Dormeo iMemory S Plus – nejprodávanější matrace od Dormeo (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 16. září 2021 1
Matrac Dormeo iMemory S Plus
 • 200 × 80 cm: Ano
 • 200 × 90 cm: Ano
 • 200 × 140 cm: Ano
 • 200 × 160 cm: Ne
 • 200 × 180 cm: Ano
 • Nosnost: 140 kg
 • Tloušťka: 20 cm
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Matrace
7 592 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Dormeo.cz

Dormeo iMemory S Plus je nejprodávanější matrace od společnosti Dormeo, která si získal již tisíce lidí. A není se čemu divit, protože spánek na tomto matraci si vychutnáte plnými doušky hned od první noci. Budete se cítit doslova jako na obláčku. Ráno se vzbudíte vyspalí a opravdu odpočatí. Už žádný bolavá záda nebo svaly. O dokonalý spánek se postará mimo jiné i možnost přizpůsobit si tvrdost matrace z měkkého až po velmi tvrdý.

Moderní technologie dokázali udělat z matrace Dormeo iMemory S Plus ten nejdokonalejší a nejpohodlnější matrac z řady Dormeo. Tato vysoce kvalitní 3-zónová hypoalergenní matrace je vhodná opravdu téměř pro každého, protože její maximální nosnost je až 140 kilogramů a tvrdost matrace si umí každý nastavit podle svých potřeb. Přečtěte si, čím vším vyniká tato skvělá matrace.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Dormeo.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost platit na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
7 592 Kč Do obchodu Dormeo.cz
TopShop.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost platit na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
7 592 Kč Do obchodu TopShop.cz

Srovnání - Rozměry

Rozměry Dormeo 8v1 iMemory S Plus II ve srovnaní s vítězi testu matrací Dormeo

Matrac Dormeo iMemory S Plus
Dormeo 8v1 iMemory S Plus II
Lidová volba Dormeo Siena
Dormeo Siena
Pro náročné Matrace Lux
Dormeo Lux
Zlatá střední cesta Matrace v průřezu, barevné vrstvy
Dormeo Air Comfort Plus
Cena7 592 Kč3 990 Kč16 712 Kč10 152 Kč
200 × 80 cmAnoAnoAnoNe
200 × 90 cmAnoAnoAnoAno
200 × 140 cmAnoAnoAnoAno
200 × 160 cmNeAnoAnoAno
200 × 180 cmAnoAnoAnoAno
Nosnost (kg)140130130130
Tloušťka (cm)20143027

Srovnání - Nejdůležitější parametry

Nejdůležitější parametry Dormeo 8v1 iMemory S Plus II ve srovnaní s vítězi testu matrací Dormeo

Matrac Dormeo iMemory S Plus
Dormeo 8v1 iMemory S Plus II
Lidová volba Dormeo Siena
Dormeo Siena
Pro náročné Matrace Lux
Dormeo Lux
Zlatá střední cesta Matrace v průřezu, barevné vrstvy
Dormeo Air Comfort Plus
Cena7 592 Kč3 990 Kč16 712 Kč10 152 Kč
TvrdostMěkké, Středně tvrdé, Tvrdé, Velmi tvrdéStředně tvrdéVelmi měkké, Středně měkké, Měkké, Středně tvrdé, Tvrdé, Velmi tvrdéStředně tvrdé, Tvrdé
Tvrdost jedné strany43-3
Tvrdost druhé strany---4
UrčeníNeuvedenoJednolůžkoPartnerskáPartnerská
MateriálBIO pěna, Paměťová pěna, Pěnové pružinyPUR pěnaBIO pěna, Paměťová pěna, Taštičkové pružinyPUR pěna, Paměťová pěna, Taštičkové pružiny, Pěnové pružiny
ZdravotníNeNeNeuvedenoNe
OrtopedickýNeNeNeuvedenoNe
Zóny (počet)3153
Snímatelný/pratelný potahAnoAnoAnoAno
Teplota praní potahu (°C)6040-40
Aloe vera potahNeNeNeNe
Typ vyžadovaného roštuVšechny typyVšechny typyLaťkový, LamelovýVšechny typy
Vhodný na polohovací roštNeuvedenoNeuvedenoNeuvedenoNeuvedeno
Záruka (roky)1561515

Základní informace

Vysoce kvalitní hypoalergenní matrace Dormeo iMemory S Plus nabízí uživatelům tu nejvyšší kvalitu, oporu a pohodlí. A to vše díky své výšce 20 centimetrů a oceněným pružinám Octaspring®, které zabezpečují tu správnou přizpůsobivost. Navíc matrace disponuje třemi zónami pohodlí pro optimální oporu pro jednotlivé části těla. Co se týče samotné tvrdosti matrace, každý si přijde na své. A to z toho důvodu, že tvrdost si dokážete sami nastavit podle svých potřeb a požadavků od měkkého až po velmi tvrdý.

Vnútorné vrstvy matraca Dormeo

 

Velkou výhodou této matrace je, že potah z měkké paměťové pěny lze prát v pračce. Proto s její údržbou nebudete mít nejmenší problémy. Je také maximálně prodyšný, protože má jedinečný odvětrávací systém který zaručuje neustále proudění vzduchu. Je vhodný i pro alergiky díky měkkému bavlněnému materiálu potahu, který je prošívaný postříbřenými vlákny a ošetřen ochrannou vrstvou CleanEffect® Silver. Představuje efektivní ochranu proti prachovým roztočům, bakteriím a pachům.

 

Největší přednosti matrace Dormeo iMemory S Plus

Přizpůsobení tvrdosti

S novou matrací iMemory S PLUS si můžete nastavit vlastní úroveň pohodlí. Přizpůsobte si ho vlastnímu tělu, vašim potřebám či poloze během spánku – jednoduše otočte matraci tak, jak vám vyhovuje. Stupeň tvrdosti matrace může být: měkká, středně měkká, středně tvrdá, tvrdá nebo velmi tvrdá. Jádro matrace iMemory S plus je složené z tvrdší a měkčí strany, které se dají volně otáčet, a navíc můžete otočit i potah obohacený o paměťovou pěnu iMemory, čímž rovněž snížíte nebo zvýšíte pevnost matrace.

 

➡️ Jak přizpůsobit tvrdost matrace vašemu tělu se dozvíte i na videu:

Matrac iMemory S Plus - dokonalé pohodlie pre vás oboch

 

Pružiny Octaspring®

V srdci matrace se nacházejí pružiny Octaspring® ve tvaru S, které umožňují vybrat si mezi dvěma úrovněmi opory. Vyberte si lehkou oporu a extra měkkost v oblasti krku, hlavy a ramen nebo jednoduše otočte matraci a dopřejte měkkost vašim nohám.

 

Paměťová pěna ECOCELL®

Perfektní tvrdost je zaručena díky kombinaci materiálů, které poskytují oporu pro vaše záda a zároveň dostatek pohodlí. Super svěžest zase zaručují prodyšné materiály. Dvě vrstvy pěny Ecocell® poskytují výborné pohodlí během spánku a přizpůsobivost matrace.

Biely matrac Dormeo

 

Maximální prodyšnost

Pěna Ecocell® a pružiny Octaspring® společně vytvářejí jedinečný větrací systém, který zaručuje neustále proudění vzduchu a každou noc vytváří svěží prostředí pro zdravý spánek. Díky této jedinečné struktuře nedochází k žádnému přenosu pohybu z jedné strany matrace na druhou. To znamená, že pokud se bude váš partner v noci otáčet, vy to absolutně nepocítíte.

 

Revitalizační ošetření

Speciální revitalizační ošetření je proces, při kterém je tkanina impregnovaná speciální tekutinou s obsahem látek, které jsou schopné odbourávat elektrostatický náboj. Při kontaktu těla s matrací dochází k aktivaci buněk, posílení tělesného metabolismu a zvýšení krevního oběhu. Toto ošetření poskytuje matrace mnoho důležitých výhod:

 • zlepšuje kvalitu spánku a nočního odpočinku
 • zvyšuje energii těla a pomáhá urychlovat proces revitalizace
 • zvyšuje relaxační schopnost těla

 

60 denní zkušební doba a 15 letá záruka

Výrobce nabízí každému zákazníkovi až 60 dní na vyzkoušení matrace. Jedno vyzkoušení v prodejně vám zřejmě nebude stačit, proto máte v případě nespokojenosti garanci vrácení peněz. Pokud se nakonec rozhodnete, že vám matrace vyhovuje a necháte si ji, jako bonus máte možnost využít prodlouženou záruku až 15 let.

 

Matrace vhodná i pro páry

Každý z nás spí v jiné oblíbené poloze a preferuje jiný spánek. Pokud se s těmito potřebami s partnerem příliš lišíte, zřejmě hledáte kompromisy. Nyní však zapomeňte na jakékoli překážky. Dokonalý spánek si můžete užít oba. S matrací iMemory S Plus už více nebudete muset dělat kompromisy. Nejenže si můžete matraci přizpůsobit, ale dokonce si můžete přizpůsobit každou stranu matrace tak, aby seděla různým potřebám dvou lidí. Vy a váš partner / vaše partnerka si můžete vybrat ideální úroveň tvrdosti, pohodlí a opory. Matrace se dá přizpůsobit na každé straně, takže oba budete spát v požadovaném pohodlí. Matrace široké 160 cm a více mají dvě samostatné duálně jádra v jednom potahu. Matrace však vždy tvoří jeden celek. Matrace je vhodná pro osoby s hmotností až do 140 kg.

Matrace iMemory S Plus není však vhodný pouze pro páry, ale pro každého:

 • kdo hledá matrace, která mu poskytne potřebnou oporu
 • kdo potřebuje ergonomickou matraci poskytující optimální oporu páteři, hlavě, krku, končetinám a vyčnívajícím částem těla
 • kdo hledá antibakteriální matraci odolný vůči prachovým roztočům, který je vhodný i pro astmatiky a alergiky
 • díky pozitivním účinkem stříbra na zdraví a náležité opoře se matrace doporučuje i pro malé děti
 • kdo hledá matrace s maximální nosností až 140 kilogramů

 

Matrace iMemory S Plus v průřezu

Nejednou jsme již zmínili, že matrace z řady Dormeo se skládá z kvalitních materiálů, které zajišťují ten nejdokonalejší spánek. Podívejte se na průřez matrace, který znázorňuje, kde se jednotlivé části nacházejí:

Jednotlivé části matrace iMemory S Plus v průřezu

 1. Vrstva pružin Octaspring® ve tvaru písmene S o tloušťce 3 cm – poskytuje 3D přizpůsobivost, zlepšenou prodyšnost a možnost výběru mezi dvěma úrovněmi opory
 2. Měkčí vrstva pěny ECOCELL®  – vyberte si tvrdost podle osobních potřeb
 3. Potah s ochrannou vrstvou CleanEffect®  – antibakteriální ochrana a ochrana proti prachovým roztočům
 4. Paměťová pěna o tloušťce 2 cm všitá do potahu  – dokonale se přizpůsobí křivkám vašeho těla
 5. Tvrdší vrstva pěny ECOCELL®  – vyberte si tvrdost podle osobních potřeb
 6. Potah se zipem – vyzliekatelný potah lze prát v pračce při 60 °C – to je teplota, která zabíjí prachové roztoče
 7. Vlákna Climalite  – vlákna regulují teplotu a odvádějí vlhkost, mají vynikající antibakteriální vlastnosti a jsou odolné proti zápachu

 

💡 TIP: Přečtěte si recenze i na jiné modely, například Dormeo Fresh Prima II, případně se podívejte, co všechno nabízí svým zákazníkům → Dormeo ve své nabídce.

 

Jak rozložit matraci

Váše vysněný matrace přijde kurýrem až k vašim dveřím. O jeho bezpečné balení se nemusíte vůbec obávat. Matrace je vždy kompresně a vakuově zabalená a stočená do válce, který je chráněna ve dvou plastových fóliích. Díky tomu se matrace nezašpiní během přepravy a bude bezpečně uložená. Návod, jak matrace jednoduše rozložit:

Návod na rozložení matrace iMemory S Plus

 

Matrace iMemory S Plus má po bocích pevné praktické úchyty, které vám usnadní manipulaci s tímto matrací.

Úchytky na matraci

 

Recenze na matraci iMemory S Plus

Při výběru jednotlivých produktů si většina z nás všímá i recenze. Určitě jste zvědaví, co říkají zákazníci na tento konkrétní model matrace od značky Dormeo. Reakce jsou velmi dobré, převládají pozitivní hodnocení, to znamená, že koupě této matrace je určitě dobrá volba. Lidé si pochvalují skvělý spánek, odstranění bolestí páteře, ale i perfektní tvrdost matrace. Přečtěte si konkrétní recenze zákazníků:

Recenze zákazníků na matraci Dormeo iMemory S Plus

Zkušenosti lidí s matrací Dormeo iMemory S Plus

Více recenzí → naleznete zde

 

Zhodnocení na závěr

Dormeo iMemory S Plus je vysoce kvalitní matrace vhodná pro každý typ postavy s hmotností až do 140 kilogramů. Díky tomu, že si umíte nastavit tvrdost přesně podle představ, je tento model velmi oblíbený. Dopřejte si proto dokonalý a zdravý spánek, bez bolestí páteře či krku. Matrace se také vyznačuje výborným poměrem kvalita / cena. Zakoupit si ji můžete totiž již od 7 592 Kč. Takže, pokud uvažujete o nové matraci, na které se vyspíte do růžova, koupě matrace iMemory S Plus bude dobré rozhodnutí.

Výhody

 • 4 úrovně tvrdosti a 2 úrovně opory
 • oboustranné jádro s tvrdší nebo měkčí stranou
 • jedinečný odvětrávací systém pro neustálé proudění vzduchu
 • 3 zóny pohodlí pro optimální oporu
 • antibakteriální a hypoalergenní matrace
 • vyměnitelný a pratelný potah

Nevýhody

 • nedostačující manuál

Závěr recenze: Perfektní hypoalergenní matrace, který brání bolestem těla a bude se vám na něm spát jako na obláčku.

Hodnocení autora
 • Kvalita
 • Vlastnosti
 • Cena
 • Nosnost
 • Využití

Souhrn

Perfektní hypoalergenní matrace, který brání bolestem těla a bude se vám na něm spát jako na obláčku.

4.6

Matrac Dormeo iMemory S Plus

✅ Cena: 7 592 Kč

Chci Dormeo 8v1 iMemory S Plus II Dormeo.cz
Vývoj ceny Dormeo 8v1 iMemory S Plus II


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.