Jak se spí na polštářích Dormeo – koupit nebo ne?

Veronika Štrbová Téma 22. června 2020 0

V souvislosti se zdravým a klidným spánkem se většinou lidé zaměřují na kvalitní matraci nebo rošt. Ano, rošt, matraci a dokonce i postelový rám jsou pro člověka velmi důležité. Neměli byste však zapomínat i na polštář. Je to nejvíce podceňována součást zdravého spánku, při níž výběru byste si měli dát opravdu záležet.

Stejně jako dnešní trh nabízí široký výběr matrací, i polštářů je velké množství. Různé rozměry, materiály, barvy, tvary, využití. My vám s výběrem kvalitního matrace pomůžeme v následujícím článku. Dozvíte se vše o polštářích od známého výrobce Dormeo. Zjistíte, čímž se vyznačují, jak postupovat při výběru a mnoho dalších zajímavých informací.

 

Proč značka Dormeo?

Dormeo

Tento světoznámý výrobce prodává své produkty již od roku 2002. Jeho prvotiny byly matrace a postupně k nim přibylo široké portfolio dalších kvalitních výrobků. Všechny jsou pečlivě navrženy pro maximální pohodlí a podporu a jejich vlastnosti byly testovány v mnoha laboratořích po celém světě. V nabídce od Dormeo najdete polštáře pro každou spánkovou pozici: na boku, na zádech i na břiše. Kromě toho nabízí i takové modely, u kterých si dokonce můžete výšku a pevnost sami regulovat dle vlastních potřeb.

Dormeo je značka zaměřená na komplexní řešení pro domácnost a spánek. Je to mezinárodní značka, která nabízí inovace, dobrá hodnota za peníze, bezpečný nákup a ty nejlepší služby. Všechny produkty jsou založeny na inovativních technologiích a kvalitních materiálech. Více než 300 výrobků v portfoliu, miliony spokojených zákazníků a miliony prodaných produktů po celém světě. To mluví za vše.

Dormeo dbá i na životní prostředí

Při výběru nového polštáře je mnoho důležitých faktorů, které obvykle zvažujeme. Často však bývá dopad na životní prostředí a lidské zdraví až na posledním místě. A tak by to nemělo být. U polštářů Dormeo se nemusíte bát. Jsou používány pouze vysoce kvalitní materiály, vyrobené v ekologických zařízeních bez škodlivých přísad. Výrobce věří, že je to důležité pro zdraví naší planety, tak pro naše vlastní zdraví, proto bojuje za změnu používáním materiálů šetrných k životnímu prostředí.

 

Jaký význam pro člověka má polštář?

Mnoho lidí nepokládá výběr polštáře až za tak důležitý. Opak je však pravdou a opravdu byste měli chvilku popřemýšlet a zvážit svůj výběr, abyste ho později nelitovali. Víte, proč je správný polštář pro vás tak důležitý?

✅ Polštář může zredukovat stres

Ptáte se, jak je to možné? Musíte uznat, že díky pohodlnému polštáři se cítíte šťastní a uvolnění. To v konečném důsledku přispívá ke snížení stresu a zlepšení kvality vašeho života. Se sníženým stresem úzce souvisí i zdraví, které je pevnější a odolnější vůči více zdravotním problémům. Je opravdu nezbytné, aby se člověk ve své posteli cítil spokojeně a bezpečně. Aby si mohl dobře odpočinout a načerpat nové síly do dalšího dne.

✅ Pomáhá zmírnit nebo odstranit bolesti páteře a krku

Člověk tráví v posteli velmi mnoho času. Proto je třeba, aby ležel ve správné pozici. Mnoho lidí trpí bolestmi zad a krku. Jedním důvodem může být například špatné držení těla během dne v práci, doma nebo ve škole, avšak často jde o důsledek nevhodné spánkové polohy. Nalezením správného druhu polštáře, který bude při spánku podporovat váš krk a záda, můžete významně změnit svůj život k lepšímu. V tomto případě je vhodný anatomický polštář, který vytváří ideální oporu pro vaši hlavu a krk. Vybrat si můžete ze široké nabídky anatomických polštářů Dormeo.

muž s bolestí v krku v posteli na polštáři

Správným polštářem předejdete bolestem páteře či krku

 

✅ Zmírňuje příznaky alergií

Alergie v dnešní době nejsou nic výjimečného. Čím dál tím jí trpí více lidí. Co je však horší, mnoho z nich ani o tom neví. Kašel, kýchání, problémy s dýcháním, rýma a ucpaný nos či uslzené oči mohou být příznaky různých druhů alergií. Pokud se s těmito problémy setkáváte zejména v noci, velkou zásluhu na tom může mít i váš polštář.

Právě ten však může být i tím správným řešením. Hypoalergenní polštáře pomáhají bojovat s alergeny které se v posteli vyskytují a tím vám zajišťují vydatný, nerušený spánek každou jednu noc. Dormeo doporučuje hypoalergenní polštáře z edice Golden line, Aloe Vera nebo Memosan.

✅ Dopřeje vám lepší spánek

Trpíte nespavostí nebo jinými problémy spojenými se spánkem? Právě nový polštář vám může pomoci s mnoha problémy. Možná váš starý polštář není dostatečně pohodlný a vy jen nevíte najít tu správnou pozici. Možná nemá tvar vhodný pro váš typ těla a spánkovou polohu. Nebo je příliš starý a tím pádem plný prachových roztočů, které vaše noci promění na noční můry.

Žena spí na posteli s matrací a polštářem

Kvalitní a zdravý spánek je základem dobrého fyzického i duševního zdraví

 

✅ Perfektní v létě, ale i v zimě

Bývá vám často během noci velmi teplo nebo zima? Nemusí jít jen o přirozený důsledek střídání teplot v průběhu ročních období. Možná je na vině i váš polštář a jeho slabá regulace teploty. Moderní podušky vám dokážou pomoci i s tímto. Některé materiály regulují teplotu mnohem lépe než ostatní, takže pokud se často probouzíte rozechvěním zimou nebo potící se od horka, možná byste je měli vyzkoušet. Pro ty, kteří se v noci potí nebo špatně snášejí vysoké teploty v létě Dormeo doporučuje polštáře Memosan cool.

 

Rozdělení Dormeo polštářů

Z bohaté nabídky Dormeo polštářů si jistě vybere každý. Ať už to bude klasický polštář, anatomický, z přírodních materiálů nebo dokonce jen dekorační. Každý z nich je něčím výjimečný a nyní se dozvíte, čím.

 

⭐ Anatomické polštáře

Anatomicky tvarované polštáře poskytují vynikající podporu pro vaši hlavu a zároveň uvolňují svalstvo při bolestech krku, zad nebo ramen. Tyto polštáře jsou vyrobeny převážně z viskoelastické paměťové pěny, která se perfektně přizpůsobuje a zároveň dodává tělu potřebnou oporu. Speciální tvar polštáře a paměťová pěna zaručují správnou oporu pro vaši hlavu, krk a ramena a pomáhají zmírnit napětí v oblasti šíje. Když ležíte pohodlně, dopřejete si kvalitnější odpočinek.

Mezi anatomické polštáře patří:

Ukázat více

 

⭐ Klasické polštáře

Klasické polštáře jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů na trhu a zaručují tu správnou oporu, ale i pohodlí při spánku. Výplně klasických polštářů se vyrábějí převážně ze zdokonalených mikrovláken Wellsleep® nebo Tencel®, které se výborně přizpůsobují. Většina polštářů má také nastavitelnou výšku, takže se přizpůsobí vašim potřebám. Jsou vhodné pro všechny spánkové polohy. Navíc jsou pratelné.

Z klasických polštářů máte na výběr:

Ukázat více

 

⭐ Polštáře z přírodních materiálů

Polštáře Dormeo vyrobené s použitím přírodních materiálů poskytují zdravé, svěží a přirozené prostředí pro spánek. Doporučují se speciálně pro lidi náchylné na alergie. Obsahují výtažek z Aloe Vera, který má léčivé a zklidňující vlastnosti. Jsou vhodné také pro všechny spánkové polohy.

Tyto polštáře jsou vyrobeny z přírodních materiálů:

Ukázat více

 

⭐ Dekorační polštáře

Přestože jde „jen” o dekorační polštáře, ani zde výrobce s kvalitou nešetřil. Mají všechny výhody běžného polštáře, jsou měkké, pohodlné a opěrné. Můžete je použít jako doplňkový polštář ve vaší ložnici nebo se o něj opřít při sledování televize, čtení nebo oddechování na gauči, atd.

Který dekorační polštář bude váš?

Tyto polštáře zvykne mít Dormeo často vyprodáno.

 

Jak vybrat anatomický polštář

Jeho název je odvozen od jeho tvaru, má tedy anatomický tvar, který je přizpůsoben tvaru lidského těla. Anatomické polštáře zmírňují tlak v oblasti šíje a umožňují svalům ramenou a šíje se zcela uvolnit. Jejich konstrukce umožňuje zaujmout při spánku přirozenou a správnou polohu. Tím se snižuje riziko špatné polohy krční páteře během spánku.

Pro koho je vhodný anatomický polštář?

Anatomický polštář je třeba si koupit především tehdy, pokud vás trápí bolesti krční páteře. I při prevenci těchto problémů je nezbytné zajistit si zdravý spánek na anatomickém polštáři. Vyrábí se v různých velikostech a tvarech, proto se hodí opravdu pro každého. Anatomické polštáře jsou ideální pro lidi, kteří mají sedavé zaměstnání a kteří denně sedí u počítače, ale i pro těžce manuálně pracující nebo sportovce se ztuhlými a přetíženými svaly. Anatomický polštář můžete pořídit i starším dětem, ale je třeba vybrat ho v nižší výšce.

Anatomický 3-vrstvý polštář Dormeo Memosan

Anatomický 3-vrstvý polštář Dormeo Memosan

 

Jaký si vybrat?

Ze zdravotního hlediska je nejvhodnější anatomický polštář se „dvěma vlnami”, který zajišťuje maximální ochranu před bolestmi krční páteře. Pokud tedy již máte problémy s krční páteří, tak bude dobré zvyknout si právě na tento polštář. Jeho vlny mají odlišné vlastnosti. Větší je tvrdší a zajišťuje pevnou oporu krční páteři. Menší vlna je zase měkčí a je na ni uložena vaše lebka.

Aby vám anatomický polštář dobře sloužil, je třeba si ho vybrat na míru. Má pevný tvar, který se nedokáže tak snadno měnit, proto je důležité, aby byl přizpůsoben velikosti vaší lebky. Neměl by být příliš vysoký ani příliš nízký. Samozřejmě, není dobrý příliš tuhý a ani příliš měkký polštář. Měkký polštář dostatečně nepoužívá k podepření krční páteř a na druhou stranu, nadměrný tlak tuhého polštáře může zhoršovat krevní oběh.

Co když mám bolesti z anatomického polštáře?

Je to naprosto normální. Přechod z klasického polštáře na anatomický bývá hlavně zpočátku někdy těžší. Přece jen, člověk, který je zvyklý spát na měkkém polštáři, nebo má pod hlavou dokonce více polštářů, si musí zvyknout. Šíjové svaly jsou zvyklé na špatnou polohu a v případě, že se uloží na anatomický polštář, si musí zvykat na jinou, anatomicky správnou polohu. V té chvíli se může projevit bolest krční páteře nebo ztuhnutí krčních svalů. Tyto bolesti však většinou během týdne až 14 dní ustoupí, když si tělo na polštář zvykne.

 

Čím se vyznačují Dormeo polštáře

➡️ Prodyšná výplň s vlákny Wellspeep®

Jedinečná struktura vláken Wellsleep® vytváří vzduchové polštářky, které dodávají polštáři extra objem a dělají ho nadýchaným a vzdušným. Zdokonalené mikrovlákna Wellsleep® jsou prošívané tak, aby byly ještě jemnější a příjemnější na dotek.

➡️ Tkanina AirX System

Boční strany některých polštářů jsou vyrobeny z tkaniny AirX System, která zajišťuje optimální cirkulaci vzduchu přes polštář a udržuje prostředí pro spánek suché a čisté.

➡️ Technologie Essential ™

Potahy polštářů bývají ošetřeny vrstvou Essential ™ s extraktem z rostliny Neem a pyrithion zinečnatý, díky kterým je odolný vůči roztočům, bakteriím a nepříjemnému zápachu. Pro zajištění maximální bezpečnosti byla technologie Essential ™ testována a schválena různými instituty a laboratořemi v Evropě.

➡️ Vlákna Tencel ™ Lyocell

Do potahů je v některých případech přidáno ošetření ActiproTM, které má vynikající termoregulační vlastnosti a vylepšený materiál o vlákna Tencel ™ Lyocell z eukalyptu. Tyto vlákna výborně absorbují a odvádějí vlhkost, takže poskytují suchý a příjemný povrch na spaní.

➡️ Pěna Ecocell®

Prvotřídní Ecocell® je jedinečně pohodlná pěna nové generace, navržená pro dokonalý spánkový komfort a podporu. Dokáže to díky milionům pórů v materiálu, které polštářem dodávají prodyšnost a flexibilitu. Jde o permanentně elastickou pěnu s 3-rozměrnou strukturou otevřených buněk, která umožňuje efektivní cirkulaci vzduchu a nabízí vynikající přizpůsobivost v tlakových bodech.

➡️Prodyšná pružina Octaspring®

Pro anatomickou oporu krku a páteře. Pružina je vyrobena z kvalitní polyuretanové a paměťové pěny se strukturou medového plástu. To umožňuje lepší elasticitu, prodyšnost a hygieničtější prostředí pro spánek.

➡️ Ošetření CleanEffect®

Úprava CleanEffect®, kterou je ošetřena tkanina polštářů, vytváří čisté a svěží spánkové prostředí. Ošetření CleanEffect® poskytuje schopnost předcházet tvorbě bakterií, hub, roztočů a zápachu.

➡️ Ošetření Adaptive®

Adaptive® je průlomová technologie zpracování textilních vláken. Udržuje vás v příjemně svěžím, suchém nebo hřejivém prostředí podle toho, co právě potřebujete, čímž se zvyšuje kvalita spánku. Je to inteligentní textilní technologie se schopností termoregulace. Zajišťuje, že jí ošetřený materiál dynamicky reaguje na změny teploty nebo vlhkosti prostředí.

➡️ Paměťová pěna

Paměťová pěna je viscoelastické materiál citlivý na teplotu, což znamená, že je při nízkých teplotách pevnější a při vyšších měkčí a pružnější. Umožňuje polštáři úplně se přizpůsobit tvaru, hmotnosti a teplotě hlavy a krku, čímž poskytuje pohodlný, zdravější a přirozenější spánek. Tvar polštáře je ideální pro lidi, kteří spí na boku a na zádech. Zde se můžete dozvědět více o paměťové pěně.

 

Kdy třeba vyměnit polštář

Obecně se doporučuje měnit polštář každé tři roky, i bez ohledu na to, jaký je kvalitní. Opotřebovaná výplň polštáře nutí váš krk, aby byl v nepřirozené poloze a ráno se pak probouzíte jako zbiti a svaly v okolí krční páteře jsou ještě více unavené než večer před spaním. Kromě toho může stará, nehygienická výplň polštáře způsobovat alergie a vytvářet nezdravé prostředí na spaní. Odborníci proto doporučují, aby se polštář měnil každé tři roky.

 

Dormeo doporučuje měnit polštář každé dva roky, vydržet však mohou i tři, pořiďte si například Klasický a anatomický polštář  Dobré Ráno

Klasický a anatomický vankúš Dobré ráno iba za polovicu - Dormeo slovensko

 

3 nejčastější důvody pro změnu vašeho polštáře

Probouzíte se s ukrutnými bolestmi krční páteře, s bolestí hlavy, míváte ztuhlé svalstvo a seknutí krk? Je načase popřemýšlet, jestli za to nemůže váš polštář, na kterém pravidelně spíte. Průměrná osoba tráví sedm až osm hodin na polštáři. Polštář byste proto měli měnit pravidelně. Pokud si uvědomíte, kdy je ten správný čas pro změnu polštáře, jste na dobré cestě ke kvalitnímu spánku a celkovému zdraví. Hlavní důvody pro výměnu vašeho polštáře:

1. Alergie

Polštář obsahuje celý ekosystém malých organismů a potenciálně životu nebezpečných hub. V běžném polštáři se zvykne usadit více než milion houbovitých spór. Je to několik tisíc spór na gram materiálu. Některé studie ukazují, že polštáře a jiná povlečení jsou ložiskem nahromaděného prachu a mikroskopických roztočů, které se živí odumřelou lidskou pokožkou.

2. Podpora a pevnost

Průměrný člověk spí více než sedm hodin denně. Poloha hlavy a krku během daného období má podstatný vliv na velké záhlavní laloky a zakřivení páteře, svalstvo a držení hlavy. Chtěli byste celý den prosedět s hlavou skloněnou v divnej poloze? Tak proč by vaše hlava neměla být ve správné pozici i během spánku? Polštáře postupně měknou a deformují se, pěnová výplň se rozpadá a drolí. Výsledkem je nedostatečná podpora hlavy.

Pokud polštář potřebujete načechrat, abyste vyplnili prázdná místa, můžete ho rovnou vyhodit a koupit si nový. V rámci dalšího testu zkuste polštář překroutit či složit na polovinu. Ten, který zůstane v dané poloze nebo potřebuje delší dobu, aby se vyrovnal do původní polohy, je starý. Takový polštář neposkytuje oporu, kterou by měl, a ani zdaleka neoplývá takovou kvalitou jako při koupi. Pokud zůstane pokroucený, okamžitě ho vyhoďte. Pokud se v noci proberete na to, že si polštář potřebujete „přizpůsobit”, vaše tělo se tímto snaží naznačit, že váš polštář zřejmě neposkytuje plnohodnotný odpočinek. Proto si čím dříve pořiďte nový.

3. Doporučení doktorů

Odborníci říkají, že bolesti krku a hlavy, ztuhlé svalstvo a seknutí zmírníte, pokud si pořídíte polštář s podporou páteře, který vaší hlavě a tělu dopřeje kontakt s povrchem postele.

 

Výběr polštáře podle spánkové polohy

💡 Spánkové polohy

Spánková poloha na zádechPoloha na zádech

Pokud spíte převážně na zádech, budete potřebovat polštář s dobrou oporou. Polštář musí zajistit přirozené zakřivení páteře a poskytnout vhodnou oporu pro hlavu, krk a ramena. Proto potřebujete vyšší a středně měkký anatomický polštář.

 

Spánková poloha na bokuPoloha na boku

Pokud rádi spíte na boku, je velmi důležité, aby měla vaše hlava vhodnou polohu. Proto budete potřebovat pevnější a vyšší polštář. Musí podpořit přirozenou polohu vašeho těla. Potřebujete polštář, který udrží vaše tělo v rovné poloze.

 

Spánková poloha na břišePoloha na břiše

Spíte nejraději na břiše? Budete potřebovat velmi nízký a měkký polštář, který udrží vaši páteř ve správné poloze. Vyberte si plochý model, jemný na dotek, s výplní z mikrovláken, která se přizpůsobuje tělesné hmotnosti.

 

Střídání spánkových polohStřídání poloh

Pokud často střídáte spánkovou polohu, budete potřebovat přizpůsobivý polštář, se kterým zůstanete v pohodlí při spánku na břiše, na boku i na zádech. Vyberte si středně měkký polštář, který se přizpůsobí jakékoliv pozici.

 

 

Na co myslet při výběru polštáře

Klasický či anatomický? Velký, malý, vysoký nebo nižší? Ani při výběru polštáře to není až tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud vám opravdu záleží na vašem zdraví a kvalitním spánku, určitě věnujte výběru polštáře velkou pozornost. Přečtěte si, na co je třeba se zaměřit a jak při něm postupovat.

 

Antialergické materiály

Díky pocení a odumírání buněk pokožky jsou staré polštáře dokonalým místem pro množení prachových roztočů, které představují hlavní riziko při vzniku astmatu. Alergie na prachové roztoče se projevuje bolestmi hlavy, špatným spánkem, vyčerpáním, neschopností soustředit se a podobně. Protože staré polštáře jsou skutečným hnízdem prachu, potu a roztočů, výměna polštáře může výrazně snížit hladinu alergenů v prostředí, kde spíte. Polštáře z antialergických materiálů jako paměťová pěna, tencel, hedvábí nebo bambus zpomalují množení prachových roztočů a brání tak vzniku alergických reakcí.

 

Vnitřek polštáře

Zbavte se prachových roztočů a dalších alergenů pomocí pravidelného větrání všech místností domova a pravidelného praní a výměny ložního prádla. Při koupi polštáře si proto všímejte i to, zda se dá prát nejen jeho potah, ale i vnitřní část.

 

Správná opora

Následky spánku na opotřebovaném polštáři pociťujeme v podobě ranní únavy, neustálých bolestí hlavy a ztuhlých svalů. Abyste se ráno neprobouzeli unavení a rozbolavělí, měli byste si vybrat polštář, který vám při spaní poskytne pohodlí a správnou podporu. Nejlepší je vybrat si polštář podle toho, v jaké poloze nejčastěji spíte, o čem byla řeč již výše v článku.

 

Nové eukalyptové polštáře od Dormeo vás díky termoregulačním vlastnostem zahřejí při nižších teplotách a ochladí v létě

Zlepšite kvalitu svojho spánku s eukalyptovými vankúšmi

 

Jak postupovat při výběru správného polštáře

Při výběru správného polštáře byste měli zohlednit hlavně polohu, ve které nejčastěji spíte, nebo případné zdravotní problémy a tomu přizpůsobit tvar, výplň, výšku a pevnost polštáře. Správný polštář by měl držet hlavu při spánku ve správné poloze a poskytovat odpovídající pohodlí.

Při výběru polštáře byste měli dbát na tyto faktory:

  • polohu spánku, v níž spíte
  • vaše případné zdravotní problémy
  • tvar, velikost a výplň polštáře
  • roční období, na které polštář vybíráte

 

Výběr vzhledem k zdravotním problémům

Někteří lidé bohužel mají i určité zdravotní problémy, které je třeba při výběru polštáře zohlednit. Před samotným nákupem je dobré se poradit i s lékařem. Existují také obecné rady, podle kterých se můžete řídit. Pokud jste alergik, doporučují se polštáře z dutého vlákna, hedvábí nebo s paměťovou pěnou. Vyhnout byste se měli především pérové výplni polštářů, v níž se usazují roztoče. Samozřejmostí by měly být snímatelné polštářové potahy, které se dají prát.

V případě, že máte bolesti krční páteře, měli byste tomu přizpůsobit i výběr polštáře. Tyto bolesti totiž způsobuje špatný polštář nebo nevhodná matrace, případně špatná poloha při spánku. Pokud například spíte na břiše a trpíte bolestmi krční páteře, jsou během spánku nesprávné namáhané svaly v oblasti krku. Ideální jsou anatomicky tvarované polštáře, které zmírňují bolesti a přizpůsobují se tvaru šíje.

 

Velikost, tvar a výplň polštáře

Nejprodávanějším rozměrům polštáře je rozměr 70 x 90 cm. Neměl by sahat pod ramena a při spánku na boku by se ramena měly zabořit do matrace. Vybírejte spíše polštáře menších rozměrů, například 50 x 70 nebo 40 x 60 cm. Polštáře můžete vybírat i z velké nabídky různých tvarů, nejčastěji však bývají polštáře obdélníkového nebo čtvercového tvaru. Pro lidi, kteří mají problémy s páteří nebo jim chtějí předejít, je vhodný tolikrát zmiňovaný anatomický polštář. Ten zvyšuje ortopedické vlastnosti matrace a výrazně napomáhá účinnému odpočinku během spánku. Nejčastěji má tvar dvojité vlnovky a je tvarován tak, aby ramenům, páteři a hlavě poskytoval co největší oporu.

V současnosti jsou ve velké míře péřové polštáře moderními materiály, které se snadněji udržují a jsou vhodné i pro alergiky. Pokud však nemáte problémy s alergiemi, nemusíte péřové polštáře zatracovat. Už totiž nejsou takové, jaké bývaly kdysi. Jsou modernější a mnohem kvalitnější. Nejčastěji používaným materiálem je polyesterové mikrovlákno, které oceníte, pokud chcete mít měkčí polštář, a které lze prát v pračce. Do anatomicky tvarovaných polštářů se jako výplň používají nejčastěji různé pěny. Mají vyšší pevnost a jsou vhodné pro lidi, kteří spí na boku a na zádech. Sáhnout můžete i po polštářích z paměťové (líné) pěny. Ty se rychle přizpůsobí teplotě i tvaru těla a poskytují tak optimální podporu krční páteři.

 

Pokud se neumíte rozhodnout, polštář Air Smart Duo je vždy dobrá volba

Vankúš Air Smart Duo - Globálna senzácia pre pohodlnejší spánok #1

 

Výběr polštáře podle odborníků z Dormeo

Najít ten správný polštář můžete i šikovným trikem, který doporučují odborníci z Dormeo. I toto může být cesta, jak najít ten pravý polštář pro vás. Zkuste tedy postupovat podle následujících rad:

  1. Vezměte si pravítko.
  2. Postavte se ke stěně. Ujistěte se, že váš postoj je stejný, jako když ležíte.
  3. Položte hlavu ke stěně a pomocí pravítka změřte vzdálenost mezi vaší hlavou a stěnou. To je mezera, kterou potřebujete vyplnit polštářem.
  4. Vyberte si z polštářů Dormeo.
  5. Umístěte polštář mezi stěnu a vaši hlavu. Ideální polštář pro Vás bude ten, při kterém se váš krk nebude vyklánět žádným směrem, ale zůstane v rovné poloze. Díky tomu budou vaše páteř, krk i hlava správně zarovnané.

 

Spánkové polohy pro výběr polštáře

 

💡 Pokud jste naměřili vzdálenost od 8 do 10 cm, podívejte se na tyto polštáře:

Polštář Air Smart DuoPolštář Air Smart Duo

Navržen tak, aby se přizpůsobil jakékoliv spánkové poloze, s designem klasického i anatomického polštáře 2 v 1. Vyberte si z 2 typů opory v jednom polštáři: klasická výplň na jedné straně nebo ergonomická opora pěnových pružin Octaspring® v podobě válečku na druhé straně. Je prodyšný s antibakteriálním ošetřením. Extrakt ze zeleného čaje vás příjemně uvolní. Potah je pratelný na 40 °C. Vhodný pro všechny spánkové polohy.

 

Polštář True Evolution, 12 cmPolštář True Evolution, 12 cm

Pravděpodobně nejpřizpůsobivější polštář na světě. Poskytne vám svěží, čisté a chladivé prostředí pro spánek. Vyrobený za pomoci revoluční technologie pěnových pružin Octaspring®. Příjemně vás ukolébá k spánku. Vhodné pro polohu na zádech a na boku.

 

Anatomický polštář Dobré ránoAnatomický polštář Dobré ráno

Anatomicky navržen polštář perfektně kopíruje tvar vašeho krku a hlavy. Dostupný ve třech barvách v atraktivním designu: žlutá, fialová a krémově bílá. Pratelný na 40 °C. Ideální pro spánek na boku nebo na zádech.

 

Anatomický polštář Renew EucalyptusAnatomický polštář Renew Eucalyptus

Tento polštář je vyroben z paměťové pěny. Vyberte si ze dvou stupňů opory a výše jeho otočením. Potah je vyroben ze speciálních vláken z eukalyptových stromů pro maximální prodyšnost a svěží prostředí. Ideální pro lidi s ekologickým smýšlením. Pratelný potah na 40 °C. Vhodný pro spánek na boku a zádech.

(zdroj obrázků: Dormeo)

 

💡 Pokud jste naměřili vzdálenost od 8 do 10 cm, podívejte se na tyto polštáře:

Polštář Classic EucalyptusPolštář Classic Eucalyptus

Tento polštář nabízí ideální oporu. Jeho výšku si můžete přizpůsobit podle vašich představ. Je vyroben ze 100% přírodních eukalyptových vláken – má vynikající termoregulační vlastnosti. Pratelný na 60 °C, což je teplota, která ničí prachové roztoče. Vhodný pro všechny spánkové polohy.

 

Klasický polštář Dobré ránoKlasický polštář Dobré ráno

Atraktivní, klasický, hypoalergenní polštář vyrobený z prodyšných a hřejivých materiálů. Můžete ho používat během všech ročních období. Výška a měkkost polštáře se dá přizpůsobit. Jedna strana je barevná s vlnitou strukturou a na druhé straně je jemný materiál v neutrální barvě. Pratelný na 40 °C. Vhodný pro všechny spánkové polohy.

 

Polštář Classic Aloe VeraPolštář Classic Aloe Vera

Polštář je ošetřen výtažkem z aloe vera pro lepší uvolnění a příjemný pocit při kontaktu s pokožkou. Jeho výška se dá nastavit podle osobních potřeb. Je hypoalergenní. Pratelný na 60 ℃, což je teplota, která zabíjí prachové roztoče. Vhodný pro všechny spánkové polohy.

 

Polštář Classic NaturaPolštář Classic Natura

Velmi příjemný polštář, prodyšný a hřejivý zároveň. Můžete ho používat během všech ročních období. Vyrobený ze speciálních mikrovláken a organické bavlny. Jeho výška je přizpůsobitelná. Praní na 40 °C. Vhodný pro všechny spánkové polohy.

(zdroj obrázků: Dormeo)

 

💡 Pokud jste naměřili vzdálenost větší než 10 cm, podívejte se na tyto polštáře:

Polštář True Evolution, 12 cmPolštář True evolution, 16 cm

Pravděpodobně nejpřizpůsobivější polštář na světě. Poskytne vám svěží, čisté a chladivé prostředí pro spánek. Vyrobený za pomoci revoluční technologie pěnových pružin Octaspring®. Příjemně vás ukolébá k spánku. Vhodný pro spánek na boku a na zádech.

 

Klasický polštář MemosanKlasický polštář Memosan

Polštář z paměťové pěny. Výšku polštáře si můžete přizpůsobit podle představ. Povrch polštáře je hypoalergenní a prodyšný. Můžete ho prát na 60 °C, což je teplota, která zabíjí prachové roztoče. Vhodný pro všechny spánkové polohy.

 

Anatomický polštář Aloe VeraAnatomický polštář Aloe Vera

Můžete individuálně regulovat jeho výšku a pevnost podle svých potřeb, naplněním nebo ubráním výplně ze dvou komor. Vyrobeno z ekologicky šetrné textilie. Polštář je pratelný na 60 °C, což je teplota, která zabíjí prachové roztoče. Vhodný pro všechny spánkové polohy.

(zdroj obrázků: Dormeo)

 

Životnost polštáře

Vzhledem k opotřebení materiálů a hygieně se výměna polštáře po třech letech doporučuje i při vysoce kvalitních polštářích. Nezapomínejte na to, že šetřit na svém zdraví se nevyplácí. Pokud budete spát na kvalitním polštáři, rozhodně uděláte něco dobrého pro své zdraví, a to každou noc. Přitom je to tak jednoduché, stačí si vybrat ten správný polštář.

Samozřejmě, životnosti vašeho polštáře můžete pomoci i vy. A to tím, že budete pravidelně větrat místnost, dbát o jemné zacházení s polštářem, to znamená, vyhýbejte se tzv. „polštářové válce” a v neposlední řadě, perte potah polštáře. Pokud polštář pratelný potah nemá, je dobré si pořídit povlak nebo jiný snímatelný pratelný potah.

 

Koupit dětem polštář od Dormeo?

Mnozí rodiče se ptají, kdy dětem koupit polštář a jaký. Vše záleží na věku dítěte. Pokud máte dítě mladší dvou let, používání polštáře se nedoporučuje, bez ohledu na to, jakou kvalitu nabízí. Takové miminko obvykle nepotřebuje podporu hlavy a dokonce existuje riziko, že se během spánku na polštáři udusí. Rovněž je možné, že když dítě začne chodit a lézt, díky polštáři snadněji vyleze z postýlky, spadne a zraní se.

Miminko spící v postýlce na bílém polštáři

Pokud se rozhodnete dát svému dítěti polštář, ujistěte se, že je speciálně navržen na naplnění potřeb dítěte. Neberte náhodně jakýkoliv polštář, který najdete doma. Musí být relativně tvrdý, aby se do něj dětská hlavička během spánku „neponořila” a aby nezpůsobil udušení. Měl by rovněž být menší než běžný pro dospělé polštář a snadné vyprání je výhodou v případě, že se stanou menší nehody. Pokud dítě trpí alergiemi, měli byste mu zakoupit antialergický polštář.

Pro odrostlejší děti doporučuje Dormeo dětský klasický polštář Golden Nights. Poskytne jim potřebnou oporu, je hypoalergenní a můžete ho prát na 60 °C.

 

💡 TIP: Kromě kvalitního polštáře dbejte i na výběr správné matrace. Jak na to, se dozvíte v našem článku Vybíráme matrace.

 

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.