Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 – recenze kvalitní elektrokolobežky

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 2. prosince 2021 0
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
 • Výrobce - Xiaomi
 • Hmotnost: 12,5 kg
 • Max.rychlost: 25 km / h
 • Výkon: 250 W
 • Nosnost: 100 kg
 • Dostupnost: Skladem
9 900 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Elektrokolobežky jsou v dnešní době stále více oblíbené a není se čemu divit. Je to revoluční řešení dopravy přecpaných měst a zároveň skvělý ekologický varianta, jak se dostat z bodu A do bodu B. Tento moderní dopravní prostředek je vhodný téměř pro každého. Zamilujete si ho hned, jak se na něm poprvé převezete. Vděčné vám bude i životní prostředí, protože elektrokolobežku stačí jen nabít a můžete ji používat dál.

Nyní vám blíže představíme konkrétní model elekrokolobežky, kterým je Xiaomi Mi Electric Scooter 2. Patří mezi nejoblíbenější modely. Tato šikovná koloběžka od výrobce Xiaomi je tichá, rychlá, odolná a má jedinečný design. Jde o jeden z nejkvalitnějších a nejlépe hodnocených elektrokolobežek na trhu. I v našem testu obstál na jedničku. Přečtěte si vše zajímavé a potřebné o  Xiaomi Mi Electric Scooter 2.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
9 900 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace

Čínský výrobce Xiaomi je známý hlavně svými novodobými smartphony. V nabídce má však již delší dobu i další inteligentní věcičky, které sklízejí úspěch nejen kvůli skvělému designu, ale i přijatelným cenám. Jednou z nich je i elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2. Koloběžka má maximální nosnost 100 kilogramů. Výrobce ji přesto doporučuje lidem, kteří mají výšku od 120 – 200 cm. Je to hlavně z toho důvodu, že koloběžka nemá výškově nastavitelné řidítka.

Elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je velmi lehká, protože je vyrobena z leteckého hliníku, který kromě toho zajišťuje maximální pevnost a odolnost. Celá konstrukce je dokonce odolná podle normy IP54. To znamená, že koloběžce nevadí mírný prach, lehký déšť nebo louže na silnici. Nedělá jí problém ani noční jízda, nakolik je vybavená předním i zadním LED osvětlením. Výkon elektrokolobežky je také výborný, dosahuje totiž 250 W, okamžitý výkon je dokonce 500 W. S tímto údajem souvisí samozřejmě i její rychlost, která je maximálně 25 km / h. Pokud půjdete dolů z kopce, může to být i o pár kilometrů víc.

Další parametry elektrokolobežky:

Hmotnost12,5 kg
Maximální rychlost25 km / h
Výkon / okamžitý maximální výkon250 W / 500 W
Nosnost100 kg
Rozměry1,08 x 0,43 x 1,14 m (0,49 m po složení)
Přístup30 km
Baterie280 Wh (7832 mAh), rekuperace
Materiálletecký hliník
Výška podvozkucca 8,8 cm

 

Provedení elektrokolobežky a její provoz

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 má dokonalou konstrukci. Díky leteckému hliníku dosáhl výrobce velmi nízkou hmotnost výrobku, která činí pouze 12,5 kg. Důmyslný mechanismus zajišťuje, že se dá koloběžka během pár sekund rychle složit a šikovně přenášet v ruce. Skládací systém funguje tak, že stačí pouze odjistit řídítka, sklopit jejich a páčkou zvonku zaháknout za výčnělek na blatníku zadního kola. Koloběžku pak jednoduše uchopíte za sklopené řídítka, které poslouží jako šikovné držadlo.

Zložená kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Velmi jednoduché složení a přenášení koloběžky

 

Na řídítkách najdete na levé straně klasickou brzdu jako na kole (víceméně využívají kotoučové brzdy a systém e-ABS, který pomáhá při brzdění a zkracuje brzdnou dráhu na suchém povrchu na 4 metry), na pravé pak malou páčku pro akceleraci. Chcete-li koloběžku zapnout či vypnout, poslouží vám na to jedno jedině tlačítko, které se nachází ve středu řídítek  a stačí ho jen lehce stisknout. Aktuální stav baterie znázorňuje čtveřice bílých LED diod (v případě přepnutí do Eko režimu – dvakrát stisknete tlačítko – svítí poslední dioda zeleně).

Elektromotor v koloběžce zajišťuje její tichý chod s okamžitým výkonem až 500 W. Po rovné silnici víte dosáhnout rychlosti až 25 km / hodinu, ale například z kopce to může být až přes 30 km / hodinu. Naopak, do kopce počítejte s tím, že převýšení přes 14% koloběžka nemusí zvládnout. Tehdy třeba dopomoci vlastními silami a odrážením. V případě, že by se vám během jízdy vybila baterie, nic se neděje. Jednoduše budete pokračovat v cestě dál odrážením nohou a tak si i super zasportujete. Nezapomeňte však vypnout elektroniku, aby vás nebrzdila rekuperace.

Následující recenze na videu vám hodně napoví o této koloběžce:

Xiaomi Mi Scooter: Fakt skvělá elektrická koloběžka - [recenze]

 

Další funkce

Pro někoho může elektrokolobežka sloužit jen na zábavu, pro někoho na přesun do práce, do školy nebo kdekoliv jinde. V každém případě si s tímto modelem dopřejete pohodlnou jízdu se zajímavými funkcemi.

 

Režim Eco

Výrobce uvádí, že maximální dojezd na jedno nabití je 30 km. Reálně se to dá dosáhnout samozřejmě záleží od terénu a rychlosti. Při jízdě do kopce se koloběžka vybíjí rychleji. Následně, pokud půjdete dolů kopcem, energie se vám vrátí díky rekuperací, avšak jen v malém množství.

 

Nabíječka

Nabití této elektrokolobežky trvá přibližně 5 hodin. Vzhledem k její rozměrům, které připomínají nabíječky od notebooků, můžete si ji vzít kdekoliv s sebou, přičemž vám nezabere mnoho místa.

 

Mi Home aplikace

Výrobce Xiaomi myslel opravdu na všechno. Koloběžka se dá totiž spárovat přes bluetooth i se smartphonem, v kterém v aplikaci Mi Home (pro Android) můžete sledovat různé údaje nebo nastavovat funkce během jízdy. Aplikace není dostupná v českém, ani anglickém jazyce, což může někomu dělat menší problémy. Při spárování se mohou také naskytnout malé problémy, možná vám to nepůjde hned napoprvé, vyzkoušejte to vícekrát, dokud vás nepřipojí.

Aplikace Mi Home

Aplikace vám poslouží ke sledování některých základních údajů, jako je vaše aktuální rychlost, poslední ujeté vzdálenosti nebo úroveň nabití baterie. Můžete si v ní nastavit úroveň rekuperace (slabá, střední, silná) nebo aktivovat režim pro jízdu s konstantní rychlostí – dosáhnete to tak, že chvíli podržíte akceleraci na řídítkách, dokud koloběžka nepípne, pak můžete palec z akcelerace pustit a půjdete konstantní rychlostí, dokud znovu nebrnknete do akcelerace nebo nezačnete brzdit.

 

Co se na koloběžce ještě nachází

Koloběžka je vyrobena především z kovu, i tak má ale hmotnost poměrně příjemných 12,5 kilo. Uprostřed řídítek se nachází spínač, kterým stroj uvedete do provozu. Pokud je zapnuta, dalším stiskem zapnete přední světlo, které svítí opravdu kvalitně a osvítí cestu i v naprosté tmě. Velmi příjemné jsou také gumové madla pro úchyt, ze kterých vám díky vzoru ruka nesklouzne. Na levé polovině řidítek se nachází zvonek a brzda. Brzda je docela ostrá a koloběžka je tak schopna zastavit poměrně rychle a včas. Na pravé straně se pak nachází již zmíněná páčka pro akceleraci, Která je vyhotovena z umělé hmoty.

Řídítka nejlepší elektrické koloběžky od Xiaomi Mi

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 – Řídítka a ovládání

Pneumatiky koloběžky jsou dostatečně široké. Blatníky jsou vyrobeny z umělé hmoty, lepší řešení by však mohl být kov. Hlavní deska je také dostatečně široká, takže můžete jít klidně čelem s chodidly u sebe. Deska je také dostatečně dlouhá,  takže opatrná jízda pro dva najednou koloběžka zvládne (samozřejmě však třeba dodržovat maximální nosnost). Z části za to vděčí i protiskluzovému vzoru na desce, protože ani mokré boty nejsou žádným problémem. Pod deskou se na přední straně nachází konektor pro nabíjení, které trvá přibližně 5 hodin.

Koloběžka také disponuje pevným stojanem a zadním světlem. Co je zajímavé, při brzdění zadní světlo svítí a bliká úplně stejně jako brzdové světlo při autě. Součástí balení není držák na telefon, který si však můžete sami pořídit a připevnit na řidítka.

 

Recenze zákazníků

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 - recenze Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 - recenze

Další hodnocení → najdete zde

 

Cena a nákup

Nejnižší cena této elektrokolobežky v našem srovnání je od 9 900 Kč což je maximálně přijatelné. Ve srovnání s její kvalitou je to výborný poměr. Zakoupit si ji můžete buď v kamenných sportovních prodejnách nebo na internetu, který vám nabízí mnohem větší možnosti výběru. Takže doporučujeme nejprve využít Google a vyhledat si nejlepší hodnocení nebo ceny. Další výhodou je, že koloběžku vám kurýr přiveze rovnou domů.

 

Shrnutí

Elektrická koloběžka  Xiaomi Mi Electric Scooter 2 patří mezi ty nejlepší modely na trhu. Je možné ji dostat v bílém a černém barevném provedení s několika červenými prvky. Velmi rychle a snadno ji složíte a v ruce odnesete kamkoli budete chtít. Koloběžka vám přijde domů v krabici a téměř složená. Kromě koloběžky je součástí balení i manuál, dvě náhradní pneumatiky, adaptér, náhradní nabíjecí konektor, šroubovák a čtyři šrouby pro utažení řidítek.

Tuto koloběžku můžeme jen doporučit, splňuje vše, co byste od kvalitní elektrokolobežky očekávali. Co bychom jí mohli přece jen vytknout, je, že se nedají výškově nastavit řídítka a do většího kopce jejího třeba také trochu pomoci. Nic vážnější však nenajdete. Koloběžka má krásný design, je kvalitní a vhodná téměř pro každého.

Výhody

 • Jednoduché ovládání
 • Možnost nastavení tempomatu přes mobilní telefon
 • Rychlé a snadné složení
 • Na kratší cesty má dobrý výkon

Nevýhody

 • Těžší je dostat náhradní díly
 • Někomu se mohou zdát řídítka úzké
 • Chybí displej

Závěr recenze: Skvělá elektrická koloběžka v kvalitním provedení vhodná zejména na kratší přesuny.

Hodnocení autora
 • dojezd
 • design
 • rychlost
 • skladateľnosť
 • výdrž baterie

Souhrn

Skvělá elektrická koloběžka v kvalitním provedení vhodná zejména na kratší přesuny.

4.6

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

✅ Cena: 9 900 Kč

Chci Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 Heureka.cz
Vývoj ceny Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.