ETA Gratus Kuliner – jeden z nejvýkonnějších kuchyňských robotů na trhu (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 8. března 2021 0
Kuchyňský robot ETA Gratus Kuliner 0038 90000
 • příkon: 1500 W
 • objem: 6,7 l
 • počet rychlostí: plynulá regulace
 • počet funkcí: 12
 • doplňkové příslušenství: ano
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Kuchyňské roboty
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

ETA Gratus Kuliner je to nejlepší z nejlepšího ve své třídě. Pokud hledáte pomocníka do kuchyně a zároveň spotřebič, který toho zvládne opravdu hodně a nenechá vás „ve štychu” za žádných okolností, jste na správném místě. Tento extrémně výkonný kuchyňský robot od známé značky disponuje kvalitním motorem s výkonem až 1500 W. Proto mu nedělá problém ani zátěž v podobě každodenního využívání. Zařízení je robustní, celokovové tělo je zárukou stability a odolnosti.

Kuchyňský robot ETA Gratus Kuliner se vyznačuje nejen množstvím funkcí či bohatým příslušenstvím, ale i vysokým výkonem a intuitivním ovládáním na praktickém LCD displeji. Na něm máte dokonce možnost nastavit si délku vykonávané činnosti (maximálně však 10 minut), po níž se spotřebič sám automaticky vypne. Přečtěte si všechny zajímavosti o tomto skvělém kuchyňském robotu.

Základní informace

Další model z řady ETA Gratus nabízí skutečně vše, na co jen pomyslíte. Už jen jeho elegantní, luxusně působící vzhled mluví za všechno. Když se podíváte na spotřebič blíže, zjistíte, že disponuje množstvím funkcí, díky kterým připravíte ve vaší kuchyni doslova všechno, co se týká přípravy jídel. Motor s výkonem 1500 W nemá problém ani s velkým zatížením a každodenním využíváním. Nerezová mísa s velkorysým objemem 6,7 litru nabízí možnost připravit opravdu velké množství těsta.

ETA Gratus Kuliner 0038 90000

Co víc si v kuchyni přát jako kuchyňský robot s takovým příslušenstvím

ETA Gratus Kuliner s plnou výbavou dokáže poskytnout až 32 různých kombinací příslušenství, se kterými uděláte všechno, na co si jen vzpomenete. Nesmí chybět samozřejmě planetární systém míchání, který zajišťuje dokonale a důkladně zpracované všechny suroviny v míse. Určitě vás také potěší LCD displej, kterým disponují pouze ty výše a dražší modely kuchyňských robotů. Díky němu má spotřebič intuitivní ovládání, které zvládne i úplný začátečník. Navíc, můžete si nastavit délku vykonávané činnosti, maximálně však na 10 minut. Po uplynutí této doby se robot sám vypne.

➡️ Další informace:

Příkon1500 W
Objem mísy6,7 l
Hlasitost85 dB
Objem mixéru1,4 litru
Plynulá regulace rychlostiano
Délka přívodního kabelu1,25 m
Planetární systém mícháníano
Displejano
Ovládáníelektronické-tlačítkové
Pulzní spínačano
Materiál nádobynerez
Pojistka proti přehřátí motoruano
Mlýnek na masoano
Mlýnek na mákano
Odšťavovačano
Hranolkovačne
Strouháníano
Šleháníano
Hněteníano
Mixováníano
Hněteníano
Lis na citrusyano
Nástavec na zmrzlinune
Hmotnost9,5 kg
Rozměry40,5 x 19 x 38 cm

 

Vlastnosti a funkce kuchyňského robota ETA Gratus Kuliner

 

Mimořádně výkonný spotřebič

Kuchyňský robot ETA Gratus Kuliner patří mezi ty nejvýkonnější roboty ve své třídě. Navzdory své vyšší ceně je zákazníky vyhledávaný, protože splňuje požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů. Kvalita, multifunkční využití, provedení, výkon, funkce, to vše nabízí tento pomocník do kuchyně, který si zamiluje každá hospodyňka či milovník vaření. Srdce robota tvoří motor s výkonem až 1500 W, který je stavěn i na velkou zátěž a každodenní využití. Celokovové tělo je zase zárukou stability a odolnosti.

Výkonný motor robota ETA Gratus Kuliner

Výkonný motor robota ETA Gratus Kuliner

💡 Věděli jste, že…: Časy příprav (zpracování) závisí na množství, druhu a kvality použitých surovin, standardně se však pohybují v jednotkách minut.

 

Pracujte na maximum

Robot disponuje planetárním systémem míchání, který zaručuje důkladné a efektivní zpracování všech surovin v míse. Při práci si můžete vybrat z plynulé regulace otáček nebo zvolit funkci PULSE pro maximální otáčky. Kolečko regulace má světelnou signalizaci, která rozlišuje 2 úrovně výkonu. Při plném výkonu začne svítit červeně. Pro pohodlné a efektivnější zpracování surovin lze nastavit výšku šlehacích metel i háků přesně tak, jak to bude vyžadovat obsah nádoby. Snadnou výměnu nástavců umožní bezpečnostní výkyvné rameno, kterému bezpečnostní pojistka nedovolí samovolně se spustit.

Planetární systém míchání ETA Gratus Kuliner

 

LCD displej

Na LCD displeji můžete sledovat aktuální rychlost a výkon robota. Také máte možnost si nastavit délku vykonávané činnosti, avšak maximálně na 10 minut. Po uplynutí stanoveného času se přístroj vypne. Tento praktický displej zajišťuje intuitivní ovládání robota, takže nastavit si něco na něm nebude pro vás žádný problém.

Displej kuchyňského robota ETA Gratus Kuliner

 

Multifunkční využití

Kuchyňský robot ETA Gratus Kuliner má k dispozici množství praktického příslušenství. Je to tedy univerzální pomocník pro přípravu jakéhokoliv jídla. Také v balení naleznete také inspirativní kuchařskou knihu, která vám nabídne několik receptů a návodů ke konkrétním nástavcem robota. Hnětení, šlehání, mixování, mletí masa, strouhání, míchání, plnění uzenin a další funkce vám půjdou levou zadní. Jak ještě můžete tento model od značky ETA využít?

⭐ Dokonale vypracované těsto

Velká nerezová mísa o objemu 6,7 litru je dostatečně velká na to, abyste v ní připravili i větší množství těsta. Ať už chcete připravit krémy, polevy, náplně či kynuté těsto. Pomůže vám při tom hnětací hák a šlehací nebo speciální flexi metla.

Nádoba na hnětení ETA Gratus Kuliner

⭐ Skleněný mixér

Samozřejmě nesmí chybět ani skleněný mixér. Ten má objem 1,4 litru a můžete si v něm připravit různé zdravé smoothie nápoje, koktejly, omáčky či krémové polévky. Také vás nezklame ani při přípravě tekutého těsta. To vše i díky pístu, který usnadňuje zpracování surovin jejich posouváním směrem k nožům.

Skleněný mixér ETA Gratus Kuliner

⭐ Zdravé šťávy i na cesty

Dopřejte si dávku vitamínů v podobě čerstvých šťáv, které si připravíte snadno a rychle díky odšťavňovači bobulových plodů, zeleniny a ovoce. Doma si můžete vyrobit džus z rybízu, borůvek, malin nebo okurek a rajčat, které jsou bohaté na vitamíny. Robot nabízí i lis na citrusové plody. Součástí výbavy je také 0,8 litrová nádoba na šťávu či čistící kartáček.

Své vitamíny si můžete vzít kamkoliv se sebou. Robot je totiž vybaven 2 sportovními lahvemi z Tritanu o objemu 600 ml a 400 ml. Tritan je vysoce odolný materiál, který neabsorbuje chutě ani pachy.

Odšťavovač kuchyňského robota ETA Gratus kuliner

⭐ Strouhání bude hračkou

Pomocí šestice diskových struhadel robot rychle zpracuje zeleninu do salátů, nebo třeba oříšky a čokoládu do koláčů či strouhanku.

Strouhání na ETA Gratus Kuliner

⭐ Mlýnek na maso, na mák, ale i na obiloviny, luštěniny a rýži

Mlýnek na maso je již klasickou součástí kvalitnějších kuchyňských robotů. Díky němu si připravíte čerstvě umleté maso kdykoliv ho budete potřebovat. Připravit si můžete následně i masové trubičky Kebbi pomocí vhodného nástavce. Hrubost masa si volíte výběrem ze 4 mlecích destiček. S dalšími nástavci můžete vytvářet uzenářské výrobky či vykouzlit 4 tipy domácího vánočního cukroví. Když dostanete chuť na vynikající domácí makový koláč, využijte mlýnek na mák. Pro přípravu bezlepkových zdravých moučníků určitě s radostí využijete mlýnek na obiloviny, luštěniny a rýži.

Mlýnek na maso robota ETA Gratus Kuliner

⭐ Těstoviny musí být

Pokud se neumíte vzdát těstovin, kuchyňský robot od značky ETA vám pomůže s jejich výrobou. Obsahuje totiž 5 vykrajovátek na těstoviny. Dopřát si tak můžete různé druhy, jako například lasagne, penne, rigatoni, macheroni, papperdelle, srelline, Anellini a další.

Nástavce na výrobu těstovin na robot

 

Příslušenství, které obsahuje kuchyňský robot ETA Gratus Kuliner:

 • Velká nerezová mísa o objemu 6,7 l
 • Průhledný kryt mísy s otvorem pro přidávání surovin za chodu
 • Hnětací hák
 • Šlehací metla
 • Míchací metla
 • Flexi metla (na krémy a lehké cesta)
 • Skleněný mixér 1,4 l
 • Pěchovadlo pro posun surovin do prostoru sekacího nože
 • Nástavec na strouhání se 6 diskovými struhadly
 • Převodovka pro zajištění optimálních otáček
 • Mlýnek na maso (průměr 62 mm) – 4 velikosti mlecích destiček
 • Nástavec na výrobu uzenin
 • Nástavec na výrobu Kebbi
 • Nástavec na výrobu cukrovinek
 • Nástroj na čištění
 • Uvolňovací klíče
 • Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu
 • Nádoba na šťávu 0,8 l
 • Citrusovač
 • Mlýnek na obilniny, luštěniny a rýži
 • Mlýnek na mák
 • Nástavec na válení těsta (pro lasagne, ravilolli, cannelloni)
 • Kráječ na úzké nudle (Trenette)
 • Nástavec na protlačování těstovin (5 typů)
 • 2 sportovní láhve z Tritanu (BPA free) na nápoje s praktickou sponou na zavěšení o objemu 400 ml a 600 ml
 • Kuchařku s inspiracemi
kuchařská kniha

Inspirace z kuchařské knihy se vám mohou sejít kdykoli

Jak vidíte, kuchyňský robot Kuliner obsahuje téměř vše, na co si jen pomyslíte. Existuje však ještě další příslušenství, které je také praktické a můžete si ho dokoupit. Patří sem:

 • Kráječ na široké nudle (Tagliatelle)
 • Nástavec na krájení kostek
 • Nástavec na výrobu zmrzliny

Dokonalost sama o sobě. Podívejte se na kuchyňský robot ETA Gratus Kuliner v plné jeho kráse:

ETA GRATUS KULINER Mistr kuchyně

 

Údržba a čištění ETA Gratus Kuliner

Při údržbě a čištění nepoužívejte drsné a agresivní čisticí prostředky. Dbejte na to, aby dosedací plochy a těsnící prvky příslušenství byly čisté a funkční. Plastové části lze mýt v myčce nádobí. Kovové díly se však do myčky vkládat nesmějí, protože čisticí prostředky mohou způsobit jejich ztmavnutí či rezivění. Tělo a multifunkční hlavu robota čistěte vlhkým hadříkem s trochou saponátu, přičemž dbejte na to, aby se do vnitřních částí nedostala voda. Pokud se znečistí napájecí kabel, otřete ho vlhkým hadříkem.

 

Několik užitečných rad při používání robota

 • U tekutin, které vytvářejí pěnu (např. Mléko) nikdy nenaplňujte nádobu až po „MAX”, aby nedošlo k přetečení. V tomto případě doporučujeme množství max. 1 litr.
 • Nenechávejte mixér v chodu bez potravin!
 • Do nádoby nikdy nevlévejte vařící tekutiny.
 • Při strouhání měkkých surovin použijte nízkou rychlost, aby se suroviny nezměnily na kaši.
 • Pokud sekáte tvrdé sýry nebo čokoládu, pracujte krátce. Suroviny se totiž sekáním nadměrně ohřejí, začnou měknout a mohou zhrudkovatět.
 • Nikdy nemelte zmrazené maso.
 • Přísady se nejlépe smíchají, když jako první nalijete tekutinu.
 • Nerezovou mísu nikdy úplně nenaplňujte vodou či jinou tekutinou. Respektujte maximální povolenou kapacitu.
 • Nejdříve robot vypněte a až poté odklopte jeho multifunkční hlavu.

 

Recenze na kuchyňský robot ETA Gratus Kuliner

Určitě jste zvědaví, jaké recenze kolují o tomto spotřebiči. Zajímalo to samozřejmě i nás, proto jsme některé z nich vyhledali. A jsou přesně takové, jaké jsme očekávali. Jedna chvála za druhou. Není se čemu divit, že? Super výkonný, multifunkční kuchyňský robot, který splňuje vše, na co si jen vzpomenete. Nevýhoda je jen jeho vysoká cena, ta se však odráží na všech pozitivech tohoto produktu.

Recenze zákazníků na kuchyňský robot ETA Gratus Kuliner

 

💡 TIP: V případě, že je vaše finanční hranice o něco nižší, ale stále byste si chtěli dopřát výkonný kuchyňský robot, možná vás zaujme další z řady Gratus od značky ETA, konkrétně model ETA Gratus Vital II.

 

Zhodnocení ETA Gratus Kuliner na závěr

Koupě kuchyňského robota ETA Gratus Kuliner bude ta nejlepší volba. Přestože je jeho cena vysoká a pohybuje se kolem 25 999 Kč, sám spotřebič vás přesvědčí o tom, že investovat do něj se zaručeně vyplatí. Vzhledem k tomu množství příslušenství vám zabere trochu více místa v domácnosti, avšak nahradí zároveň několik spotřebičů najednou. Je to skutečně špička ve své třídě. ETA dokonce na tento produkt poskytuje prodlouženou záruku 10 let na motor. Pokud byste si ho chtěli porovnat i s jinými kuchyňskými roboty, přečtěte si náš test o nejlepších kuchyňských robotech.

 

Další informace:

Výhody

 • celokovové elegantní provedení
 • přehledný LCD displej s ukazatelem rychlosti, výkonu a času
 • 10 minutový časovač s následným automatickým vypnutím
 • 32 možností využití díky bohatému příslušenství
 • 10 letá záruka na motor od výrobce
 • bezpečnostní systém výkyvného ramene proti spuštění
 • nahrazuje několik spotřebičů v jednom

Nevýhody

 • vysoká cena
 • většina příslušenství není vhodná do myčky nádobí
 • blikající světlo lze vypnout pouze odpojením ze zásuvky

Závěr recenze: Prémiový člen rodiny ETA Gratus, který byste zřejmě, navzdory vysoké ceně, nejraději hned koupili.

Hodnocení autora
 • provedení
 • kvalita
 • výkon
 • cena
 • funkce

Souhrn

Prémiový člen rodiny ETA Gratus, který byste zřejmě, navzdory vysoké ceně, nejraději hned koupili.

4.7

Kuchyňský robot ETA Gratus Kuliner 0038 90000

✅ Cena: 25 999 Kč

Chci ETA Gratus Kuliner
Heureka.cz
Vývoj ceny ETA Gratus Kuliner


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.