Jak si vybrat nejlepší mop na plovoucí podlahu

Georgina Babinová Téma 30. června 2021 0

Nejlepší mop na plovoucí podlahu najdete zcela bez problémů, jakmile se seznámíte se specifiky laminátových podlah. Navzdory všem různým možnostem, které trh nabízí, plovoucí podlahy se stále jeví jako jeden z nejoblíbenějších variant podlahových krytin. Přicházejí v různých provedeních a za skvělou cenu. Mají houževnatý pryskyřičný povrch, což je činí mimořádně odolnými. A jejich životnost ještě prodloužíte, pokud se o ně budete starat správně.

Nejlepší způsob, jak udržet vaše podlahy v top stavu, je investovat do kvalitního mopu – mopu, který je vyroben speciálně pro péči o plovoucí podlahy.

Jaké jsou benefity užívání mopu pro plovoucí podlahu?

Ať vám čištění podlahy přináší potěšení, nebo provádíte tuto fušku z nezbytnosti, potřebujete mop, který je na tuto práci stvořen. Mop odstraňuje nečistoty a špínu rychle a efektivně. Sestává z tyče, ke které jsou připojeny svazky hrubé příze nebo šňůrek, nebo v některých případech houba, kus látky nebo jakýkoli jiný materiál, který je absorbovatelný a používá se k namáčení do kapaliny při čištění podlah, nebo jen nasucho na otření prachu. Laminátové podlahy však vyžadují speciální typ mopu. Výhody jeho použití na laminátové podlaze jsou zřetelné, zanechává vaši podlahu čistou a svěží a to ještě není všechno:

mop na plovoucí podlaze

⭐Nezanecháva za sebou nečistoty ani šmouhy

Jedním z nejvíce stresových věcí, se kterými se při čištění plovoucí podlahy setkáte, jsou nečistoty a šmouhy, které na podlaze zůstávají. V závislosti na zvoleném mopu, se již nebudete muset starat o opětovné čištění podlahy. Například mopy z mikrovlákna, na rozdíl od houby nebo provázkových bavlněných mopů, nezanechávají pruh špíny, který vás nutí začít znovu.

⭐Žádné škrábance na podlaze

Poslední věc, kterou na své plovoucí podlaze chcete mít, jsou ošklivé škrábance od čisticích materiálů. Proto je třeba, abyste se při použití mopu na čištění podlahy ujistili, že nezanechává na podlaze škrábance. Například mop z mikrovlákna dělá v tomto případě vynikající službu a je zárukou toho, že vaše plovoucí podlaha zůstane v dobrém stavu bez ohledu na to, jak často ji myjete.

⭐ Nezatíží hřbet

Většina mopů je lehká a schopná čistit bez přílišného tlačení nebo mnutí. A dokonce je méně pravděpodobné, že se budete cítit unavení, protože při úklidu nebudete muset namáhat záda.

⭐Pokrýva velké plochy

Mnoho mopů má velké hlavice. V kombinaci s otočným kloubem dokáže pokrýt mnohem větší plochu než jiné způsoby mytí podlahy. A díky tomu, strávíte mnohem méně času úklidem. To platí zejména pro mikrovlákna a rotační mopy.

⭐Dokonalý výsledek

Pokud máte plovoucí podlahu, víte, že voda není nejlepší volbou při jejím čištění. Ale mopy dokonce i bez vody odvedou dobrou práci při dosahování i injektážních linií a propadlých oblastí podlahy. Suché i mokré mopy jsou navrženy tak, aby zachycovaly jemné částice, prach i vlasy, když jimi projdete po podlaze, zanechávajíc ji tak dokonale čistou.

 

Který je nejlepší mop na plovoucí podlahu?

modrý mop na dřevěné podlaze

 

Představujeme vám jednotlivé typy mopů vhodných pro plovoucí podlahy:

 

Rotační mopy

Na plovoucí podlahu můžete použít tradiční rotační mop. Pokud čistíte podlahu namokro, rotační mop je vhodnější než houba. Tento typ mopu odstředí přebytečnou vodu a / nebo čistící roztok, na rozdíl od houbovitého, který drží vlhkost a zanechává laminátové podlahy mokré.

A který rotační mop si koupit? Zde jsou naše tipy:

 

Mopy s rozprašovačem

Tento typ mopu je vhodný pro rychlý úklid. Umožní vám otřít zablácenou stopu, aniž byste se museli táhnout s vědrem. Jednotka se dodává s vestavěnou nebo odnímatelnou nádobou na čisticí roztok. Obvykle mají tyto mopy v rukojeti spouštěcí mechanismus na uvolnění proudu z nádrže přes trysku. Většina modelů využívá suchý zip pro připevnění čistícího návleku. Pozitivem je, že používá méně čistícího nebo mokrého roztoku jako rotační mop, což je pro vaši plovoucí podlahu jednoznačně prospěšné.

Pokud se rozhodnete pro mop s rozprašovačem, možná vám bude vyhovovat některý z těchto modelů:

 

Mopy na suché použití

Pokud jde o péči o plovoucí podlahu, suché mopy jsou velmi vhodné (i pohodlné) protože nevyžadují vodu. Také označované jako mopy na prach, mají hlavici z mikrovlákna nebo návlek v podobě jednorázové utěrky, kterou lze vyměnit po každém použití. Mopy jsou navrženy tak, aby sbíraly a zachycovaly prach, jemné částice a vlasy, když je potáhnete po podlaze. Při úklidu se ujistěte, že hlava mopu je v kontaktu s podlahou, zvedejte ho jen při odstraňování zachycených nečistot do koše.

Na suchý úklid můžete použít následující modely:

 

Jak vybrat nejlepší mop na plovoucí podlahu?

Pokud jde o výběr mopu pro laminátovou podlahu, je třeba zvážit několik věcí:

⭐1. Design a konstrukce

Při výběru mopu hledejte takový, který má návleky nebo hlavu z mikrovlákna, robustní rukojeť a velký záběr hlavice.

⭐2. Hmotnost a flexibilita

Ačkoli nejlehčí mop ne vždy vyhrává, v konečném důsledku se mu to ale daří. Přirozeně, vždyť vytírání podlahy je intenzivní činnost a těžký mop by nebyl zrovna ideální. Také potřebujete, abyste ho mohli mobilizovat kdykoliv a aby práce s ním nevyžadovala příliš mnoho úsilí. Z hlediska vlastních funkcí mopu jsou nastavitelné rukojeti velmi praktické. Když mluvíme o rukojetích, stojí za zmínku otočný kloub, který je stejně důležitý. Je to proto, že flexibilní funkce hlavice umožňuje mopu dosáhnout i pod nábytek, kuchyňské skříňky a za toaletu.

⭐3. Návleky

Návleky jsou pro mopy rozhodující. Co je důležité, už při nákupu se ujistěte, že náhrady můžete v případě potřeby kdykoliv bez problémů koupit, protože i když návleky lze prát v pračce a opakovaně použít, jejich životnost není nekonečná.

⭐ 4. Životnost mopu a návleků

Samozřejmě potřebujete mop, který vám vydrží více než několik týdnů nebo měsíců. Životnost mopu je proto něco, co byste měli zvážit. Šňůrkové bavlněné mopy se například opotřebovávají rychleji než mikrovlákno nebo houba. Životnost mopu i hlavic prodloužíte správnou péčí a uskladněním. Psali jsme o tom v našem velkém testu mopů 2021.

 

 

⭐ 5. Cena

Ano, vždy je lákavé koupit produkt, který je nejlevnější a to se děje i při koupi mopu. Pokud však chcete mop, který vám vydrží celé roky, měli byste přemýšlet nad tím že bavlněné mopy jsou méně odolné a proto jsou levnější, zatímco mikrovláknové mopy dosahují optimální hodnoty, ale jsou dražší. Zvažte dražší model, pokud se chcete rozhodnout pro kvalitu. Koneckonců, potřebujete mop, který zachová top stav vaší plovoucí podlahy bez ohledu na to, kolikrát ji umyjete.

 

Jak udržovat plovoucí podlahu?

mop a špinavá plovoucí podlaha

 

Pokud jde o údržbu plovoucích podlah, v tomto případě je méně někdy více. Roztoky na čištění podlah, nebo dokonce čisticí prostředky na bázi oleje nejsou ideálním řešením. Při použití běžných čisticích prostředků pro domácnost často vznikají šmouhy nebo lepkavé zbytky. Při péči o plovoucí podlahu musíte být trochu flexibilnější, pokud jde o čistící prostředky.

Někteří výrobci mopů nabízejí na plovoucí podlahy specifické čistící roztoky. Pokud to pro vás není opce, můžete si vytvořit vlastní čistící řešení, které vám mohou ušetřit peníze a minimalizovat riziko poškození podlahy chemikáliemi. Nejlepší volbou pro dokonale čistou plovoucí podlahu bez šmouh je používání čisté vody. Můžete přidat trochu octa pro ještě lepší výsledky. Destilovaná voda bude fungovat také zcela ideálně. Než začnete pracovat s mopem, zbavte podlahu nečistot. Můžete na to použít vysavač nebo koště. Vysavač je však účinnější. Zaručeně ním dosáhnete i ty kouty, kam s mopem nedosáhnete.

 

Chyby při čištění a údržbě plovoucích podlah

  • mokrým mopem stejné saturace, jako byste použili pro vinylovou podlahu nebo dlažbu, byste se měli vždy vyhnout. Kromě najsuchšieho vlhkého mopu, s ničím jiným na plovoucí podlaze neexperimentujte.
  • na plovoucí podlahu nikdy nepoužívejte vosky ani leštidla. Povrchová úprava vaší podlahy je již integrována do nosné vrstvy, takže není možné změnit její vzhled.
  • abrazivní čisticí prostředky nebo cokoliv jiné vzdáleně abrazivní, byste měli držet od plovoucí podlahy co nejdále. Zatímco povrch plovoucí podlahy je překvapivě dobrý ve vyhýbání se jemným škrábancům, abrazivní čisticí prostředky ho zbaví lesku.
  • mýdlové čisticí prostředky zanechávají film, který zmatní povrch a dokonce přitahuje špínu.
  • parní čističe jsou pro plovoucí podlahy absolutně nepotřebné a mohou být dokonce škodlivé. Pokud však máte problémové místo, které se omezuje na malou oblast, pokrývá pouze jednu podlahovou desku a jste rozvážní při nanášení vlhkosti na podlahu, můžete zkusit použít páru.

 

💡 TIP Pokud vás však zajímá, kde je využití parních čističů přímo žádoucí, přečtěte si náš článek, který vám prozradí vše, co jste kdy o parních čističích chtěli vědět.


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.