Whirlpool ART 9811 / A++ SF – recenze

Veronika Štrbová Recenze 20. dubna 2021 0
Whirlpool ART 9811/A++ SF
 • Typ: vestavná lednička s mrazničkou
 • Energetická třída: A++
 • Spotřeba energie za rok: 247 kWh
 • Objem ledničky: 228 l
 • Objem mrazáku: 80 l
 • Výška spotřebiče: 193,5 cm
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Ledničky
12 490 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Lednička patří mezi nejdůležitější domácí spotřebiče. Proto byste měli dobře zvážit i její výběr. Třeba se zaměřit nejen na cenu, ale i rozměry, vlastnosti a funkce. V dnešní době je neuvěřitelně velký výběr ledniček a my vám ho trochu usnadníme. Výrobce Whirlpool, jehož jistě dobře znáte, má ve své nabídce také množství spotřebičů. Nyní vám představíme jeden z nich. Je to vestavná kombinovaná lednička s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF.

Model ART 9811 / A++ SF je vestavěná lednička s mrazničkou, která nabízí bohatý celkový objem. Vyznačuje se zejména technologií šestého smyslu Freshcontrol, která vytváří příznivé podmínky pro uchovávání potravin. Udržuje jejich také mnohem déle čerstvé. Co vás zaručené potěší, je nízká hlučnost ledničky a úspornost energetické třídy A++. Kromě toho disponuje i dalšími funkcemi, o kterých se dočtete níže v naší recenzi.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
12 490 Kč Do obchodu Heureka.cz
digiboss.cz ⭐️ možnosti dopravy → najdete zde
⭐️ platba: v hotovosti / kartou na pobočce, Uloženka, dobírka, kartou online, převodem, na splátky
zjistit cenu Do obchodu digiboss.cz

Základní informace

Vestavná kombinovaná lednička s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF má téměř 194 cm a tím pádem poskytuje i dostatečný objem pro uskladnění velkého množství potravin. Chladící část má objem 228 litrů a mrazící část 80 litrů. Lednička patří do vysoce efektivní třídy A++ a její běžná celoroční spotřeba představuje pouze 247 kWh. To vše je navíc podpořeno úsporným LED osvětlením. Hlučnost spotřebiče je přijatelných 35 dB, takže vás nebude během provozu rušit. Pokud by z nějakého důvodu vypadl elektrický proud, lednička je schopna potraviny chladit ještě dalších 19 hodin.

Další informace:

Provedeníkombinovaná + vestavěná
Energetická třídaA++
Objem chladící části228 litrů
Objem mrazící části80 litrů
Výška spotřebiče193,5 cm
Hlučnost35 dB
Roční spotřeba247 kWh
Akumulační doba19 hodin
Počet kompresorů1
Délka kabelu2,45 m
Klimatická třídaSN – T
Zaměnitelnost otevírání dvířekano
Hmotnost55,2 kg
Rozměry193,5 x 54 x 54,5 cm (V x Š x H)
Držák na láhveano
Displejano
Mrazící výkon3,5 kg / 24 hod
Antibakteriální ochranaano
Super chlazeníano
Beznámrazový chladicí systémano

Energetický štítek ledničky Whirlpool ART 9811 / A++ SF:

energetický štítek ledničky Whirlpool ART 9811 / A++ SF

 

Funkce a vlastnosti

Lednička má klasický počet dveří, čili 2. Jsou ploché s hranami a což je velká výhoda, je možná změna otevírání dveří. Celá lednička se skládá ze dvou částí – chladicí a mrazicí.

Chladící část – Pro přehledné ukládání potravin budete mít k dispozici 5 skleněných polic, z toho 4 výškově nastavitelné, 1 zásuvku pro uchování čerstvosti zeleniny a ovoce a 4 odkládací přihrádky ve dveřích. Potěší vás také držák na lahve. A abyste na všechny své uskladněné potraviny dobře viděli, poslouží vám praktické LED osvětlení. Celkový objem chladící části je již zmíněných 228 litrů.

Mrazicí část – Mrazící prostor o objemu 80 litrů je umístěn ve spodní části spotřebiče a disponuje mrazicím výkonem 3,5 kg za 24 hodin. Odolnost při výpadku proudu, tj. schopnost zachovat potraviny v plně zmrazeném stavu, je 19 hodin. Třída mrazení **** uchovává mražené potraviny při teplotě -18 °C a nižší, což umožňuje kvalitní hloubkové zmrazení čerstvých potravin a jejich dlouhodobé uskladnění. Mrazák má 3 zásuvky. První zásuvka je určena na pizzu. Obsahuje také XXL zásuvku.

Vestavná kombinovaná lednička s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A ++ SF

 

6. smysl Freshcontrol

Vestavná kombinovaná lednička s mrazničkou disponuje technologií šestého smyslu Freshcontrol, která zajišťuje ideální teplotu a vlhkost uvnitř spotřebiče. Ventilátor totiž zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu a potraviny tak zůstanou čerstvé a svěží až čtyřikrát déle než v běžné ledničce. Kromě toho tato technologie zjednodušuje i rozmrazování. Spotřebič dokáže výrazně rychleji zvýšit výkon například při otevírání dvířek, a zaručit tak vysokou úroveň ochrany potravin před jejich zbytečným kažením. Pro zajištění správné funkčnosti nezapomeňte zapnout ventilátor.

 

SuperCool

Elektronický senzor funkce SuperCool zchladí vaše potraviny ihned po tom, jak je vložíte do ledničky.

Mrazák v ledničce Whirlpool ART 9811 / A ++ SF

 

StopFrost

Při rozmrazování ledničky nebudete mít žádný problém, protože vám s tím pomůže funkce StopFrost. Námraza se automaticky rozpouští v pravidelných intervalech a nahromaděná voda tak snadno odtéká až do nádoby nad kompresorem, odkud se jednoduše odpaří. Rozmrazování mrazničky není o nic složitější a zabere vám sotva minutu času. Stačí jen odmontovat kolektor námrazy a opláchnout ho pod tekoucí vodou. Prémiový StopFrost systém zároveň usnadňuje údržbu a navíc se pozitivně projevuje na spotřebě. Proto lednička patří do vysoce efektivní třídy A++ a její typická celoroční spotřeba představuje pouze 247 kWh.

Více najdete na videu jednoduché a rychlé rozmrazování ledničky:

WHIRLPOOL vstavaná kombinovaná chladnička StopFrost

 

Akumulační doba

V domácnostech se zcela běžně stává, že z nějakého důvodu vypadne elektrický proud. V tom případě není třeba dělat žádnou paniku, protože i s tímto problémem si lednička od Whirlpool pořadí a vaše potraviny nadále bude chladit až 19 hodin.

 

Anti-Bacterial technologie

Lednička používá speciální filtr, který vytváří v prostoru ledničky hygieničtější prostředí. Prochází jím veškerý vzduch obsažený ve vnitřním prostoru, zachytí bakterie i chemické či mechanické nečistoty obsažené ve vzduchu. Zamezí tak zkažení potravin, vzniku nepříjemných pachů a různých onemocnění.

💡 TIP: Pokud se zajímáte i o jiné modely ledniček od této značky, přečtěte si naši recenzi na Whirlpool B TNF 5323 OX.

 

První použití a údržba

Pokud jedete spotřebič použít poprvé, připojte jej nejprve k elektrické síti. U modelů s elektronikou může ozvat zvukový signál upozorňující na aktivaci teplotního alarmu – stiskněte tlačítko zvukového alarmu. Pokud máte k dispozici antibakteriální filtr proti zápachu, umístěte ho do ventilátoru podle instrukcí na obalu filtru. Poznámka: Po zapnutí spotřebiče je nutné počkat 4-5 hodin, než dojde k dosažení správné skladovací teploty při běžném naplnění.

Ledničku příležitostně očistěte hadříkem namočeným v roztoku teplé vody a neutrálního čisticího prostředku určeného pro čištění vnitřních prostorů ledničky. Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky. Pro zajištění stálého a správného odtoku rozmrazené vody čistěte pravidelně pomocí přiloženého nástroje vnitřní část odtoku, který je umístěn na zadní stěně chladicího prostoru při zásuvce na ovoce a zeleninu. Před prováděním jakékoli údržby nebo čištění nejprve odpojte síťovou zástrčku ze zásuvky nebo spotřebič z elektrické sítě.

 

Máte nějaký problém s ledničkou?

Při domácích spotřebičích často řešíme různé problémy. Samozřejmě, na každý problém, existuje řešení, pokud na něj nevíte přijít sami, zavolejte si odborníka. Většinu z nich však víte vyřešit díky různým nastavením. Nabízíme vám několik možností:

PROBLÉMDŮVODŘEŠENÍ
Ovládací panel je vypnutý, spotrebič nefungujeSpotřebič může být v režimu Stand-by.
Mohl se vyskytnout problém s napájením spotřebiče.
Zapněte spotřebič pomocí tlačítka Stand-by.
Zkontrolujte:
– zda nedošlo k výpadku napájení
– zda je zástrčka v zásuvce a vypínač na zásuvce ve správné pozici (to umožňuje napájení spotřebiče)
– zda jsou zařízení na ochranu elektrického systému domácnosti účinné
– zda není poškozen napájecí kabel
Vnútorné osvetlenie nefungujeMôže byť nutné vymeniť žiarovku.
Spotrebič môže byť v režime Stand-by.
Môže byť nutné vymeniť žiarovku.
Spotrebič môže byť v režime Stand-by.
Teplota uvnitř oddílů není dostatečně nízkáPříčiny mohou být různé.Zkontrolujte:
– zda jsou dveře řádně zavřené
– zda spotřebič nestojí v blízkosti zdroje tepla
– zda je nastavená teplota vyhovující
– zda nic nebrání cirkulaci vzduchu větracími mřížkami v dolní části spotřebiče
Ve spodní části lednice je vodaOdtokový kanálek na rozmrazenou vodu je ucpaný.Vyčistěte odpadový kanálek na rozmrazenou vodu.
Přední okraj spotřebiče u dosedacího těsnění dveří je horkýNejde o poruchu.Zabraňuje to kondenzaci. Není nutné žádné řešení.

 

Recenze zákazníků

Určitě se jako mnozí další potenciální zákazníci zajímáte io reálné zkušenosti s konkrétním produktem. Při této vestavěné kombinované ledničce s mrazničkou převládají ty pozitivní, což je dobrá zpráva. Uživatelé si chválí velký prostor a využitelnost jednotlivých poliček. Líbí se jim i samotný design ledničky a hlavně energetická třída. Co může být takovou nevýhodou a výrobce to paradoxně uvádí jako výhodu, je hlučnost spotřebiče. Přestože je to 35 dB, podle recenzí je to trochu hlučnější, než by se mohlo zdát. Záleží v tomto případě i na tom, kde ledničku umístíte. Přečtěte si vyjádření zákazníků, kteří si tuto ledničku zakoupili:

Recenze zákazníků ledničky Whirlpool ART 9811 / A ++ SF

Zkušenosti zákazníků ledničky Whirlpool ART 9811 / A ++ SF

Další hodnocení → naleznete zde

 

Shrnutí

Tato energeticky úsporná vestavná lednička s mrazničkou nabízí opravdu bohatý objem a uskladní tak množství potravin i pro vícečlennou rodinu. Disponuje několika praktickými funkcemi, které se postarají o vaše čerstvé potraviny jako v chladící, tak i v mrazící části. A koupit ji můžete již za 12 490 Kč.

Výhody

 • senzorová technologie 6. smysl v chladicí části
 • jednoduché rozmrazování díky funkci StopFrost
 • úsporný provoz díky energetické třídě A++
 • šikovné a praktické poličky na vnitřní straně dveří

Nevýhody

 • vyšší hlučnost motorku vnitřní ventilace
 • malý objem mrazící části vzhledem na výšku spotřebiče
 • nemá nulovou zónu

Závěr recenze: Vestavná kombinovaná lednička s mrazničkou od známého výrobce s technologií 6. smysl a úspornou energetickou třídou A++.

Hodnocení autora
 • Provedení
 • Hlučnost
 • Cena
 • Funkce
 • Objem

Souhrn

Vestavná kombinovaná lednička s mrazničkou od známého výrobce s technologií 6. smysl a úspornou energetickou třídou A++.

4.2

Whirlpool ART 9811/A++ SF

✅ Cena: 12 490 Kč

Chci Whirlpool ART 9811/A++ SF
Heureka.cz
Vývoj ceny Whirlpool ART 9811/A++ SF


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.