Whirlpool FFD 9448 BCV EE - krátká recenze

25. července 2021 0
Whirlpool FFD 9448 BCV EE
 • Způsob umístění: Volně stojící
 • Způsob plnění: Přední
 • Slim: Neuvedeno
 • Maximální náplň pračky: 9,0 kg
 • Počet otáček: 1 400 ot./min
 • Energetická třída: C
 • Hlučnost při odstřeďování: 78 dB
 • Počet programů: 16
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Pračky
9 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Whirlpool FFD 9448 BCV EE je předem plněná pračka, která se s kapacitou 9 kg řadí k těm objemnějším na trhu a sáhnout tak po ní mohou i větší rodiny s dětmi. Co se týče odstřeďování, pračka patří do kategorie účinnosti B s otáčkami 1400 za minutu (takže pokud přemýšlíte i nad sušičkou, kombinace s touto pračkou je určitě v pořádku). Co se týče spotřeby, tak tento model je z těch úspornějších o čemž svědčí i její zařazení do třetí nejlepší třídy C. I přes většímu objemu má spotřebu el. energie na 1 Eco cyklus 0,66 kWh (víceméně průměrná hodnota) a spotřebu vody 50 litrů (lehký nadprůměr, který jde na vrub větší kapacity pračky).

Hlučnost pračky při praní je průměrných 52 dB, ale při odstřeďování už musíte počítat se 78 dB - což už je tedy docela dost a v tomto se řadí mezi horší modely v našem testu. Vybavení a funkce jsou na dnešní dobu standard - displej, odložený start, nebo dětskou pojistku má i tento model. Zaujmou méně časté parní programy (na osvěžení, dezinfekci a opatření proti pomačkání látky prádla v pračce).

Celkově nabízí až 16 programů, včetně nejpopulárnějšího krátkého, či na jemné prádlo, vlnu nebo outdoor oblečení. Za zmínku určitě stojí i technologie 6. smysl, která optimalizuje využití energie a zvolí správné nastavení pro dosažení maximální účinnosti. Plus, na invertorový motor máte od výrobce 10 letou záruku. Ještě jedna rada na závěr: pozor na hloubku pračky - tento model má 63 cm, takže si rozmyslete, jestli se vám vejde tam kde potřebujete.

Výhody

 • úsporný model
 • přehledné ovládání
 • kapacita
 • parní programy
 • 6. smysl
 • 10 let záruka na motor

Nevýhody

 • bez aqua stop funkce
 • hlučnější při odstřeďování

Závěr recenze: Na zepředu plněnou pračku máte k dispozici optimální výbavu i funkce (zlatý střed mezi modely této značky).

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
9 990 Kč Do obchodu Heureka.cz
Mall.cz ⭐️ prodej na splátky, doprava zdarma nad 1000 Kč
⭐️ aktuální probíhající akce → slevománie
9 990 Kč Do obchodu Mall.cz
Alza.cz ⭐️ velmi rychlé doručení, již do několika hodin od objednání
⭐️ bezkonkurenční dostupnost obrovského množství produktů
⭐️ masivní prodejní síť
⭐️ nákup na splátky
9 999 Kč Do obchodu Alza.cz

Co o Whirlpool FFD 9448 BCV EE píše eshop

Předem plněná pračka s kapacitou prádla devět kilogramů a velkým, přehledným LCD displejem. Vynikajících výsledků praní docílí díky technologii 6. Smysl spolu s množstvím programů. Mezi nimi najdete například program pro osvěžení prádla, program na jemné prádlo, vlnu nebo sportovní oblečení. Nejen alergiky zaujme možnost zbavení prádla bakterií a alergenů bez chemických přípravků a to pomocí páry. Nechybí ani funkce jako odložený start, rychlé praní nebo dětský zámek. Díky funkci FreshCare+ pračka udrží prádlo svěží a voňavé i několik hodin po skončení pracího cyklu.

FreshCare+

Udržuje vaše prádlo svěží až šest hodin po skončení pracího cyklu. Funkce FreshCare+ s párou udržuje vaše prádlo neustále svěží díky efektivnímu použití páry a jemným pohybům bubnu s pomalými obousměrnými kmity.

6. Smysl

Objevte technologii, která myslí za vás. Pračka automaticky detekuje velikost a typ náplně, na jejich základě pak zvolí ty nejlepší parametry cyklu s cílem dosažení ideálních výsledků praní. Zároveň šetří vodu, energii a čas, a tím i vaší peněženku.

Steam Hygiene

Zapomeňte na bakterie, pára jich odstraní až 99 procent. Zbavte se bakterií a alergenů! Prádlo je dezinfikováno tím nejpřirozenějším a nejjemnějším způsobem, a to i při praní při nízkých teplotách bez chemických přípravků. Ideální řešení pro citlivou pleť i pro péči o životní prostředí.

Steam Refresh

Odstraňuje pachy a minimalizuje mačkání prádla za pouhých 20 minut. Obnovuje svěžest vašich oděvů bez zbytečného praní. Princip tohoto speciálního osvěžujícího cyklu spočívá v proudu páry, který pračka vytváří. Ten proniká do vláken, kde odstraňuje pachy a tkaniny uvolňuje, čímž dochází i k vyhlazování záhybů. Program Steam Refresh spotřebuje méně než dvě sklenice vody a trvá pouhých 20 minut.

SoftMove

Péče na míru o jakýkoliv typ tkaniny. Systém SoftMove pracuje se 14 různými programy, které zajišťují perfektní výsledky pro každý typ tkaniny. Principem je exkluzivní set šesti speciálních pohybů bubnu, které jsou přizpůsobeny různým druhům tkanin od těch nejjemnějších po nejodolnější.

SenseInverter motor

Tichý a energeticky úsporný motor s dlouhou životností. Díky SenseInverter motoru jsou všechny přírodní materiály dokonale chráněny. Pohyby bubnu jsou kalibrovány, což umožňuje prádlu uvnitř bubnu přilnout k jeho stěnám. Tím jsou vlákna chráněna, snižuje se tření a plstnatění materiálů.

Clean+

Zapomeňte na skvrny. S volbou Clean+ je možné přizpůsobit prací cyklus úrovni zašpinění prádla. Volit lze ze tří úrovní: Intenzivní, Denní, Rychlé.

Snadné žehlení

Travte méně času žehlením. Výběrem této funkce bude cyklus praní a odstřeďování upraven tak, aby bylo minimalizováno pomačkání prádla.

Intenzivní máchání

Péče o jemnou pokožku. Výběrem této možnosti se zvýší účinnost máchání, aby bylo zaručeno optimální odstranění pracího prostředku. Funkce je zvláště užitečná pro ty, kdo mají jemnou a citlivou pokožku.

Dokumenty

 • Informační list 2021 – Whirlpool FFD 9448 BCV EE.pdf
Hlavní charakteristiky
VýrobceWhirlpool
Způsob plněnípřední
Způsob umístěnívolně stojící
Maximální náplň pračky9 kg
Hlučnost při praní52 dB
Počet otáček1400 ot./min
Hlučnost při odstřeďování78 dB
Hmotnost71 kg
Barvabílá
Otevírání dvířeklevé
Počet programů14
Program pro vlnuano
Doba trvání programu Eco220 min
Motorinvertorový
Kapacita pro program Eco9 kg
Program pro outdoorano
Energetické údaje
Energetická třídaC
Třída emise hlukuC
Spotřeba vody50 l
Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů66 kWh
Rozměry
Šířka59.5 cm
Hloubka63 cm
Výška84.5 cm
Objem bubnu62 l
Třídy
Účinnost pracího výkonuA
Třída účinnosti odstřeďováníB
Funkce a ovládání
Odložený startano
Displejano
Dětská pojistkaano
Parní praníano

Vývoj ceny Whirlpool FFD 9448 BCV EE


Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.