Klarstein Bella Rossa kuchyňský robot – recenze

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 1
Klarstein Bella Rossa
 • Výkon: 1200 W
 • Systém míchání: planetární
 • Objem mísy: 5,2 l
 • Počet nástavců: 3
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kuchyňské roboty
2 499 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Klarstein.cz

Bella Rossa kuchyňský robot je vysoce výkonný kuchyňský robot ve stylovém retro designu v jasně červené barvě. Čistě vizuální je kuchyňský robot Klarstein Bella Rossa absolutní pastvou pro oči. Přesvědčí svým přímočarým a funkčním designem, který připomíná kuchyňské stroje z 50. let 20. století.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
2 499 Kč Do obchodu Klarstein.cz
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
2 499 Kč Do obchodu Electronic-star.cz

Bella Rossa kuchyňský robot – základní informace

Máme rádi tento retro styl. Nápadná, mírně kovová barva v kombinaci s nerezovou mísou je prostě úžasná. Doplňují skvělý design a dělají z Klarstein Bella Rossa skutečný poutač každé kuchyně. Robot vyvolává mimořádně kvalitní a robustní dojem, pokud jde o materiál a zpracování. A díky přísavkám má vynikající přilnavost, takže při použití netančí na pracovní desce. Přísavky se přisají vlastní hmotností stroje na podložku, aniž byste museli přitlačit.

Klarstein Bella Rossa základní informace

Bella Rossa hněte, dělá pyré, šlehá a mísí – každý proces vyžaduje svou vlastní rychlost a intenzitu. Proto tento stroj nabízí 6 úrovní výkonu, které se přizpůsobí jakémukoliv zpracovávání. Je dokonalým pomocníkem v kuchyni – není výrazně hlučný a se speciální převodovkou poskytuje stálý výkon. Kromě hnětacího háku, míchacího háku a šlehací metly je součástí balení i nerezová mísa s obsahem 5,2 litru.

Klarstein Bella Rossa rozměry

Důležité parametry: 
Výkon:1200 W
Počet rychlostí:6
Objem misky:5,2 l
Napájení:230 V, 50 Hz
Bezpečnostní vypínač:ano
Systém míchání:planetární
Hmotnost:cca 8 kg
Rozměry:cca 39 x 36 x 23 cm
(ŠxVxH)

 

Sestavení stroje

Používat kuchyňský robot Klarstein Bella Rossa je obzvláště jednoduché, což svědčí o tom, že Klarstein klade důraz na funkčnost. Když vybalíte stroj, mísa, víko mísy a metla na šlehání jsou již nasazeny. Dva přídavné háky (hnětací a míchací) se dodávají jako příslušenství. Pokud chcete vyměnit nástroje, musíte uvolnit zámek multifunkčního ramene. Za tímto účelem stiskněte páčku na přední straně stroje směrem dolů.

Multifunkční rameno může být vytaženo do dvou poloh, abyste měli při výměně nástrojů dostatečný prostor, resp. aby bylo možné snadno odstranit mísu z nerezavějící oceli ze stroje. Miska je v přístroji fixována, aby se při používání nepohybovala. Malým otočením ji uvolníte z „kotvení” a vyberete. Výměna nástrojů je s rychloupínacím sklíčidlem neuvěřitelně lehká. Otočte jejich trochu proti směru hodinových ručiček, dokud se aretace neuvolní. Potom vložte nový nástroj do správné polohy a trochu ho otočte, dokud západka nezapadne. Uvidíte, že stroj je neuvěřitelně snadno připraven k použití, dokonce i pro začátečníky, kteří ještě kuchyňský robot nepoužívali. Pokud byste se sestavením zařízení přece jen měli problém, návod si můžete prohlédnout zde.

 

Test 1. – Kynuté těsto

Bella Rossa kuchyňský robot jsme použili na přípravu kynutého těsta na knedlíky.

 • nejprve jsme připravili kvásek z teplého mléka, cukru a čerstvých kvasnic, které jsme nechali pracovat 20 minut. Mezitím jsme vložili mouku, máslo, vejce a cukr do nerezové mísy Bella Rosse a pak jsme přidali kvásek. Předtím jsme do do kuchyňského robota vložili hnětací hák.
 • zapnuli jsme robot úrovni 2 a pak na úroveň 4. Ingredience se uprostřed mísy dokonale mísily, ale ne až tak po stranách mísy.
 • navzdory planetárnímu systému míchání zůstala mouka a další přísady na okraji mísy, takže jsme museli zastavit stroj, zvednout multifunkční rameno a seškrábat všechny ingredience z okraje do středu mísy špachtlí. Bohužel jsme to museli udělat vícekrát.
 • Velmi praktický je otvor ve víku mísy. Protože kynuté těsto by se nemělo lepit, měli byste při hnětení obvykle přidat ještě další mouku, což skvěle funguje přes otvor ve víku.
 • Při hnětení těsta jsme si také všimli, že celý robot se „zatřásl” – a to spodní část stroje v jiném směru jako multifunkční rameno. Souvisí to se skutečností, že kynuté těsto je velmi houževnaté.
 • nakonec jsme, díky vysokému výkonu kuchyňského robota Klarstein Bella Rossa, získali skvělé kynuté těsto. Jedině hloubení ingrediencí z okraje je otravné a nemuselo by být.

 

Test 2. – Třené těsto na mramorovanou bábovku

Dále jsme s Klarstein Bella Rossa připravili něco jednodušší – třené těsto na bábovku.

 • nejprve jsme v přístroji chtěli připravit tuhý sníh z bílků. Do mísy jsme vložili vaječné bílky a špetku soli a nasadili šlehací metlu.
 • Nastavili jsme Klarstein Bella Rossa kuchyňský robot na nejvyšší pracovní úroveň a nechali jsme ho šlehat vaječné bílky čtyři minuty. Výsledek: velmi pevný sníh, který byste mohli krájet. Testem prošla Bella Rossa bravurně.
 • vložili jsme do mísy další přísady, jako je cukr, vanilkový cukr a máslo, a stroj nastavili nejprve na úroveň dva a pak na úroveň čtyři. Bohužel jsme zde měli stejný problém jako s kynutým těstem. Uprostřed byly přísady rovnoměrně promíchané, ale lepily se k okraji. Přidali jsme žloutek a nechali robot dále pracovat.
 • přes otvor jsme přidali mléko, aby se vzniklo tekuté těsto
 • pak jsme přidali mouku a prášek do pečiva a smíchali krémové těsto. Nakonec jsme vmíchali vaječné bílky na nízké úrovni. Toto těsto nedalo robotu natolik zabrat jako kynuté.
 • polovinu těsta jsme nalili do vymazané formy. Do zbytku těsta jsme přidali kakao a zapnuli robot.
 • kakaové těsto jsme nalili do formy a dali péct
 • výsledek: neuvěřitelně nadýchaný mramorový koláč, díky úžasně rozšlehanému sněhu z bílků

Podrobný recept mramorované bábovky najdete zde.

Viz také krátké video, abyste viděli tohoto zářivého kuchyňského pomocníka v akci:

Klarstein Bella Rossa Küchenmaschine Test unter 100€

 

Čištění a údržba

V podstatě se Bella Rossa kuchyňský robot relativně snadno čistí. Samotné zařízení lze jednoduše otřít navlhčeným měkkým hadříkem. Míchací mísu a víko misky můžete vložit do myčky. Je však škoda, že háky na těsto a metla nejsou vhodné do myčky nádobí, takže je nutné po použití opláchnout ručně.

 

Jak hodnotíme kuchyňský robot Klarstein Bella Rossa?

Díky robustnímu a kvalitnímu zpracování dokáže Klarstein Bella Rossa úplně přesvědčit, stejně jako díky minimalistickému retro designu a zářivé barevnosti. Vysoký výkon až 1 200 wattů bez problémů zvládne i těžké, houževnaté těsto. Zklamáním však je, že navzdory planetárnímu systému míchání se některé ingredience drží na okrajích, takže musíte hnětení / míchání opakovaně přerušit, abyste tyto zbytky seškrábali. Toto kazí, jinak skvělý celkový dojem. Kromě toho je škoda, že by stroj neměl provozovat nepřetržitě déle než čtyři minuty. To je obzvláště na vztek při kynutém cestu, protože dobré kynuté těsto by se mělo mísit nejméně pět minut.

Podle našeho názoru je perfektní pro uživatele, kteří kuchyňský robot potřebují pouze občas. Pro „každodenní uživatele” není až tak vhodný, protože výše jmenované kritické body jsou pak ještě zřetelnější. Pro začátečníky a příležitostné uživatele to však ale je vynikající spotřebič a přesvědčí i velmi dobrým poměrem cena / výkon.

 

Recenze zákazníků

Klarstein Bella Rossa kuchyňský robot je mezi zákazníky oblíbený. Určitě k tomu přispívá jeho atraktivní design a velmi přátelská cena, ale pro běžnou domácnost je i jeho výkon absolutně uspokojivý. Hovoří o tom i hodnocení zákazníků, kteří si ho koupili:

Bella Rossa kuchyňský robot - recenze

Další hodnocení → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

S výkonem 1200 wattů a 6 rychlostními nastavením se Bella Rossa dobře snáší i s větším množstvím surovin. Naše zkušenosti se zařízením jsou pozitivní. Háky / metly se dají velmi jednoduše vyměnit. Plastový ochranný kryt má dostatečně velký otvor, velmi dobře se zavírá a udržuje kuchyň čistou. Ačkoli některé části je třeba mýt ručně, není to takový problém. Rameno lze snadno uvést do požadované polohy, mísa se dá jednoduše fixovat a zůstává stabilní i při míchání. Hlučnost se překvapivě drží v rámci mezí. Jistě, nepřede tak tiše a vlídně jako spokojená kočka, ale je to hlučnost, která se nedá nazvat extrémní. Stroj s takovým výkonem musí produkovat určitou míru hluku, takže je to v pořádku.

Výhody

 • atraktivní design
 • dostatečný výkon
 • přátelská cena
 • jednoduchá obsluha

Nevýhody

 • ne všechny části jsou vhodné do myčky nádobí
 • těsto se navzdory planetárnímu míchání zachycuje na okrajích

Závěr recenze: Spotřebič, který navzdory malým nedostatkem, můžeme jen doporučit.

Hodnocení autora
 • provedení
 • funkce
 • výkon
 • poměr cena / výkon

Souhrn

Kuchyňský robot, který vás na první pohled upoutá zářivou barvou, a na druhý přesvědčí i výkonem.

4.3

Klarstein Bella Rossa

✅ Cena: 2 499 Kč

Chci Klarstein Bella Rossa
Klarstein.cz
Vývoj ceny Klarstein Bella Rossa


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.