Winix WAC U300 - krátká recenze

17. září 2020 0
Winix WAC U300
 • Vzduchový výkon: 330 m3 / h
 • Vhodný pro místnosti o rozměrech: 52,8 m2
 • Typ filtru: HEPA, karbonový
 • Hlučnost: 26 do 55 dB
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Čističky vzduchu
6 490 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Vzdusin.cz

Inteligentní čistička vzduchu Winix WAC U300 disponuje plně automatickým, ale i manuálním režimem a vzduch filtruje kombinací účinných filtrů a technologie Plasma Wave. Ta odstraňuje alergeny i škodlivé látky na molekulární úrovni.

Má nízké provozní náklady a omyvatelné filtry, ovládá se jednoduše dotykovým panelem. Filtrační systém má účinnost až 99,97% a odstraní ze vzduchu alergény, viry, bakterie i cigaretový kouř. Součástí této čističky je i ionizátor.

Výhody

 • disponuje ionizátorem
 • tichý chod
 • možnost automatického režimu

Nevýhody

 • vyšší cena

Závěr recenze: Inteligentní čistička vzduchu s pohodlným ovládáním pro náročné, vhodná i pro větší prostory.

Co o Winix WAC U300 píše eshop

Inteligentní čistička vzduchu WINIX U300 s plně automatickým režimem čistí vzduch v pěti stupních pomocí předfiltru, aktivního uhlíkového filtru s antibakteriální úpravou Cleancel®, True HEPA filtru s účinností 99,97 %  a technologií PlasmaWave®. Čistička je vhodná do středně velkých prostor jako jsou např. obývací pokoje, kanceláře nebo ordinace. Vysoká účinnost a velmi nízká spotřeba energie je zaručená certifikacemi. Nabízí jednoduché ovládání s dotykovým panelem a nenáročnou údržbu.

Pokročilý filtrační systém odstraňuje ze vzduchu prach, pyl, zvířecí alergeny, cigaretový kouř, bakterie a viry, spory plísní, organické chemické látky a pachy z domácnosti. PlasmaWave® vytváří kladné a záporné ionty, díky nimž se nečistoty ve vzduchu rozkládají na molekulární úrovni a navíc dochází k jeho svěžímu nabití, jako je tomu v přírodě.

 • doporučeno pro místnosti do 30 m2  (určeno pro alergiky a astmatiky, kdy je vzduch v místnosti přefiltrovaný 4,5× za hodinu)
 • maximální velikost místnosti je 66 m2 (běžné čištění, prevence)
 • rychlost čištění průměrné velikosti místnosti 20 m2: do 9 minut
 • maximální vzduchový výkon 330 m3/h
 • 5 stupňů čištění s účinností 99,97 % (předfiltr, aktivní uhlíkový filtr, Cleancel®, True HEPA H13, PlasmaWave®)
 • omyvatelné filtry s prodlouženou životností
 • PlasmaWave® – generátor kladných a záporných iontů
 • Cleancel® – je unikátní patentovaná úprava zabraňující bakteriální kontaminaci uhlíkového filtru. Působí jako hygienická bariéra, která brání vypouštění mikroorganismů zpět do ovzduší. Ničí bakterie a viry, plísně i roztoče.
 • automatický, manuální a noční režim
 • indikátor kvality vzduchu – 5 úrovní
 • indikátor výměny filtru – inteligentní vyhodnocení na základě provozní doby a výkonu čištění
 • senzor kvality vzduchu – citlivě vyhodnocuje kvalitu vzduchu a automaticky reguluje výkon
 • světelný senzor – přepíná do nočního režimu, přičemž ztlumí jas panelu a přepne čističku do tichého režimu
 • přehledný dotykový panel s LED indikací
 • dálkové ovládání
 • 4 rychlostní režimy
 • příkon: 3 – 60 W
 • nízká hlučnost: 26 – 55 dB
 • Certifikace: CE, RoHS, Energy Star, ECARF, ARB, WEEE, UK allergy, ProAlergiky.cz
 • Garantované hodnoty výkonu CADR od AHAM

Automatická kontrola kvality vzduchu
- kvalitu vzduchu hlídají inteligentní senzory, které v případě jeho znečištění automaticky zvýší výkon čištění. Nemusíte se tak o nic starat. Čistička se postará o vás.

Automatické přepnutí do nočního režimu
- světelný senzor hlídá, abyste nebyli rušeni. Při setmění přepne čističku do tichého nočního režimu a ztlumí jas kontrolek. Tichý režim není téměř vůbec slyšitelný.

Inteligentní indikace výměny filtru
- procesor čističky zaznamenává, jak je čistička skutečně používaná. Na tomto základě vyhodnotí, kdy je třeba vyměnit filtrační kazetu.

Dokonalé čištění s 99,97% účinností
- Čističky vzduchu Winix čistí vzduch v pěti etapách. Účinnost čištění není dána jen počtem filtrů, ale zejména jejich kvalitou a použitou technologií. Winix proto nepotřebuje k dokonalé čistotě vzduchu více filtrů, než má. Filtrační systém si dokáže poradit nejen s bacily, chřipkovými viry sezónní chřipky typu B, viry ptačí chřipky a bakteriemi rozptýlenými ve vzduchu, ale také se smogem.

Technologie PlasmaWave™ spolehlivě odstraňuje pachy, alergeny, chemické výpary a jiné znečišťující látky, které se vyskytují v domácím prostředí, a to na molekulární úrovni. Přitom není zdrojem škodlivého ozónu. PlasmaWave™ vytváří kladné a záporné ionty, které se spojují s přírodními vodními parami a tím se přeměňují na hydroxyly. Hydroxyly okamžitě neutralizují viry, bakterie, chemické výpary, pachy a plyny obsažené ve vzduchu tím, že rozloží jejich molekulární strukturu na vodní páru a jiné neškodné látky běžně přítomné ve vzduchu.

Intuitivní ovládání a nenáročná údržba šetří váš čas
- Čistička vzduchu Winix má dotykový panel, který je oproti běžným zvyklostem velmi přehledný a zbytečně nehýří barvami. Najdete zde pouze tři tlačítka! Proto nehledejte žádné složité manuály, stačí používat intuici.
Totéž platí pro výměnu filtrů. Provoz i údržba vám tak šetří čas, který můžete věnovat svým nejbližším. Další výhodou je také nízká hmotnost čističky (v případě nejvyššího modelu jen 8 kg!). Zjednoduší vám manipulaci s čističkou v době úklidu nebo přenášení mezi jednotlivými místnostmi.

Doporučeno alergikům. Zdraví na prvním místě
Zdraví má nejvyšší prioritu. Abyste si mohli být jistí, že čističky vzduchu Winix jsou tím nejlepším řešením, nechali jsme pro vás celou řadu otestovat na jednom z nejnáročnějších trhů světa – ve spojených státech. Testy provedla AHAM (Association of Home Appliance Manufacturers) – americká Asociace výrobců domácích spotřebičů.

Společnost WINIX se může pyšnit certifikací AHAM pro celý sortiment čističek vzduchu v rámci oficiálního programu nazvaného Clean Air Delivery Rate (CADR – dodávané množství čistého vzduchu). Díky výsledkům tohoto měření a nestranným a regulérním údajům si můžete být jistí, že čističky vzduchu při odstraňování prachu, kouře a pylů opravdu fungují.

Vhodné pro kuřáky. Stop zápachu 
Pokud jste kuřáci nebo se v rámci svého zaměstnání pohybujete v zakouřených prostorách, oceníte velmi dobrou dezodorizační funkci, kterou čistička vzduchu Winix nabízí. Díky efektivnímu filtračnímu systému s technologií PlasmaWave™ dokážete kabáty, obleky, šaty, ale i čalouněný nábytek a záclony zbavit nepříjemného zápachu z cigaret, kterým jsou tyto textilie nasyceny. Stačí čističku Winix umístit do přímé blízkosti těchto věcí a nechat několik hodin působit hustý proud iontů, který PlasmaWave™ generuje.

Efektivní indikace výměny filtru
Čističky vzduchu Winix umí přesně vyhodnotit dobu, kdy je třeba vyměnit filtry. Od konkurenčních čističek se liší v tom, že výměna není indikována jen uplynutím doby životnosti filtru. Procesor čističky totiž průběžně ukládá hned dvě informace – a sice jak dlouho ventilátor běží a při jakých otáčkách. Až systém vyhodnotí, že je třeba vyměnit filtr, rozsvítí kontrolku „Check filter“ na hlavním panelu. Nemusí vás zajímat, jestli není filtr zanesený, a stejně tak se vám nestane, že vyměníte filtr, který by mohl ještě sloužit.

Omyvatelné filtry
Omyvatelné filtry významně šetří náklady vaší domácnosti. Těmito filtry jsou vybaveny čističky WAC-U300 a WAC-U450.

Parametry produktu

Souhrn
ZařazeníČistička vzduchu
VýrobceWinix
Druhčističky vzduchu
Příkon3 W
Hmotnost6.1 kg
Hlučnost26 dB
Vzduchový výkon330 m3/h
Doporučený prostor165 m3
Ionizátorano
Barvabílá
Rozměry (VxŠxH)22 x 55 x 41.5 cm
Typ filtrupředfiltr. aktivní uhlíkový filtr. True HEPA H13. PlasmaWave
Energetická třídaEnergy Star
Indikátor znečištěníano
Indikátor výměny filtruano
UV lampane
Prachový filtrano
Uhlíkový filtrano
HEPA filtrano

Vývoj ceny Winix WAC U300


Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*