Nejlepší nůžky na trávu jsou akumulátorové – naše srovnání doporučuje Bosch, Gardena a Fieldmann

Redakce CestakBydlení.cz Test 0

Celkoví víťezové testu

Bosch ISIO 3 Gardena Comfort 8733 GARDENA ComfortCut 9858-20 Extol Craft 7,2V Li-ion 8895602
Vítěz testu Lidová volba Pro náročné Zlatá střední cesta
Bosch ISIO 3 SET aku nůžky na trávu a keře 0600833102
Gardena Comfort 8733
GARDENA ComfortCut 9858-20
Extol Craft 7,2V Li-ion, 1500mAh 8895602
 1. možnost stříhání keřů
 2. rychlé nabití
 3. snadná manipulace
 1. nízká cena
 2. záruka 25 let
 3. nepřilnavá povrchová úprava
 4. komfortní používání
 1. výdrž baterie
 2. snadná manipulace
 3. kolečka a teleskopická tyč
 4. vyměnitelné nože
 5. kloubová rukojeť
 1. nízká cena
 2. praktická násada
 3. lehké a kompaktní
 4. jednoduchý systém výměny lišt
 5. vhodné i na větve
 1. nenašli jsme
 1. nenašli jsme
 1. vyšší cena
 1. krátký provozní čas
Lehké nůžky na trávu a keře, které si můžete pořídit za celkem přijatelnou cenu. Kvalita, do které se vyplatí investovat. Za málo peněz dostanete v případě těchto mechanických nůžek na trávu skutečně hodně muziky. Jsou lehké, ergonomicky tvarované s nepřilnavým povrchem. Aku nůžky na trávu, které mají dobrou výdrž a kvalitní nože - vyšší cena je tak podle našeho názoru naprosto v pořádku. Lehké a cenově dostupné nůžky na trávu, které šetří vaši páteř. Používat je můžete s teleskopickou násadou i bez ní.
1 619 Kč 617 Kč 2 739 Kč 1 549 Kč
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Kutil.cz
Pokud patříte k vášnivým zahrádkářům a potrpíte si na dokonalý a vždy krásně posečený trávník, nůžky na trávu by u vás doma neměly chybět. Jde o praktického pomocníka, se kterým se dostanete i na taková místa, na jaké byste se se sekačkou nedostali. Své využití však najdou i při tvarování keřů a výborně vám poslouží při zastřihávání trávy kolem obrubníků či při záhonech.

V našem testu jsme vybrali 11 nejlepších nůžek na trávu z rok 2021, přičemž jsme si všímali hlavně ty modely, které jsou mezi zákazníky nejoblíbenější. U každého modelu jsme se zajímali o to, jaké jsou jeho výhody a nevýhody a přidali jsme i krátký popis. Samozřejmě, v článku se dozvíte i to, jaké typy nůžek na trávu na trhu najdete a podle jakých parametrů byste si je měli vybírat.

Jak si vybrat nůžky na trávu?

Nůžky na trávu v různých designech, typech a cenových relacích. Kromě toho byste měli zohlednit šířku a délku čepele, maximální průměr střihu a při Aku nůžkách na trávu i délku provozu a nabíjení. Každému však vyhovuje něco jiného, a tak se ve zkratce podívejme na to, jaké parametry byste si měli při výběru tohoto zahradního nářadí všímat.

 • rozhodněte se, zda chcete mechanické nůžky na trávu nebo akumulátorové
 • při akumulátorových nůžkách na trávu se zajímejte o délku provozu
 • hmotnost nůžek na trávu je také velmi podstatná pro co největší pohodlí při práci
 • další funkce – zajímavé mohou být nůžky na trávu, se kterými můžete stříhat i keře
 • bezpečnost – při práci s nůžkami na trávu je bezpečnost velmi důležitá, a tak si při výběru všímejte i bezpečnostní prvky
 • v neposlední řadě je důležitým parametrem i cena

Nejlepší Nůžky na trávu na základe porovnávacího testu 2021

4 nejlevnější kvalitní Nůžky na trávu do 653 Kč

Recenze 11 nejlepších nůžek na trávu pro rok 2021

1. Bosch ISIO 3

Výdrž baterie: 50 minut ● Délka nabíjení: 3,5 hodiny ● Hmotnost: 0,55 kg

Bosch ISIO 3 SET aku nůžky na trávu a keře 0600833102

Aku nůžky na trávu a keře Bosch ISIO3 jsou multifunkční a vybavenou nástavci „Multi-Click”. Ty se jednoduše vyměňují díky systému SDS. S hmotností 550 gramů jsou lehké a také kompaktní, takže se vám s nimi bude pohodlně pracovat. Akumulátor je lithium-iontový, takže je doba nabíjení krátká a nemusíte se obávat ani samovolného vybíjení. Na jedno nabití dokážou tyto nůžky na trávu pracovat až 50 minut. Praktický je indikátor čtyřstupňový indikátor nabití.

Oceňujeme i antiblokovací systém, díky kterému se vyhnete zablokování nůžek, a tak bude vaše práce klidná a bez přerušování. Jak jsme již zmínili, s těmito nůžkami můžete stříhat nejen trávu, ale také keře. Čepel určená na jejich stříhání má 12 centimetrů, což je vyhovující rozměr.

Výhody

 • možnost stříhání keřů
 • rychlé nabití
 • snadná manipulace

Nevýhody

 • nenašli jsme

Verdikt: Lehké nůžky na trávu a keře, které si můžete pořídit za celkem přijatelnou cenu. Kvalita, do které se vyplatí investovat.

Naše hodnocení:

Cena: 1 619 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


2. GARDENA ComfortCut 9858-20

Výdrž baterie: 80 minut ● Délka nabíjení: 3,5 hodiny ● Hmotnost: 0,6 kg

GARDENA ComfortCut 9858-20

Gardena ComfortCut 9858-20 jsou aku nůžky na trávu i keře, které dokáží pracovat celých 80 minut na jedno nabití (které mimochodem trvá 3,5 hodiny) i díky kapacitě integrovaného akumulátoru (3 Ah) s napětím 3,6 V. V rámci výbavy se také můžete těšit na praktické kolečka a teleskopickou tyč, což jednoznačně přispívá k lepšímu komfortu při práci. A připočítejte k tomu ještě i nízkou hmotnost zařízení (0,6 kg).

Šířka záběru je solidních 8 cm a nože jsou ošetřeny speciálním antiadhezivním povlakem, což zvyšuje jejich životnost. Konstrukce zahrnuje otočný kloub (rukojeť se tak dá jednoduše sklopit podle potřeby, čímž si ji individuálně přiblížíte k přirozené pozici vaší ruky) a potěší i jednoduchá a rychlá výměna nožů.

Výhody

 • výdrž baterie
 • snadná manipulace
 • kolečka a teleskopická tyč
 • vyměnitelné nože
 • kloubová rukojeť

Nevýhody

 • vyšší cena

Verdikt: Aku nůžky na trávu, které mají dobrou výdrž a kvalitní nože – vyšší cena je tak podle našeho názoru naprosto v pořádku.

Naše hodnocení:

Cena: 2 739 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail

Pro náročné


3. Fieldmann FZN 4101-A

Výdrž baterie: 30 minut ● Délka nabíjení: 4 hodiny ● Hmotnost: 0,6 kg

Fieldmann FZN 4101-A

Nůžky na trávu Fieldmann FZN 4101-A jsou cenově dostupnou volbou pro úpravu trávníku i okrasných keřů. Jde už o druhou generaci elektrických nůžek na trávu od Českého výrobce Fieldmann. Rozměry nůžek jsou kompaktní a hmotnost je pouze 600 g, takže se vám s nimi bude pracovat maximálně pohodlně. Líbí se nám i odnímatelný akumulátor s kapacitou na 30-minutové používání. Součástí balení je nejen lišta na trávník, ale i lišta na keře, která zvládne větve s tloušťkou do jednoho centimetru. Obě lišty víte dle potřeby polohovat.

Nabití baterie trvá přibližně 4 hodiny. Součástí akumulátoru je také čtyřstupňový indikátor nabití. Rukojeť je ergonomická a úchop je pohodlný a bezproblémový. O bezpečnost při práci se stará bezpečnostní spínač.

Výhody

 • odnímatelný akumulátor
 • lehké a kompaktní nůžky
 • nízká cena
 • možnost stříhání keřů

Nevýhody

 • krátký provozní čas

Verdikt: Cenově dostupné kvalitní nůžky na trávu České značky se dají použít i na stříhání keřů. Kratší výdrž baterie je jen chybičkou krásy.

Naše hodnocení:

Cena: 653 Kč

Ukázat nabídku
Mall.cz
Detail


4. Fiskars Servo GS42 1000589

Délka: 340 mm ● Hmotnost: 270 g

FISKARS Servo GS42 1000589

Mechanické nůžky na trávu Fiskars 1000589 umožňují přesné stříhání trávy s minimálním úsilím. Vybaveny jsou důmyslným servo-mechanismem, takže vždy odstřihnou přesně takové množství trávy, jaké potřebujete, a to bez „žvýkání”. Nůžky mají ergonomický tvar, pohodlně se drží a díky nízké hmotnosti je práce s nimi snadná. Čepele nůžek jsou z pečlivě zakalené švédské oceli.

Výhodou těchto nůžek je, že jejich čepel lze nastavit v rozsahu 360 stupňů. Speciální systém automaticky reguluje přítlak čepele podle množství trávy, kterou stříháte. O bezpečnost se stará zámek, kterým zajistíte nůžky jen pomocí palce vaší ruky.

Výhody

 • čepele ze švédské oceli
 • samočisticí
 • ergonomická rukojeť
 • lehké

Nevýhody

 • nenašli jsme

Verdikt: Lehké mechanické nůžky na trávu s kvalitními čepelemi ze švédské oceli, které se postarají o dokonalý sestřih vašeho trávníku.

Naše hodnocení:

Cena: 750 Kč

Ukázat nabídku
Kutil.cz
Detail


5. Fiskars 1000590

Délka: 1012 mm ● Hmotnost: 654 g

FISKARS 1000590

Kvalitní mechanické nůžky na trávu značky Fiskars v sobě spojují jednoduchost používání s dokonalým střihem. O přesné stříhání vašeho trávníku se postará servomechanismus, díky kterému nůžky odstřihnou libovolný chomáč trávy bez „žvýkání”. Ergonomický design vám zajistí snadnou práci s nůžkami, přičemž jejich držení je komfortní. Nízká hmotnost nůžek přispívá komfortu při práci.

Nůžky na trávu s násadou vás odlehčí od bolestí páteře, protože díky násadě můžete trávu stříhat i bez toho, abyste se zohýbali. Bezpečnost je zajištěna zámkem, který uzavře nůžky a ovládáte ho jen pomocí palce na ruce. Čepele jsou z kvalitní švédské oceli a jejich natočení je nastavitelné o 360 stupňů.

Výhody

 • ergonomický design
 • kvalitní švédská ocel
 • praktická násada

Nevýhody

 • nenašli jsme

Verdikt: Praktické mechanické nůžky na trávu s násadou, která šetří vaše záda. Švédská ocel je zárukou dokonalého střihu.

Naše hodnocení:

Cena: 849 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


6. Extol Craft 7,2V Li-ion 8895602

Výdrž baterie: 45 minut ● Délka nabíjení: 4,5 hodiny ● Hmotnost: 0,7 kg

Extol Craft 7,2V Li-ion, 1500mAh 8895602

Akumulátorové nůžky na trávu a větve Extol Craft jsou vybaveny praktickou rukojetí, takže při práci v zahradě nebude trpět vaše páteř. Samozřejmě, nůžky můžete podle potřeby držet i v ruce a používat je bez teleskopické násady. Bezpečnost při práci s tímto zařízením je zajištěna bezpečnostní pojistkou zabraňující samovolnému spuštění nůžek.

Silný lithium-iontový akumulátor zabezpečí provoz s délkou přibližně 45 minut. Nabíjení akumulátoru trvá přibližně 4 hodiny. Pozitivem tohoto modelu je jednoduchý systém výměny lišt.

Výhody

 • nízká cena
 • praktická násada
 • lehké a kompaktní
 • jednoduchý systém výměny lišt
 • vhodné i na větve

Nevýhody

 • krátký provozní čas

Verdikt: Lehké a cenově dostupné nůžky na trávu, které šetří vaši páteř. Používat je můžete s teleskopickou násadou i bez ní.

Naše hodnocení:

Cena: 1 549 Kč

Ukázat nabídku
Kutil.cz
Detail

Zlatá střední cesta


7. Gardena Comfort 8733

Hmotnost: 300 g

Gardena Comfort 8733

Mechanické nůžky na trávu Gardena Comfort 8733 se postarají o čisté a jednoduché zastřihování okrajů vašeho trávníku. Práce s nimi je nejen přesná, ale i jednoduchá, protože mají ergonomicky tvarovanou rukojeť s prvky z měkčeného plastu. Nože mají nepřilnavou povrchovou úpravu s vlnitým výbrusem, a tak je stříhání přesné s rovnoměrnou výškou a tráva se nelepí na čepele.

Speciální uložení nožů v ložisku se postará o rovnoměrné a rychlé stříhání celou jejich délkou. Praktickou částí nůžek je jednoruční bezpečnostní pojistka umožňující snadné a rychlé zajištění nůžek.

Výhody

 • nízká cena
 • záruka 25 let
 • nepřilnavá povrchová úprava
 • komfortní používání

Nevýhody

 • nenašli jsme

Verdikt: Za málo peněz dostanete v případě těchto mechanických nůžek na trávu skutečně hodně muziky. Jsou lehké, ergonomicky tvarované s nepřilnavým povrchem.

Naše hodnocení:

Cena: 617 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail

Lidová volba


8. Fieldmann FZN 4102-AT

Výdrž baterie: 30 minut ● Délka nabíjení: 4 hodiny ● Hmotnost: 1 kg

Fieldmann FZN 4102-AT

Velkou předností elektrických nůžek na trávu Fieldmann FZN 4102-AT je uživatelský komfort, který je ztvárněn nastavitelnou a odnímatelnou teleskopickou rukojetí s přídavnými kolečky. Díky ní můžete svůj trávník upravovat i vestoje, aniž jste namáhali páteř. Celé nůžky i s rukojetí váží jeden kilogram. Nůžky mají odnímatelný akumulátor, který má kapacitu na 30-minutovou provoz. Pro přehled o jeho aktuálním stavu jsou nůžky vybaveny indikátorem nabití.

Nůžky disponují i lištou na keře, přičemž lišty se vyměňují zcela jednoduše. Obě lišty lze připevnit podle druhu práce čtyřmi různými způsoby. O bezpečnost při používání těchto nůžek se stará bezpečnostní spínač, který je prevencí zranění.

Výhody

 • teleskopická rukojeť
 • lišta na keře
 • nízká cena

Nevýhody

 • kratší výdrž baterie

Verdikt: Cenově dostupné nůžky na trávu i keře s teleskopickou rukojetí, které vám při práci v zahradě výborně poslouží.

Naše hodnocení:

Cena: 849 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


9. Fieldmann FZN 4000-A Aku

Výdrž baterie: 30 minut ● Délka nabíjení: 4 hodiny ● Hmotnost: 0,6 kg

Fieldmann FZN 4000-A Aku

Akumulátorové nůžky na trávu Fieldmann FZN 4000-A Aku jsou vhodné nejen pro úpravu trávníku, ale keřů. Jejich součástí jsou totiž dva vyměnitelné nástavce, přičemž nástavec na keře si poradí i s větvemi širokými jeden centimetr. Nůžky zvládnou pracovat přibližně 30 minut, a tak jsou vhodné spíše na kratší práce v zahradě. Nabíjení baterie trvá 4 hodiny. Součástí zařízení je i praktický indikátor nabíjení.

Předností nůžek Fieldman FZN 4000-A je jejich nízká hmotnost. Váží 0,6 kilogramu, takže se vám s nimi bude dobře pracovat. Potěší i ergonomicky tvarovaná rukojeť pro pohodlný úchop a také cenová dostupnost.

Výhody

 • nízká hmotnost
 • možnost stříhat keře
 • cenová dostupnost

Nevýhody

 • krátká výdrž baterie

Verdikt: Levné nůžky na trávu, které můžete použít i pro úpravu živého plotu. Jsou lehké a dobře se s nimi pracuje.

Naše hodnocení:

Cena: 499 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


10. Wolf-Garten Finesse 30 R

Výdrž baterie: 30 minut ● Délka nabíjení: 3,5 hodiny ● Hmotnost: 0,5 kg

Wolf-Garten Finesse 30 R

Aku nůžky na trávu i živý plot Wolf-Garten FINESSE 30 R jsou všestranným pomocníkem při práci v zahradě. Kromě toho, že jimi lze upravovat travnaté, disponují i nožem na konturování a nožem živé ploty. Zařízení je lehké a díky ergonomicky tvarovanému protiskluzovému držadlu se vám s ním při práci bude snadno manipulovat.

Výdrž lithium-iontového akumulátoru je 30 minut. Nabíjení baterie trvá 3,5 hodiny. Nože těchto nůžek jsou potaženy teflonem, a tak by se na ně tráva neměla lepit. Cenová dostupnost je příjemným bonusem.

Výhody

 • nože pokryté teflonem
 • nízká hmotnost
 • možnost stříhat živé ploty

Nevýhody

 • kratší výdrž baterie

Verdikt: Cenově dostupné nůžky na trávu, které zvládnou i přistřižení živého plotu.

Naše hodnocení:

Cena: 1 140 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


11. Black & Decker GSL700

Výdrž baterie: 60 minut ● Délka nabíjení: 8 hodin ● Hmotnost: 0,65 kg

Black & Decker GSL700

Akumulátorové nůžky značky Black & Decker GSL700 byly konstruovány s důrazem na nízkou hmotnost, která je u tohoto modelu 650 g, ale i vyváženost a celkovou ergonomii těla nástroje. Předností je ergonomická rukojeť, ale i nerezové chromové lišty, jejichž zuby jsou broušeny speciálním diamantem. Nůžky lze použít nejen na stříhání trávy, ale i živých plotů a malých křovin.

Akumulátorový systém zabezpečuje délku provozu v trvání 60 minut. Nabití však trvá poměrně dlouho, výrobce udává až 8 hodin. O stavu nabití baterie vás informuje třístupňový indikátor.

Výhody

 • dobrá výdrž baterie
 • možnost stříhat živé ploty a křoviny
 • jednoduché a pohodlné používání

Nevýhody

 • dlouhé nabíjení

Verdikt: Víceúčelové nůžky, kterými sestřih nejen trávu, ale i živý plot a menší křoviny. Nevýhodu však je dlouhé nabíjení akumulátoru.

Naše hodnocení:

Ukázat nabídku
patro.cz
Detail


Typy nůžek na trávu

Nůžky na trávu můžeme rozdělit podle typu pohonu, a to na mechanické, tedy ruční a akumulátorové. Každý z nich má své výhody i nevýhody, a tak se na ně pojďme podívat podrobněji.

 

Mechanické nůžky na trávu

Mechanické nůžky na trávuTento typ nůžek na trávu je vhodný spíše pro krátkodobější práce v zahradě. Při koupi mechanických nůžek je vhodné, když si je vezmete do ruky a vyzkoušíte si, jak vám do ní sednou. Podstatné u nich je, aby byl tvar rukojeti ergonomický, přičemž rukojeť by měla být z měkkého materiálu. Kromě toho by měla být rukojeť i protiskluzová.

Mechanické nůžky na trávu umožňují přesné, jednoduché a rychlé zastřihávání okrajů vašeho trávníku a usnadní vám práci i v méně dostupných částech vaší zahrady. Podle toho, jaký typ si zvolíte, je možné otáčet nože o 180 nebo 360 stupňů, což umožňuje pracovat s nimi tak pravákům jako i levákům. Vlnitý výbrus nožů se postará o přesné a snadné stříhání a pokud si pořídíte nůžky s nepřilnavou vrstvou, vyhnete se ulpívání zbytků trávy a rostlin. Nože na nůžkách by měly být vyrobeny z kvalitní oceli a měly by také být dobře nabroušené. Pokud si zvolíte mechanické nůžky na trávu s noži s nerezovou čepelí, můžete se spolehnout, že vydrží téměř všechno. Jiné materiály však vyžadují jistou péči – je třeba je vysušit, zbavovat rzi a olejovat.

 

Akumulátorové nůžky na trávu

Akumulátorové nůžky na trávuTento typ někdo může nesprávně označovat jako elektrické nůžky na trávu. Ve skutečnosti však tento typ nůžek není napájen ze sítě, ale z akumulátorové baterie. Tyto nůžky jsou vhodnější pro stříhání delších úseků, které je s nimi pohodlné a nepotřebujete ani žádné kabely. V případě, že použijete násadu, nemusíte se shýbat. Hmotnost těchto nůžek na trávu se pohybuje obvykle v rozmezí od 0,5 do 0,9 kg.

Snad nejpodstatnějším parametrem při jejich koupi je výkon baterie, který určuje délku provozu. Kvalitní akumulátor by měl zajistit, že se s nůžkami dostanete skutečně všude, a to aniž by vás při práci nějakým způsobem omezoval kabel. Provozní doba akumulátorových nůžek na trávu je v závislosti na typu v délce od 30 do 125 minut. Výhodné je, když má nabíječka světelný indikátor. Doba dobíjení se obvykle pohybuje od 3 do 7,5 hodiny.

Podobně jako při mechanických nůžkách na trávu, i při těch akumulátorových je důležité, aby se vám používaly co nejpohodlnější. Baterie by proto neměla být příliš těžká a rukojeť by měla být ergonomicky tvarovaná a ideálně i protiskluzová. Při tomto typu nůžek je někdy možné vyměnit nástavce a často je možné použít je i na stříhání živých plotů. Takové nůžky na trávu a keře jsou velmi praktickým pomocníkem.

 

Co si všímat při výběru

To, jaké typy nůžek na trávu najdete na trhu, jsme si už řekli. Přejděme tedy k tomu, jaké parametry byste si při výběru tohoto nářadí měli všímat.

žena používá elektrické nůžky na trávu v zahradě

Nůžky na trávu, dobrého pomocníka v zahradě, byste si měli vybírat na základě několika důležitých parametrů

 

➡️ Hmotnost

Logicky platí, že čím je hmotnost nůžek na trávu nižší, tím se vám budou jednodušší a pohodlnější používat. Samozřejmě, mechanické nůžky jsou ty nejlehčí, protože nemají baterii ani motor. Některé modely mechanických nůžek na trávu mohou vážit i méně než 300 gramů. Elektrické nůžky na trávu jsou obvykle těžší, ale jejich hmotnost by určitě neměla přesáhnout jeden kilogram. Nůžky s násadou a kolečky umožňují stříhání ve stoje, a tak vás zase vyšší hmotnost nemusí až tak trápit.

 

➡️ Čepele

Materiál a délka čepelí by vás při výběru nůžek na trávník měli také zajímat. Chcete mechanickými nůžkami stříhat dlouhé úseky trávníku, vybírejte si takové, které mají dlouhé čepele. Naopak, pokud víte, že je budete používat především na „kosmetické úpravy” v okolí obrubníků či záhonů, zvolte raději krátké čepele, se kterými se vám bude lépe manipulovat.

Za zmínku také stojí, že nůžky na trávu je možné využít někdy i na úpravu keřů a živého plotu. Pokud máte zájem s nůžkami stříhat i ploty, vybírejte si takové, které mají druhý nástavec na to určený. Při takových nůžkách je důležitá síla střihu, tedy to, jaké větvičky dokáží čepele nůžek přestřihnout. Pamatujte také na to, že čepele by měly být ostré a odolné. Zajímejte se proto také o to, jaká je jejich údržba, případně, jak často je budete muset brousit.

 

➡️ Výdrž baterie a délka nabíjení

Tento parametr je pochopitelně důležitý při akumulátorových nůžkách na trávu. Elektrické nůžky na trávu s akumulátorem mohou mít různou délku výdrže baterie. To, jak dlouho můžete s nůžkami pracovat, se odvíjí od kapacity dané Aku baterie. Výdrž baterie se obvykle pohybuje od 30 do 125 minut. Neméně důležitým údajem je doba nabíjení. Ta se pohybuje nejčastěji v rozmezí 3 až 7,5 hodin.

 

➡️ Bezpečnostné funkce

Při práci s nůžkami na trávu, hlavně s těmi akumulátorovými, je důležitá i vaše bezpečnost při práci. Samozřejmě i mechanické nůžky mají své bezpečnostní prvky, například bezpečnostní zámek. Při Aku nůžkách na trávu je to obvykle pojistka proti samovolnému spuštění a automatické vypnutí nůžek v případě, že nastane zablokování čepelí.

 

➡️ Jednoduchosť užívání

Nůžky na stříhání trávy by se měly používat co nejjednodušší a nejpohodlnější. Z tohoto důvodu je vhodné vybírat mechanické i Aku nůžky na trávu s ergonomickou a protiskluzovou rukojetí. Ideální je, pokud si můžete nůžky vyzkoušet, jak vám v ruce sedí. Jednoduchost používání souvisí také s možností používat nástavec, díky kterému se při stříhání trávníku ať nůžkami akumulátorovými nebo mechanickými nebudete muset shýbat.

použití ručních nůžek na trávu

Ruční nůžky na trávu jsou vhodné na menší úseky

 

Cena a kde koupit

Nůžky na trávu koupíte běžně v obchodech se zahradnické potřeby, ale natrefit na ně můžete i v obchodech jako je Lidl. Samozřejmě, zakoupit si je umíte i přes internet, přičemž taková koupě může být pro vás často finančně výhodnější.

Co se týče ceny nůžek na trávu, při těch mechanických počítejte s částkou přibližně 500 Kč. Z a tuto cenu najdete i značkové nůžky na trávu Fiskars nebo Gardena či jiné. Při Aku nůžkách na trávu je cena o něco vyšší. Ty levnější si můžete pořídit již za cenu kolem 600 Kč. Ceny dražších Aku nůžek na trávu se mohou pohybovat i kolem 2000 Kč a více.

 

Oblíbené značky

Nabídka mechanických i akumulátorových nůžek na trávu je poměrně široká. Největší oblibě mezi zákazníky se přirozeně těší ty nejznámější značky, které jsou již léty ověřené a na trhu mají své jméno. Takové jsme v našem testu nůžek na trávu vybírali i my. K zákaznický nejoblíbenějším jednoznačně patří značky Bosch, Gardena, Fiskars, Stihl, Fieldmann zda Makita nebo Exotl a Black & Decker.

 

Nůžky na trávu Bosch

Bosch

Dějiny společnosti Bosch se začaly psát v roce 1886 ve Stuttgartu, kde Robert Bosch založil „Dílnu pro jemnou mechaniku a elektrotechniku”. Položil tak základy dnes již celosvětově působící společnosti, pro kterou byly již od počátku typické inovace a společenská odpovědnost. V současnosti má společnost přibližně 460 poboček a regionálních firem v zhruba 60 zemích celého světa.

 

Nůžky na trávu Gardena

Gardena

Společnost Gardena byla založena v Německu v roce 1961, kdy se věnovala dovozu zahradního nářadí z Francie. Dnes však už značka Gardena nabízí kompletní sortiment zařízení pro úpravu domů a zahrad. V její nabídce nechybí čerpadla, zavlažovací systémy, produkty určené k péči o trávník, stromy, křoviny, ale i na kultivaci půdy. Gardena je dnes Evropským lídrem v oblasti kvalitního zahradního nářadí a své zastoupení má ve více než 80 zemích světa.

 

Nůžky na trávu Makita

Makita

Historie značky Makita začala v roce 1915 v Japonsku, kdy Masaburo Makita se třemi spolupracovníky založil v Nagoya City firmu na výrobu elektromotorů generátorů. Dnes je tato společnost jedním z největších výrobců elektronářadí. Po celém světě má sedm továren. V nabídce má téměř 400 typů profesionálního elektrického, benzinového, akumulátorového a vzduchového nářadí. Cílem společnosti je výroba prvotřídního ručního nářadí, které usnadňuje práci lidem po celém světě.

 

Nůžky na trávu Fiskars

Fiskars

Při společnosti Fiskars stojí určitě za zmínku fakt, že její historie sahá až do roku 1649. Od té doby se z této značky, která vznikla v malé Finské osadě, stala mezinárodní korporace. Produkty Fiskars jsou navrženy tak, aby vám co nejvíce usnadnili práci. Ergonomické, lehké a výkonné zahradnické nástroje Fiskars snižují zatížení při práci. Fiskars si zakládá na kvalitě, a tak používá při výrobě všech svých produktů jen ty nejodolnější materiály. I to je důvod, pro který je značka Fiskars synonymem dobrého výkonu a trvanlivost.

💡 TIP!

Pokud hledáte do vaší zahrady elektrickou sekačku, užitečné informace můžete najít v našem článku, ve kterém se jim věnujeme.

Sekání trávníku se mnohem podrobněji věnujeme v specializovaném článku: Sekání trávníku je základ – vše co potřebujete vědět.

 

Zdroje informací:

Do testu jsme vybrali Nůžky na trávu pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:

Nůžky na trávu v našem katalogu

Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.