Rovus Nano Steamer – parní čistič, který vaši domácnost zbaví bakterií (recenze)

Petra Lyžičiarová Recenze 26. října 2021 0
Rovus Nano 1100W
 • Objem nádoby na vodu: 220 ml
 • Doba provozu: 10 min
 • Doba ohřívání vody: 10,0 sec
 • Příkon: 1 100 W
 • Odnímatelný ruční čistič: Ne
 • Hmotnost: 1,4 kg
 • Délka kabelu: 4,0 m
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Parní mopy
1 390 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Parní mop Rovus Nano Steamer je praktickým pomocníkem, který je určen na mytí podlah a čištění koberců. Využívá přitom zdokonalenou Nano technologii parního čištění. Při čištění tento parní čistič nepřetržitě vytváří vysokotlakou páru obsahující nanočástice a kvalitní negativní ionty. Pára má dezinfekční účinky a efektivně dokáže zneškodnit až 99,9% bakterií. No a děje se to bez použití agresivních čisticích prostředků s obsahem chemie.

Čištění podlah s parním mopem Rovus Nano je bezpečné, ekologické a zdravé. Z toho důvodu je tento domácí pomocník výborný například do domácností s malými dětmi, kde je mytí podlah téměř na denním pořádku. Ocení ho i alergici, protože z vašeho domova odstraní i alergeny a výborný je i pro domácnosti s domácími zvířaty. Jelikož je lehký a dobře se s ním manipuluje, doporučili bychom ho i seniorům.

Parní čistič Nano Rovus je vybaven mikrovláknovou utěrkou, která se postará a maximálně efektivní použití. Výkon zařízení je 1100 W a objem nádobky na vodu je 220 ml, což je docela dostačující množství. Oceňujeme, že parní mop Rovus je lehký a díky hmotnosti jen 1,4 kg se s ním dobře manipuluje. Kromě toho, že s ním můžete mýt tvrdé podlahy, je vhodný i na čištění koberců, čalounění ale i obkládaček a oken. Cena parního mopu Rovus Nano je stále docela přijatelná a zařadili bychom ho do střední cenové kategorie.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
1 390 Kč Do obchodu Heureka.cz

Srovnání - Důležité parametry

Důležité parametry Rovus Nano 1100W ve srovnaní s vítězi testu parních mopů

Rovus Nano 1100W
Rovus Nano 1100W
Lidová volba Ariete 4164
Ariete 4164
Pro náročné Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Zlatá střední cesta Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W
Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W
Cena1 390 Kč1 699 Kč4 290 Kč1 599 Kč
Počet komor1121
Objem nádoby na vodu (ml)2203501400
Doba provozu (min)10182027
Doba ohřívání vody (sec)10,0-30,010,0
Příkon (W)1 1001 5001 6001 100
Regulace množství páryAutomatickáAnoAnoAno
Odvápňovací systémNeNeAnoAno
Kontrolní diodaAnoAnoAnoAno
Bezpečnostní ventilyNeNeAnoNe
Dětská pojistkaNeNeAnoNe
Indikátor připravenosti páryAnoNeAnoNe
Odnímatelný zásobník na voduNeNeAnoNe
Odnímatelný ruční čističNeAnoNeNe

Srovnání - Rozměry, hmotnost a tvar

Rozměry, hmotnost a tvar Rovus Nano 1100W ve srovnaní s vítězi testu parních mopů

Rovus Nano 1100W
Rovus Nano 1100W
Lidová volba Ariete 4164
Ariete 4164
Pro náročné Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Zlatá střední cesta Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W
Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W
Cena1 390 Kč1 699 Kč4 290 Kč1 599 Kč
Šířka (cm)11,029,031,426,7
Hloubka (cm)26,228,020,713,6
Výška (cm)117,0120,0118,5120,0
Hmotnost (kg)1,41,93,11,8
Délka kabelu (m)4,05,05,06,0
TvarObdélníkTrojúhelníkObdélníkObdélník, Trojúhelník

Základní informace

Parní čistič Rovus je určen k čištění a dezinfekci podlah i koberců. Má výkon 1100 W, což je ve srovnání s většinou parních čističů v našem velkém testu parních mopů trochu méně. Přesto však toto zařízení mytí podlah a čištění koberců pomocí páry bez problémů zvládá. Nádoba na vodu nemá velmi velký objem a vejde se do ní 220 ml vody.

Parní mop Rovus má přívodní kabel s délkou 4 metry, takže se s ním můžete normálně pohybovat v běžné domácnosti (i kdyby byl o trochu delší, nikdo by se nezlobil). No a protože je jeho hmotnost pouze 1,4 kg, tak se s ním zcela jednoduše manipuluje.

Rovus Nano Steamer parní čistič je vhodný pro čištění:

 • dřeva
 • kachliček
 • koberců
 • laminátových podlah

 

Jak funguje Rovus Nano

Parní čistič Rovus Nano funguje na principu vytváření páry, kterou produkuje patentovaná parní komora. Ta pracuje na základě kontroly určité teploty, rychlosti a tlaku. Molekuly vody do sebe neustále narážejí, až se nakonec zmenší na nano velikost. No a při tomto procesu dochází k vytváření velkého množství negativních iontů. Záporné neboli negativní, ionty ve vzduchu efektivně odstraňují neaktivní bakterie a alergeny ve vašem domově. A celé se to děje ekologicky a bezpečně.

Parní mop Rovus vytváří nepřetržitou suchou páru, jejíž negativní ionty snadno pronikají i do nejhlubších mikroúrovni. Díky tomu tento způsob čištění nejen výborně čistí materiál, ale také eliminuje bakterie, a to i na místech, kam se běžně částice páry nedostanou. Rovus parní mop dokonale vyčistí podlahy, čalounění i koberce.

parní mop Rovus Nano použití, podlaha

Parní mop Nano Rovus se používá velmi jednoduše

 

Vybavení a funkce

Parní mop Rovus Nano disponuje funkcí rychlého ohřevu páry, která se postará o to, že zařízení je připraveno k použití již do 10 sekund. Jelikož jde o jednoduché zařízení, mop není vybaven množstvím funkcí. Vyspělá Nano technologie je však vytvořena tak, aby vytvářela správné množství suché páry, které materiál nezvlhčuje a podlahy ochrání před nadměrnou vlhkostí. Čištění takovýmto způsobem je ve srovnání s těmi běžnými postupy až 10 krát efektivnější.

Ve výbavě zařízení najdete:

 • hlavní tělo parního mopu Rovus
 • nástavec na koberce
 • návlek na čištění koberců
 • návlek na čištění tvrdých povrchů

 

Ovládání a způsob použití

Rovus Nano Steamer mop se používá velmi jednoduše a díky nízké hmotnosti se s ním výborně manipuluje, což jistě ocení hlavně senioři. Speciálně navržená čistící hlava se snadno dostane i do užších prostorů, pod nábytek a do koutů. Polstrovaná rukojeť zmírňuje zátěž na ruku a zápěstí a teleskopická tyč se postará o to, abyste s mopem dostaly i na ty nedostupnejšie místa. Utěrka z mikrovláknová je šetrná k podlahám a zaručuje jejich odolnost vůči horké páře až do 125 °C.

Rovus Nano parní čistič

Rovus Nano parní čistič je vybaven i hadříky na podlahy a koberce

 

Mop Rovus Nano se používá tak, že do nádobky nalijete vodu bez jakéhokoli čisticího prostředku. Potom zařízení zapojíte do sítě a za méně než 10 sekund je připraveno na mytí. Pomocí teleskopické rukojeti si můžete nastavit výšku, která vám nejvíce vyhovuje. Sklopné rameno se postará o to, že se s mopem dostanete i pod nábytek. Po umytí stačí dát z mopu dolů hadřík z mikrovlákna a vyprat ho v pračce. Díky tomu ho můžete používat na mytí stále dokola. Po tom, co podlahu či koberec mopem Rovus Nano vyčistíte, je povrch díky suché páře prakticky okamžitě suchý.

Pokud vás zajímá, jak vypadá používání parního mopu Rovus Nano v praxi, podívejte se na video zde:

Parný čistič nano

 

Recenze a hodnocení Rovus Nano

Zajímalo nás, jak hodnotí mop Nano Rovus reální spotřebitelé, a tak jsme se podívali na několik recenzí a zkušeností s tímto zařízením. Mnozí uživatelé hodnotí tento parní čistič velmi pozitivně a oceňují jednoduchost jeho používání a také výkonnost, s jakou myje. Někteří si pochvalují i to, že po mytí mají v domácnosti příjemně svěží vzduch, za co mohou vděčit právě negativním iontům vznikajícím při tvorbě suché páry.

Na druhou stranu by více ocenili delší přívodní kabel a také větší nádobku na vodu a tím pádem i delší výdrž mopu při úklidu.

Rovus Nano 1100W - recenze zákazníků

Rovus Nano 1100W - hodnocení zákazníků

💡Viac recenzí → naleznete zde

 

Rovus Nano a shrnutí na závěr (+ srovnání s novějším modelem)

Parní čistič Rovus Nano je cenově dostupné zařízení, které se umí ve vaší domácnosti celkem dobře postarat o čisté podlahy i koberce. Kromě toho, že povrchy vyčistí, také jejich vydezinfikuje a zbaví ji až 99,9% bakterií a roztočů. Proto tohoto pomocníka ocení zejména rodiny s malými dětmi, domácnosti s alergiky a domácími zvířaty.

Při čištění vytváří čistič Nano Rovus suchou páru, a tak jsou povrchy po umytí prakticky okamžitě suché. Výkon zařízení je 1100 W, což je stále dostačující hodnota. Oceňujeme také nízkou hmotnost zařízení, díky čemuž se s ním dobře manipuluje. Proto je výborným pomocníkem i pro seniory, kterým čištění podlah velmi zjednoduší.

Za nevýhodu Rovus Nano považujeme snad jen menší nádobku na vodu, jejíž objem 220 ml vám vystačí zhruba na 10 minut mytí. Na druhé straně však s tímto mopem již za takový krátký čas dokážete vyčistit poměrně velkou plochu.

Pokud byste chtěli do vaší domácnosti raději parní čistič Kärcher, několika modelům jsme se věnovali v našem velkém testu těchto zařízení. No a pokud si myslíte, že by vám více vyhovovalo mytí pomocí klasického mopu, více o tom, které mopy jsou kvalitní a jaké jsou ty nejlepší, se dozvíte v testu nejprodávanějších mopů.

 

Rovus Nano vs Rovus Nano Plus – srovnání

Rovus Nano má už i svého nástupce, který se celkem trefně nazývá Nano plus. Proč? Protože oproti našemu recenzovaném modelu došlo k několika vylepšením. Začneme od přívodního kabelu. Ten má délku 6 metrů, díky čemuž vám usnadní práci při dezinfekci vašeho bytu. Další rozdíl je ve velikosti nádrže na vodu, která je dvakrát tak velká než ta původní. Vydrží 27 minut čištění. Zajímavé je i ovládací kolečko, kterým si můžete nastavit 3 intenzity páry. Nakonec se dostáváme k hlavici parního čističe. Ta je také větší, než u toho původního parního čističe. Novinkou je také nástavec na koberce, který má praktické pojistky. To znamená, že když ho budete používat, už vám z hlavice nesklouzne.

Co se nezměnilo oproti předchůdci je nanotechnologie, která je základem obou produktů. A co je její podstatou? Představte si, že zahřejete vodu na 120 °C. Z vody se stane tzv. suchá pára, po níž zůstává vyčištěná plocha zcela suchá.

Dva parní čističe Rovus

👉 Hlavní rozdíly mezi novým a původním modelem parního čističe:

 Parní čistič NANO PLUSParní čistič NANO
Příkon1100 W1100 W
Účinnost čištění99,9 %99,9 %
Maximální teplota pro použijte120 °C125 °C
Maximální objem vody360 ml220 ml
Doba ohřívání vody10 sekund10 sekund
Doba provozu27 minut10 minut
Délka napájecího kabelu6 metrů4 metre
Integrovaná ruční jednotkanene
Hmotnost1,8 kg1,4 kg
Cena2558.682046.89

Výhody

 • teleskopická tyč
 • hadřík lze prát v pračce
 • je lehký a dobře se s ním manipuluje

Nevýhody

 • nádobka na vodu má malý objem
 • krátký přívodní kabel
 • krátká doba provozu
 • novější model je jen o „chlup” dražší, ale má dvojnásobně lepší parametry

Závěr recenze: Lehký a kompaktní parní čistič na podlahy se suchou párou, který povrch nejen vyčistí, ale i vydezinfikuje. Dá se použít i na čištění koberců.

Hodnocení autora
 • Výkon
 • Efektivnost čištění
 • Ssnadnost používání
 • Cena

Souhrn

Lehký, kompaktní a účinný parní čistič na podlahy se suchou párou, který povrch nejen vyčistí, ale i vydezinfikuje. Použít jej můžete i na čištění koberců.

4.2

Rovus Nano 1100W

✅ Cena: 1 390 Kč

Chci Rovus Nano 1100W Heureka.cz
Vývoj ceny Rovus Nano 1100W


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.