Xiaomi Mi Band 4 – recenze jednoho z nejpopulárnějších fitness náramků vůbec

Vladimír Rejholec Recenze 20. dubna 2021 0
Xiaomi Mi Band 4
 • monitoring spánku - ano
 • vodotěsnost - ano
 • kapacita baterie - 135 mAh
 • hmotnost - 22 gramů
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Fitness náramky
645 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Čtvrtá generace populárního smart fitness náramku Xiaomi Mi Band 4 nabízí oproti předchozím modelům zase o něco více a posouvá funkcionalitu a design fitness náramků v této cenové kategorii někde úplně na jinou úroveň. Tento nejnovější kousek od čínského giganta spotřební elektroniky Xiaomi přichází již s barevným dotykovým displejem, silnější baterií, možností jednoduše ovládat hudbu, s Bluetooth 5.0 a dalšími vylepšeními.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
645 Kč Do obchodu Heureka.cz
expert.cz ⭐️ akční leták → najdete zde
⭐️ doprava od 99 Kč
⭐️ platba: kartou, převodem, dobírkou, na splátky
⭐️ odvoz starého spotřebiče zdarma
zjistit cenu Do obchodu expert.cz
patro.cz ⭐️ všechny způsoby doručení s cenami → najdete zde
⭐️ platba: hotově, dobírkou, kartou online, Mall Pay, PayU, převodem, na splátky
zjistit cenu Do obchodu patro.cz
digiboss.cz ⭐️ možnosti dopravy → najdete zde
⭐️ platba: v hotovosti / kartou na pobočce, Uloženka, dobírka, kartou online, převodem, na splátky
zjistit cenu Do obchodu digiboss.cz
OKAY.cz ⭐️ sítě 90 prodejen elektra v celé ČR
⭐️ výnos do patra a zprovoznění / odvoz starého spotřebiče
⭐️ doprava od 99 Kč
641 Kč Do obchodu OKAY.cz
smarty.cz ⭐️ aktuální výprodej → najdete zde
⭐️ platby: převodem, hotově, dobírkou, kartou, splátky, apple pay, faktura
⭐️ možnosti dopravy → najdete zde (nad 3499 Kč zdarma)
zjistit cenu Do obchodu smarty.cz

Xiaomi Mi Band 4 - sportovní inteligentní náramek

 

Xiaomi Mi Band 4 – základní informace

Výrobce vsadil při novém modelu tohoto náramku na změny, které sice zásadně nemění funkčnost této produktové řady (takže nějaké revoluční novinky neočekávejte), těšit se však můžete na mnoho nadupaných vylepšení. Hned prvním bonusem je barevný dotykový displej, který je mimochodem konečně výborně čitelný i na přímém slunci. Dále delší výdrž na 1 nabití a lepší podpora při nejrůznějších fitness aktivitách a monitorování běžných činností. Samozřejmě, že v této cenové hladině 645 Kč nelze očekávat ty nejpokročilejší funkce, které nabízejí několikanásobně dražší smart hodinky… No jinak je opravdu při Xiaomi Mi Band 4 těžké hodnotit cosi negativní.

Důležité parametry Xiaomi Mi Band 4:

[table “102” not found /]

TIP: návod k použití Xiaomi Mi Band 4

 

Design

Mi Band náramky jsou designově na úrovni a nebyl důvod na výraznější změnu elegantního vzhledu, který se v podstatě hodí pro každou příležitost. Xiaomi Mi Band 4 má přední stranu náramku o něco méně zaoblenou než předchozí model a tlačítko je zabudované přímo v rovné ploše. Řemínek je silikonový (termoplastický polyuretan) a umožňuje pohodlné nošení. Má dostatek dírek, aby náramek dokázal padnout každému a také na něm nebylo nutné nic měnit – je v podstatě shodný s tím, se kterým přišel i Mi Band 3. Váha 22 g napovídá, že ani nebudete vědět, že ho máte na ruce (já jsem si tedy velmi rychle na něj zvykl…) a budete s ním bez problémů fungovat 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. A kdekoliv – protože se nemusíte obávat vody. Náramek totiž disponuje podle výrobce odolností až do 5 ATM. Na seriózní potápění to sice nebude, ale plavat s ním určitě můžete bez obav.

Xiaomi Mi Band 4 - náramek na zápěstí

 

Xiaomi Mi Band 4 – displej nové generace

Největší inovací Xiaomi Mi Band 4 je nový dotykový barevný AMOLED displej. Ten disponuje například věrnější černou (barevná hloubka 24 bitů) a také lepší čitelností (problém předešlých modelů), výbornými pozorovacími úhly, jasem 400 nitů (můžete jej regulovat v 5 úrovních – já to mám nastaveno na „čtyřce”) a nižší spotřebou energie. Displej je také o něco větší a „narostl” na 0,95 palce, což znamená nárůst téměř o 40% ve srovnání s předešlým modelem.

Rozlišení také šlo nahoru ze 120×80 na 240×120 pixelů. Takto se tento náramek může pochlubit i zcela věrným zobrazením barevných odstínů. Řeknete si zbytečnost – no právě barvy dělají displej Mi Band 4 mnohem atraktivnějším jak to bylo předtím. Navíc máte na výběr z množství rozmanitých ciferníků (přímo v náramku 3 varianty, v mobilní aplikaci je dalších 45 připraveno ke stažení) a v menu se díky barevným ikonkám dá lépe orientovat. Mně stačí úplně ten základní, na kterém je čas, datum a den, kroky a stav baterie. Tento minimalistický černý design displej ani opticky nezmenšuje jako u světlejších barvách (které více zvýrazňují okraje displeje).

Displej dokáže v menu zobrazit počet kroků, ujetou vzdálenost, spálené kalorie, stav baterie, srdeční tep, počasí pro aktuální den a třídenní předpověď, stopky, režim nerušit, hledání telefonu, budík, minutku, ovládání hudby a oznámení (upozornění). Aktivuje se otočením zápěstí k obličeji, nebo i po ťuknutí na spodní část displeje. Náramek se automaticky bezdrátově (přes bluetooth) připojuje do telefonu a posílá potřebná data do aplikace Mi Fit. Displej je také chráněn 2,5 D tvrzeným sklem s povrchovou úpravou, která zabraňuje ulpívání otisků prstů.

Xiaomi Mi Band 4 - počasí

počasí na mém Xiaomi Mi Band 4…

 

Funkce a vlastnosti

Xiaomi Mi Band 4 nabízí za neuvěřitelně nízkou cenu špičkové inteligentní funkce. Najdou se mezi nimi i takové, jejichž užitečnost si budete nakonec pochvalovat i když jste je původně ani nezaregistrovali. O čem mluvím? Například o stopkách, či možnosti spustit zvonění svého mobilu, když ho potřebujete rychle najít. Protože mnoho z nás chce být v neustále v obraze a nemůže si dovolit ignorovat příchozí upozornění, tak díky tomuto náramku nepřijdete o žádné (ať už jsou to sociální sítě, WhatsApp nebo emaily).

Trochu zamrzí, že chybí podpora české diakritiky, ale čtverečky, které tam místo inkriminovaného písmene najdete, porozumění textu obvykle neruší. Rovněž si můžete pohodlně přečíst SMS zprávu, zda dozvědět se o příchozím hovoru. Ten můžete dokonce náramkem odmítnout, ale přímo s ním telefonovat nelze. Má sice zabudovaný mikrofon na využití osobního asistenta, ale ten však zatím mimo Číny beztak nefunguje. Dále se tento náramek dočkal i nové generace přenosové technologie Bluetooth 5.0, která nabízí vyšší rychlost, rovněž lepší zabezpečení a výrazně větší dosah.

Pokud máte starost, že těch funkcí bude na vás příliš, tak nemusíte. Xiaomi Mi Band 4 si můžete nastavit podle vlastních představ a ty funkce, které nebudete potřebovat si jednoduše vypnete a v menu zcela skryjete. Jinak je ovládání náramku velmi intuitivní a přehledné díky dotykové obrazovce a dotykovému tlačítku pod ní.

 

Xiaomi Mi Band 4 a hudba

S Mi Band 4 už nebudete potřebovat k ovládání hudby telefon, prostřednictvím náramku jednoduše změníte hlasitost, spustíte či pozastavíte přehrávání nebo přeskočíte skladby, na které nemáte právě chuť… Ovládání hudby je dostupné při posunutí prstu doprava nebo doleva z ciferníku. Super je, že se tak dá i když máte při sportování trochu zpocené prsty, přestože citlivost displeje je pak samozřejmě o něco menší.

 

Xiaomi Mi Band 4 a tep

Předchozí verze náramků Mi Band měřila tep pouze na vyžádání. To ale vedlo k zdlouhavému čekání na výsledek a celkově obraz o celkovém stavu byl neúplný. Mi Band 4 umožňuje měření 24 hodin 7 dní v týdnu, takže máte přehled o vývoji svého tepu v průběhu celého dne. Ve skutečnosti však náramek i tak šetří baterii a neměří zcela nepřetržitě, ale pouze v nastavitelných intervalech od jedné do třiceti minut. Xiaomi Mi Band 4 jinak nepodporuje EKG, což ale není velkým překvapením vzhledem k jeho nízké ceně.

 

Xiaomi Mi Band 4 a sport

Standardní funkcí je krokoměr, ale náramek také zaznamená vzdálenost či spálené kalorie. Co se týče sportů, tak zde můžete čekat celkem široký záběr (takový standard), který zahrnuje měření vnějšího běhu, běžecký pás, cyklistiku, chůzi či cvičení. Mezi nově podporované sporty patří plavání, při kterém Mi Band 4 rozezná hned 5 různých stylů… Jste v práci celý den přilepení k židli? Náramek vás upozorní, že je čas se trochu protáhnout.

Xiaomi Mi Band 4 disponuje klasicky tříosým akcelerometrem, novinkou je tříosý gyroskop, který ještě více zpřesní získávané údaje. Ne vždy se náramku podaří trefit přesně činnost, kterou vykonáváte… ale to ani dražším modelům smart náramků či hodinek. Rovněž měření vzdálenosti při běhu či chůzi není úplně přesné – logicky to tak musí být kvůli absenci GPS. Pokud tedy chcete mít přesně zaznamenanou ujetou vzdálenost, doporučuji běhat s mobilem v kapse s nastavenou sportovní aktivitou v aplikaci Mi Fit. Vzdálenost se tak přesně zaznamená pomocí GPS v telefonu.

… a plavání

Jak jsem již zmiňoval, Xiaomi Mi Band 4 je opět vodotěsný a podle výrobce plní normu IP67 – takto by měl snést tlak vody 5 ATM v 50 metrové hloubce. Nezapomínejte však na to, že se jedná „pouze” o tabulkovou hodnotu, na seriózní potápění si vezměte model, který má minimálně 10 ATM. Na měření plavání si můžete zvolit z 2 délek bazénu (25 a 50 metrů), přičemž při plavání vám změří vzdálenost, čas plavání, počet temp a vše toto zobrazí v přehledném grafu.

 

Mi Band 4 a spánek

Mapování kvality spánku je další funkcionalitou, kterou tento smart náramek dokáže. Kromě celkové délky spánku si můžete prohlédnout trvání jeho lehké a hluboké fáze (předpokládejme, že je to REM fáze – na její kvalitě totiž závisí, zda jsme si během spánku odpočinuli a psychicky osvěžili nebo ne). Co se týče tohoto měření tak funguje vcelku spolehlivě – když spíte, problém nastane pokud náhodou nemůžete usnout nebo vás v noci něco budí – náramek to bere jako byste spali.

Potřebujete vzbudit? Náramek to udělá místo budíku jemnými vibracemi – ty vás neotráví ostrým nepříjemným zvukem hned na začátek dne a váš partner se také může nerušeně vyspat. Budík lze aktivovat přímo náramkem, nastavit jej však musíte v telefonu.

Všechny funkce Xiaomi Mi Band 4 en bloc

 • hodiny + datum (velmi jasně a dobře viditelné na displeji)
 • krokoměr (kroky ukazuje hned na hlavní obrazovce displeje, na 2 kliky se dostanu i k projeté délce a spáleným kaloriím za daný den)
 • měření tepu srdce (umožňuje měření 24 hodin 7 dní v týdnu)
 • trénink / měření aktivit: běh, běh na běžeckém pásu, cyklistika, chůze, fitko, plavání
 • počasí (dnes, zítra, pozítří)
 • notifikace (přes aplikaci Mi Fit v telefonu si můžete nastavit které chcete)
 • režim nerušit
 • ovládání hudby
 • budík, stopky
 • časovač (ideální například v kuchyni)
 • najdi telefon (pokud je mobil v dosahu bluetooth, začne hlasitě pípat)
 • nastavení: jas, zamknutí obrazovky, čas do automatického vypnutí obrazovky, reboot a factory reset
 • pokud si to v aplikaci Mi Fit povolíte, tak náramek také:
  • upozorňuje i na příchozí hovory, ukáže na displeji jméno volajícího (drobná chyba, namísto diakritiky zobrazí čtverečky)
  • ukazuje připomínky událostí (je nutné je mít vytvořené přímo v aplikaci Mi Fit)
  • upozorňuje na nečinnost
  • přepíná na noční režim „žádné rušení”
  • vibruje při specifických úkonech

 

Operační systém a aplikace – Mi Fit

Xiaomi Mi Band 4 nezbytně potřebuje ke správné funkci oficiální mobilní aplikaci Mi Fit. Bez ní totiž náramek odmítá spolupracovat – a nenaměří nic. Aplikace je nutná i na zobrazení některých nasbíraných údajů, protože náramek jejich neukazuje. Jde zejména o dlouhodobější měřené úseky a následné grafy zaznamenávající váš spánek, případně nonstop zaznamenáván tep. Přes aplikaci Mi Fit v mobilu si například tak jako já můžete nastavit denní cíl (který když splním, tak jsem na to upozorněn – například 8000 kroků), připomínky, nebo i upozorňování na nečinnost (práce bez přestávky u počítače….). Pomocí této aplikace pak probíhá i aktualizace (pokud je dostupná) a aplikace vás na to i sama upozorní.

Výměna dat – synchronizace kvůli úspoře energie neprobíhá nepřetržitě, ale jednou za určité časové období, takže při prohlížení výsledků v mobilu počítejte se zpožděním i několika sekund. Aplikace Mi Fit je ke stažení zdarma a podporuje operační systémy Android 4.4, iOS 9.0 a jejich novější veze. A vás zajímá varianta náramku s přenosovou technologií NFC – jeho dostupnost zatím není pro Českou republiku potvrzena.

 

Baterie

Náramek Xiaomi Mi Band 4 s větším displejem, vyšším jasem a novými funkcemi dostal do vínku i silnější baterii. Její kapacita byla navýšena na 135 mAh a zařízení tak pohodlně vydrží 20 dní. Při používání některých funkcí i méně – pokud budete využívat náramek naplno, tj. plný jas, časté měření srdečního tepu či sportovních aktivit se pak výdrž pohybuje okolo 10 dní. Ale jelikož úplné nabití trvá jen 1,5 až 2 hodinky, žádný negativní dopad to pro vás vlastně ani neznamená. Jinak, na nabití baterie máte k dispozici kolébkovou nabíječku – modul stačí „vyloupnout” z řemínku (jde to těžší než jsem očekával, na druhou stranu, jednou za měsíc se to dá přežít a alespoň nehrozí, že mi z řemínku nechtěně vypadne při nějaké aktivitě jak se mi to stalo při jednom z předchozích modelů) a vložit jej do ní. Udělejte tak ještě před jeho prvním nabitím.

 

Obsah balení Xiaomi Mi Band 4

Pěkné balení, které vám přijde domů (decentní krabička laděna do černé barvy s výraznou „4” – kou) toho opravdu neobsahuje mnoho. V podstatě jen to nejnutnější. To znamená jednoduchá malá nabíjecí USB kolébka, do které se vkládá „kamínek” – čili vlastní tělo náramku + silikonový řemínek. Samotná nabíječka sice není v balení, ale USB nabíječku má dnes už doma každý.

obsah balení Xiaomi Mi Band 4...

obsah balení Xiaomi Mi Band 4…

Recenze zákazníků (Heureka)

Na Heurece můžete najít neuvěřitelné množství hodnocení Xiaomi Mi Band 4, což svědčí o jeho obrovské popularitě a oblíbenosti (na trhu jen od června 2019). Drtivá většina uživatelů je s tím, že si pořídila právě tento náramek, maximálně spokojená. Můžeme se nyní spolu podívat na některé zajímavé uživatelské recenze a hodnocení. Nejprve celkové hodnocení produktu:

Xiaomi Mi Band 4 - celkové hodnocení uživatelů, Heureka

… plus slíbených pár zajímavých uživatelských postřehů:

Xiaomi Mi Band 4 - zkušenosti a hodnocení, Heureka

Další uživatelské recenzenajdete zde

 

Shrnutí na závěr – moje hodnocení

Náramek Xiaomi Mi Band 4 (čtvrtá generace populární řady Mi Band) je momentálně jeden z nejlepších a současně i nejlevnějších fitness náramků, které jsou momentálně na trhu. V této cenové hladině 645 Kč je těžké na náramku hodnotit vůbec něco negativní. Asi jediná věc, která mě reálné otravuje je to, že se mi vždy nepodaří správně „gesto” na probuzení displeje, abych se podíval hlavně na hodiny, případně na aktuální kroky. Ale to je jen věc cviku (doufám).

Náramek je jinak nenápadný, designově opravdu velmi zajímavý, velmi lehoučký, má mimořádně pěkný displej a „kopec” šikovných funkcí…. Perfektní také je, že dlouho vydrží na baterce. Pro běžné denní aktivity a příležitostného sportovce, který si občas pravidelně-nepravidelně jde trochu zaběhat a plus minus dbá na přiměřenou pohybovou aktivitu, je to opravdu super koupě.

 

Proč si pořídit Xiaomi Mi Band 4

 • náramek má poprvé barevný displej s 2,5D ochranným sklem odolným vůči poškrábání
 • dotykový AMOLED displej s rozlišením 120×240 bodů má úhlopříčku 0,95 palce, což je téměř o 40% více než má jeho předchůdce Mi Band 3
 • nový náramek je vodotěsný (5 ATM) a lze s ním i plavat a ponořovat se (na seriózní potápění potřebujete však více než 10 ATM)
 • má vylepšený citlivý senzor, který dokonce rozpozná různé typy plaveckých stylů
 • dokáže monitorovat několik různých sportovních režimů jako je běh na pásu, venkovní běh, plavání, cvičení, jízda na kole a chůze
 • umí také analyzovat váš spánek a poskytnout vám tak přesný přehled o tom jak kvalitně v noci spíte a jak přesně váš spánek probíhá
 • s mobilem již komunikuje přes nejnovější Bluetooth 5.0, díky čemuž můžete přijímat nebo odmítat hovory, zda pohodlně prohlížet notifikace
 • najdete zde samozřejmě klasické funkce typu snímač srdeční frekvence, krokoměr, upozornění při nečinnosti, tedy prvky, kterými disponovaly již předchozí verze
 • ohromí vás opravdu dlouhou výdrží na jedno nabití vydrží fungovat až 20 dní

Výhody

 • vydrží extrémně dlouho na jedno nabití, (u mě více než 3 týdny při 2. nejvyšším jasu)
 • velmi příjemně se nosí, vůbec nevnímám, že ho mám na ruce (super materiály)
 • pěkný velký barevný displej (je to jen sportovní náramek, ne hodinky)
 • jednoduché ovládání gesty
 • jednoduché ovládání hudby

Nevýhody

 • gesto otočením ruky k obličeji pro aktivaci displeje netrefím vždy přesně
 • ovládání hlasitosti je super, jen je trošku zpomalené
 • pro měření tepu je nutné náramek silnější utáhnout, což mi bylo nepříjemné

Závěr recenze: Náramek je nenápadný, designově velmi zajímavý, lehký, dlouho vydrží na baterce, má velmi pěkný displej, kopec šikovných funkcí. Pro běžné denní aktivity a příležitostného sportovce je v této cenovce ideální nákupem.

Hodnocení autora
 • výdrž baterie
 • displej
 • funkčnost
 • aplikace
 • design

Souhrn

Xiaomi Mi Band 4 jako čtvrtá generace oblíbených náramků je opravdový skok vpřed a kdyby byl jen o kousek něco větší, dalo by se mluvit rovnou o inteligentních hodinkách. To snad mluví za vše.

4.8

Xiaomi Mi Band 4

✅ Cena: 645 Kč

Chci Xiaomi Mi Band 4
Heureka.cz
Vývoj ceny Xiaomi Mi Band 4


Autor článku
Profilový obrázek

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.