Whirlpool AWE 66710

Vladimír Rejholec Recenze 12. května 2021 0
Whirlpool Automatická pračka Whirlpool AWE 66710 bílá
 • Energetická třída: A+++
 • Příkon: 2300 W
 • Počet programů: 18
 • Motor: univerzální
 • Objem bubnu: 42 l
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Pračky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Whirlpool AWE 66710 je shora plněná pračka, která se postará o vaše dokonale vyprané oblečení. Praní s ní bude maximálně úsporné, protože disponuje energetickou třídou A+++. Fakt, že je plněná shora není žádná nevýhoda, právě naopak, vypere stejně velké množství oblečení i zepředu plněná pračka a přitom dokonce šetří místo.

Výkonná pračka od značky Whirlpool vás nezklame ani z pohledu funkcí. Nabízí je opravdu hodně – až 18 funkcí, díky čemuž můžete prát přesně podle vašich potřeb. Určitě třeba zmínit i senzorovou technologii 6. smysl, která se postará o co nejlepší výsledek praní. Toto a ještě mnohem více nabízí zákazníkům šikovná shora plněná pračka. V naší recenzi se dozvíte více.

Základní informace

Shora plněná pračka Whirlpool AWE 66710 má elegantní design a kompaktní rozměry, díky kterým nezabírá mnoho místa. Vejde se tedy i do malých koupelen. Výhodou je, že její rozměry nemají žádný vliv na vnitřní buben a s přehledem vypere až 6 kilogramů vašeho oblečení. Pračka má tichý chod, proto se nemusíte bát, že budete rušit vaše sousedy.

Pračka od Whirlpool disponuje 18 funkcemi praní a patří do energeticky nejúspornější třídy A+++. Ta vám zaručí, že celoroční spotřeba (220 cyklů) činí pouze 153 kWh a 8 500 litrů vody. Čili kromě místa, šetří i vaši peněženku. V její výbavě zaujmou také speciální přídavné funkce – Colours 15 ° pro dokonalou péči o barevné prádlo, Clean+ pro efektivní odstraňování skvrn či oblíbený rychlý program.

➡️ Technické informace:

VýrobceWhirlpool
Typ pračkyshora plněná
Způsob umístěnívolně stojící
Maximální náplň pračky6 kg
Hlučnost při praní59 dB
Počet otáček1000 ot./min
Hlučnost při odstřeďování76 dB
Hmotnost58 kg
Počet pracích programů18
Energetická třídaA+++
Třída účinnosti odstřeďováníC
Příkon2.3 W
Spotřeba el.energie cca153 kWh
Regulace spotřeby vodyano
Spotřeba vody39 litrů
Objem bubnu42 litrů
Rozměry pračky40 x 60 x 90 cm (Š x H x V)
Odložený startano
Displejano
Dětský zámekne
Barvabílá
parní pračkane
Ukazatel zbytkového časuano
Ochrana proti úniku vodyne
6. smyslano
Clean +ano
Regulace spotřeby vodymnožstevní automatika

 

Vlastnosti pračky Whirlpool

 

Pračka je maximálně úsporná a praní šetrné k pokožce

Whirlpool AWE 66710 patří do energeticky nejúspornější třídy A+++, díky čemuž je mimořádně úsporná. Její typická celoroční spotřeba (220 cyklů) činí pouze 153 kWh a 8 500 litrů vody. Spotřeba energie 153 kWh za jeden rok na základě 220 standardních pracích cyklů pro programy pro bavlnu 60 °C a 40 °C při plném a poloviční náplní a spotřeba režimů s nízkou spotřebou energie. Skutečná spotřeba energie bude záviset na tom, jak je spotřebič používán.

Energetický štítek z pračky

energetický štítek

Prací program intenzivního odstřeďování využívá během praní více vody a prodlužuje závěrečné ždímání. Na oblečení tak nezůstanou žádné zbytky pracího prášku, čímž se zohledňují nároky jemné dětské pokožky a citlivé kůže lidí trpících alergiemi.

Otáčky tohoto modelu lze regulovat až do maxima 1 000 za minutu pro dostatečně kvalitní ždímání. Nechybí ani příjemná funkce zobrazování zbývajícího času praní či bezpečnostní funkce sledování tvorby pěny a systém vyrovnání nestability. Otevírání dvířek je pak řešeno systémem Easy Opening, takže je maximálně jednoduché.

 

Přehledný displej

Žádné kvalitní pračce by neměl chybět displej, který vám podá všechny možné informace o pracím cyklu. Takto vypadá displej na pračce Whirlpool AWE 66710:

Tabulka programů pro praní ➡️ Vysvětlivky:

A. Volič programu
B. Časový displej
C. Tlačítko „Odložený start”
D. Volič rychlosti odstřeďování
E. Tlačítko “Start / Pauza”
F. Ukazatel průběhu programřu
G. Tlačítko “Reset”
H. Kontrolka “Otevřená dvířka”

Pračka je vybavena automatickými bezpečnostními funkcemi, které včas zajistí a diagnostikují poruchu a vhodně zareagují, např. na:

I. Kontrolka “Servis”
J. Kontrolka “Zavřený přívod vody”
K. Kontrolka “Čištění filtru”

Eco kulička funguje v průběhu praní jako zátka, která se postará o to, aby se prací prášek maximálně využil a neodplavuje do kanalizace. Po ukončení pracího cyklu se zátka odklopí a umožní odtok vody.

 

Maximální stabilita

Většina praček zvykne při odstřeďování trochu “poskakovat”. Whirlpool však disponuje elektronickým senzorem, který vibrace tlumí na minimum a zaručuje tak stabilitu spotřebiče.

spodek pračky Whirlpool AWE 66710 - tlumení vibrací

 

Pěna při praní je vždy pod kontrolou

Může se stát, že prací prášek začne nadměrně pěnit. Tehdy však dochází k aktivaci snímače, který dohlédne na důkladné vymačkávání prádla.

 

Přehledný dávkovač

Pračka disponuje průhlednými dávkovači na prací prostředky, které máte tím pádem vždy pod kontrolou. Velká okna umožňují snadnější kontrolu množství přidávaných prostředků.

Dávkovač pracích prostředků

 

Odstraňování skvrn

Pračka od Whirlpool zvládne vyčistit i různé skvrny. Nemusíte se bát ani vašich zářivých barev na oblečení, všechny zůstanou zachovány a oblečení bude voňavé a čisté. Přidáním funkce Clean + při snížené teplotě 25-35 °C prodloužíte program na odstraňování skvrn. Barvy tak budou vždy vypadat jako nové a struktura vašeho oblečení zůstane neporušená.

💡 TIP: Poradíme při výběru kvalitní Whirlpool pračky – to je název našeho článku, ve kterém se dozvíte všechny potřebné informace o pračkách této značky.

 

Funkce, kterými pračka disponuje

 

Technologie 6. smysl

U všech pračkách od výrobce Whirlpool je samozřejmost technologie 6. smysl. Ani tento model není výjimkou. Senzorová technologie šestého smyslu rozpozná velikost náplně prostřednictvím nasákavosti prádla a automaticky nastaví zdroje, neustále monitoruje prací cyklus a zajišťuje optimální výkon, přičemž ušetří až 50% energie, vody a času a doporučí správnou dávku pracího prostředku.

Technologie 6. smysl

 

Funkce Clean +

Pračka Whirlpool AWE 66710 si poradí i s těmi nejodolnějšími skvrnami. Vyberte si jednu ze tří intenzit zašpinění: silné, běžné nebo slabé a funkce Clean + se postará o odstranění skvrn při teplotě 40 °C.

Funkce Clean + při praní

 

Program Jeans

“Džínovina” je specifická látka, která zvykne často různé reagovat během praní. Díky speciálnímu programu Jeans se však vašemu džínové oblečení nic nestane, protože tento program pomáhá déle zachovat jeho barvu i vzhled.

Prací program Jeans

 

Odložený start

“Odložený start” umožňuje zapnout spotřebič podle potřeby uživatele, např. v noci nebo když není doma. Při aktivaci odložení startu nepoužívejte tekutý prací prostředek. Tímto postupem aktivujete funkci Odložený start:

 • Nastavte program, rychlost odstředění a funkce.
 • Opakovaným stiskem tlačítka “Odložený start” zvolte odložení od 1 po 23 hodin.
 • Spusťte program.
 • Bude svítit kontrolka u tlačítka “Odložený start” a po spuštění programu zhasne.
 • Po stisknutí tlačítka “Start / Pauza” se začne odpočítávat nastavený čas odložení. Jakmile se program spustí, kontrolka odloženého startu zhasne a je nahrazena kontrolkou průběhu programu.
 • Po stisknutí tlačítka “Start / Pauza” je možné změnit zvolený počet hodin dalším stisknutím tlačítka “Odložený start”.

➡️ Jak zrušit funkci “Odložený start”:

Před stisknutím tlačítka “Start / Pauza” – Otočte programovým voličem do jiné polohy nebo stiskněte tlačítko “Reset”.
Po stisknutí tlačítka “Start / Pauza” – Stiskněte tlačítko “Reset” na nejméně 3 vteřiny.
Kontrolka odloženého startu zmizí.

➡️ Nejčastěji prací programy a jejich označení:

Označení pracích programů

 

Recenze na pračku Whirlpool AWE 66710

Podívali jsme se i na to, co říkají na tento model pračky zákazníci, kteří si ji stihli už zakoupit vyzkoušet. Možná právě tyto recenze vás ovlivní při výběru nové pračky. Jak můžete vidět, lidé jsou více méně spokojeni. Značka Whirlpool je dobrá volba, i když má tato pračka nějaké ty své mouchy. Jsou jimi například krátký přívodní kabel oproti jiným modelům.

Jak se říká, sto lidí, sto chutí a proto se můžete setkat s odlišnými názory na hlučnost této pračky. Někomu se zdá být tichá, jinému zas hlučná. Asi třeba jen vyzkoušet, osobně si však myslíme, že na pračku má slušné decibely. Přesvědčte se sami, jaké jsou plusy a minusy pračky Whirlpool podle zákazníků:

Recenze zákazníků na pračku Whirlpool AWE 66710

Zkušenosti s pračkou Whirlpool AWE 66710

více recenzí → naleznete zde

 

Možné poruchy pračky

Při pračce, jakož i při jakémkoliv jiném domácím spotřebiči, se můžete setkat s různými poruchami. Některé nejsou až tak závažné a dokážete je vyřešit sami. Pokud si však nevíte poradit, zavolejte odborníka, který vám pomůže. Poruchám můžete také předcházet a to tím, že ji budete pračku pravidelně čistit a při tvrdší vodě budete používat změkčovač vody.

Nejčastěji se zákazníci potýkají s problémy, jako jsou únik vody, problémy s nedostatečným ždímáním, potíže při vypouštění vody nebo problémy týkající se čerpadla či motoru.

 

Spotřeba energie

Spotřeba energie 153 kWh za rok na základě 220 standardních pracích cyklů pro programy pro bavlnu 60 °C a 40 °C při plném a poloviční náplní a spotřeba režimů s nízkou spotřebou energie. Skutečná spotřeba energie bude záviset na tom, jak je spotřebič používán.

[table “128” not found /]

 

Zhodnocení na závěr

Shora plněná pračka Whirlpool AWE 66710 je výkonná a disponuje až 18-ti praktickými funkcemi. Samozřejmostí je technologie 6. smysl, která vám pomůže ušetřit až 50% energie, vody a času. Její kompaktní rozměry ji předurčují do malých bytů, resp. koupelen, kde nezabere mnoho místa. Vzhledem k tomu, kolik funkcí a výhod má tento model pračky, její cena je mimořádně dostupná pro širokou veřejnost. Zakoupit si ji můžete už od 7 990 Kč, čili navzdory skvělé energetické úspoře a množství funkcí patří do té levnější cenové kategorie.

Před koupí si však velmi dobře promyslete, kam ji umístíte, protože podle všeho má tato pračka oproti jiným modelům kratší přívodní kabel. Takže, v konečném důsledku můžeme konstatovat, že je to pračka s dobrým poměrem kvalita / cena a zda si zakoupíte právě tuto, necháme už na vás. V každém případě je na trhu praček mnohem více, a pokud byste se chtěli podívat i na jiné modely a značky, přečtěte si test nejlepších praček.

Výhody

 • pračka patří mezi ty lepší z pohledu poměru kvality a ceny
 • speciální tlačítko na zrychlené praní pro úsporu času
 • dostatečná kapacita a ještě lepší spotřeba energií
 • bezproblémové praní i při nižší teplotě

Nevýhody

 • kratší hadice na vodu i kabel na elektřinu
 • trochu vyšší hluk a více vibrací

Závěr recenze: Pračka s dostatečným objemem i úsporným provozem vhodná pro každou domácnost.

Hodnocení autora
 • design
 • funkce
 • hlučnost
 • cena
 • kapacita

Souhrn

Pračka s dostatečným objemem i úsporným provozem vhodná pro každou domácnost.

4.3

Whirlpool Automatická pračka Whirlpool AWE 66710 bílá

✅ Cena: 7 990 Kč

Chci Whirlpool AWE 66710 Heureka.cz
Vývoj ceny Whirlpool AWE 66710


Autor článku
Profilový obrázek

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.