Jaké jsou pekáče, pánve, hrnce Delimano FiveStar Legend? Naše hodnocení

Veronika Štrbová Téma 23. března 2020 0

Nejlepší kombinace, jaká může v kuchyni nastat, je šikovný kuchař, kvalitní ingredience a ten správný recept. Nicméně, určitě by to nebylo dokonalé, kdybyste nepoužili kvalitní špičkový nádobí. Představujeme vám proto novou linii nádobí v 5 čtyřhvězdičkové kvalitě s názvem FiveStar Legend od výrobce Delimano.

Název FiveStar nevznikl jen tak náhodou. Přesně totiž vystihuje jeho kvalitu a dokonalost hodnou pěti hvězdiček. Základem úspěchu je nový přelomový nepřilnavý povrch a další vlastnosti, o kterých vám teď řekneme více.

💡 TIP – vybíráme nejpopulárnější z Delimano:

 

Díky čemuž je nádobí Delimano takový výjimečný?

Už 10 let se zakladatelé značky Delimano snaží nabízet zákazníkům jen to nejlepší, co se týče kuchyňského nádobí, doplňků či spotřebičů. Jejich rukama prošlo už několik linií nádobí Delimano, a pokaždé se do výrobků pokoušeli vnést něco nového, výjimečného. Jinak tomu není ani tentokrát. Už samotný název zcela nové linie nádobí napovídá, že to bude opravdu hvězdná nabídka. Po tom, jak se prodalo přes 8,2 milionu kusů nádobí Stone Legend, se Legenda vrací, připravena pozvednout vaše kulinářské umění a získat si srdce milionů dalších hospodyněk a kuchařů.

Delimano nádobí představuje spojení stylového designu a nejnovějších technologií. Speciální nepřilnavý povrch umožňuje zdravou přípravu jídel jen s kapkou oleje. Hrnce, pánve, pánve na palačinky, pekáče i woky jsou zároveň odolné a energeticky úsporné, díky čemuž připravíte jídlo rychleji a levněji. Navíc jsou vhodné pro použití na všech typech sporáků včetně indukčních.

 

Hlavní charakteristiky nové linie nádobí FiveStar Legend

Nádobí Delimano FiveStar Legend se vyznačuje novým průlomovým nepřilnavým povrchem: 8-vrstvý nádobí s povrchem Quantanium® je zesílen pěti nejsilnějšími prvky Země. Částice diamantů, titanu, pravého kamene a stříbra jsou smíšené ekologicky na bázi vody, což vede k prakticky nezničitelnému a mimořádně odolnému povrchu.

Nový nádobí FiveStar Legend byl navržen tak, aby se stal skutečnou legendou vaší kuchyně, vaším osobním 5-hvězdičkovým šéfkuchařem, kulinářskou hvězdou domácnosti, se kterou připravíte všechny své oblíbené pokrmy. K tomu potřebujete nádobí, který si zamilujete.

Nová linie nádobí od značky Delimano

 

Hlavní přednosti nádobí:

 • Dokonalá nepřilnavost a snadné čištění.
 • Extrémní odolnost vůči poškrábání.
 • Nejlepší kombinace materiálů.
 • Ten nejlepší výkon při vaření.
 • Vhodná na všechny typy sporáků včetně indukce.
 • Nejlepší ekologické řešení.
 • Vyrobeno v souladu s přírodou.
 • Legenda zrozená z oceli a pravého kamene.
 • Důkladná kontrola kvality finálního produktu.

 

Zažijte 5-hvězdičkovou legendu ve vaší kuchyni

⭐ 5 hvězdiček za povrch

Nádobí složený z 8 vrstev s povrchem Quantanium je zesílen 5 nejodolnějšími prvky, jaké lze na Zemi najít. Částečky diamantů, titania, pravého kamene a stříbra jsou spojeny na bázi vody, aby bylo nádobí maximálně přírodní.

 

⭐ 5 hvězdiček za kvalitu

Až do 3,5x vyšší odolnost a 2x vyšší odolnost vůči poškrábání ve srovnání s povrchem běžně prodávaných nádobí.

 

⭐ 5-hvězdičková chuť

Nepřilnavý povrch umožňuje vařit s minimálním množstvím oleje a tuku, díky čemuž připravujete zdravější a chutnější pokrmy. Můžete se tak těšit na zdravější a chutnější jídla. Uchovejte chutě, šťávy a všechno to dobré uvnitř pokrmů, které milujete.

 

⭐ 5 hvězdiček za snadné použití

Vhodné pro všechny typy sporáků včetně indukce. Vychutnejte si proto nejen pečení, smažení, ale i opékání či gratinování.

 

⭐ 5 hvězdiček za jednoduché čištění

Speciální kombinace prvků vytváří super nelepivý povrch, díky čemuž se toto nádobí prakticky samo čistí.

 

⭐ 5 hvězdiček za ekologickou uvědomělost

Nádobí je šetrný k přírodě, jeho výroba nyní vyžaduje až o 80% méně vody ve srovnání s rokem 2018 a balení je vyrobeno z více než 70% recyklovatelných materiálů.

 

Kuchyňské nádobí FiveStar Legend si tedy zaslouží 5 hvězdiček za kvalitu, protože díky svému povrchu má ve srovnání s běžně používaným komerčním povrchem až 3,5-krát odolnější povrch a je 2 krát odolnější vůči poškrábání. Navíc kombinace prvků v tomto super povrchu činí z linie Delimano FiveStar Legend extrémně nepřilnavou – až 10-krát větší trvanlivost nepřilnavých vlastností, jako v případě běžně používaných komerčních povrchů. Nepřilnavost je velmi důležitá i proto, že v dnešním rychle se rozvíjejícím světě se počítá každá minuta a kdo má čas trávit hodiny čištěním nádobí, když to můžete udělat za pár vteřin.

Vlastnosti nádobí Delimano FiveStar Legend

 

5 hvězdiček za ekologickou uvědomělost

Energeticky úsporné nádobí:

Nejlepší výkon a výsledky dosahuje při vaření na nižších teplotách.

Využívání ekologické technologie:

 • Nádobí je šetrný k přírodě – jeho výroba nyní vyžaduje až o 80% méně vody.
 • Balení je vyrobeno z více než 70% recyklovaných materiálů.

Úroveň spotřeby vody při výrobě nádobí DELIMANO® je nyní o 80% nižší ve srovnání s úrovní spotřeby vody v roce 2018.

Ekologická uvědomělost nádobí Delimano

 

Složení nového nádobí Delimano FiveStar Legend

 1. Jednotlivé vrstvy tvořící povrch nádobíDruhá venkovní, barevná vrstva smaltu
 2. První venkovní, základní vrstva smaltu
 3. Vysoce kvalitní ocel
 4. První vnitřní vrstva smaltu
 5. Druhá vnitřní vrstva smaltu
 6. Quantanium® – první vrstva nepřilnavého povrchu
 7. Quantanium® – druhá vrstva nepřilnavého povrchu zesílená částečkami kamene, stříbra, titanu a diamantů
 8. Quantanium® – třetí vrstva nepřilnavého povrchu s třpytivým efektem

 

Čištění a údržba nového nádobí od Delimano

Čištění nádobí nebylo opravdu nikdy jednodušší. Nádobí Delimano FiveStar Legend se čistí v podstatě sám. Vše, co musíte udělat, je jen rychlé umytí nebo vložení do myčky. Navíc se nemusíte starat o vnější povrch hrnců a pánví – je to smalt, je to sklo, vždy zůstane stejné, bez ohledu na časté čištění, připálení nebo poškrábání. Tento povrch je téměř nezničitelný.

 

Hrnce Delimano FiveStar Legend

V hrncích od Delimano dokážete připravit téměř vše. Jsou to všestranní pomocníci a protože jsou hrnce dostupné ve dvou velikostech, můžete připravit více nebo méně jídla, podle potřeby. Jsou dostatečně velké na přípravu pokrmů pro vaši rodinu a přátele. Můžete je používat na sporáku i v troubě na zapékání a pomocí dvou úchytů s ním budete snadno servírovat. Použijete ho na přípravu chutných polévek a vydatných gulášů, exotického kari nebo omáček. Ať už jde o hlavní jídlo nebo přílohu, jakou jsou těstoviny, rýže, brambory nebo dušená zelenina. Zvládnou opravdu všechno.

Červený hrnec z nové linie nádobí

 

Povrch hrnců je vylepšen o částečky stříbra a diamantů, je extrémně odolný, trvanlivý a nepřilnavý. Nepřilnavý povrch Quantanium zajišťuje pečení s menším množstvím oleje nebo i zcela bez tuku. Díky tomu upečete zdravější a chutnější pokrmy pro vaše blízké. Jídlo zůstane chutné a šťavnaté, přesně tak, jak ho máte rádi. Čištění zvládnete za pár sekund, bez námahy a zbytečného drhnutí. Jak jsme již zmínili, na výběr máte ze dvou velikostí a to buď hrnec s průměrem 20 cm nebo větší s průměrem 24 cm.

💡 Vybrat si můžete z těchto dvou variant:

 

Pánve Delimano FiveStar Legend

Pánve patří k nejpoužívanějším nádobím v každé kuchyni. Proto potřebujete takovou, která je silná, atraktivní a zaručuje dlouhé roky používání. Přesně tato kritéria dokonale splňují pánve Delimano FiveStar Legend. Povrch pánví je vylepšen o částečky stříbra a diamantů, je extrémně odolný, trvanlivý a nepřilnavý. Zešikmené okraje usnadňují přehazování a obracení surovin. Díky nelepivé povrchové úpravě můžete pánev používat pro přípravu dokonalé smaženice či omelety, vláčných palačinek, chutných steaků, kuřecího masa a množství jiného skvělého jídla.

Červená pánev z nové linie nádobí Delimano FiveStar Legend

Nepřilnavý povrch Quantanium zaručuje, že budete vařit s menším množstvím nebo dokonce žádným olejem. Vaši nejbližší se tak mohou těšit na zdravější a chutnější jídla. Uchovejte chutě, šťávy a všechno to dobré uvnitř pokrmů, které milujete. Nádobí vyčistíte za pár sekund, bez drhnutí a tvrdé práce. Delimano má v nabídce několik typů pánví. Nejpraktičtější je pánev s průměrem 28 cm, v níž připravíte jídlo jako pro jednoho člena rodiny, tak i pro čtyři. Dále si můžete zvolit pánev s průměrem 24 cm20 cm nebo hlubokou pánev o průměru 18 cm.

Máme pro vás i rychlý a snadný recept, při kterém využijete tuto skvělou pánev:

💡 Vajíčková omeleta se zeleninou

Vajíčková omeleta se zeleninouIngredience:

 • 2 velké vajíčka
 • ½ červené papriky, pokrájené
 • ¼ šálku nastrouhaného sýra čedar
 • několik lístků čerstvého baby špenátu
 • 4 cherry rajčata, nakrájené
 • sůl a pepř
 • ¼ čajové lžičky másla

 

Postup: Pokrájejte cherry rajčata, červenou papriku a špenátové listy. Na pánvi nechte roztát máslo. Vajíčka rozšlehejte vidličkou, osolte a opepřete. Směs rovnoměrně rozlijte po celé pánvi. Když začne tuhnout, ale zároveň je ještě svrchu tekutá, přidejte nastrouhaný sýr, cherry rajčata, špenát a červenou papriku. Pomocí špachtle nadzvedněte okraje omelety a rychle ji přetočte na druhou stranu. Druhá strana se upeče velmi rychle, postačí její 1 – 2 minuty. Jakmile je omeleta hotová, položte navrch pánve talíř a vyklopte ji nejrychleji, jak víte. Ihned podávejte.

 

Pekáče a rajnice Delimano FiveStar Legend

Pekáč FiveStar Legend vám usnadní, urychlí a zpříjemní práci v kuchyni. S rozměry 35 x 21 cm se vejde do všech standardních trubek a je ideální k pečení, zapékání i smažení. Pomůže vám vytvořit chutné a zdravější pokrmy pro rodinu a přátele. Ať už slané nebo sladké, výsledky budou vždy famózní. Stejnou funkci zastávají i rendlíky od Delimano. Ty můžete použít jako na sporáku tak i v troubě. Nepřilnavý povrch Quantanium zajišťuje pečení s menším množstvím oleje nebo i zcela bez tuku. Díky tomu upečete zdravější a chutnější pokrmy přesně podle vašich představ.

Rendlík Delimano FiveStar Legend patří do řady exkluzivního, vysoce kvalitního nádobí, který v sobě díky unikátnímu procesu výroby spojuje vysokou odolnost a atraktivní stylový vzhled. Se dvěma rukojeťmi umožňujícími snadnější přenášení ji můžete používat na smažení a pečení v troubě, tak na elektrických, plynových či dokonce indukčních sporácích na smažení, přípravu polévek, omáček a mnoha dalších pochoutek. Unikátní proces výroby nádobí z kolekce Delimano FiveStar Legend zaručuje, že je i tento rendlík extrémně odolný vůči poškrábání a umožní vám vařit zdravější a úspornější.

💡 V nabídce jsou následující produkty:

 

V rendlíku si můžete připravit například i takovou pochoutku:

💡 Focaccia s cherry rajčaty a rozmarýnem

Focaccia připravena v rendlíky od DelimanoIngredience na 10 porcí:

 • 12 cherry rajčat, překrojených na polovinu
 • rozmarýn, čerstvý nebo sušený
 • 2 šalotky
 • 175 ml teplé vody
 • ½ lžičky sušeného droždí
 • 250 g polohrubé mouky
 • 25 ml olivového oleje
 • 1 lžička cukru
 • 1 lžička mořské soli

Postup: Smíchejte droždí s teplou vodou a cukrem a nechte odstát na teplém místě, dokud se nezačnou tvořit bubliny. Smíchejte v misce mouku se solí, následně přidejte směs s droždím a prohněťte. Přidejte olej a místě ještě dalších 5 minut. Přikryjte vlhkou utěrkou a nechte těsto odstát, aby narostlo na dvojnásobek. Opět prohněťte a pak těsto vložte do Delimano FiveStar Legend rendlíky s průměrem 24 cm, pozatláčajte do něj cherry rajčata a šalotky, posypte rozmarýnem a mořskou solí. Pečte 40 – 45 minut, resp. dozlatova při teplotě 180 °C.

 

Vsaďte na celou sadu

Nový nádobí Delimano FiveStar se stane novou hvězdou ve vaší kuchyni. Hrnce, pánve či pekáče si zamilujete hned při prvním použití. Pokud zatoužíte vlastnit i další kousky z této linie nádobí, využít můžete i nabídku, která se neodmítá a to hned sadu nádobí. Buď 3 ks sadu, která obsahuje pánevhlubokou pánevrendlík a kráječ Brava pro snadnější přípravu surovin nebo větší sadu 10 ks, v níž najdete hlubokou pánev3 rendlíkypekáč2 hrnce a 3 pánve. Využijete je nejen při každodenní přípravě jídel pro vaši rodinu, ale i při větších oslavách, kdy je potřeba nachystat velké množství jídla různého druhu. S tímto vším vám nová linie nádobí Delimano FiveStar Legend pomůže.

 

💡 Nepřehlédněte!

Rozhovor s brand manažerkou pro značku Delimano – Janou Pondelíkovou

Jana PondelíkováNa několik otázek ohledně kuchyňského nádobí Delimano FiveStar Legend jsme se zeptali i Janky Pondelíkovej, která je brand manažerkou pro značku Delimano ve společnosti Studio Moderna. Prozradila nám mimo jiné čím je výjimečná nová linie nádobí od Delimano. Jak nám Janka řekla: „Delimano je značka, jejíž hlavní vášní je vaření. Vše začalo keramickým nádobím, ale Delimano rychle rozšiřuje a inovuje své portfolio. Naším cílem je stát se přední značkou kuchyňských výrobků v Evropě a poskytovat kvalitní, technologicky vyspělé, inovační a kreativní řešení kuchyňského sortimentu, který zaručí zdravou a chutnou přípravu jídel.”

Značka Delimano přišla na trh se zcela novou linií nádobí FiveStar Legend. Čím je výjimečná?

Jana Pondelíková: Ocelová základna potažená smaltem a s nepřilnavým povrchem Quantanium je společným rysem všech nádobí Delimano Legend. Nyní je však zesílena nejodolnějšími prvky – obsahuje částice titanu, pravého kamene, stříbra a diamantů, díky kterým je tato linie ještě odolnější a trvanlivější.

Vyžaduje toto nádobí extra speciální ošetření a následně čištění či údržbu?

Jana Pondelíková: Nádobí FiveStar Legend se díky nepřilnavému povrchu čistí opravdu jednoduše. Zbytky jídla stačí otřít papírovým ubrouskem nebo opláchnout vodou. Samozřejmě, jsou vhodné i do myčky, takže s jejich čištěním se opravdu nebudete trápit. Před prvním použitím, jakož i při jiných nádobí, se doporučuje všechny hrnce a pánve umýt, vysušit a zapečetit jejich povrch olejem. Stačí na vnitřní povrch nanést papírovým ubrouskem tenkou vrstvu rostlinného oleje. Prodlouží to životnost nepřilnavého povrchu a zlepší způsob přípravy jídla.

Je pravda, že při používání nádobí Delimano není zapotřebí téměř žádný tuk nebo olej?

Jana Pondelíková: Ano, je to opravdu pravda. Díky nepřilnavému povrchu nepotřebujete jídlo utopit v tuku. Během vaření se Vám nepřilepí a po povrchu bude pěkně klouzat. Stačí opravdu kapka oleje pro chuť. 🙂 

V dnešní době velmi mnoho lidí zajímá i ekologická stránka. Dá se říci, že nádobí FiveStar Legend je určitým způsobem šetrný i k přírodě?

Jana Pondelíková: Určitě, a to hned z několika pohledů. Jde o vysoce kvalitní kuchyňské nádobí vyrobené z přírodních materiálů, jako jsem už i zmiňovala, a navíc jsou během výroby všechny prvky směšované ekologicky, na bázi vody. Na druhé straně, i samotný nádobí je energeticky efektivní. Nejlepších výsledků dosahuje při vaření na nižších teplotách, takže šetříte i energii.

Čeho by se měli zákazníci při používání nádobí Delimano vyvarovat?

Jana Pondelíková: Platí asi stejná pravidla jako u jiných nádobí. Hrnce a pánve byste neměli přehřívat, pokud jsou prázdné, mohli by se poškodit. A samozřejmě neměli byste je nechávat během vaření bez dozoru, aby vám jídlo neshořelo. Díky extrémní odolnosti vůči poškrábání můžete v našich nádobí používat i kovové nářadí. Dělejte to však běžným a šetrným způsobem, protože nadměrné a agresivní používání může časem poškodit i ten nejodolnější povrch.

Nabízí výrobce záruku na tyto produkty?

Jana Pondelíková: Na všechny naše výrobky samozřejmě platí zákonná záruka 2 roky. Naši zákazníci však při mnoha produktech mají možnost si tuto záruku prodloužit. Platí to i při hrncích a pánvích FiveStar Legend.

 

Prodlužte životnost svého nádobí

Při každém novém výrobku je důležité přečíst si doporučení výrobce. Pokud totiž chcete, aby váš oblíbený nádobí vydržel dlouhá léta, je třeba se o něj starat. Zde je pár rad, jak na to:

 • Před prvním použitím nádobí umyjte, opláchněte a zlehka vymažeme jeho vnitřek kapkou rostlinného oleje.
 • Prázdný nádobí nepřehřívejte, mohla by se poškodit nepřilnavost povrchu.
 • Pokud máte indukční desku, používejte střední teplotu. Tím optimalizujete čas přípravy a prodloužíte životnost produktu.
 • Jelikož jde o energeticky úsporný produkt, vysoká teplota se nedoporučuje a mohla by nádobí poškodit.
 • Důležité upozornění – na sporáku nepoužívejte funkci BOOST.
 • Pro zachování hladkého vzhledu nádobí bez poškrábání nepoužívejte kovové naběračky a nože. Přestože se po jejich použití nádobí neznehodnotí a zůstává plně funkční, může to ovlivnit vzhled produktu.
 • Vyhýbejte se koupi od neověřených prodejců. Mohlo by jít o napodobeninu s podobným vzhledem, avšak jinými vlastnostmi.

 

Závěr

Vaření a pečení v kuchyni se neobejde bez opravdu kvalitního nádobí. Tehdy jsou i hodiny strávené u sporáku doslova hračkou. Nádobí Delimano FiveStar Legend si zamiluje každá hospodyňka či vášnivý kuchař. Zaujme i vaše malé ratolesti, pro které bude radost vám při práci pomáhat. Pokud se rozhodnete pro tuto novou linii nádobí nádobí od značky Delimano, určitě nic neztratíte, protože pokud nebudete s výrobkem spokojeni, můžete jej do 14 dnů od doručení vrátit a peníze dostanete zpět.


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.