Stihl FS 55 – recenze křovinořezu oblíbené značky

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 12. května 2021 0
Stihl FS 55
 • pohon: benzínový
 • výkon: 0,75 / 1,0 kW
 • typ přístroje: strunová sekačka
 • hmotnost: 5,1 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Křovinořezy
5 450 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Stihl FS 55 je relativně lehký vyžínač praktické, kompaktní velikosti. Protože k zařízení je možné doobjednat i žací nůž, funguje skvěle i jako křovinořez. Je určen především pro zahrádkáře na domácí, nikoli profesionální použití. Dnes se na tento model značky Stihl podíváme blíže.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
5 450 Kč Do obchodu Heureka.cz

Stihl FS 55 – základní informace

Se 750 W výkonem vytváří poměrně průměrný dojem na list papíru. To je však klamné: křovinořezu Stihl FS 55 se v praxi daří opravdu dobře. Pracuje s hravou lehkostí a nezastavuje se ani při dřevitých kořenech nebo křovinách. Dvoutaktní motor s 2-Mix technologií nejen zajistí trvale vysoký výkon, ale také výrazně šetří palivo, a tím se i emise výfukových plynů mohou snížit až o 70%. Objem palivové nádrže je 0,33 l, což je dost málo, tato kapacita by mohla být větší.

Křovinořez Stihl FS 55 je dodáván s jednoramenným popruhem, který je vcelku pohodlný. Ani při déletrvající práci nehrozí zářezy, ani modřiny a také zatížení a únava se drží v přiměřených mezích. Ke komfortu užívání přispěje i ergonomická obouruční rukojeť, která umožní snadné, pohodlné ovládání pomocí palce, takže vaše ruka rukojeť nikdy nemusí pustit. Její nastavitelná konstrukce znamená plynulé sekání a snadné vedení (při použití ve spojení s popruhem), ideální pro práci na velkých plochách s menší únavou.

 

Důležité parametry 
Typ pohonu:benzínový
Výkon:0,75 kW
Hmotnost:5,1 kg
Délka nástroje:1,47 m + žací hlava
Zdvihový objem:27,2 cm3
Hladina akustického tlaku:95 dB
Hladina akustického výkonu:106 dB
Objem palivové nádrže:0,33 l
Typ rukojeti:obouruční

 

Provedení

Značka Stihl, která se specializuje na zahradní techniku všeho druhu, je od počátku své historie v této oblasti synonymem nejvyšší kvality, což z ní činí nezbytnou součást dobře zásobené sbírky nástrojů. Mnoho kupujících důvěřuje značce Stihl a oprávněně. Křovinořez Stihl není výjimkou. Všechny součásti jsou pevně namontovány – není zde nic, co by chrastilo nebo kymácalo. Rukojeti jsou ergonomicky navrženy a solidní zpracovány. Křovinořez Stihl FS 55 má zadní motor. To znamená, že motor je na zadní straně úchopu. To zase prospívá rovnováze. Zařízení přichází dobře zabalené a vyžaduje malou montáž. Čas a trpělivost by měly držet v mezích, protože manual je velmi dobře strukturovaný a názorný. Najdete ho zde.

Bohužel, zařízení přichází pouze s strunovou strunou, ale ne vhodným žacím nožem. Doporučujeme vám objednat ho zvlášť, abyste vypořádali i se silnějším porostem. Pravděpodobně nebudete zcela spokojeni s výměnou vyžínací struny za nůž. Je to trochu obtížné a výrobce by to mohl ještě jednou promyslet. Ochranné brýle jsou součástí balení. Důležité vybavení, na které mnoho výrobců zapomíná.

 

Použití

Chcete-li použít křovinořez na těžší práci, například na odstranění hrubších houštin o průměru větším než 3 až 4 cm (kmeny), pak jsou na to vhodnější modely. Na druhé straně, pokud máte louku plnou plevelů, většího křoví se silnými stopkami nebo méně dřevnaté plevele, pak se FS 55 bude dařit velmi dobře. Tyč se snadno nastavuje a proto je vhodná pro všechny typy postav. Všechna tlačítka a páky jsou zřetelně umístěny a označeny tak, aby manipulace s křovinořezem byla snadno zvládnutelná. Stihl FS 55 je také relativně úsporný z hlediska spotřeby paliva. I když nádrž není příliš velká, i v náročném terénu zvládne pracovat o něco více než 50 minut. Hladina hluku je normální, ale zvuk je mírně pronikavý – nejlepší je používat ochranu sluchu.

FS 55 efektivně pracuje s nožem i s strunovou strunou. Cívka zvládne i náročný terén a poskytuje dostatečně široký (42 cm) pracovní záběr, což zvyšuje efektivitu práce. Popruh je jednoduchý, ale pohodlný a dostačující z hlediska hmotnosti a vyvážení. FS 55 je uživatelsky přívětivý a dobře promyšlený. Chcete-li odstranit pouze normální trávu, FS 55 je téměř trochu předimenzovaný, protože na to plně postačuje vyžínač napájen z baterie. Pro odolné, silné houštiny je však poddimenzovaný. Pokud jsou vaše potřeby někde mezi těmito požadavky, tento křovinořez je vynikající volbou. Žací hlava má ochranný kryt, který také odvádí dobrou práci, protože létající kousky bez problémů udrží od uživatele.

Na spuštění FS 55 musíte zatáhnout za startovací lanko, ale nejvýše 2 – 3 krát a to dokonce i po zimním období. S elektronickým zapalovacím modulem lze s tímto strojem očekávat bezproblémový chod. Protože systém zapalování je zcela zapouzdřen, je chráněn před vlhkostí a nečistotami a prodlužuje se tím jeho životnost. K dispozici je i ruční palivové čerpadlo na dodávku paliva do karburátoru stisknutím tlačítka, čímž se sníží počet potřebných zatažení za startovací lanko po dlouhých přestávkách v provozu.

V následujícím videu si FS 55 můžete prohlédnout v plném nasazení:

Stihl FS55 cold start krovinorez

 

Náhradní díly pro křovinořez Stihl FS 55

Výhodou značkových výrobců, jakým je i Stihl, je to, že dokonce i pro starší modely si můžete zakoupit náhradní díly. Mezi opotřebitelné součásti FS 55 patří: benzinové filtry, těsnění všech druhů, části motoru, karburátor, závitové hlavy, různé nože, uzávěry, cylindry, potřebné maziva, popruhy, úhlový převod, žací hlava a samozřejmě zapalovací svíčky. Tyto položky můžete získat přímo od výrobce, nebo prostě jít do nejbližšího železářství a zjistit, co nabízí. Případně je bez problémů zakoupíte i přes internet a zde víte také porovnat ceny. Nastavení karburátoru, motoru, jakož i ostatních součástí, instrukce týkající se provozu, čištění filtru, opravy případných poruch a mnoho jiného najdete v přehledném návodu.

 

Proč se rozhodnout pro značku Stihl?

Nejpádnějším důvodem, proč byste měli zvážit křovinořez Stihl, je jednoznačně dobrá kvalita a dlouholeté zkušenosti tohoto výrobce na trhu. Důležitým bodem je i skutečnost, že kdykoliv a kdekoliv dostanete náhradní díly a příslušenství i pro starší zařízení. V recenzích se dočtete, že manipulace se zařízeními značky je jednoduchá a rychlá. To platí nejen pro používání, ale i pro údržbu a čištění. Ve prospěch výrobce Stihl také říká, že nabízí bezpečné nosné popruhy a další bezpečnostní prvky přímo jako součást balení jednotlivých zařízení.

 

Jak hodnotíme křovinořez Stihl FS 55?

Tento model sleduje dobrý koncept a měl by oslovit především zahrádkářů a vlastníků nemovitostí. Zpracování je bez pochyb vynikající a celkový pracovní komfort je opravdu velmi dobrý. K dispozici je také žací nůž, který není součástí balení a trochu obtížná výměna tohoto nástroje rychle přebolí. Cena 5 450 Kč je přijatelná a naše resumé je, že s benzínovým křovinořezem Stihl FS55 budete pracovat rychle a efektivně.

 

Co se nám na Stihl FS 55 líbí?

 • rychlá montáž díky přehlednému návodu
 • velmi solidní zpracování
 • ergonomická obouruční rukojeť, která značně usnadňuje práci
 • náležitě výkonný

 

Co se nám na Stihl FS 55 nelíbí?

 • žací nůž není součástí dodávky
 • malá kapacita nádrže na benzin

 

Recenze zákazníků

V případě FS 55 jde o oblíbenou volbu. Svědčí o tom množství, v převážné většině pozitivních, hodnocení. Podívejme se na některé spolu:

Stihl FS 55 recenze

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Pokud potřebujete zlikvidovat trávu a plevel na svém pozemku Stihl FS 55 je pro tento úkol dobře vybaven. Design a technická podpora jsou navíc skvělou přidanou hodnotou.

Výhody

 • snadná manipulace
 • zvládne i vysokou hustou trávu

Nevýhody

 • malá palivová nádrž
 • nepohodlné popruhy

Závěr recenze: Až na malé detaily, tomuto křovinořezu není co vytknout.

Hodnocení autora
 • výkon
 • poměr cena / výkon
 • provedení
 • komfort při práci
 • jednoduchost sestavení

Souhrn

Křovinořez Stihl FS 55 přesvědčí velmi lehkým a kompaktním designem, díky čemuž je mimořádně univerzální.

4.7

Stihl FS 55

✅ Cena: 5 450 Kč

Chci Stihl FS 55
Heureka.cz
Vývoj ceny Stihl FS 55


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.