Sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 – oblíbený model s nízkou spotřebou (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 7. března 2021 0
Sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 bílá
 • výrobce: Beko
 • typ: kondenzační sušička
 • maximální náplň: 8 kg
 • tepelné čerpadlo: ano
 • energetická třída: A+++
 • objem bubnu: 118 litrů
 • spotřeba el. energie: 176 kWh / rok
 • hlučnost: 65 dB
 • počet programů: 16
 • hmotnost: 52,5 kg
 • displej: LCD
 • zámek: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Sušičky prádla
12 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
E-beko.cz

Sušička Beko DPY 8506 GXB1 patří mezi nejoblíbenější modely tohoto spotřebiče. A to nejen kvůli svému elegantnímu designu, ale především díky kvalitě, výkonnosti, množstvím skvělých a praktických funkcí a přijatelné ceně. Zapomeňte proto na sušáky na prádlo, které jen zbytečně zabírají místo ve vaší domácnosti. Sušička na prádlo je určitě správná volba, protože vám usnadní život a ušetří drahocenný čas.

Tento model sušičky od značky Beko dostal několik ocenění. Produkt roku získal dokonce v roce 2017 i 2018. Disponuje praktickými funkcemi, které ocení každá jedna domácnost. Potěší se i rodiče malých dětí, protože má sušička také dětský zámek proti nastavení programů dětmi během sušení. Nenechte si ujít všechny super prací programy této perfektní sušičky. Dočtete se o nich hned v následujících řádcích recenze.

Přečtěte si více...

Beko DPY 8506 GXB1 - Kde koupit nejvýhodněji
E-beko.cz ⭐️ výnos a instalace spotřebiče až do domu/bytu
⭐️ doprava zdarma nad 2000 Kč (většina produktů eshopu)
⭐️ 5 let záruky na vybrané spotřebiče, splátkový prodej bez navýšení
⭐️ showroom a prodejny v Praze a Českých Budějovicích
12 990 Kč Do obchodu E-beko.cz

Základní informace

Sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 patří mezi TOP produkty své kategorie. Vyznačuje se 16-ti praktickými funkcemi pro každý druh tkaniny a především, energetickou třídou A+++. Je proto maximálně účinná a úsporná. Může za to hlavně kondenzační technologie s tepelným čerpadlem. Spotřeba elektrické energie je pouze 1,42 kWh při plném bubnu, což je opravdu výborný parametr. Kapacita sušičky je 8 kilogramů oblečení, což postačí pro středně velkou rodinu. Velmi praktický je i přítomen časovač, který lze naprogramovat až na 24 hodin odloženého startu. Profilované bočnice S-shape zvyšují stabilitu a tlumí hlučnost s vibracemi.

Předem plněná sušička vás zaujme určitě i obrovským otvorem bubnu s LED osvětlením, který poskytuje perfektní přehled nad prádlem ve spotřebiči. Hlučná by neměla být, protože hlasitost dosahuje nejvýše 65 dB. Disponuje také praktickým LCD displejem, který poskytuje přehled o programech či plnosti zásobníku na kondenzát. Konstrukce sušičky umožňuje snadný přístup k čištění tří filtrů, které jsou důležité pro správnou funkci přístroje a jeho životnost. Moderní invertorový motor je také zárukou dlouhé životnosti, výkonnosti a tiššího chodu.

➡️ Další informace:

Typ sušičkys tepelným čerpadlem
Maximální náplň8 kg
Objem bubnu118 litrů
Způsob umístěnívolně stojící
Hlučnost65 dB
Počet programů16
Energetická třídaA+++
Hmotnost52,5 kg
LCD displejano
Odložený startano
Časovačano
Spotřeba el. energie176 kWh / rok
Systém plněnípřední

 

Programy sušičky Beko DPY 8506 GXB1

Sušička Beko DPY 8506 GXB1 nabízí až 16 různých pracích programů pro každý druh tkaniny. Vyberte si přesně ten, který potřebujete a nechte sušičku pracovat. Sama vám oznámí, kdy bude vaše oblečení dostatečně vysušené. Při každém programu máte navíc možnost upravit teplotu, otáčky odstřeďování resp. přidat příslušnou doplňkovou funkci. Nyní si přiblížíme některé prací programy:

Inteligentní sušení s FlexySense

Sušička Beko DPY 8506 GXB1Sušička si pomocí senzorů FlexySense automaticky nastaví optimální teplotu a vlhkost a ještě vám oznámí, jaký čas bude potřebovat, aby dosáhla zvolený stupeň usušení. Po ukončení procesu sušení se i sama zastaví. Stačí nastavit požadovaný stupeň sušení a po jeho dosažení se proces automaticky ukončí.

 

Program MIX

Barevný svetr do sušičky Beko DPY 8506 GXB1Už nemusíte třídit prádlo podle materiálu, ze kterého je vyrobena. Program Mix totiž umožňuje sušení oblečení z bavlny a syntetických vláken najednou, takže vám ušetří práci i čas, který byste při třídění prádla strávili. Program Mix je výborným doplňkem k pračkám Beko, které také umožňují praní různých tkanin najednou.

 

Program pro košile

Program pro košile Beko DPY 8506 GXB1Obáváte se vložit vaše košile do sušičky? S modelem od značky Beko už nemusíte mít žádné obavy, protože nepřijde k poškození látky ani vyblednutí barvy. S programem Košile si můžete nepříjemný čas strávený žehlením zkrátit na minimum. Vaše oblíbené košile usuší při nízké teplotě a speciálními pohyby bubnu je ochrání před zmačkáním.

 

Program pro Džíny

Program pro džíny sušičky Beko DPY 8506 GXB1Standardní cykly si ne vždy poradí se sušením silnější látky, a to zejména podél švů, kde je mnohem silnější vrstva látky. Beko vyvinula speciální program Džíny, který zajišťuje i sušení prádla ze silnější látky, jako je denim a fleece.

 

Automatický systém proti zmačkání

Systém proti zmačkání Beko DPY 8506 GXB1Automatický systém proti pomačkání prádla zajistí šetrné otáčení bubnu i po skončení programu. Takže i když nemáte zrovna čas vybrat oblečení ze sušičky, nemusíte se bát, že ho pak budete muset žehlit o sto šest. Všechny sušičky Beko jsou vybaveny touto speciální funkcí proti pomačkání prádla, zajištěnou jemným pohybem bubnu.

 

Dětský zámek

Dětský zámek Beko DPY 8506 GXB1Malé děti lákají tlačítka, a sušičky nejsou výjimkou. Chcete-li zabránit tomu, aby nechtěně změnili nastavení sušičky během sušení prádla, použijte elektronický zámek ovládání.

 

Program Refresh pro osvěžení prádla

Program osvěžení prádla Beko DPY 8506 GXB1Určitě se vám už stalo, že jste po delší době vytáhli ze skříně nějaký kus oblečení a nebyl právě svěží a voňavý. Díky speciálnímu programu Refresh dokážete své prádle dodat tu pravou svěžest bez nutnosti praní. Pomocí jemných pohybů bubnu odstraní z prádla nežádoucí pachy a výsledkem je svěžest bez zbytečného plýtvání energie.

 

Program Beko BabyProtect

Program BabyProtect Beko DPY 8506 GXB1Společnost Beko vyvinula pro pračky, sušičky prádla i myčky nádobí speciální program Beko BabyProtect. Při sušičkách byl navržen tak, aby byla dětská prádlo po vyjmutí ze sušičky ještě čistší a jemnější. Proto se tento spotřebič výborně hodí do domácností s malými dětmi nebo alergiky, protože prádlo bude bez alergenů či zbytků pracího prášku, které by mohly vyvolat podráždění a nepříjemné svědění pokožky.

 

ECOGENTLE ™ pro delší životnost sušičky

Aby si veškerá prádlo zachovala svůj vzhled, ale aby byla zároveň dokonale usušená, výrobce vybavil sérii sušiček Beko tepelným čerpadlem EcoGentle™. To umožňuje sušení při nižších teplotách, postará se, aby oblečení neztrácelo svou barvu a tvar, a navíc spotřebuje méně energie.

 

AQUAWAVE® buben pro jemné sušení

Buben AquaWave® se svou speciální strukturou povrchu oblečení šetrně a dokonce i lépe usuší tak, abyste své oblíbené kousky využívali dlouhá léta.

 

Funkce Snadné žehlení

Při zvolení funkce Snadné žehlení se buben sušičky po ukončení programu otočí ještě každou minutu v průběhu 2 hodin, což zajistí oddělení jednotlivých kusů prádla. Oblečení vydrží nepokrčené, dokud ho vyberete ze sušičky.

 

Program Denní sušení

Program Denní sušení představuje rychlý program, který dokáže usušit 4 kg prádla za pouhou 1 hodinu.

 

Rychlý program Xpress 35

Opravdu rychlý program, který dokáže usušit 2 kg prádla (pro představu to může být například 8 košil) za neuvěřitelných 35 minut.

➡️ Další doplňkové funkce:

Počet programů16
Program na vlnuano
Program na jemné prádloano
Odložený startano
Automatický systém proti pomačkání prádlaano
Možnost připojení na odpadano
Otočení otevírání dveříano
Vůně pro svěží prádlone
Slimne
Parane
Časovačano
Rozměry sušičky85 x 60 x 61 cm (V x Š x H)

 

Další vlastnosti sušičky Beko DPY 8506 GXB1

 

Změna otevírání dveří

Sušičku Beko dáte opravdu kamkoli. U několika modelů můžete otočit dvířka a změnit jejich směr otevírání. Přizpůsobte si dvířka vašim potřebám a uložte sušičku přesně tam, kde potřebujete. Pro zajištění, aby sušička pracovala tišší a bez vibrací, musí být nastavena do jedné úrovně a vyvážená na svých nohách, proto vyrovnejte spotřebič jejich nastavením. Otočte nohy doleva nebo doprava, dokud se sušička dostane do vodorovné polohy.

 

Použití mezikusu

Máte malý byt nebo málo prostoru pro vaši vysněnou sušičku? Žádný problém, jednoduše ji postavte na pračku a zafixujte pomocí mezikusu. Díky němu můžete bez obav posadit sušičku i na pračku menší, než je samotná sušička. Například sušičku s hloubkou 54 cm lze postavit i na pračku s hloubkou 45 cm a užívat si prostor, ve kterém nepřekáží sušák. Mezikus je však nutné k sušičce dokoupit, protože není běžnou součástí balení.

 

Zvyukový signál

Sušička Beko si sama řekne, kdy je potřeba něco vyprázdnit. Ohlásí se, když je konec programu, plný zásobník vody, zda když je nutné vyčistit filtry. Hlasitost zvukového znamení je navíc možné nastavit podle vašich potřeb.

 

Přehledný LCD displej

Abyste měli přehled o tom, co se během sušení děje, jsou sušičky Beko vybaveny LCD displejem. Ten přehledně ukazuje informace například o nastavení suchosti prádla, nebo zda je plný zásobník na kondenzát, takže v tom budete mít vždy jasno. Displej je sice menší, ale srozumitelný a na přední straně spotřebiče naleznete nejen otočný volič programu, ale i doplňkové tlačítka.

Symboly na displeji sušičky Beko DPY 8506 GXB1

Tyhle symboly naleznete na displeji sušičky

 

Připojení na odpad

Sušička ušetří spoustu práce s prádlem a aby ji nenahradila práce se sušičkou, můžete všechny sušičky Beko připojit na odpad. Voda se během cyklu sušení hromadí v zásobníku vody. Nahromaděnou vodu vypusťte po každém cyklu sušení. Nahromaděnou vodu můžete vypustit přímo do odtoku přes odtokovou hadici která se dodává se spotřebičem namísto toho, abyste pravidelně vylévali vodu shromážděnou v zásobníku na vodu. Tím pádem bude už vaše sušení skutečně bez starostí.

 

Snadné čištění filtrů

Sušičky Beko mají všechny filtry vzduchu snadno přístupné, takže je bez obtíží vyčistíte, za což vám sušička poděkuje svou dlouhou životností.

 

Osvětlení bubnu

Vnitřní LED osvětlení bubnu je perfektní vychytávka na zapomenuté kousky oblečení. Dostatečně osvětlí celý buben, takže ztracené páry ponožek už budou minulostí. Jak je zřejmé, plnění sušičky je přední a možná si svépomocí určit, jakým směrem se budou otevírat dvířka. Ty se dají vyklonit až do úhlu 180°.

‼️ Pozor: Prádlo nevhodná pro sušení v sušičce – vlněné oděvy, hedvábné oděvy, jemné a hodnotné látky, vzduchotěsné kusy a tylové závěsy nejsou vhodné pro strojní sušení.

 

Energetická třída sušičky

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem funguje na principu obrácené chladničky. To znamená, že čerpadlo suší prádlo při nižších teplotách a vodu kondenzuje tím, že vzduch rovnou chladí. Zbytkové teplo se vrací zpět do bubnu a je opětovně využívané. Sušička má nízkou spotřebu (představuje až 3-násobnou úsporu oproti jiným kondenzačním sušičkám). Ocení ji lidé, kteří perou často a pravidelně.

A právě vzhledem k tomu, že praní a sušení oblečení patří k nejčastějším činnostem v domácnosti, úsporný spotřebič, jehož provoz nezatíží rodinný rozpočet, bude pro vás perfektní volbou. Přestože se lepší energetická třída (A+++ / A++ / A+) odrazí na ceně samotného spotřebiče, náklady se vám časem vrátí. Pokud chcete co nejúspornější model, poohlédněte se po kondenzační sušičce s tepelným čerpadlem, mezi které patří i tento model od značky Beko s nejlepší energetickou třídou A+++.

Energetický štítek sušičky Beko DPY 8506 GXB1

Energetický štítek obsahuje tyto základní parametry

 

Jak dosáhnout co největší úsporu energie

Následující informace vám pomohou používat sušičku ekologicky a úsporně:

 • Při praní žmýkajte prádlo nejvyšší možnou rychlostí. To znamená, že doba sušení se zkrátí a spotřeba energie se sníží.
 • Roztřiďte prádlo v závislosti na jeho typu a tloušťce. Sušte stejný typ prádla společně. Například tenké utěrky a ubrusy uschnou spíše než husté ručníky.
 • Postupujte podle pokynů pro výběr programu v uživatelské příručce.
 • Neotvírejte vkládací dvířka sušičky během sušení, pokud to není nutné. V případě potřeby opatrně otevřete vkládací dvířka a nenechte je otevřené po dlouhou dobu.
 • Nepřidávejte mokré prádlo, když je sušička v provozu.
 • Před nebo po každém cyklu sušení vyčistěte filtr na textilní vlákna.
 • Pravidelně čistěte filtrační zásuvku vždy, když se objeví výstražný symbol čištění filtrační zásuvky nebo po každých 3 cyklech sušení.
Filtr sušičky Beko DPY 8506 GXB1

Nezapomeňte pravidelně čistit filtr sušičky

 

Vhodné umístění sušičky Beko DPY 8506 GXB1

Instalujte sušičku na stabilní a rovný povrch. Sušička je těžká, proto s ní nemanipulujte sami. Při její instalaci dodržujte následující pokyny:

 • Sušičku používejte v dobře větraném a bezprašném prostředí.
 • Mezeru mezi sušičkou a podlahou nesnižujte materiály, jako jsou koberce, desky a různé tkaniny.
 • Nezakrývejte ventilační mřížky sušičky.
 • V místnosti, kde má být sušička instalována, nesmí být uzamykatelné, posuvné nebo otočné dveře, které by mohly blokovat otevírání plnicích dvířek sušičky.
 • Po instalaci sušičky ji ponechejte na stejném místě, kde byly vytvořeny podmínky pro její připojení. Při instalaci sušičky se ujistěte, že její zadní stěna se ničeho nedotýká (kohoutek, zásuvka, atd).
 • Umístěte sušičku ve vzdálenosti nejméně 1 cm od okrajů ostatního nábytku.
 • Sušičku provozujte při teplotách od +5 °C a +35 °C. Pokud by podmínky spadaly mimo tento rozsah, provoz sušičky by mohla mít nepříznivý vliv, a mohlo by dojít k jejímu poškození.
 • Zadní povrch sušičky musí být umístěn naproti stěně. Nepokládejte sušičku na napájecí kabel.

 

Údržba sušičky

Životnost výrobku se prodlouží, pokud spotřebič bude čištěn v pravidelných intervalech. Textilní vlákna a šmouhy uvolněné z prádla do vzduchu během sušení se shromažďují ve filtru na textilní vlákna. Proto ho nezapomeňte vyčistit podle návodu v uživatelské příručce. Stejně vyčistěte i celý vnitřní povrch plnících dvířek a těsnění plnicích dvířek měkkým vlhkým hadříkem. V sušičce se nachází také snímač vlhkosti pro zjištění, zda je prádlo suchá nebo ne. Proto je důležité i čištění tohoto snímače dle návodu.

➡️ Podívejte se, jaké je čištění sušičky Beko jednoduché:

Beko pomaga - Kako očistiti sušilni stroj

 

Recenze na sušičku Beko DPY 8506 GXB1

Sušička Beko DPY 8506 GXB1 patří mezi nejkvalitnější a nejoblíbenější modely sušiček na trhu. Dokazují to i stovky recenzí na tento jedinečný produkt, který vám usnadní práci v domácnosti a ušetří drahocenný čas. Sušička má mnoho pozitiv, mezi které patří až 16 volitelných pracích programů, poměrně tichý chod spotřebiče či skvělá energetická třída A+++. Přestože má sušička kapacitu až 8 kg prádla, vložit do ní můžete bez problémů i menší množství. Slouží k tomu program pro 2 kg prádla, jehož cyklus trvá jen neuvěřitelných 35 minut. 4 kg prádla usušíte za 60 minut.

Beko DPY 8506 GXB1 recenze prozrazují také, co se lidem na sušičce nelíbí. Je to pravidelné čištění filtru, které je pro některé otravné. Když však chcete, aby vám sušička dlouho sloužila, musíte obětovat pár minut pro její údržbu. Také zvukový signál ukončení sušení je prý příliš tichý a někdy ho lidé neslyší. Při sušení prádla se také může stát, že se tlustší oblečení nevysuší úplně. Tehdy máte na výběr zvolit dodatečné sušení na několik minut. V recenzích však jednoznačně převládají pozitivní zkušenosti nad negativními, proto je volba této sušičky určitě správná.

Beko DPY 8506 GXB1 - recenze zákazníkůBeko DPY 8506 GXB1 - zkušenosti zákazníků

Více recenzí → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Sušička Beko DPY 8506 GXB1 je perfektní pomocník, který vám usnadní práci a ušetří čas. Kondenzační sušička prádla s tepelným čerpadlem dokonale zapadne do každé domácnosti. Její ovládání je velmi jednoduché a intuitivní pomocí otočného voliče a velkého dotykového displeje. Beko je značka známá svými přijatelnými cenami. V tomto případě bychom mohli trochu namítat, protože cena této sušičky se pohybuje v průměrné cenové kategorii. Avšak vzhledem na všechny své funkce a další pozitiva je jasné, že se do tohoto spotřebiči opravdu vyplatí investovat. Zakoupit si ho můžete již za 12 990 Kč. Elegantní bílá barva a jedinečný design, velký plnicí otvor na prádlo a přehledný velký LCD display, to vše dělá také tuto sušičku výjimečnou. Toto vše podtrhuje nejúspornější energetická třída A+++.

💡 TIP: Podívejte se i na velké srovnání sušiček a vyberte si model přesně podle svých představ.

Výhody

 • množství inteligentních a praktických programů pro každého
 • velmi úsporné sušení, sušička patří do energetické třídy A+++
 • speciální noční režim sušení se sníženou hlučností
 • možnost dodatečné změny směru otevírání dveří
 • dětský zámek proti přenastavení programů dětmi během sušení
 • LCD displej pro jasný přehled a kontrolu

Nevýhody

 • třeba příliš časté čištění filtru po sušení
 • některé typy prádla je nutné žehlit protože se příliš pokrčí

Závěr recenze: Oblíbený model sušičky s množstvím inteligentních funkcí a nízkou spotřebou ve střední cenové kategorii.

Hodnocení autora
 • Kvalita sušení
 • Programy
 • Cena
 • Provedení
 • Hlučnost

Souhrn

Oblíbený model sušičky s množstvím inteligentních funkcí a nízkou spotřebou ve střední cenové kategorii.

4.8

Sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 bílá

✅ Cena: 12 990 Kč

Chci Beko DPY 8506 GXB1
E-beko.cz
Vývoj ceny Beko DPY 8506 GXB1


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.