Jak pečovat o vodu v bazénu – řasy, kalná žlutá, zelená voda, jakou chemii použít

Georgina Babinová Téma
27. června 2022 0

Bazén nabízí zábavu, relax, sportovní vyžití a v neposlední řadě i zvýšení hodnoty vašeho domova. Podle zkušeností realitních kanceláří zapuštěný bazén přidává k hodnotě domu asi 8 procent. Ano, bazén je impozantním prvkem domu, ale tak jako bazén samotný, i voda v bazénu vyžaduje, abyste se ji pravidelně věnovali i z hlediska údržby.

Udržování zářivě čistého však bazénu nemusí být tak náročné, jak si možná myslíte. Všechny bazény jsou jiné a rovněž potřeby jejich údržby. Všechny však mají jedno společné: tajemstvím nedotčeného zdraví bazénu je systematická a rutinní péče.

Bazén otevírá dveře životnímu stylu, který je prospěšný zdraví a poskytuje vám více času na život… Více času s rodinou a přáteli, více času na relax fyzický i psychický…

 

Voda v bazénu a parametry její kvality

Management kvality vody v bazénu je umění a věda. Bazénová voda je delikátní a pro dosažení dokonalé bazénové harmonie musí být vyvážená. Nesmí být příliš měkká, nesmí být příliš tvrdá, musí být taková akorát! Vyvážit váš bazén znamená udržovat pH vody mezi 7,3 a 7,6, což je mírně nad neutrální hodnotou na stupnici pH.

Existují 3 hlavní složky pro udržení rovnováhy:

  • pH
  • úrovně zásaditosti
  • úrovně vápenaté tvrdosti

 

➡️ Úroveň pH

Ideální úroveň pH se pohybuje od 7,3 do 7,6. Samotné pH je nestabilní. Dešťová voda, plavci a cokoli, co se dostane do vody, může ovlivnit hladinu pH. Když je pH nízké, znamená to, že voda je kyselá, a když je vysoké, voda je zásaditá.

Abyste měli představu o tom, jak pH funguje, naše slzy jsou pH neutrální. Kdyby měli nízké pH, tak by nás pálili, když bychom plakali. A pokud by bylo pH vysoké, vysušily by nám oči.

Vždy mějte po ruce zásobu přípravku na zvýšení pH, protože tato hladina se může často měnit. Pokud máte problémy s rovnováhou pH, doporučujeme vám sledovat i hladinu zásaditosti, protože přidání látek zvyšujících alkalitu zvyšuje také úroveň pH bazénu, takže „zabijete dvě mouchy jednou ranou“!

Voda v bazénu a test pH

Správné pH bazénu je přesně uprostřed – bazénoví profesionálové doporučují pH mezi 7,3 a 7,6 pro optimální balanc a nejčistší vodu.

 

➡️ Úrovně zásaditosti

Ideální úroveň alkality se pohybuje od 80 ppm do 100 ppm. Alkalita je pH tlumivý roztok, což znamená, že pomáhá zabránit drastickému pohybu pH nahoru a dolů po stupnici pH tím, že absorbuje velké změny ve vodě před ovlivněním pH.

Je také dobré mít po ruce pořádnou zásobu přípravku pro zvýšení zásaditosti, protože hladina zásaditosti může poměrně snadno kolísat.

 

➡️ Úrovně vápenaté tvrdosti

Ideální úroveň vápenaté tvrdosti se pohybuje od 175 ppm do 300 ppm. Bez vápníku bude po něm vaše voda hladová a bude se snažit naplnit svůj apetit tím, že bude hodovat na omítce bazénu a kdekoli, kde se k němu může dostat. Toto je v podstatě kalcifikace na stěnách a podlaze bazénu.

Přidáním vápenaté tvrdosti do vody pomůžete z dlouhodobého hlediska chránit stěny a vybavení bazénu. Příliš mnoho vápníku však může způsobit tvorbu vodního kamene a jiné problémy.

 

➡️ Voda v bazénu a její ideální chemické složení

MinimumIdeálMaximum
Chlór2 ppm2 – 4 ppm5 ppm
Alkalita (TA)60 ppm80 - 100 ppm120 ppm
Vápenatá tvrdost (CaCO3)100 ppm175 - 300 ppm350 ppm
Saturační index (SI)*–0,30+0,3
Teplota vody20 °C20–40 °C40 °C

*Saturační index – udává se jím náchylnost vody korodovat nebo tvořit vodní kámen

 

Jak udržet vodu v bazénu vyváženou?

Je důležité sledovat hladinu pH a zásaditosti – alespoň jednou týdně – pomocí domácí testovací soupravy nebo testovacích proužků.

Aby byla voda v bazénu vyvážená, musíte mít po ruce tyto chemikálie:

  • přípravek na zvýšení pH
  • pH reduktor (kyselina chlorovodíková)
  • zvyšovač alkality

Všimněte si, že jsme nezmínili snižovač zásaditosti. Většina velkých společností zabývajících se bazénovou chemií ho nevyrábí a zde jsou důvody, proč:

  • pH a zásaditost nízké – přípravek ke zvýšení zásaditosti zvýší obojí. Pokud pH nedosáhne hodnoty 7,4, budete možná muset přidat trochu prostředku na zvýšení pH – jako jemné doladění nástroje.
  • zásaditost i pH vysoké, snižovač pH obojí sníží.
  • pokud je zásaditost vysoká, pH bude také vysoké a můžete použít prostředek ke snížení pH

Pokud je váš bazén vždy správně vyvážen, dezinfekce bude fungovat efektivněji – zejména chlór.

Hlavním aspektem správné péče o bazén tedy je, jak pravidelně testujete zásaditost, pH, tvrdost vápníku a chlór. Ve všech velkých prodejnách s bazénovými potřebami si můžete pořídit základní i pokročilé testovací vybavení. Zařízení sestává z nádoby a série chemikálií, které reagují na určité chemikálie v bazénu. Testy vyžadují, abyste přidali dvě až pět kapek různých chemikálií a porovnali barvu vody v bazénu s tabulkou. Z těchto informací budete vědět, jestli je voda v bazénu bezpečná pro používání. Existují také testovací proužky, které fungují podobně na bázi srovnání barev.

 

Voda v bazénu vyžaduje časté chemické testování a úpravy. Kromě specializovaných prodejen, většina supermarketů také „super e-shopů“ nabízí vybavení a potřeby pro péči o bazén.

Ukázat více

 

💡 Náš tip

Při prvním nákupu bazénové chemie zajděte do obchodu s bazénovými potřebami a promluvte si s odborníkem. Jsou to seriózní chemikálie, které by mohly způsobit problémy se zdravím návštěvníků bazénu. Najděte all inclusive startovací soupravu, která obsahuje chlór, vápník, stabilizátor zásaditosti a algicid, který funguje jako prevence proti řasám. Chlór můžete nahradit i bromem. Bromové tablety spolehlivě ničí bakterie a udržují bazén čistý.

 

Sanitace

Nejběžnější formou dezinfekce bazénů je chlór, ale můžete použít také:

  • sůl
  • stabilizovaný chlór
  • minerály

 

➡️ Hladiny chlóru

Ideální hladiny chloru se pohybují od 2 ppm do 4 ppm. Chlór je mimořádně účinný ničitel bakterií a řas a je nákladově efektivní. Existuje několik způsobů, jak můžete dostat chlór do vody v bazénu, včetně:

  • chlorových tablet
  • granulovaného nebo práškového chlóru
  • generátoru solného chlóru: přeměňuje běžnou kuchyňskou sůl na chlór

 

➡️ Minerální systém

Ideální hladina chloru při použití minerálního systému je 0,5 ppm. Minerály stříbra a mědi se do vody dostávají minerálním systémem, který připomíná chlorátor. Dezinfikují vodu, ale jsou mnohem pomalejší než chlór. Minerální systém NENÍ kompletní alternativou chlóru, protože chlór je stále potřebný – ale jen malé množství jako záloha.

 

➡️ Sůl

Chlór je potřebný pro každý bazén, ale existuje několik možností, jak jej aplikovat. Můžete investovat do systému slané vody, který si vytváří vlastní chlór. Bazény se slanou vodou jsou dražší, ale vyžadují menší údržbu a používají bezpečnější hladiny chlóru než běžné bazény. Máte-li běžný bazén, netrapte se přechodem na solný systém. Tyto systémy jsou mnohem dražší než chlór.

 

💡 TIP na produkt - MARIMEX 11301307 Aquamar Shock 2,7 kg
MARIMEX 11301307 Aquamar Shock 2,7 kg

Chlór zabíjí choroboplodné zárodky. Když se přidá do bazénu, vytvoří slabou kyselinu zvanou kyselina chlorná, která zabíjí bakterie salmonela a E. coli, jakož i bakterie, které způsobují diarrheu a „plavecké ucho“.

💡 TIP č.1: v eshopu je možný i nákup na splátky💡 TIP č.2: aktuální výprodej → naleznete zde

 

Co je šoková dezinfekce?

Už jste se někdy podívali na svůj bazén a řekli jste si: „Páni, ta voda nevypadá dobře.” Bazén by měl mít křišťálově čistou a příjemnou vodu, ne kalnou a nezdravě vypadající. Pokud voda v bazénu nevypadá tak jak má, možná za to mohou řasy a to může být poněkud znepokojující. Růst řas nejenže způsobí, že bazén nebude vypadat přitažlivě, ale může to být také nebezpečné, protože řasy jsou velmi kluzké a mohou způsobit nehody. Kromě toho je známo, že řasy způsobují u některých lidí alergické reakce a také poškozují bazénové filtry a jiné příslušenství. Takže při prvním náznaku růstu řas věnujte nějaký čas šokování bazénu.

Pokud chcete šokovat svůj bazén, aniž byste si prošli podrobnostmi o tom, jak to funguje, pořiďte láhev Chlor Shock-u, postupujte podle pokynů na láhvi a je to! Ale pokud chcete lépe poznat svůj bazén a dozvědět se o jemnějších nuancích šokování vašeho bazénu, čtěte dále!

 

💡 Důležité!

Bazénové šokové produkty jsou vyrobeny s nestabilizovaným chlórem nebo bez chlóru. Jdou do bazénu, udělají si svoji práci a velmi rychle je zničí sluneční UV paprsky. Proto je důležité šokovat bazén v noci nebo za soumraku a nechat ho pracovat 8 hodin (s bazénem v provozu) celou noc.

 

Jak se šokuje voda v bazénu?

  • Dezinfikujte svůj bazén silným chlorovým přípravkem (buď granulovaným nebo tekutým). Ujistěte se, že používáte nestabilizovaný chlór.
  • Snižte pH kyselinou chlorovodíkovou. Díky tomu bude chlór účinnější.
  • Ujistěte se, že je systém zapnutý a běží 24 hodin, aby se šoková léčba rozptýlila po bazénu. Vyčistěte filtr od zachycených nečistot.
  • Po 2 až 3 dnech otestujte a znovu vyvažte a proveďte další potřebné úpravy. Přepněte filtrační systém zpět do normálního provozního režimu.
Voda v bazénu napadená řasami

Řasy v bazénu jsou nejen „nechutné“, ale mohou znamenat i zdravotní riziko

 

Typy šokování bazénu

V minulosti se šokování provádělo jen pomocí nestabilizovaného chlóru, ale v současnosti najdete různé druhy chemikálií označovaných jako bazénový šok. Podívejme se, co jsou zač.

 

➡️ Chlornan vápenatý

Chlornan vápenatý je jedním z nejstarších forem chlóru používaný v bazénech již od roku 1928. Dodává se ve formě granulí a musí se důkladně rozpustit ve vodě předtím, než se rozlije po bazénu. Čistota chlornanu je někde od 65 % do 75 % chloru v závislosti na výrobci. Berte na vědomí, že používání chlornanu vápenatého přidává i 0,8 ppm vápníku do bazénu na každou 1,0 ppm volného chloru přidaného do bazénu. Pokud jej použijete pro šokování bazénu, nezapomeňte si zkontrolovat hladinu vápníku.

 

➡️ Bazénový šok s chlornanem lithným

Rozpouští se mnohem rychleji než chlornan vápenatý a také funguje rychleji, ale za vyšší cenu. Rostoucí náklady na lithium způsobily, že tento typ bazénového šoku je dost obtížné najít a je mnohem dražší. Výhodou je, že lithium je toxické pro většinu druhů vodního života, díky čemuž je obzvláště účinný zejména při práci s vodou v zelených bazénech. Chlornan lithný obsahuje jen asi 35% chloru, takže budete ho muset přidat více, abyste šokovali váš bazén.

 

➡️ Dichlor nebo kyselina dichlorisokyanurová

Dichlor je v podstatě stabilizovaný chlor, neboť obsahuje kyselinu kyanurovou. Při používání stabilizovaného chloru buďte opatrní, protože příliš mnoho kyseliny kyanurové, resp. stabilizátoru může snížit účinnost dezinfekční síly chloru.

 

Máte-li děti, s největší pravděpodobností si v létě jako rodič musíte plánovat dovolenou. Za normálních okolností to nemusí znít jako zábava. Ale pokud k tomu přidáte bazén, váš dům se opravdu rychle změní z nudného na plný zábavy.

 

Kolik chlóru použít k šokování bazénu?

Ve skutečnosti nemáme stanovený výpočet, protože vše bude záviset na výrobci přípravku, který budete používat, přesnější informace o množství naleznete na obalu.

ALE pro účely odhadu, pokud bychom použili běžný bazénový chlór se 60% chlórem, budeme pro šokující účely potřebovat zhruba 100 g chlóru na každých 10 000 l bazénové vody. S touto základní linií můžete získat hrubý odhad toho, kolik budete potřebovat pro šokování bazénu. Někdy může být nutné zdvojnásobit nebo ztrojnásobit toto množství v závislosti na situaci, takže je důležité vzít na vědomí výrazy „dvojitý šok“ nebo „trojitý šok“.

 

Tři stadia růstu bazénových řas

Existují 3 různá stadia růstu bazénových řas, ve kterých jsou zapotřebí různá množství šokování bazénu:

  • světle zelené řasy
  • tmavě zelené řasy
  • černo-zelené řasy

Nejedná se o různé druhy řas, ale o různé úrovně růstu. Čím více řas je v bazénové vodě, tím tmavší bude zelená barva. Jsou také téměř černé bazény napadené řasami.

Žlutá voda v bazénu

Množství potřebného chlóru se odvíjí od aktuální fáze růstu řas – taková kalná žlutá voda nevěstí nic dobrého

 

➡️ Světle zelená voda

Pokud máte světle zelený bazén, musíte jej šokovat (přidat více kyseliny a chlóru než obvykle), abyste zabili řasy.
Řasy živí vysoké pH. Chlór není tak účinný, když je pH vysoké. Budete jej muset snížit pomocí kyseliny chlorovodíkové. Začněte s přibližně 1 až 2l. Při přidávání do bazénu buďte opatrní a ujistěte se, že na vás nestříká, protože je vysoce toxická a nebezpečná. Pokud je váš bazén obložen vinylem, přidejte pouze 1 l každých 24 hodin, jelikož je citlivější na agresivní chemikálie.

Bazén také musíte šokovat chlórem. Přidejte 2 šálky (400 gramů) granulovaného chloru (nestabilizovaného) nebo 15L chloru (protože ve skutečnosti je to jen 20% chloru a zbytek je voda). Pokud je váš bazén chlorován slanou vodou, přidejte 2 až 4 sáčky soli a zapněte chlorátor na 100 % na pár dní, aby se zvýšil chlór a dezinfikoval vodu. Hladina soli by měla být kolem 5 000 ppm (částic/milion), přičemž každý 20 kg pytel soli se rovná 500 ppm. Při šoku nechte čerpadlo v chodu alespoň 24 hodin, abyste se ujistili, že všechna voda pořádně cirkuluje kolem bazénu!

Pozor!

Pokud jste přidali sůl a zapnuli chlorátor na 100 %, ale po několika dnech se stále nevytváří žádný (nebo téměř žádný), chlór nebo stále svítí kontrolka „nízký obsah soli“, vaše elektroda může potřebovat nahrazení. Průměrná životnost elektrody je 3 až 5 let.

Budete také muset vyčistit kazetový filtr nebo zpětně propláchnout pískový filtr a ujistit se, že koše skimmeru a koše pumpy jsou prázdné.

Pokud se zeleň ve vaší vodě usadila na schodech bazénu a nechce se pohnout, přidávání kyseliny chlorovodíkové by mělo pomalu začít zabíjet řasy. Pokud je bazén betonový, můžete použít kovový kartáč, který vám pomůže odstranit řasy, resp. pokud je vinylový, můžete použít normální kartáč s plastovými štětinami.

Doporučujeme otestovat vodu několik dní po této těžké dávce, abyste zkontrolovali hladiny. Když je váš bazén zářivě čistý, nezapomeňte přidat 500 g až 1 kg stabilizátoru/kyanurová kyselina/UV blokování, aby se chlór v bazénu udržel a nebyl zničen sluncem sluncem. Přidání 500 g stabilizátoru jednou za měsíc by to mělo udržet pod kontrolou.

 

➡️ Tmavě zelená voda

Pokud máte v bazénu tmavě zelenou vodu, měli byste postupovat podle výše uvedených kroků, ale s mírně vyšší dávkou kyseliny a chlóru. Přidejte například 2 až 3 litry kyseliny po dobu 48 hodin a 2 až 3 šálky (600 g) granulovaného chloru. Tmavší zelená voda může být také příčinou stagnace nečistot na dně bazénu, které je třeba před dávkováním vyčistit. Ujistěte se, že vše bylo nabráno pomocí lopaty na listí a následně manuálně vysáto z bazénu pomocí vakuové hlavice s hadicí vhodné délky pro váš bazén (9 m, 11 m nebo 15 m).

 

➡️ Černo-zelená voda

Pokud máte černo-zelenou vodu v bazénu, budete se dívat na dávkování „Světlozelené vody v bazénu“, jak je uvedeno výše x3. Toto může vyžadovat určité filtrování, čištění nebo zpětné promytí filtru a další filtrování pro úplné vyčištění během 2 až 3 týdnů.

Černo-zelená voda v bazénu téměř jistě zanechá na dně bazénu stojaté nečistoty, které je třeba před dávkováním vyčistit. Ať už se jedná o listí nebo jiný odpad, ručně jej vysajte z bazénu pomocí vakuové hlavice a hadice vhodné délky pro váš bazén (9 m, 11 m nebo 15 m).

Poznámka: Pokud máte bazén s vinylovou výstelkou, zředění jakýchkoli chemikálií, které se do bazénu přidávají, v SAMOSTATNÝCH nádobách s vodou (nechceme, aby došlo k chemickým reakcím), je vždy dobrý nápad, abyste zajistili, že se výstelka nepoškodí.

 

➡️ Vysoká hladina kombinovaného chlóru

Další situace, která vyžaduje šokování bazénu, jsou vysoké hladiny kombinovaného chlóru. Vysoké hladiny kombinovaného chlóru mohou způsobit, že chlór bude neúčinný a je zodpovědný za „chlórový zápach“ ve vašem bazénu. Správně chlorovaný bazén necítit chlórem, ale měl by mít ten „svěží zápach“! Dříve bylo nejlepším způsobem, jak se s tím vypořádat, zvýšit hladiny chloru asi 10 násobně oproti normální hodnotě při oxidaci chloraminů a asi 24 až 48 hodin počkat, až se hladina chloru stabilizuje, ale s přípravky, které dnešní trh nabízí, stačí jedna jednoduchá aplikace prostředku k oxidaci chloraminů a váš bazén můžete používat již po 15 minutách!

Dokonale čistá voda v bazénu

Postupy z předchozích řádků by měly přinést takový výsledek

 

Další typy bazénové chemie

Pokud byste používali pouze produkty na pH, produkty na zásaditost, přípravky s vápníkem, dezinfekční prostředky, dokážete udržovat čistý a zdravý bazén po celý rok. Existuje však několik dalších produktů, které byste měli znát pro případ, že byste je potřebovali nebo se rozhodli použít.

 

➡️ Kyselina kyanurová nebo stabilizátor

Většina chlórových produktů, které přidáváte do vody, bude stabilizován chlór. Pokud však začnete se sladkou vodou, možná budete chtít přidat kyselinu kyanurovou (stabilizátor vody) jako stabilizující základ, aby se chlór tak rychle nespálil slunečním UV zářením. Tato chemikálie ochrání váš chlór před sluncem.

 

➡️ Reduktor kyseliny kyanurové

Někdy budou hladiny kyseliny kyanurové vyšší, než by měly být a to může skutečně způsobit problém. Existuje několik způsobů, jak snížit kyselinu kyanurovou, protože neklesne sama od sebe, ale pokud spěcháte, existuje reduktor kyseliny kyanurové, který můžete použít k řešení tohoto problému.

 

➡️ Algicid

Algicid je prevence proti řasám. Na trhu existují určité algicidy, které tvrdí, že zabíjejí řasy, ale nejlepším zabijákem je chlór. Použijte algicid jako zálohu. Pokud hladina chlóru klesne a vy to nezachytíte včas, algicid udrží řasy na uzdě, dokud chlór nezískáte zpět. Pokud však již máte problém s řasami v bazénu, algicid nemusí být vaší nejlepší volbou. V tom případě doporučujeme postupovat dle našeho návodu k šokování bazénu.

 

➡️ Clarifier a flokulant

Clarifier (Čistič) vody pomáhá tak, že přivádí všechny drobné částečky, které zakalují vodu a spojuje je do větších částeček, které bude mít váš filtr větší šanci odfiltrovat. Vločkovač neboli flokulant zachycuje tyto drobné částečky, spojuje je a potopí na dno. Tyto částice pak dostanete z vody vysáváním.

 

➡️ Odstraňovač skvrn a vodního kamene

Máte-li ve vodě kovy, jako je měď a železo, můžete použít odstraňovač kovů, aby je filtr mohl odfiltrovat. Kovy se mohou přichytit ke stěnám a jiným částem vašeho bazénu a vytvářet nevzhledné skvrny.

 

Voda v bazénu a její kvalita závisí také na filtru

Interiér a vodní plochy jsou nejviditelnějšími částmi bazénu, ale právě filtrační systém udržuje vodu čistou a bezpečnou. Cirkulace vody tímto způsobem pomáhá inhibovat růst bakterií. Dokonalý filtrační systém neexistuje. Jakkoli bychom si to přáli, nějaké nečistoty a částečky se nutně usadí na stěnách a podlaze bazénu. A jsou zde pak větší nečistoty, které mohou být příliš velké na to, aby prošly filtračním systémem. Některé bazény mají několik filtračních systémů. Toto je zřídka potřebné pro menší bazény, ale mohlo by to být efektivní pro neobvykle velké bazény.

Během letních měsíců provozujte svůj filtrační systém co nejvíce – neustále, pokud si to můžete dovolit. Když se voda konstantně pohybuje, je méně pravděpodobné, že se znečistí prachem, špínou, látkami znečišťujícími životní prostředí, bakteriemi a tělovými oleji. Pro kvalitu vody v bazénu je ovšem velmi důležité i pravidelné čištění filtru.

Filtr v bazénu

Znečištěný filtr může mít dramatický vliv na cirkulaci vody a může vést k zelenému nebo zakalenému bazénu, i když je hladina chemikálií v pořádku.

 

➡️ Typy filtrů a způsoby jejich čištění

Existují tři různé typy filtrů: kazetový, pískový a křemelina. Každý typ filtru vyžaduje různé techniky čištění. U každého typu se však se musíte ujistit, že je systém vypnutý a vypustit z filtru veškerý vzduch.

  • V případě kazetových filtrů budete muset vyjmout filtr z jeho základny a chvíli stříkat kazetu hadicí. Nejlepších výsledků dosáhnete použitím vysokotlaké hadice s hrotem.
  • Chcete-li vyčistit pískový filtr, ujistěte se, že jste jej odpojili od potrubí bazénového systému. Nejlepší je to udělat na začátku sezóny. Potom si najděte čas na vyčištění horní části filtru pomocí vysokotlaké hadice.
  • Křemelinové filtry čistěte jednou za měsíc. Prvním krokem je zpětné promytí filtru a poté vystříkání mřížek pomocí vysokotlaké hadice.

Většina bazénových filtračních systémů nedokáže přefiltrovat veškerou vodu v bazénu. Chlorování je běžný a účinný postup, který se často používá spolu s filtrací pro inaktivaci mikrobů v bazénové vodě. Nejlepší udržované bazény spoléhají na několik bariéry ošetření.

 

💡 Tip na článek

Otec a syn mrznou ve studené vodě bazénu

Voda v bazénu by měla být nejen křišťálově čistá – pro dokonalý pocit pohody musí mít také příjemnou teplotu. Instalace ohřevu do vašeho bazénu vám nabídne osvěžující relax nejen během nejžhavějších letních dnů, ale umožní, abyste si vychutnávali vodu s perfektní teplotou, kdykoli budete chtít. Náš článek „Ohřev vody v bazénu“ vám toto téma detailně přiblíží.

 

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
4.3/5 - (23 votes)
Autor článku
Georgina Babinová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Hodně času také věnuji poznávání rostlin, květin a pestré zahrady. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *