Pákový kávovar DeLonghi EC 820 – káva jako od baristy přímo ve vaší kuchyni (test a recenze)

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
DeLonghi EC 820
 • Objem nádrže na vodu: 1 l
 • Zásobník na kávu: ne
 • Provozní tlak: 15 bar
 • Výkon: 1450 W
 • Hmotnost: 4,9 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
4 399 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Alza.cz

Pákový kávovar DeLonghi EC 820 B ve vysoce lesklé černé barvě zaujme svými chromovými detaily a nostalgickým vzhledem. Stroj je možné provozovat s mletou kávou a s tzv. ESE (Easy Serving Espresso) pady, které jsou speciálně vytvořeny pro kávovary s portafiltrem. Náš test se dnes na tento model podívá zblízka.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Alza.cz ⭐️ velmi rychlé doručení, již do několika hodin od objednání
⭐️ bezkonkurenční dostupnost obrovského množství produktů
⭐️ masivní prodejní síť
⭐️ nákup na splátky
4 399 Kč Do obchodu Alza.cz
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
4 150 Kč Do obchodu Heureka.cz

DeLonghi EC 820 – základní informace

Kávovar DeLonghi EC 820 je model, který nabízí množství detailů a funkcí. Kávu nebo espresso lze připravit použitím kávových polštářků, tzv. ESE padů nebo mleté kávy. (Pokud byste chtěli model s integrovaným mlýnkem na kávu, podívejte se na některý z automatických kávovarů DeLonghi například ESAM 2600, který je ve stejně dostupné cenové hladině). Pro přátele skutečného Iatalského cappuccina nebo latte macchiato je DeLonghi EC 820 vybaven novým nastavitelným systémem cappuccino: vzduch, mléko a pára jsou smíchány, aby vytvořily dokonalou krémovou pěnu.

Espresso DeLonghi EC 820 je zařízení, které pracuje rychle a spolehlivě s provozním tlakem 15 barů a výkonem 1450 wattů. Výsledkem je vynikající aroma nápojů. Přístroj také nabízí příjemný, diskrétní a přitom atraktivní design v černé barvě. S hmotností 5 kilogramů a kompaktními rozměry 30,5x32,3x27,5 cm šarmantně zapadne do každé kuchyně. Praktická litrová kapacita vodní nádrže umožňuje přípravu kvalitních nápojů pro množství hostů.

Pákový kávovar DeLonghi EC 820

Důležité parametry: 
Příkon:1450 W
Maximální provozní tlak:15 barů
Kapacita nádrže na vodu:1 l
Zásobník na kávu:nie
Odnímatelný zásobník na vodu:áno
Displej:nie
Ukazatel množství vody:áno
Tryska na páru:áno
Hmotnost:4,9 kg

 

První dojem

Ve skutečnosti je DeLonghi EC 820 hezčí než na obrázcích. Má klasický a futuristický vzhled současně a nezabírá mnoho místa ani v malé kuchyni. V této cenové kategorii nenaleznete stroj na espresso, který by nebyl celý z plastu, ale z tohoto modelu máte dobrý pocit a chromové akcenty vypadají opravdu skvěle! Držák filtru je navržen tak, aby vypadal jako profesionální, což je opravdu zdařilé.

 

➡️ Detaily

Designéři DeLonghi EC 820 mysleli i na takové atraktivní detaily, jako je například „cappuccinátor”. Některé další relevantní charakteristiky modelu jsou:

 • odnímatelná nádrž na vodu
 • odnímatelná odkapávací vanička
 • ohřívač šálků
 • termoblokový systém
 • systém proti odkapávání
 • nastavitelný výstup páry
 • ukazatel hladiny vody
 • pohotovostní režim
 • funkce ESE

DeLonghi EC 820 nabízí rozsáhlé, uživatelsky přívětivé vybavení, které otevírá možnosti různého použití. Manipulace je jednoduchá a odnímatelné prvky jsou po použití zárukou důkladné a hygienické možnosti čištění.

 

Příprava kávy

Espresso DeLonghi EC 820.b s jmenovitým výkonem 1450 wattů má tradiční portafiltr, který je však technicky zdokonalený, takže kromě mleté kávy umožní přípravu nápoje i použitím kávových polštářků na 1 nebo 2 šálky kávy. Držák filtru má obvyklé nastavení espresso strojů Delonghi, což vám umožní připravit kávu i do dvou samostatných šálků současně. Filtrační koše samotné jsou pod tlakem a rukojeť obsahuje jistý druh „integrovaného zařízení na výrobu pěny”, které vám pomáhá připravit konzistentní espresso s množstvím pěny.

Pro přípravu cappuccina a latte nabízí tento model napěňovač trysku. Stylem zapadne do zbytku designu a když ji nepotřebujete, jednoduše ji odkloníte. Systém cappuccino je vynikající a zastíní množství prémiových zařízení. Mléčná pěna neponechává žádné přání nesplněné. Cappuccino a latte si můžete vychutnat „jako u Itala”. Je samozřejmé, že je velmi důležité udržovat tuto trysku hygienicky čistou. I když je vzhled i komfort používání v pohodě, mohli použít design, který by dosáhl až na dno nádoby na mléko, ale to už opravdu jen vyrýváme.

 

Vlastnosti a funkce

Kromě technických možností výroby nápojů společnost DeLonghi navrhla do zařízení i několik dalších zajímavých konstrukčních prvků. Prvním je čelní zásobník na vodu s indikátorem prázdné nádrže. Má kapacitu 1 litr a je velmi pohodlné ho vyjmout a dát zpět na místo. Chcete-li zkrátit čas strávený čištěním jednotlivých částí, můžete do kávovaru nainstalovat vodní filtr, který pomáhá přirozeně redukovat vodní kámen a další kontaminanty ve vodovodní vodě. Zvyšuje tím i kvalitu kávy. Odkapávací miska je dost hluboká a má také indikátor hladiny vody. Je odnímatelná a je vhodná do myčky, což rovněž zjednodušuje údržbu. Posledním malým benefitem je ohřívač šálků, který však nefunguje úplně dokonale. Teplé šálky udrží poměrně teplé, ale studené nezahřeje.

 

➡️ Systém ohřevu s termoblokem

Jednou z nejlepších věcí na topném systému Thermoblock je, že se stroj dostatečně zahřeje za méně než minutu pro přípravu kávu a o pár vteřin později i na funkci páry. Za méně než třicet sekund se ochladí zpět pro espresso, pokud potřebujete připravit více káv pro společnost. Navzdory rychlému ohřevu je EC 820 b zařazen do energetické třídy A+. To je úžasný paradox!

Podrobný manuál ke kávovaru DeLonghi EC 820 naleznete zde.

Následující krátké video vám názorně předvede přípravu téměř profesionálního cappuccina s DeLonghi EC 820:

Cappuccino De Longhi ec 820

 

Poměr cena – výkon

Kávovar nabízí možnost přípravy horkých nápojů různých druhů a dokáže nahradit jiné spotřebiče v kuchyni. Provedení se jeví jako kvalitní a chuť nápojů je opravdu dobrá. Celkově zařízení stojí za svou cenu. DeLonghi EC 820 nabízí nadprůměrně dobrou kvalitu.

 

Co se nám na DeLonghi EC 820 líbí?

 • velmi atraktivní vzhled. Stroj EC 820 B je skvostem v každé kuchyni.
 • zařízení se snadno obsluhuje a udržuje
 • poměr cena/výkon je vynikající
 • jsou vynechány zbytečné elektronické hračky, které často přicházejí s drahými zařízeními
 • chuť espressa je vynikající
 • nastavitelný systém cappuccino připravuje perfektní mléčnou pěnu pro cappuccino a latte macchiato
 • rychlost stroje. Zatímco jiným zařízením ohřívání vody, příprava kávy nebo i nastartování chvíli trvá, toto zařízení je připraveno k použití do 40 sekund díky specializovanému topnému systému Thermoblock.

 

Co se nám na DeLonghi EC 820 nelíbí?

 • při velmi jemně umleté kávě není tlak, který se vytváří ve stroji, vždy dostatečný a espresso pouze kape z trysky. Příliš dlouhým kontaktem s vodou pak trpí chuť a espresso je hořké. Tento problém se však dá snadno vyřešit koupí kávy se správným stupněm mletí (například Lavazza Caffe Espresso, 250 g plechovka, mletá káva), nebo ještě jednodušší – namletím čerstvé kávy před přípravou přímo u vás doma.
 • stroj by mohl být trochu tišší

 

Recenze zákazníků

Tento model je mezi zákazníky oblíbený, v neposlední řadě kvůli dostupné ceně, osvědčené značce, skvělému poměru výkonu a ceny a také atraktivnímu designu. Podívejme se na malý výběr z recenzí společně:

DeLonghi EC 820 - recenze

Další recenzenaleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Stroj je poměrně snadno ovladatelný a nabízí cenově dostupný, ale dobrý vstup do světa spařené kávy. DeLonghi EC 820 umožní připravit espresso pomocí tradičního principu portafiltru a ponechává uživateli kompletní potěšení z přípravy espressa. Pokud se použije káva na přípravu espressa se správným stupněm mletí, bude chuť nápoje vynikající. Neměli byste však šetřit na kvalitě kávy.

Výhody

 • skvěle vypadá
 • vynikající chuť kávy
 • kvalitní cappuccino
 • dostupná cena

Nevýhody

 • příliš jemně mletou kávu tlak nezvládne
 • nahřívání šálků funguje pouze proforma
 • je trochu hlučný

Závěr recenze: Jde o ve své třídě špičkový kávovar, který skutečně za okamžik připraví kávu vysoké kvality.

Hodnocení autora
 • Design
 • Výkon
 • Jednoduchost obsluhy
 • Poměr cena/výkon

Souhrn

Celkově jde o další skvělý kávovar značky Delonghi, který nejen vypadá profesionálně, ale také připraví kávu ve vynikající kavárenské kvalitě. Cena zařízení je velmi přijatelná a zaručeně vám bude sloužit po mnoho let.

4.1

DeLonghi EC 820

✅ Cena: 4 399 Kč

Chci DeLonghi EC 820
Alza.cz
Vývoj ceny DeLonghi EC 820


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.