Spotřeba energie
 • Množství funkcí
 • Ovládání a manipulace
 • Bezpečnost při používání
 • Cena

Souhrn

Ideální spotřebič pro čištění vzduchu, který disponuje základními funkcemi a vyčistí všechny místnosti do 60 m².

4.6

Rovus Nano

✅ Cena: 9 990 Kč

Chci Rovus Nano Rovus.cz
Vývoj ceny Rovus Nano


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.