Gymbit Vibroshaper – vibrační plošina (recenze)

Petra Lyžičiarová Recenze 15. září 2021 0
Gymbit Vibroshaper
 • nosnost: 100 kg
 • typ vibrací: oscilační
 • automatické programy: ano
 • stupně vibrace: 99
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Vibrační plošiny
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Vibrační plošina Gymbit Vibroshaper slouží k procvičení celého těla a je vhodným prostředkem na spalování tuku a podporu hubnutí. Plošina funguje na principu akcelerace, při kterém posilujete celé tělo a zároveň také spalujete tuk, aniž bylo nutné vyvíjet velkou fyzickou aktivitu. Vibrace, které Gymbit Vibroshaper vytváří, se přenášejí do celého těla a následně aktivují vaše svaly.

Zařízení na Gymbit je vhodné pro každého bez ohledu na věk a dobře si s ním mohou zacvičit klidně i senioři. Cvičit s ním mohou začátečníci, ale i pokročilí cvičenci. Pomocí přístroje dokážete simulovat chůzi, ale i jogging a běh, a to vše v pohodlí vašeho domova. Používat ji můžete skutečně všestranně, a to nejen ve stoje, ale i na cviky vsedě či vleže. Cenově patří tato vibrační plošina k zlaté střední cestě., Její cena se pohybuje okolo 230 eur.

Nosnost plošiny je 100 kg a součástí balení jsou i dva posilovací expandéry. Přístroj umožňuje vybrat si buď tři automatické programy, resp. tři stupně intenzity, nebo máte možnost nastavit si cvičení podle sebe s 99 možnostmi podle vašich představ a potřeb. Součástí jsou i praktické kolečka, díky kterým přístroj podle potřeby jednoduše přesunete tam, kam potřebujete.

Základní informace

Vibrační plošina Gymbit Vibroshaper je zařízení na cvičení, které je vhodné v podstatě pro každého bez ohledu na kondici, věk či pohlaví. Jde o pomůcku, která vám dopomůže nabýt lepší fyzickou kondici, ale i shodit případné nadbytečné kilogramy.

Vibroshaper je navržen tak, aby se jednoduše používal a zároveň díky kompaktním rozměrům nezabíral ve vaší domácnosti příliš místa. Jeho rozměry jsou 62 cm na délku a 36 cm na šířku, výška je 10 cm. Nosnost má toto zařízení 100 kilogramů. Gymbit Vibroshaper je vybaven třemi programy pro začátečníky nebo pro lidi, kteří z různých důvodů nechtějí používat programy přizpůsobené přesně jim na míru.

Vibrační plošina Gymbit Vibroshaper je vhodnou pomůckou na procvičení celého těla. Využívá k tomu oscilační technologii, která umožňuje s tímto přístrojem nejen spalovat tuky, ale také tvarovat a zpevňovat tělo. Navíc to díky této technologii bude efektivnější a rychlejší, protože vícerozměrné vibrace plošiny aktivují stresový reflex. Jde o rychlé stahování svalů, díky kterému je účinek cvičení lepší.

Vibrační plošina Gymbit Vibroshaper

 

Proč cvičit s vibrační plošinou

Cvičení s vibrační plošinou Gymbit Vibroshaper přináší řadu benefitů. Podívejme se tedy na to, proč je vhodné používat tento přístroj na cvičení:

 • cvičení pomáhá vytvarovat celé tělo
 • zlepšuje krevní oběh
 • posílíte svaly
 • zeštíhlíte a zpevníte problematické partie těla
 • cvičení zredukuje únavu
 • zlepšíte svůj metabolismus
 • udržíte své klouby, kosti a vaziva ve zdravé kondici

Cvičení s vibrační plošinou Gymbit Vibroshaper je vhodné pro ženy i pro muže bez ohledu na věk a tělesnou kondici, které touží po vyformování celého těla, případně se chtějí zbavit přebytečných kilogramů. Vhodná je také pro seniory, ale i pro lidi trpící problémy s motorikou. Ocení ho tak začínající cvičenci, jako i lidé, kteří mají s cvičením a fyzickou aktivitou zkušenosti.

Vyhnout se cvičení s tímto zařízením by měly děti do 8 let, ale i lidé s hmotností vyšší než 100 kilogramů, protože taková je nosnost zařízení. Stejně není cvičení na vibrační plošině vhodné ani pro těhotné ženy a nedoporučuje se ani v době menstruace. V případě, že trpíte vysokým krevním tlakem, srdečně-cévními chorobami, cukrovkou či chronickými onemocněními, poraďte se raději se svým lékařem. Používat Vibroshaper by neměly ani lidé trpící osteoporózou, rakovinou, bronchitidou, ale také pacienti s kardiostimulátorem. V případě, že na zařízení cvičí starší osoba, měla by být poučena o tom, jak bezpečně a správně přístroj používat.

 

Jak cvičit s Gymbit Vibroshaper

Vibrační plošina Gymbit Vibroshaper má vcelku široké využití a cvičení s touto pomůckou rozhodně není nudné. Plošina simuluje chůzi, ale také lehký jogging a běh, a to pomocí vertikálních oscilačních pohybů v závislosti na poloze nohou na plotně plošiny. Při cvičení na plošině platí, že čím je rozestup větší, tím při cvičení zabírá více svalů a je vyvíjena větší tělesná aktivita.

Vibroshaper můžete používat buď pasivní nebo aktivní. Při pasivním cvičení se na plošinu pouze postavíte, nohy můžete mít na úzko i doširoka, podle toho, zda chcete větší nebo menší aktivitu. Pokud chcete simulovat chůzi, nohy mějte spolu uprostřed plošiny, v případě, že chcete zkusit poklus, jogging, dejte si chodidla trošku dál od sebe. No a pokud chcete simulovat běh, chodidla položte na okraje plošiny. V pasivním režimu je však funkce vibrační plošiny více masážní a na hubnutí a posilování svalstva má slabší účinek.

Chcete-li svaly efektivněji zapojit a skutečně i zhubnout a zpevnit tělo, doporučujeme využívat plošinu na cvičení aktivním způsobem. Můžete ji používat na dřepy, kliky či sklápěčky nebo zvedání pánve. Jelikož součástí balení jsou i expandéry, využijete plošinu i na procvičení vrchní části těla.

Přinášíme několik tipů na cviky:

 • dřepy – ačkoli to může být zpočátku náročné, jde o vysoce účinný cvik. Postavte se na plošinu s nohama na šířku boků a dělejte dřepy tak, aby kolena nepředbíhali špičky na nohou.
 • výpady – jednoduchý, ale velmi účinný cvik. Jednu nohu máte při něm na plošině a druhou mimo plošiny, přičemž na plošině je noha, kterou shýbat při výpadu.
 • zvedání pánve – lehněte si na záda tak, abyste měli chodidla položené na podložce, přičemž v kolenou by měl být 90-stupňový úhel. Stáhněte zadek a zvedejte pánev nahoru a spouštějte dolů, avšak nepokládejte zadek úplně na zem.
 • kliky – plošinu můžete při kliknout použít i jako oporu pro ruce, ale i jako oporu pro nohy.
 • sklápěčky – břicho výborně posílíte pomocí sklapovaček, přičemž budete na plošině sedět a následně natahovat a ohýbat nohy, ruce budou za hlavou

Vibrační plošinu Gymbit Vibroshaper lze použít i jako pomůcku při strečinku, který by měl být důležitou součástí vašeho cvičení a určitě byste ho neměli vynechávat. Strečink vám pomůže udržet svaly pružné a zabrání jejich postupnému zkracování a ochabování.

Viz video, jak může vypadat cvičení na vibrační plošině Gymbit Vibroshaper:

Vibro Shaper | Trainingssession | MediaShop.TV

 

Jak funguje

Fungování vibrační plošiny Gymbit Vibroshaper je založeno na technologii, která byla původně vyvinuta pro atlety s cílem zlepšit účinnost jejich tréninku. No a vy můžete tuto technologii díky tomuto zařízení využívat v pohodlí domova, a to kdykoli budete mít na cvičení čas či chuť.

Jak jsme již zmínili, vibrace na plotně vibrační plošiny jsou vícerozměrné a aktivují tzv. stresový reflex neboli extrémně rychlé stahování svalů. Díky tomu je cvičení velmi efektivně. Vibrace během cvičení pronikají hluboko do svalů a bojují také s uloženým tukem. Během cvičení se pokožka napne a svaly se zpevní a získají sílu. Výhodou je, že zatímco vaše svaly pracují, kosti, klouby a vazy se šetří.

 

Funkce a doplňky

Gymbit Vibroshaper je jednoduchým zařízením a napájeny je ze zástrčky s 230 V. Plošina je vybavena displejem zobrazujícím čas cvičení a rychlost vibrací. Co se vibrací týče, můžete si zvolit tři základní výchozí programy, ale na výběr máte i 99 rychlostních stupňů, a tak si nastavíte intenzitu přesně podle svých představ. Ovládání přístroje je manuálně – v okolí displeje se nacházejí tlačítka, ale můžete ho ovládat také pomocí dálkového ovladače. Ten se postará o komfortnější ovládání, protože se nebudete kvůli změně rychlosti muset shýbat a pohodlně si vše nastavíte pomocí něj.

Plošina Gymbit Vibroshaper je opatřena protiskluzovým povrchem, a tak je cvičení na ní maximálně bezpečné. Praktickou součástí jsou i kolečka, které slouží k jednoduché přemisťování zařízení bez námahy. Spolu s plošinou Gymbit Vibroshaper dostanete při nákupu i návod k použití s instrukcemi a doporučenými nastaveními. Nechybí ani tipy na různé cviky či dokonce přehled cviků vhodných na strečink. K plošině jsou přibaleny i dva expandéry.

 

Nejčastější problémy

Při používání vibrační plošiny na procvičení celého těla Gymbit Vibroshaper se může stát, že vám například zařízení nebude fungovat.

Podívali jsme se, jaké jsou nejčastější poruchy zařízení a jak je řešit:

 • přístroj nefunguje – příčinou může být, že napájecí kabel není v síti, případně, že jste zapomněli zapnout vypínač
 • dálkový ovladač nefunguje – může to být způsobeno tím, že se vybily baterie v ovladači, nebo je ovladač příliš daleko od zařízení, protože účinná vzdálenost je dva metry
 • zařízení přestalo fungovat během chodu – tento stav bude pravděpodobně způsoben tím, že vypršel naprogamovaný čas cvičení. V takovém případě si znovu nastavte čas a zařízení by mělo opět fungovat.
 • plošina přestala reagovat – v takovém případě je pravděpodobné, že jste zadali zařízení příliš mnoho pokynů najednou a přístroj na ně není schopen reagovat. Plošinu proto vypněte, počkejte alespoň minutu a opět zapněte.

 

Údržba a čištění

Vibrační plošina není náročná na čištění a údržbu. Pokud byste z ať však chtěli například odstranit prach, nejprve se ujistěte, že je zařízení vytaženo z elektřiny. K odstranění prachu použijte suchou tkaninu či kartáček, prostor na cvičení můžete očistit i vlhkým hadříkem. K čištění však v žádném případě nepoužívejte korozivní látky. Ty by mohly zařízení poškodit. V případě, že se rozhodnete přístroj na delší dobu nepoužívat, vyjměte z dálkového ovladače baterie a plošinu skladujte na suchém a chladném místě.

 

Upozornění

Při prvním použití vibrační plošiny vám doporučujeme, abyste si nejprve sedli na židli umístěnou před plošinu a vyložili si na plošinu chodidla. Takto si naprosto bezpečně vyzkoušíte, jaký je to pocit cvičit s vibrační plošinou. Přece jen, na takové vibrace nejsme z běžného života zvyklí, a tak bude fajn si je nejdříve otestovat takto nanečisto.

Zde je ještě několik nejdůležitějších upozornění, které byste při cvičení a manipulaci s vibrační plošinou Gymbit Vibroshaper měli dodržovat:

 • plošinu umístěte na rovný, stabilní a pevný povrch, ideálně nejméně 20 cm od stěny či nábytku
 • během cvičení noste obuv na to určenou a pohodlně se oblečte
 • před cvičením byste si měli dát dolů hodinky i náramky a odložit byste měli i mobilní telefon
 • cvičit začněte nejméně hodinu po jídle
 • na vibrační plošině neskákejte ani na ní Nepokládejte tehdy, když je v provozu
 • používejte plošinu pouze v interiéru
 • udržujte vibrační plošinu v suchu a nedotýkejte se jí mokrýma rukama
 • v případě bouřky nebo blýskání přístroj nepoužívejte
 • nemíchejte v dálkovém ovladači staré baterie s novými a baterie různých značek
 • nestůjte celou váhou jen na jedné straně plošiny, protože by mohlo dojít k jejímu převrácení

 

Recenze a zkušenosti

Vibrační plošina na procvičení celého těla – Gymbit Vibroshaper patří mezi zákazníky k oblíbeným Vibromasážním plošinám. Podívejme se, jaké jsou recenze reálných zákazníků ao jaké zkušenosti s tímto přístrojem se podělili na stránce Heuréka.

Gymbit Vibroshaper recenze

S cvičením na zařízení jsou zákazníci obecně spokojeni, vysloveně negativní recenze na Gymbit Vibroshaper se nenašla.

 

Shrnutí na závěr

Vibrační plošina na posílení celého těla Gymbit Vibroshaper je vhodnou pomůckou na cvičení prakticky pro každého bez ohledu na věk. Samozřejmě, pro některé lidi trpící jistými onemocněními, nemusí být cvičení na vibrační plošině vhodné. Plošina Gymbit Vibroshaper je výborná na procvičení svalů celého těla a můžete ji využívat na široké spektrum cviků, ať už pasivní nebo aktivní. Poslouží i jako příjemná relaxační pomůcka, protože ji můžete využít i na masírování, a to právě během pasivního cvičení. A to vše v pohodlí svého domova. Ovládání vibrační plošiny je jednoduché a cena tohoto zařízení je něco přes 230 eur.

V případě, že byste se chtěli podívat i na to, jak fungují a vypadají vibrační plošiny jiných výrobců, doporučujeme přečíst si náš článek. Dozvíte se v něm i to, podle čeho a jak si vibrační plošinu vybrat.

Výhody

 • produkt roku 2018
 • oscilační vibrace
 • tichý chod
 • procvičí celé tělo
 • 99 stupňů vibrací

Nevýhody

 • ve srovnání s uplatňování některých jinými vibračními plošinami má nižší nosnost

Závěr recenze: Kvalitní a účinná vibrační plošina za rozumnou cenu.

Hodnocení autora
 • snadnost používání
 • výhodnost nákupu
 • množství stupňů vibrací
 • nosnost

Souhrn

Kvalitní a účinná vibrační plošina za rozumnou cenu.

4.4

Gymbit Vibroshaper

✅ Cena: 7 999 Kč

Chci Gymbit Vibroshaper wellneo.cz
Vývoj ceny Gymbit Vibroshaper


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.