Xiaomi Mi Band 2 – inteligentní náramek (recenze)

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 28. listopadu 2021 0
Xiaomi Mi Band 2
 • monitoring spánku - ano
 • vodotěsnost - ano
 • kapacita baterie - 70 mAh
 • hmotnost - 7 gramů
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Fitness náramky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Xiaomi Mi Band 2 je fitness náramek čínské hardwarové společnosti Xiaomi. Je následovníkem levných, ale na funkce bohatých Mi Band a Mi Band 1S a poprvé představuje displej a vylepšenou technologii krokoměru, o které značka tvrdí, že je k baterii „laskavější”. Navzdory své nízké ceně, přináší Mi Band 2 téměř vše, co ve fitness náramku potřebujete mít, aniž byste museli bloudit na území inteligentních hodinek. Všechny základní informace jsou pokryty, plus je zde sledování spánku, připomínky k pohybu a základní notifikace telefonu. Ale stačí to k tomu, aby vás přesvědčil?

Základní informace

Čínský elektronický gigant Xiaomi je známý především díky smartphonem, jakým je například inovativní Mi Mix, ale vyrábí i širokou škálu dalších produktů od televizorů až po Dron. Většina se bohužel neprodává mimo Asie a mnohé nejsou kompatibilní se sítěmi nebo systémy v Evropě. Jedním z produktů Xiaomi, který si však bez problémů můžete zakoupit je Xiaomi Mi Band 2. Je to inteligentní náramek se snímačem srdeční frekvence a super jasnou OLED obrazovkou. Je nástupcem jednoduchého, ale levného, originálního Mi Bandu. Extra funkce obvykle znamenají zvýšení ceny – to však vůbec není styl společnosti Xiaomi. Mi Band 2 je cenově velmi dostupný, přestože došlo ke ztrátě úžasné jednoduchosti originálu.

Důležité parametry:

Podporovaný OS:Android a iOS
Velikost:univerzální
Hmotnost:7 g
Monitorování spánku:ano
Voděodolnost:ano
Snímač tepu:ano
Krokoměr:ano
Zobrazení času:ano
Bluetooth:ano
Typ baterie:Li-Pol

 

Design a komfort

Navzdory nízké ceně, Xiaomi Mi Band 2 vypadá dostatečně solidní a mnohem působivější než nudné, dřívější modely. Stejně jako u původních Mi bandu, i Mi Band 2 má dvě separátní části – modul samotný a řemínek, do kterého se zasune. Sestavení těchto dvou prvků je první věc, kterou musíte udělat když otevřete balení. Tento trik však budete muset opakovat pokaždé, když ho potřebujete nabít. Patentovaný USB kabel, který slouží jako nabíječka, se totiž nedá připojit, když je hlavní modul fixován k řemínku. Nabíječka je dostupná i jako příslušenství, které lze dokoupit.

Jakmile je modul na svém místě, už se nepohne a je mnohem bezpečnější připevněn než původní Mi Band. Jeho modul se někdy nečekaně vysunul. Řemínek je také super bezpečný, s téměř nulovou pravděpodobností, že se uvolní nebo spadne. Mi Band 2 lze snadno nasadit jednou rukou a je podstatně kompaktnější než většina moderních trackerů. Je vhodný pro všechny velikosti zápěstí a nevypadá robustně ani na tenkém zápěstí.

Když si Mi Band 2 nasadíte na zápěstí, okamžitě na něj zapomenete. Je navržen tak, aby se mohl nosit 24 hodin denně na sledování aktivity a spánku a aby se nestal rušivým, nepříjemným, zpoceným nebo diskomfortným. Vejde se i pod rukáv košile. Silikonový řemínek i po ročním, pravidelném nošení vypadá jako nový. A nemusí být jen černý. Náhradní náramek (silikonový, ne kovový)  je k dispozici v různých barvách. Můžete si ho přizpůsobovat k aktuálnímu outfitu. Prodává ho Nay i Alza, kompletní seznam prodejců poskytne jako vždy Heureka.

Xiaomi navrhl Mi Band 2 s odolností proti vodě IP67, takže přežije plavání, sprchu, prach a odolá korozi. Rozměry a hmotností je jedním z nejpohodlnějších fitness náramků vůbec. Inteligentní náramky by měly nosit důsledně, aby splnily účel, takže komfort nošení je nesmírně důležitý.

 

Displej a monitor srdeční frekvence

Najsignifikantnejšou novinkou Xiaomi Mi Band 2 je displej. I když je malý, jde o obrazovku OLED, která je neuvěřitelně jasná, takže je snadno viditelná tak v noci, jakož i při přímém slunečním světle. Ukazuje množství informací, které lze přizpůsobit pomocí aplikace Mi app. Může se nastavit tak, aby ukazovala čas, ujeté kroky a měření srdeční frekvence a je jednoduché přidat spálené kalorie, ujetou vzdálenost a stav baterie. Obrazovku pokrývá lesklý panel. Vypadá jako plast a Xiaomi slibuje, že je odolný vůči poškrábání a otiskům prstů. I po roce používání je OLED obrazovka stejně jasná a několik, jak vlas tenkých škrábanců, je vidět pouze v přímém umělém světle.

Pod obrazovkou se nachází kruhový touchpad. Není to knoflík, je potřebný pouze dotyk. Nastavte na obrazovce srdeční rytmus a automaticky začne provádět měření. Je to optický monitor, podobný, jak se používá i na jiných smart zařízeních, namontovaný na spodní straně modulu. Výrobce doporučuje, abyste při měření nosili Mi Band 2 pevně na pokožce.

 

Aplikace Mi app

Oficiální aplikace Xiaomi Mi je kompatibilní s Androidem a iOS, takže bez ohledu na to, jaký telefon používáte, Mi Band 2 by měl fungovat dobře. Fungoval bez problémů na zařízeních iPhone 6S Plus a Samsung Galaxy S7 Edge i iPhone 7 Plus. Problém s párováním prakticky neexistuje. Mi app je pravidelně aktualizována, většinou s opravami chyb a zlepšením výkonu.

Aplikace je celkem jednoduchá. Shromažďuje údaje a třídí je do série grafů, pro kroky, aktivitu a pro spánek. Tyto se pak vloží do historických grafů pokrývajících den, týden a měsíc. Každý den se zvýrazní důležité cvičební období, přičemž se zobrazuje čas, vzdálenost a spálené kalorie. Spánek se řeší podobným způsobem, s množstvím času stráveného v posteli, rozdělením fáze hlubokého a lehkého spánku a časem, když jste šli spát a kdy se probudili.

Použití aplikace

Můžete nastavit cíl denního počtu kroků a ideální váhu, kterou byste chtěli dosáhnout. Po nedávné aktualizaci vám aplikace umožňuje vybrat jeden ze dvou běžných profilů – vnitřní na běžeckém pásu nebo exteriér. Umožní to nepřetržité monitorování srdeční frekvence během tréninku, což je funkce, která v předchozí verzi aplikace chyběla. Na shromáždění dalších údajů je možné používat snímač srdečního rytmu i v noci. Tyto funkce budou mít samozřejmě vliv na výdrž baterie. Je tu budík, ale není dost „smart”, aby vás vzbudil během fáze lehkého spánku. Náramek vás upozorní na příchozí hovory, upozornění systému nebo pokud sedíte příliš dlouho.

Klepnutím na tlačítko „Play” v dolní části obrazovky a potom na nabídku Behavior Tagging menu, se vám zobrazí rozsáhlý seznam cvičebních a pohybových aktivit, od ping-pongu až po čištění zubů a řízení auta. Jde o trackery, které nepřetržitě monitorují pohyb a srdeční rytmus, aby pomohly vytvořit obraz dne. Zpochybňujeme jejich užitečnost, protože nic, co se nezobrazuje v historických grafech a co není chůze nebo běh, se do vašich denních cílů nezapočítává.

Aplikace je atraktivní, minimalistická a velmi logicky uspořádaná. Snadno se používá a příslušné informace, jako například počet kroků, jsou při spuštění okamžitě zřejmé. Aplikace Mi však na základě údajů, které shromažďuje, neposkytuje žádné rady, povzbuzení ani zpětnou vazbu. Je to mínus, protože i takto se měří hodnota zařízení v dnešním přeplněném světě inteligentních náramků. Koneckonců, náramek nosíte pravděpodobně proto, že chcete být více fit, zhubnout nebo lépe spát. Některé náramky vám pomáhají dosáhnout vašich cílů a nabízejí vedení a motivaci. Se Xiaomi Mi Band 2 jste sami.

Podrobný návod k použití, stažení a nastavení aplikace Mi app najdete zde.

 

Přesnost a baterie

Počáteční problém s firmwarem vyústil v nepřesné počítání kroků. Dnes je však již Mi Band 2 perfektní ve spolehlivosti i přesnosti. Jeho krokoměr je téměř identický s konkurencí, přičemž rozdíl mezi nimi je maximálně 100 kroků. Podobně je to i se snímačem srdeční frekvence.

Jednou z nejlepších věcí na původním Mi Band byla dlouhá výdrž baterie. A přestože v Mi Band 2 je ještě více technologie, baterie vydrží až 20 dní bez nabíjení. Samozřejmě, čím více oznámení jste povolili, tím rychleji se baterie vybije.

 

Životnost

Mi Band 2 je odolný proti vodě, modul je dobře chráněn uvnitř silikonového řemínku. I po několika měsících nošení vykazuje výrobek málo známek opotřebení. Baterie i po uplynutí této doby stále potřebuje nabíjení jen přibližně za měsíc. Pokud se silikonový řemínek roztrhne nebo máte rádi změnu, existuje spousta levných alternativ online. Náhradní náramky najdete ve všech barvách duhy.

 

Recenze a zkušenosti zákazníků

Ačkoliv Xiaomi Mi Band 2 poskytuje mnoho údajů, aplikace by mohla prezentovat tyto informace akčnější způsobem, než jen historickými grafy. Přesto, vzhledem k ceně, vynikající výdrž baterie, užitečné notifikace a poutavý design – spolu s vyměnitelnými řemínky – je tento model velmi atraktivní. Co na to říkají zákazníci, kteří si ho koupili?

Recenze Xiaomi Mi Band 2 z heureka

Víc hodnocení  → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Neříkáme, že je to dokonalý nebo nejlepší tracker, ale za tak nízkou cenu je to skutečně lákavý model pro každého, kdo chce začít brát svou kondici vážně, i když by měl jen každou hodinu vstát od svého pracovního stolu. Vše, co modelu Xiaomi Mi Band 2 skutečně chybí, je integrovaná GPS a pokročilejší analýza statistik. I ti z vás, kteří seriózní sledují různé typy aktivit a uskutečňují nepřetržité odečítání srdeční frekvence, budou muset zvolit něco dražší.

Pokud byste chtěli porovnat Xiaomi Mi Band 2 versus 3, přečtěte si naši recenzi věnovanou tomuto novějšímu modelu. Ve skutečnosti, pokud již vlastníte a máte rádi Mi Band 2, není reálný důvod k úvaze o trojce, protože tyto modely jsou si velmi podobné. Pokud však o koupi inteligentního náramku teprve uvažujete, v souboji Mi Band 2 vs 3 může u vás zvítězit kterýkoli.

Výhody

 • cenová dostupnost
 • výdrž baterie
 • vyměnitelnost náramku
 • přesnost měření

Nevýhody

 • nedisponuje stopováním času
 • horší čitelnost na slunci

Závěr recenze: Kvalitní a cenově dostupný náramek s výbornou výdrží.

Hodnocení autora
 • dizajn
 • funkčnost
 • aplikace
 • komfort nošení
 • poměr cena / výkon
 • výdrž baterie

Souhrn

Inteligentní náramek za mimořádně příznivou cenu.

4.8

Xiaomi Mi Band 2

✅ Cena: 597 Kč

Chci Xiaomi Mi Band 2 Heureka.cz
Vývoj ceny Xiaomi Mi Band 2


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.