Anatomický polštář Dormeo Aloe Vera pro klidný a zdravý spánek (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 2. prosince 2021 0
Anatomický polštář Dormeo Aloe Vera
 • výrobce: Dormeo
 • typ polštáře: anatomický
 • rozměr: 50x70 cm
 • praní: 60 °C
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Polštáře
890 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Dormeo.cz

Klasický polštář Dormeo Aloe Vera je hypoalergenní polštář, který je vhodný pro široké spektrum zákazníků. Na první pohled působí docela obyčejně, výrobce však uvádí mnoho výhod, kterými disponuje. Já jsme tento polštář otestovala a důkladně zpracovala následující recenzi. Můžu vám v konečném důsledku usnadnit rozhodování při výběru polštáře. Přečtěte si, pro koho je polštář od Dormeo vhodný, jaká má pozitiva či negativa a mnoho dalších zajímavých informací.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Dormeo.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost platit na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
890 Kč Do obchodu Dormeo.cz
TopShop.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost platit na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
890 Kč Do obchodu TopShop.cz

Základní informace

Polštář Dormeo Aloe Vera vytváří příjemné a zdravé prostředí pro kvalitní spánek. Je vyroben ze 100% mikrovláken Softdream s obsahem Aloe Vera, které pomalu a plynule uvolňují výživné látky. Polštář se vyrábí v rozměru 50 x 70 cm. Je hypoalergenní, což znamená, že je vhodný i pro alergiky. Zajisté velmi oceníte regulaci výšky, resp. tloušťky polštáře, kterou si můžete nastavit přesně podle vašich potřeb a představ.

Klasický polštář Dormeo Aloe Vera

Na první pohled docela obyčejný polštář

Celý potah polštáře se může prát v pračce při 60 ℃ , což je teplota, která zabíjí prachové roztoče. Jak jsme již zmínili, je vhodný pro široké spektrum zákazníků a to z toho důvodu, že vyhovuje všem spánkovým polohám. Při pravidelném používání polštáře Dormeo s Aloe Vera pocítíte jeho příznivé a léčivé účinky.

 

Materiálové složení polštáře

Potah polštáře je opravdu jemný a hebký. Je vyroben ze 100% mikrovláken Softdream s obsahem Aloe Vera, které pomalu a plynule uvolňují výživné látky. Jak jistě víte, rostlinka Aloe Vera má přírodní léčivé účinky a má příznivý vliv na pokožku. V čem však spočívá tajemství polštáře od Dormeo?

 

⭐ Zdokonalená mikrovlákna Wellsleep®

Tato mikrovlákna jsou dokonale prodyšná, měkká a neshlukují se do hrudek. Jejich struktura obsahuje malé vzduchové bublinky, které polštáři dodávají extra objem a vy tak máte pocit, jako byste spali na klasickém péřovém polštáři. Drží si svůj tvar a proto budou rána s pokrčeným polštářem pro vás minulostí.

 

⭐ Nová viskózová vlákna

Kromě mikrovláken Wellsleep® obsahuje polštář od Dormeo i nová viskózová vlákna. Ty mu dodávají ještě větší měkkost a pohodlí. Je to přírodní materiál s perfektními termoregulačními vlastnostmi a odváděním vlhkosti. Díky nim budete spát v čistém a hygienickém prostředí po celý rok.

💡 Příznivé účinky rostliny Aloe Vera

Léčivá rostlina Aloe VeraRostlina Aloe Vera je známá svými přírodními léčivými účinky, obsahuje více než 160 biologických komponentů, které mají uklidňující a zjemňující účinek. Využívá se zejména ve zdravotnictví a v kosmetice, ale i na obyčejné ozdobení bytu. Jednou z hlavních účinných látek je polysacharid acemanan. Tato substance při vnitřním užití aktivuje imunitní systém, chrání buněčné membrány a působí antibakteriálně, antivirálně a antimykoticky. Kromě toho Aloe Vera obsahuje vápník, hořčík, zinek, selen, vitamíny a aminokyseliny.

➡️ Technické informace:

[table “132” not found /]

 

Co se nám na polštáři Dormeo Aloe Vera líbí

 • je extrémně měkký, pohodlný a jemný k pokožce
 • obsahuje výtažky z rostliny Aloe Vera, která má léčivé účinky a zklidňující vlastnosti
 • výšku polštáře lze pohodlně regulovat
 • polštář prošel hypoalergenním testem, proto je vhodný i pro alergiky
 • je vhodný pro všechny spánkové polohy
 • bez problémů se dá vyprat v pračce na 60 °C

 

Co se nám na polštáři nelíbí

 • patří k těm dražším modelům od Dormeo
 • povrch polštáře je krásně hebký, „lepí se“ však na něj všechny nečistoty a vlasy
 • neobsahuje snímatelný potah, proto doporučujeme si jej pořídit pro delší životnost polštáře

💡 TIP: Všechny výhody či nevýhody polštářů Dormeo se dočtete v našem článku Jak se spí na polštářích Dormeo .

 

Vakuové balení polštáře

Překvapilo mě také jedinečné balení polštáře. Přišel důkladně zabalený v opakovaně použitelném vakuovém sáčku a takto uložený v krabici. Nehrozilo proto jeho poškození nebo znečištění během přepravy. Opakovaně použitelnou kapsu využijete i pro pozdější skladování polštáře.

Polštář Dormeo zabalený v krabici

Důkladně zabalený polštář od Dormeo

 

Vakuová sáček s polštářem Dormeo Aloe Vera

Sáček využijete i pro pozdější uskladnění polštáře

 

➡️ Všechny spánkové polohy

Výrobce uvádí, že polštář Dormeo Aloe Vera je vhodný pro všechny spánkové polohy. Zjistila jsem, že tomu tak opravdu je. Jelikož patříme k té skupině „spáčů”, kteří během noci často střídají spánkové polohy, můžeme potvrdit, že u žádné z nich jsme neměli s polštářem žádný problém. Polštář se pohodlně přizpůsobí vašim potřebám.

Polohy spánku člověka na matraci

I vaše poloha spánku ovlivňuje výběr správné matrace

 

➡️ Žádné bolesti zad a krku

Určitě jste se už někdy i vy vzbudili ráno s bolestmi krku nebo páteře. Jedním z důvodů může být také nekvalitní polštář. Kvůli těmto nepříjemnostem jsme si i my vybrali právě tento typ polštáře. Již po prvních dnech používání bolesti krku zmizely. Potah polštáře Dormeo s obsahem Aloe Vera poskytuje pokožce zjemňující a změkčující účinek, a i proto nám vytvořil příjemnější a lepší prostředí pro spánek.

 

➡️ Vhodný i pro alergiky a astmatiky

Alergiemi netrpíme, nicméně to nemění nic na tom, že si tento polštář mohou dopřát i alergici. Je totiž hypoalergenní a to díky svému přírodnímu materiálu. Při pravidelném používání polštáře Dormeo s Aloe Vera pocítíte jeho příznivé a léčivé účinky a zajisté je oceníte. Tento prodyšný polštář vám zajistí svěží a suché prostředí pro spánek každou noc nebo i během dne.

 

➡️ Regulace tloušťky polštáře

Polštář Dormeo Aloe Vera má na boční straně zip, díky čemuž si můžete regulovat výšku a tvrdost polštáře podle svých potřeb. Já jsem této možnosti využila, protože se mi zdál příliš hrubý. Vybrala jsme požadované množství obsahu polštáře a následně byla jeho výška pro mě naprosto ideální.

Výplň polštáře Dormeo Aloe Vera

Využila jsem možnosti regulace výšky polštáře

➡️ Pratelný v pračce

Na praní v pračce je ještě brzy, ale určitě toho využiji  v budoucnu i tuto možnost. Zdravé a čisté prostředí pro spánek je totiž na prvním místě. Polštář můžete vyprat v pračce při 60 ℃, což je teplota, která zabíjí prachové roztoče. Polštář Dormeo Aloe Vera je hebký a bílý, což samozřejmě „přitahuje“ různé nečistoty. Samotný polštář se nedodává s žádným náhradním snímatelným potahem, proto vám doporučuji si nějaký pořídit. Ať už si jej zakoupíte nebo sami doma ušijete, dosáhnete tím delší životnost vašeho polštáře.

 

Recenze od zákazníků

Recenzí na tento konkrétní typ polštáře jsem našla na internetu málo, avšak i ty určitě stojí za zmínku. Právě již reálné zkušenosti jiných zákazníků vás často přesvědčí o případné koupi produktu. Co tedy říkají zákazníci na klasický polštář Dormeo Aloe Vera?

Anatomický polštář Dormeo Aloe Vera - recenze zákazníků

 

Víte, kdy je třeba vyměnit polštář za nový?

Nový polštář si nekupujeme každý rok a také je třeba vědět, kdy je ten správný čas na jeho výměnu. Správný polštář je důležitý nejen proto, že poskytuje pohodlí, ale jak jsme již zmínili, zabraňuje také bolestem hlavy, krku či zad. Rovněž udržuje během spánku vaši páteř ve správné poloze. Spánek na nevhodném polštáři může způsobit různé druhy bolestí a významně ovlivnit vaše zdraví.

Obecně platí, že polštář byste měli měnit každé dva až tři roky. Kdy je však ten správný čas, vám může napovědět i několik jiných faktorů:

 1. Stále častěji se probouzíte s bolestmi hlavy, se ztuhlým krkem nebo máte svalové křeče – v tomto případě byste měli přemýšlet nad koupí nového polštáře. Důvodem je, že oblast krku má nedostatečnou oporu, což následně ovlivňuje celou páteř. Dobrý polštář by měl zajistit adekvátní podporu hlavy i krku a postarat se o správnou polohu vašeho těla během spánku.
 2. Trpíte alergií nebo astmatem – ve polštářích se hromadí tělesné tekutiny a odumřelé části kůže, které přitahují prachové roztoče, jedny z nejčastějších alergenů. Vytváří se zde proto prostředí pro bakterie, prachové roztoče a plísně. Dýchání a výměšky slin ještě zhoršují prostředí, ve kterém spíte, po zdravotní stránce. Tyto negativní vlivy mohou způsobit alergie a vyvolat příznaky astmatu. Odborníci proto alergikům doporučují vyměňovat si polštář každé dva roky. Pro minimalizování rizika vzniku alergií je dále důležité polštář prát v horké vodě a používat povlečení, které brání hromadění alergenů.
 3. Polštář může být zdeformován a mít bulky – tehdy nezajišťuje vaší hlavě a krku správnou podporu. Pokud se vám na polštáři leží pohodlně jen tehdy, když si ho potřásáte a načechráte, vyměňte jej. I když polštář sehnete na polovinu a trvá mu dlouho, než nabude svůj původní tvar, je čas na výměnu. Správný polštář se přizpůsobuje tvaru vaší hlavy a rovnoměrně přerozděluje hmotnost podél páteře, aniž by vytvářel zbytečný tlak.
 4. Polštář má více než tři roky – i když na první pohled může vypadat bezproblémově, do jeho nitra nevidíte. Je více než jisté, že po třech letech se stává živým ekosystémem. Měli byste jej proto vyměnit i přesto, že jste si na něm nevšimli žádné zjevné chyby nebo deformace.
 5. Cítíte nepříjemný zápach – nepříjemný zápach mohou způsobovat například bakterie, plísně, houby nebo i lidský pot a je to jednoznačný signál toho, že životnost vašeho polštáře končí. Je na čase vyměnit ho za nový.
 6. Špatně se vyspíte – pokud se v noci často budíte či přehazujete a máte nekvalitní spánek, zkuste sáhnout po novém polštáři.

💡 Z nabídky polštářů od Dormeo vybíráme také ⤵

Ukázat více

 

Zhodnocení na závěr

Z mého pohledu klasický polštář Dormeo Aloe Vera splňuje to, co výrobce v jeho popisu uvádí. Jsme proto toho názoru, že se do něj vyplatí investovat. Běžná cena tohoto modelu polštáře je 890 Kč, často jej však můžete koupit v akci za polovinu. Nesmíme však zapomínat na to, že ne každý polštář může vyhovovat každému zákazníkovi. Zvažte proto všechny faktory ovlivňující výběr polštáře. Nakonec jedna rada, ať už se rozhodnete pro tento typ polštáře nebo ne, pořiďte si náhradní pratelný, snímatelný potah, který ochrání váš polštář a prodlouží jeho životnost.

💡 TIP Nejkvalitnějšího spánku dosáhnete nejen správným výběrem polštáře, ale i matrace. Přečtěte si náš test a recenze matrací Dormeo .

Výhody

 • vhodný pro všechny polohy při spánku
 • možnost regulace výšky polštáře
 • celý se dá vyprat v pračce při 60 ℃
 • 2 speciální komory, které se liší objemem a tvrdostí
 • obsahuje moderní mikrovlákna Wellsleep° a nová viskózová vlákna
 • zabalený v opakovaně použitelném vakuovém kapse

Nevýhody

 • neobsahuje náhradní snímatelný potah pro ochranu polštáře
 • vyrábí se jen v jednom rozměru

Závěr recenze: Anatomický polštář s obsahem Aloe Vera pro každého, kdo si chce dopřát zdravý a ničím nerušený pohodlný spánek.

Hodnocení autora
 • Balení
 • Vzhled
 • Využití
 • Kvalita spánku
 • Cena

Souhrn

Anatomický polštář s obsahem Aloe Vera pro každého, kdo si chce dopřát zdravý a ničím nerušený pohodlný spánek.

4.5

Anatomický polštář Dormeo Aloe Vera

✅ Cena: 890 Kč

Chci Dormeo Aloe Vera Dormeo.cz
Vývoj ceny Dormeo Aloe Vera


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.